PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko odabira zvučnika



DJ Not Nice
31-05-2009, 20:26
Ovako, namjeravam zamijeniti svoj 2.1 sistem za 5.1 sistem.
Uvidio sam jednu priliku u vidu HMS Wavemaster TX-5.
Zvučnici su na sniženja te koštaju 650kn, inaće se cijena kreće oko 1200, tako neš.

Pa ja sad vas pitam, dal se isplati dati 700kn za te zvučnike ili imate neki drugi prijedlog.

Link! na zvučnike (http://shop.netcom.hr/product_info.php?cPath=100_10009&products_id=4995)
Specifikacije:
-Subwoofer and 4 x 2 – Way Satellites and one 2 – Way Center-Speaker
-Subwoofer: 20,3 cm Woofer
-Satellites and Center: 7,62 cm Wide Range - Speakers with Phase –Plug and 2,54 cm Dome - Tweeter
-Magnetic Shielded

--RMS:
-Subwoofer 60 Watt
-Satellites and Center 5 x 20 Watt
-Max. Power: 200 Watt

--Frequency Response:
-Subwoofer 30 - 150 Hz
-Satellites and Center 150 Hz – 22.000 Hz
-Built in Amplifier
-Wireless digital Audiotransmission in CD Quality for Surround-Channels
-WLAN-Receiver with digital Amplifier (Class-D)
-IR-Remote Control
-Master Volume Control
-Bass Control
-Surround Control
-Docking-Station (Place to put the IR Remote) with IR-Receiver and additional Line-In Port for MP3-Player, Discman …
-Earphone Jack
-Surround-Simulation for Stereo Source
-Internal Power Supply
-Tension: 230 Volt

--Dimensions: B H T
-Satellites/Center: 110 x 194 x 157 mm
-Subwoofer: 279 x 294 x 319 mm

nick praskaton
31-05-2009, 21:06
po meni ...se isplati

DJ Not Nice
31-05-2009, 21:16
Nadam se da će Wedran vidit topic, cijenim njegovo mišljenje što se tiće periferije ^^

Karlo_from_Bjelovar
31-05-2009, 21:23
jos uvijek nisi prokomentiro kuciste... -..-"

02-06-2009, 16:02
Ovisi za kaj budeš trebal takve 5.1 zvučnike.Jer nije isto ak misliš s tim raditi neki rave party sa nabomboniranim ljudima i teškim bassom ili jednostavno gledati klasike poput titanika sa svojom boljom polovicom.

DJ Not Nice
02-06-2009, 16:19
Neš u stilu; SAW5 s ljepšom polovicom
A i volio bih kad mi svira neš orekestralno/insturmentalno da se lijepo čuje dubina zvuka i sve.

Mislim, nije da se palim na 5.1 sistem, u obzir dolaze i kvalitetni 2.1.
Ali ove zvučnike koje sam naveo su na akciji, pa ih mislim uzet.

Ako imaš neku bolju preporuku za taj novac, 700kn...slobodno reci.

Hvala

Yakuzas
02-06-2009, 17:57
Moras uzeti u obzir da nista od toga (citaj zvucnika namjenjenih prvenstveno za spajanje na pc) nisu pravi hi-fi zvucnici. Ne kazem da nevaljaju, dapace, svoju zadacu (igre i neobavezno slusanje mp3 glazbe ili gledanja filmova u .avi formatu) obavljaju sasvim ok, ali nemoj ocekivati neku dobru definiciju ili dubinu zvuka.

W3DR4N
02-06-2009, 18:04
Ja trenutno koristim Logitechove Z-3 zvučnike koje sam dobio na poklon. Dobio sam ih jer je čovjek kupio minimalno bolji Z-4, koji mi je osobno preplastičan i nimalo kvalitetom leveliran više naprema ovima.
Osobno nikad ne bih kupio 2.1, 5.1 ili 7.1 zvučnike za računalo. Za takve stvari je rezervirana dnevna soba, koji takav zvuk doista može i treba iskoristiti.

Zvučnike koje si naveo ne bih kupio, jer sumnjam da kvaliteta može biti sabrana u tim satelitima. Osobni odabir bi mi bio poput Gigaworksa T40 ili slični zvučnici, o kojima imaš niže temu.

Čisto za upit o prelasku, gotovo da se ne razlikuje kvaliteta zvuka između zvučnika za 500, i onih za 1000 kuna, tako da se zadrži na starim.

