PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što činite sa starijim rabljenih hardverom?



W3DR4N
29-05-2009, 19:12
Prodajete? Poklanjate? Skuplja prašinu?


Osobno, previše mi je žao prodati ga u pola cijene.
Preškrto sam đubre da bi ga poklonio.

Nek trune. :)

vex
29-05-2009, 19:20
Obično nadograđujem komp tako da prodam staru komponentu i za još malo dodanih para kupim novu.
Tako da baš i nemam starih komponenti, znači - prvo prodaja , ako ne ide onda stoji doma neko vrijeme, ako se taj period oduži onda dam nekom kome je potrebno.

Trenutno imam staru matičnu koju još nisam ni probao prodati.

Karlo_from_Bjelovar
29-05-2009, 19:26
ne znam, za veliku vecinu mi se uvijek brat skrpa :D , jedino sto sam ikad uspio prodat od hardwarea je bila audigy se...

Hellboy
29-05-2009, 19:38
Stoji. S vremenom se sentimentalno vežem za neki komad hardvera pa ga ne mogu prodati a pogotovo ne pokloniti. Primjerice, imam kantu u kojoj kuca Radeon 9250 kojeg nemam namjeru mijenjati dok ne ode na vječna lovišta a i onda će dobiti počasno mjesto na polici sa ostalim hardverom. Ta grafa mi je posebno draga i radije bih dao ovaj novi notebook nego nju. Samo zato jer je bila zadnji komad hardvera koji mi je stari kupio. Inače, stare tipkovnice, matične, miševi, tona kabela, kućišta, monitori...sve stoji. Imam hardver toliko star da se ne sjećam ni kako se zove ni odakle mi. Jedino sam negdje zagubio staru GeForce 4000 MX nakon što je krepala. No nije daleko.

IGoR_2803
29-05-2009, 19:41
meni također stoji... neka p3 mašina mi već skoro 10 godina stoji na istom mjestu i skuplja prašinu... nisam ga prodao na vrijeme, a kome ću to danas pokloniti?! :roll:

bezimeni
29-05-2009, 20:03
Prodam dok još vrijedi...obično nekome tko si nezna sam ugraditi pa naplatim njegovo neznanje u vidu prodaje polovne komponente malo jeftinije nego što košta u dućanu...hebiga , znanje se plaća ovako ili onako.

CrIsIs FuN
29-05-2009, 20:05
A ono, ja i nemam puno starog hardwera. Ovo mi je drugi komp sto sad iam, a ove tipkovnice i misevi stari ugl. stoje u kesi i mozda nekad zatrebaju.

Bartuc
29-05-2009, 20:41
Moj zastarjeli HW ide starome, a njegov zastarjeli HW uglavnom poklonim osim ako je riječ o komponenti koja bi mi mogla zatrebati. Do sada sam poklonio 2 čitave konfiguracije, jednu matičnu, nešto memorije, 2 HDD-a, zvučnu karticu i brdo periferije.

Prodam samo ako mogu nešto zaraditi tako da si olakšam kupnju nove komponente i to samo kada ta komponenta ne paše starome u njegovom kompu.

RIDER32
29-05-2009, 20:50
Inace sam vrlo nostalgicna osoba pa sve volim cuvati. Pogotovo moju prvu konfu nedam za nista a to je ova trenutna koju sada imam :D
Kad kupim novi procesor i maticnu ovo cu dati sestri u sobu, al nikako necu prodati. Graficku sam stavio novu (gigabyte 8600GT) al stara X1600Pro stoji ispod stola i nedam ju za nista. Koliko je ona frejmova izlistala...(ok uvjek nije puno listala ali sto je listala, te frejmove necu nikada zaboraviti jer su to oni prvi i najdrazi, jednom rjecju neprocjenjivi).......... :oops:
Al ovu trenutnu grafu bi i mogo prodati dok jos nesto vrjedi kad budem kupovo novu, ali to nece skoro tako da bi se moglo desit da nevrjedi puno, a i da ce mi prirasti srcu. I svoju prvu điforsicu (8800GT) sam teska srca prodao posto mi nije tjela raditi (i jos uvjek mrzim svoju maticnu).

Hellboy
29-05-2009, 21:33
Cenzura by Bartuc

Inače, malo sam tražio i našao sam staru GF 4000 MX. Hladnjak je malo oštećen i još uvijek su tamo kondenzatori koji su se napuhali kad je krepala. :D

DJ Not Nice
29-05-2009, 23:04
Najčešće se proda nekome prek kakvog oglasa ili tako neš.
Et, jedino sam se vezao za staro kućište koje će uskoro izać na vidjelo.

