PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gothic 3 VS. Elder Scrolls IV: Oblivion



Bara
31-05-2009, 16:42
Evo budući je malo zamro zadnjih dana Gaming općenito, dajem vam poticaj za žestoko raspravljanje, siguran sam da su dvije publike sukobljenje oko ove dvije igre. Ja se osobno ne mogu odlučiti, ajmo sada napokon raspraviti koja je igra ostavila bolji utisak na vas i na povijest RPG-a!

W3DR4N
31-05-2009, 16:45
Generalno ne volim takav pristup RPG-u, no moj glas ide Oblivionu. Ako mu se nešto ne može zamjeriti, to je odlično odrađeno tehničko poliranje igre, ujedno glavna boljka suprostavljenog kandidata.

S druge strane, Witcher uber alles.

Grim
31-05-2009, 16:48
TES IV: Oblivion definitivno, Gothic 3 bi bila dobra igra da nije tolko zbugirana. Oblivion je definitivno bolji i tu nema rasprave, imam preko 300+ h obliviona i jos bi je igrao da mi radi, odlicna igra (iako je Morrowind malcice bolji).

Oblivion to doba imao zbilja zakon grafiku i mogucnosti koje sam tako puno iscekivao a kada sam ga dobio u ruke.. jooj, prelijepi dan, prelijepa noc... oblivion... sada mi se ponovo igra... damn

str1k3r
31-05-2009, 16:48
S druge strane, Witcher uber alles.

Aye, :)))))))))


Nešto malo sam igrao Gothic, pa nemogu baš previše suditi o njemu, ali moram reći da, od ova dva, mi je Oblivion bolji ( ali ne bolji od Witchera :D )

Kalhant
31-05-2009, 16:51
Nemas sta razmisljat. Oblivion definitivno.
Gothic 3 mi dan danas steka na kanti visestruko jacoj od preporucene.
U oblivionu ti se nece dogoditi da te ubije divlja svinja nakon sto si pobio cijeli grad orcova i takoder oblivion ima hrpu modova koji ce ti produzit igranje.

Bara
31-05-2009, 16:53
Da sada uspoređujemo tehničku stranu definitvno sam na strani Gothica 3 usprkos neoptimiziranosti. Gothic 3 ima prekrasnu, baš primjereno šarenu, i detaljnu grafiku, te se za razliku od Obliviona stvari učitavaju na vrijeme ipred tebe. Glazbi se moram prikloniti Gothicu 3, gothic je išao sa novom i originalnom glazbom dok je Oblivion samo kopirao onu iz Morrowinda, jest da je prekrasna ali je kopirana. Isto, Oblivion je više tmuran od Gothica i nekako ne zna dočarati vrijeme u kojem je, nikako da se odluči hoće li biti sunčan dan, ili tmurno sunčan dan iako je na nebu samo sunce, dok je Gothic prilično objektivan oko toga kada je tamna noć ili okupan suncem dan.

bezimeni
31-05-2009, 16:57
Gothic 3 je apsolutni poluproizvod .Shebana igra do bola.Oblivion je igretina za jedan detaljan prolazak...ponavljanje jako brzo dosadi.To nisu igre iz iste lige.Oblivion je prva liga dok je Gothic reginalna podliga na pragu diskvalifikacije.

Grim
31-05-2009, 16:58
Meni je jednostavno fenomenalan osjecaj kada stavis par modova za grafiku na Oblivionu pa hodas po Imperial Cityu u armoru iz Dark Brotherhooda, a on je sav mokar, kapljice s tebe kapaju, sjednes na zidic i citas lore(knjige)... fenomenalna atmosfera, jako zakon.