Gwin
02-06-2009, 19:09
ja sam primjenio drukčiju metodu..

spojio na komp panasonicov hi-fi sa dva 80watna 4-sistemska zvučnika. nemam prigovora

02-06-2009, 20:13
Ja trenutno koristim Logitechove Z-3 zvučnike koje sam dobio na poklon. Dobio sam ih jer je čovjek kupio minimalno bolji Z-4, koji mi je osobno preplastičan i nimalo kvalitetom leveliran više naprema ovima.
Osobno nikad ne bih kupio 2.1, 5.1 ili 7.1 zvučnike za računalo. Za takve stvari je rezervirana dnevna soba, koji takav zvuk doista može i treba iskoristiti.

Zvučnike koje si naveo ne bih kupio, jer sumnjam da kvaliteta može biti sabrana u tim satelitima. Osobni odabir bi mi bio poput Gigaworksa T40 ili slični zvučnici, o kojima imaš niže temu.

Čisto za upit o prelasku, gotovo da se ne razlikuje kvaliteta zvuka između zvučnika za 500, i onih za 1000 kuna, tako da se zadrži na starim.


WEC samo jedna stvar.


Kad ti meni pobiješ npr Z-3/Z-4 + neka zvučna PROTIV Gigaworksa T40 onda ti skidam kapu.Dajem rezat ruku da je bolja investicija 2.1 zvučnici+zvučna negoli jedan 2.0

Da ima tolke razlike ima je vraga.

Sphinx
02-06-2009, 20:43
ja sam primjenio drukčiju metodu..

spojio na komp panasonicov hi-fi sa dva 80watna 4-sistemska zvučnika. nemam prigovora
Ovo sam i ja ucinio (nisam imao para za neke zvucnike, a starome u kaficu nisu trebali) sa doduse malo jacim zvucnicima, dva pioneer 140W 3-sistemska zvucnika i jednostavno se nikad nebi vracao na PC zvucnike :D (osim ako bi to bio Z5500, ali to je vec druga prica)

DJ Not Nice
02-06-2009, 21:59
Najvažnija mi je dubina zvuka, zatim bi tu negdje došla i sama glasnoća.
Spreman sam izdvojiti 700kn.

Znaći, dubina mi je na prvom mjestu, to mi je vrlo važno.

RIDER32
03-06-2009, 17:08
Ja trenutno koristim Logitechove Z-3 zvučnike koje sam dobio na poklon. Dobio sam ih jer je čovjek kupio minimalno bolji Z-4, koji mi je osobno preplastičan i nimalo kvalitetom leveliran više naprema ovima.
Osobno nikad ne bih kupio 2.1, 5.1 ili 7.1 zvučnike za računalo. Za takve stvari je rezervirana dnevna soba, koji takav zvuk doista može i treba iskoristiti.

Zvučnike koje si naveo ne bih kupio, jer sumnjam da kvaliteta može biti sabrana u tim satelitima. Osobni odabir bi mi bio poput Gigaworksa T40 ili slični zvučnici, o kojima imaš niže temu.

Čisto za upit o prelasku, gotovo da se ne razlikuje kvaliteta zvuka između zvučnika za 500, i onih za 1000 kuna, tako da se zadrži na starim.


WEC samo jedna stvar.


Kad ti meni pobiješ npr Z-3/Z-4 + neka zvučna PROTIV Gigaworksa T40 onda ti skidam kapu.Dajem rezat ruku da je bolja investicija 2.1 zvučnici+zvučna negoli jedan 2.0

Da ima tolke razlike ima je vraga.
Frend kupio neku uber kul fensi šmensi jake 2,0 zvučnike i Audigy SE. I dođe lik do mene kada sam ja kupio Logitech X-210 i lik je ostao paf kada je cuo koliko je zvuk kvalitetniji na mojim malim slabasnim zvucnicima na integriranoj zvucnoj na prastarom cipsetu.



Meni su moji X-210 dovoljno jaki jer ni nemam kada razvaljivat mjuzu, a kvaliteta mi je bitna a to ovi logitechi imaju :)

Karlo_from_Bjelovar
03-06-2009, 17:50
bas me zanimaju ti njihovi uber fensi smensi 2.0 zvucnici, jer sam osobno cuo x210 i nisu mi nista posebno, puno previse nemjerljivo sa mojom sennheiser pc151+cl xt gamer kombinacijom...

RIDER32
03-06-2009, 19:40
Nisu nista posebno po snazi ali imaju cist zvuk i nize tonove emitiraju dosta dobro paralelno sa visim tonovima. Kutije i sateliti su mali, kompaktni i hvaliteta uzrade je na razini.

Samo sto Cherry ima 700kn a ne 300 kolko oni otprilike kostaju :D

DJ Not Nice
03-06-2009, 19:44
Da se citiram;

Najvažnija mi je dubina zvuka, zatim bi tu negdje došla i sama glasnoća.
Spreman sam izdvojiti 700kn.

Znaći, dubina mi je na prvom mjestu, to mi je vrlo važno.