Modano naravno, jednostanvo je prekrašno : )

marijanovic
30-05-2009, 00:07
Ja sam dosad svašta radio s djelovima i kompovima...
Najviše sam mjenjao za novce + nadodao neš sitno i uzeo novo (npr kupim dvd pržilicu pa staru pržilicu mjenjam za ram...).
Nešto sam i poklanjao (C128 i danas žalim što sam poklonio, uništili su ga strawa; jedan monitor, 256MB ram, dvd čitač...).
Neke sam komponente s frendom mjenjao za jače (radeon 9600pro za x1650 npr; on ima komp koji ne može iskoristiti x1650 xD),
naravno imam i dijelova koji stoje jer ne zna se kad mogu zatrebati (nekoć ih je bilo puno više),
a ima i što sam posudio... Periferija naravno čeka sa strane (miševi, tipkovnice, zvučnici ...)

Bartuc
30-05-2009, 00:13
Da, sad me marijanović sjetio... I 2 monitora sam poklonio xD

ezav
30-05-2009, 06:40
SKupljal sam jedno vreme ko hrcak .. i onda pukel i sve podjelil .. zaci dal dva 14" monitora , dva 17" monitora, jedan celi komp s atholonom na 750 i jedan celi komp s duronom na 1.6 :D ... podelil tonu starih diskova i tak ... neznam nekak mi je postalo gupo cuvati stvari koje ne koristim vise .. a kak su bile stare prek 6-7 godina bilo mi je glupo i prodati ... nema ljepseg nego kada frendici koji radi na celeru 333 (slot 1) s 64 rama i diskom od 6.4gb poklonis durona na 1.6 s 768 rama, 9600XT i i dva diska (30gb i 80gb) .... cura se preporodila .. jedino kaj sam ju moral uciti raditi na win xp :D ... a to je bilo prosle godine !!!

Gwin
30-05-2009, 09:02
ja dijelim..

na "oš kupit ciglu" je čak moja tema imenom "poklanjam hardver"

josip_kraš
30-05-2009, 18:57
kad upgradeam komp (svake 2 godine) stare komponente prodam ako ih nitko neće onda ih ostavim.

Vedro
30-05-2009, 19:58
Poklonio,mijenjao,prodao,sve solucije,ali najviše sam prodao,samo nisam bacao u smeće,osim ako je izgoreno :D :friends:

Don Kihot
30-05-2009, 20:07
Ja baš kupujem starije komponente,
stavio na tržnici.

Al tog šta meni treba, nema nigdje.. :(

Ghost_Rider
30-05-2009, 20:16
Stare komponente poklanjam nekom,da prodam nema sanse,necu da ispadnem dzubre.Ovaj komp sad sto imam nebi ga mjenjao ni za svoju desnu ruku 8) ,ovaj komp mi je najomiljeniji od svih koje sma do sada imao.

Bartuc
30-05-2009, 20:24
Uvijek je novi komp draži od prethodnih pošto je ipak za par klasa jači od njih :D

Ghost_Rider
30-05-2009, 21:55
Potpuno tacno :D .

Sickmanno1
01-06-2009, 13:24
Dajem kolegama...

Glupo mi je traziti prijatelja kojih...karikiram, 500kn za neke komponente...dapace, drago mi je ako mu mogu pomoci...

Raz
01-06-2009, 13:31
Moj još uvijek trune doma, čeka bolje dane :)
Prodati ga nemogu jer je prilično star, a žao mi ga je baciti. Možda ću ga jednog dana pokušat popravit, vjerojatno je grafička krepala.

Ivan_87
01-06-2009, 16:23
Uvjek dam nekome ( nema smisla da mi stoji doma bzvz )

Gwin
02-06-2009, 10:05
za razliku od wedrana koji je škrt i radije će da mu komad hardvera istrune doma nego ga utopit dok još može dobit koju kunu za njega...