Bara
31-05-2009, 17:01
Je ljudi kužim ja da je Oblivion zakon, u toj sam igri proveo kao i Grim više od 300 sati, ali puno sam proveo i u Gothicu. Znam da gothic ima problem sa borbom i da možeš pobiti grad orcova a biti zatim ubijen od jednog vuka, ali gothic ima boljih strana. Kao recimo questovi i sama težina igre koja doliči pravom RPG-u, morat ćete priznat da je Oblivion zapravo više akcijaski RPG, posebno zbog onih kursora za svaki quest i odličnog sustava borbe.

Deadwalker
31-05-2009, 17:06
Igrao sam obje igre, i moram priznati da mi je jako tesko odluciti koja je bolja. Naime, Oblivion s jedne strane je tehnicki jako dobro ispoliran te nudi prekrasnu grafiku, dok s druge strane imamo Gothic 3 koji mi je glede nekakve atmosfere daleko bolji i privlacniji ali je tehnicki katastrofa pa ipak s te strane bi moj glas isao Oblivionu. Glede glazbe, Gothic mi je puno bolji i tu nemam nikakve dileme. Glede gameplay-a, e tu su mi obje igre prelose. Dok se u oblivionu sav gameplay svodi na "lupi i blokiraj", u Gothicu je jos gori sistem diablo nacina igranja koji u tom tipu rpg-a katastrofalan. Vec spomenuti Witcher je na tom podrucju svjetlosnim godinama naprijed. Glede radnje, nesto mi je bolja u Gothicu nego u Oblivionu, al dobro, to je vise subjektivna stvar.
Ukupno gledajuci, Gothic 3 bi bio meni bolji rpg da nije s tehnicke strane tako katastrofalan. S toga bi kod mene na kraju ipak pobjedu odnio Oblivion.
Al da, slazem se s Wedranom, Witcher owna obe igre. JAKO

Neven <R>
31-05-2009, 17:10
SAko mu se nešto ne može zamjeriti, to je odlično odrađeno tehničko poliranje igre, ujedno glavna boljka suprostavljenog kandidata.

Brijem da nismo igrali isti Oblivion.

Bara
31-05-2009, 17:10
Igrao sam obje igre, i moram priznati da mi je jako tesko odluciti koja je bolja. Naime, Oblivion s jedne strane je tehnicki jako dobro ispoliran te nudi prekrasnu grafiku, dok s druge strane imamo Gothic 3 koji mi je glede nekakve atmosfere daleko bolji i privlacniji ali je tehnicki katastrofa pa ipak s te strane bi moj glas isao Oblivionu. Glede glazbe, Gothic mi je puno bolji i tu nemam nikakve dileme. Glede gameplay-a, e tu su mi obje igre prelose. Dok se u oblivionu sav gameplay svodi na "lupi i blokiraj", u Gothicu je jos gori sistem diablo nacina igranja koji u tom tipu rpg-a katastrofalan. Vec spomenuti Witcher je na tom podrucju svjetlosnim godinama naprijed. Glede radnje, nesto mi je bolja u Gothicu nego u Oblivionu, al dobro, to je vise subjektivna stvar.
Ukupno gledajuci, Gothic 3 bi bio meni bolji rpg da nije s tehnicke strane tako katastrofalan. S toga bi kod mene na kraju ipak pobjedu odnio Oblivion.
Al da, slazem se s Wedranom, Witcher owna obe igre. JAKO


You said it brother! Mislio sam da nitko neće napisati ovako pametan post i da će svi vuć na Oblivion zbog ugleda serijala. Naravno da je teško odlučiti koja je bolja, a zapravo ih na kraju i baš Witcher tuče obje, mislim da je tema ipak završena :)



A Nevene baš to...

mravojed20
31-05-2009, 17:17
Hm.. Gothic 3 je teški fail na području optimiziranosti, bugovitosti i sustavu borbe.

RPG aspekt i questovi nadmašuju višesturko ono što je ponudio Oblivion mada su daleko od starih legendi.
Glazba spada u sam vrh naljepših soundtrackova, uzdiže atmosferu u nebesa.
Vizualno je znatno detaljniji i upečatljiviji, sa daleko raznovrsnijim level dizajnom.

Borba je očajna ali navikne se čovjek.

Oblivion je teški fail jer je dosadna igra s katastrofalno sterilnim likovima, nenormalno lošom i siromašnom pričom, pogotovo kad se sjetim one iz Morrowinda, užasnim level scalingom, animacijama kretanja, a i ruši se dosta često.

U biti, Oblivion je samo primjer koliko ekipa iz Bethesde NEMA MAŠTE( 100 primjerea mogu dati ako treba) baš kao što su uspjeli potvrditi i s Falloutom 3, jer obje igre nemaju dubine ni šarma, i praktički su ogoljene od svega što igru čini punokrvnim RPG-om kao što su bili Baldur's gate, prvi Fallouti, Morrowind itd.

Jedino što je dobro odrađeno je melee sustav borbe, koji daje pravi osjećaj udaranja mačem ili čekićem. Kompletni ostatak, znači glasovi i izgled NPC-a, questovi, level scaling, animacije, identičnost spilja i ruševina, nemaštovitost, nepostojanje lorea..sve to je srozalo igru u očima svakog tko je odigrao bilokoji punokrvni RPG, i može se svidjeti samo onima koji nikad prije nisu igrali ništa slična pa im ti ogromni nedostaci nisu toliko vidljivi.

Da im nema modova koji masovno moraju popravljati retardirani dizajn, već bi odavno :toilet:

Da moram birati koju bi igrao cijeli život na pustom otoku, izabrao bi Gothic 3, jednostavno je daleko zanimljiviji.

Bara
31-05-2009, 17:21
Mravojed, hoćeš se udati za mene? :D Ipak sam ja veći

Arbiter of Change
31-05-2009, 17:22
Ja bi se zakleo bio da si izvukao temu iz ropotarnice.

Gothic 3 - igra koja kažnjava aroganciju igrača. :wink:

Deadwalker
31-05-2009, 17:23
Mravojed, mene samo zanima tko je onda u Pcplay-u pisao recenziju Obliviona? :P E nemrem sada naci stari broj...

mravojed20
31-05-2009, 17:30
ja znam da ja nisam. i bolje. :)

bezimeni
31-05-2009, 18:16
Za igranje ovih naslova moraš biti veći mazohista od prosjeka .Gothic 3 je jednostavno neigriv zbog , blago rečenog , katastrofalno lošeg sustava borbe i trzavog enđina koji guta sistemski ram kao da nema sutra...igrati tako nešto je kažnjavanje samoga sebe.Oblivion je nakon nekoliko sati poprilično dosadan...novi Fallout još i više.Ubitačno je dosdan i sterilan .Ali oblivion barem ima odličan sustav borbe , solidan enđin , dobru grafiku ...Gothic 3 ima samo dobru muziku ...ali nemam namjeru slušati igru .

Insert
31-05-2009, 23:38
Oblivion sam igrao 300+ sati. Gothic III sam ugasio i deinstalirao nakon sat vremena.

Ok, možda gothic i jest dobar, ali početak su mogli učiniti zanimljivijim. Igra me jednostavno nije privukla.

Hellboy
31-05-2009, 23:49
Što točno imaš raditi u Oblivionu da možeš igrati 300+ sati? Trčati okolo? Trčati još malo? Igra ima glavni quest koji je doslovno moguće prijeći za 6 sati bez fast travela i nekakvih 200-ish side questova od kojih većinu prođeš za par minuta...

Wishmaster
01-06-2009, 00:50
Bez fast travela se Oblivion užasno produljuje. Pogotovo dok krenete s mjesta A na mjesto B i putem postanete kod 10-ak različitih lokacija pa onda slijedi ono: "bolje da sad to istražim da ne zaboravim kasnije".
Ne vjerujem da je neko igral tak da je prešel glavni quest u 6 sati, jer to onda nije igranje nego masakriranje igre.
Gothic nisam igral ali Oblivion uz svu svoju "ispraznost" ipak nudi popriličan broj sati igranja (za današnje standarde i previše) i nebrete reč da je loš jer jednostavno nije.