Čux
02-06-2009, 10:36
ovisi kolko star, recimo sad bivšu kantu mi se niti nije isplatilo prodavat, rađe sam ju sestri dao nek mrcvari po njoj malo. A imam i ultra krševa, recimo par 5.25 floppya i punu kutiju disketa za iste, AGP grafu s 1MB memorije gore, ISA grafe,modem i mrežne, a pogotovo 386DX matičnu (ujedno i moj prvi komp, i da još uvijek radi ko nova) koju nebi dao za niš

cham3leon
02-06-2009, 14:18
Evo, imam staru konfiguraciju Pentiumom 3, još je držim doma i dignuo sam Ubuntu na njoj :D

Da idem prodavat nema apsolutno nikakvog smisla, radije bih skoro i platio nekome da ga uzme, ali ga nitko ni neće, pa je još kod mene. Kako vrijeme bude teklo, nadograđivat ću ga starijim hardverom koji ću izbaciti iz nove konfe, pa će možda biti za nešto... Možda mi bude od koristi i u Gorskom Kotaru^^

Bartuc
02-06-2009, 15:14
Imaš na PCEkspert forumu dio za donacije. Možeš komponentu ili čitavu konfiguraciju pokloniti nekome kome će taj PC biti avion.


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29954


Tamo se samo dogovoriš sa dečkima koji to organiziraju, daš kantu i oni odnesu ljudima kojima je potrebno...

02-06-2009, 15:52
Ja sam se sam izborio za sve svoje komponente...i dobio ih na pošten nacin.

Tako da ne vidim razloga zasto ih poklanjati i kao raditi dobra djela.

Ako nesto zelis,uz volju i trud ces to i imati.

Osim ako ne maštaš o boingu 747 ispred kuce...no ništa nije nemoguce.

Tako da price o siromasnima i onima koji nemaju ne pusim.Posla se uvijek nade.A tko ga nemoze naci neka se javi meni,radu cu ga koridinirati na pravi put.

Bartuc
02-06-2009, 16:22
Slažem se, ali recimo dijete od 10-ak godina nemre raditi i zarađivati, a roditelji/roditelj mu nisu sposobni za rad. Ima strašno puno takvih situacija i takva djeca se oslanjaju na donacije pošto im je roditeljima na kraj pameti da kupuju PC... Normalno da nećeš dati komp mangupu od 16+ godina koji realno može zaraditi 4k kuna u 2 tjedna ako upadne na benzinsku (pranje stakla), ali dečki sa PCE-a baš doniraju te konfiguracije ljudima kojima treba, a ne koji su lijeni zaraditi za svoj komp.

Gwin
02-06-2009, 16:42
oke..i zakaj to ne bi pokrenuli i ovdje?? nego samo na pce?

cham3leon
02-06-2009, 16:59
Ja sam se sam izborio za sve svoje komponente...i dobio ih na pošten nacin.

Tako da ne vidim razloga zasto ih poklanjati i kao raditi dobra djela.

Ako nesto zelis,uz volju i trud ces to i imati.

Osim ako ne maštaš o boingu 747 ispred kuce...no ništa nije nemoguce.

Tako da price o siromasnima i onima koji nemaju ne pusim.Posla se uvijek nade.A tko ga nemoze naci neka se javi meni,radu cu ga koridinirati na pravi put.

Govorimo o starom hardveru čija je vrijednost zanemariva, a na kraju krajeva teško da ga bilo tko i želi. Tražiti simboličnu cijenu čisto iz principa mi je malo previše.

02-06-2009, 20:07
Slažem se, ali recimo dijete od 10-ak godina nemre raditi i zarađivati, a roditelji/roditelj mu nisu sposobni za rad. Ima strašno puno takvih situacija i takva djeca se oslanjaju na donacije pošto im je roditeljima na kraj pameti da kupuju PC... Normalno da nećeš dati komp mangupu od 16+ godina koji realno može zaraditi 4k kuna u 2 tjedna ako upadne na benzinsku (pranje stakla), ali dečki sa PCE-a baš doniraju te konfiguracije ljudima kojima treba, a ne koji su lijeni zaraditi za svoj komp.

U toj dobi ni meni moji to nisu mogli priuštiti...pa sam sa odrastanjem poceo cjeniti novac...i rad...pa sam si sam zaradio digitaliju...

Nemože se reći da se danas bez racunala nemoze...jer jos uvijek ima ljudi i ucenika koji ga nemaju pa uspijevaju ko i svi drugi koji ga imaju...

Sickmanno1
03-06-2009, 07:53
Joj daj AMD...stvarno...

Sta te zaboli ako netko zeli nekome nesto pokloniti. Ti ne zelis i OK.

Ako ti nisi imao komp sa bubam 10 godina prije 10 godina, neznaci da sad manje sretnija obitelj od tvoje nezasluzuje imati jednog.

Na koji fucking way da jedna samohrana majka sa 3 djece starosti od 10-16 godina kupi djeci racunalo, kad im je vjerovatno svaka kuna bitna?