Scourge92
01-06-2009, 01:14
Mravojed, mene samo zanima tko je onda u Pcplay-u pisao recenziju Obliviona? :P E nemrem sada naci stari broj...
Recenzija by: Igor Čorkalo


btw. Meni je bolji Oblivion, iako mi je bez dodataka brzo dosadio (nakon samo 70ak sati igre) zbog linearnost dungeona (svi ayleid ruini meni izgledaju potpuno jednako xD) a i samo igranje bez fast travela dosadi zbog nezanimljivost(čitaj: dežiš naprijed i povremeno stisneš lijevo ili desno da skreneš i jedva čekaš da iskoči kakav neprijatelj da ubije monotoniju) i jedno te istih neprijatelja.Također, svaki put kad uđeš u oblivion da zatvoriš gate moraš istu stvar napravit(maknit kamenčić na vrhu tornja, kaj ne) što nakon prvih 3 puta postane dosadno.Međutim, ima hrpa modova kojima se sve to lako može popraviti, sa official dodatcima poput knights of the nine i Shivering Isles dobije se još minimalno 40ak sati igre, a sa unoficial dodatcima poput OOO(oscuro oblivion overhaul) može se igra dovesti do neprepoznatljivosti.

Gozhic 3 sam igrao dosta kratko jer su me bugovi ubili u pojam, a gutanje memorije koje baš i nemam na bacanje mi je prouzrokovalo dosta česta zastajkivanja(iako mi oblivion na istoj konfi lijepo klizi).Prije par dana sam ga ponovno instalirao zajedno sa najnovijim community patchem(koji je po meni bolji od official patcha) i večina bugova je ispraljena te je dosta poboljšana igrivost. Nisam baš puno igrao, samo nekih 12ak sati pa nemam baš nešta da napišem osim da se meni čini da je soundtrack i dalje najbolji dio igre. Budem se još malo raspisao kad odradim još par questova i vidim kako se razvija priča u samoj igri.

Insert
01-06-2009, 08:22
Što točno imaš raditi u Oblivionu da možeš igrati 300+ sati? Trčati okolo? Trčati još malo? Igra ima glavni quest koji je doslovno moguće prijeći za 6 sati bez fast travela i nekakvih 200-ish side questova od kojih većinu prođeš za par minuta...

Da, doslovno sam šetao uokolo i divio se grafici.

Imao sam ekspanziju i sve plug-inove + gomila community sadržaja.

Rang€r
01-06-2009, 13:38
da je ova tema bila prije neke 2 godine 100% bi odma reko oblivion... al sad nakon što sam malo odrasto i skužio kolko je oblivion sranje to nebi reko ni za šta.. prvi put kad sam vidio i igro oblivion bilo je ono... "vau :o " nakon neka 2 mjeseca mi je dojadio i onda sam ga igro malo pomalo... onda sam probo Gothic 3 koji za razliku od obliviona zapravo i imaš nekog utjecaja na svijet oko sebe, onaj sistem sa reputacijom, cjeli svijet i detaljnost su mi bili fenomenalni, na staroj mašini sam ga pokreto bez problema jedino što su loadinzi bili nekih 5-6min.. al opet onaj combat system je tolko glup da boli...

onda sam prije nekih godinu dana probo witcher(več je tolko prošlo :o) i to je tolko savršenstvo, to je tolka igretina, tak da kad bi mi sad neko dao neš ko oblivion(fallout 3) to me nebi zadržalo ni sat vremena.. u ovih zadnjih par godina ko da se kvaliteta i standard igara nekak srozali, jer komentari za oblivion su bolji sad nego što su bili prije 2 godine...

po meni je gothic 3 bolji, jer njega bi i sad volio zaigrat(da nisam ljen pronač dvd, instalat, skinut patcheve pa i njih instalat il čak bez patcheva igrat ko prije) dok oblivion nema šanse da bi zaigrao, a onaj combat system spram witcherovog je tuga i jad niš bolje neg gothic3..