03-06-2009, 08:46
Pa sta se rajcala...nisam kriv ako nema mozga...najlakše je doma sjediti i živjeti od socijale...to svi možemo...right?

Anarion.Umarth
03-06-2009, 08:51
koji je tebi vrag?
znači broj siromašnih = broj glupih?

Sickmanno1
03-06-2009, 08:56
Pa sta se rajcala...nisam kriv ako nema mozga...najlakše je doma sjediti i živjeti od socijale...to svi možemo...right?

Mozda je imala muza ali je umro...

Ima tu puno mozda, al mislim da ti ni ja nismo u stanju odluciti i reci tko sta moze a tko sta ne moze.

Al mislim da za roditeljovu nesposobnost ili nesrecu, djeca nisu kriva, tako da fakat nevidim razlog zasto biti toliko skrt...

I slazem se da nemas sta davati bitangama racunala, ali osobno nije mi problem dati ni najvecoj bitangi jednog Celerona 333 koji mi doma samo zauzima prostor...

03-06-2009, 09:00
koji je tebi vrag?
znači broj siromašnih = broj glupih?


Ne.Samo kažem da je meni idiotizam kada neki bracni par koji je siromasan rajca djecu i ocekuje neznam kaj od zivota.Pa na kraju zbog njihovih mozgova ispaštaju takva djeca.








Mozda je imala muza ali je umro...

Ima tu puno mozda, al mislim da ti ni ja nismo u stanju odluciti i reci tko sta moze a tko sta ne moze.

Al mislim da za roditeljovu nesposobnost ili nesrecu, djeca nisu kriva, tako da fakat nevidim razlog zasto biti toliko skrt...

I slazem se da nemas sta davati bitangama racunala, ali osobno nije mi problem dati ni najvecoj bitangi jednog Celerona 333 koji mi doma samo zauzima prostor...

Pa naravno da se podrazumijeva da ako su roditelji samohrani ili ako su u invalidskim kolicima ili slijepi da ne mogu raditi.Ali ja pricam za gro onih koji mogu raditi ali su lijeni i žive zbog toga od socijale.

Normalno da ti možeš pomoci ako to hoces,nitko ti ne brani.

MasaKrisT
03-06-2009, 11:06
Starije komponente polako slazem u komp koji cu poklonit sestrama.zahvaljujuc headhunteru osigurao sam im proc,napajanje,periferiju i hard,sam sam rjesio rame,kuciste i monitor,jos mi samo am2 ploca fali:)

Tegla Ajvara
16-06-2009, 23:32
http://znanstveni.com/index.php?topic=227.0

evo neke zanimljivosti
sad navalite na pokidane stvari :D
sretno :thumbs2:

RIDER32
17-06-2009, 01:16
Zanimljivo :P

btw. to je neki tvoj skilski forum? Vidim ovaj lik spominje neku trgovinu u vinkovcima. Pretpostavljam da je to ono smece od "BIT računala" :)

Čux
17-06-2009, 08:35
niš novo, iz hardwerskog se krša lakše, brže i jeftinije dobiju sirovine neg iz rudnika

Gwin
17-06-2009, 08:49
još da nije riječ o opasnom poslu, s obzirom da je taj isti hardver osim zlata pun olova, žive i kadmija..

i da bi se to rastavljanje trebalo obavljati u uvjetima sigurnim po radnika, okolinu itd..

da je to tolko isplativo, ne bi se sav svjetski elektronički otpad odvozio u dva sela u kini da tamo njima zagađuje zrak i vodu..

Tegla Ajvara
17-06-2009, 12:34
Zanimljivo :P

btw. to je neki tvoj skilski forum? Vidim ovaj lik spominje neku trgovinu u vinkovcima. Pretpostavljam da je to ono smece od "BIT računala" :)

to sam ja piso vezi ex professa
prodavali su polovne stvari za 10 kn
e sad, nisam siguran jel to jos tako

al sve u svemu, ko ima volje i motivacije nek proba

chiEEEF
17-06-2009, 20:00
sve strpam u kutije i na tavan pa ak nesko nesto treba prodam mu ili poklonim

Mr. G33k
19-06-2009, 20:19
Ja staro uvijek prodam prije nego ostari.
Radim na takvom poslu di to mogu :D

MTF*
21-06-2009, 18:07
evo bas sam prodo 2x512mb corsair rame, athlon x2 4200 i asus crosshair n590 za 500kn...
nemam nis vise starog doma ^^