Bara
01-06-2009, 14:30
da je ova tema bila prije neke 2 godine 100% bi odma reko oblivion... al sad nakon što sam malo odrasto i skužio kolko je oblivion sranje to nebi reko ni za šta.. prvi put kad sam vidio i igro oblivion bilo je ono... "vau :o " nakon neka 2 mjeseca mi je dojadio i onda sam ga igro malo pomalo... onda sam probo Gothic 3 koji za razliku od obliviona zapravo i imaš nekog utjecaja na svijet oko sebe, onaj sistem sa reputacijom, cjeli svijet i detaljnost su mi bili fenomenalni, na staroj mašini sam ga pokreto bez problema jedino što su loadinzi bili nekih 5-6min.. al opet onaj combat system je tolko glup da boli...

onda sam prije nekih godinu dana probo witcher(več je tolko prošlo :o) i to je tolko savršenstvo, to je tolka igretina, tak da kad bi mi sad neko dao neš ko oblivion(fallout 3) to me nebi zadržalo ni sat vremena.. u ovih zadnjih par godina ko da se kvaliteta i standard igara nekak srozali, jer komentari za oblivion su bolji sad nego što su bili prije 2 godine...

po meni je gothic 3 bolji, jer njega bi i sad volio zaigrat(da nisam ljen pronač dvd, instalat, skinut patcheve pa i njih instalat il čak bez patcheva igrat ko prije) dok oblivion nema šanse da bi zaigrao, a onaj combat system spram witcherovog je tuga i jad niš bolje neg gothic3..


:thumbs2: Gothic 3 pwnz! Evo, čak 3 godine bio sam u uvjerenju da je Oblivion puno bolja igra od Gothica 3, i onda mi je nešto odjednom sijevnulo na pamet: " Pa o čemu ja pričam, Gothic 3 pwnz! " :), i onda sam skužio kada igre pogledaš sa malo objektivnijeg aspekta Gothic 3 je puno bolji. Ali činjenica je i da su obe igre uprskanih potencijala, jest da ćemo ih zauvijek pamtiti, ali svaka ima nekolicinu velikih nedostataka.

Bartuc
01-06-2009, 14:40
Niti jedna niti druga mi ne valjaju.


Oblivion zato što mrzim te ljušture od NPC-a, nema atmosfere, nema dubine, nema osjećaja progresije, nema epic borbi, nema epic magija. Sve što ima je lijepa grafika.


Gothic 3 zato što je jednostavno mutav, možda ima bolje RPG elemente i priču od Obliviona ali kaj mu to sve znači kada nije igriv. Gameplay je očajan, optimizacija također, grafika parcijalno lijepa pošto ono bilje za alkemiju ubije dojam igre do samoga dna.



Da moram birati, odabrao bi Oblivion zbog boljeg gaming iskustva, a onda bi potrgao DVD i hitio ga u smeće. Ne pamtim više koliko puta sam POKUŠAO zaigrati Oblivion iznova, ali svaki put mi dosadi čim uđem u Imperial City. Lažem, zadnji put mi nije dosadila u IC-u već dok sam dojahao do Anvila... Jebeš igru koja dosadi u roku od 10-30 minuta igranja. Žao mi je samo što nikada neću vidjeti kako izgleda Shivering Isles, da bar sam prvi put igru zaigrao tek kada je expanzija izašla :|

Rang€r
01-06-2009, 18:02
to je i men žao a vidio sam da ima par ludih questova tamo i da je cjelo otočje opičeno..

crnisokol
01-06-2009, 19:44
oblivion je puno bolja igra...gothic ima jedino bolju atmosferu..al šta će ti atmosfera uz totalno ''zasran'' sustav borbe..a bugove i optimizaciju da i ne spominjem