PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jako velik problem sa Dual Channel memorijom



Dyslexia
28-05-2009, 17:34
Radim komp za ujaka, ugl kupio sam novu maticnu jer je stara riknila, nova je GA M52L S3 ostatak konfe je AMD X2 3800+, X2 1GB kingmax (800mhz) rama, hard 160 gb....ugl problem je da rame ne mogu stavit u dual chanel, znaci dva keksa u istu boju da budu u dual chanelu monitor se nece upalit i pisti za gresku kad ih odvojim znaci jedan ram u zutu boju drugi u crvenu onda radi, u dual nece, probano sa drugim ramima isto neradi, mjenjano sve od harda do graficke i proc drugi, i jednostavno nejde u dual chanel, i odem do frenda on ima isto takvu maticnu stara mjesec dana reko ajd da probam kod tebe, nece ni kod njega u dual chanel, reko wtf tko je tu lud zovem links jer sam kod njih kupio i kazem im problem i nisu ni oni znali sta je niti su imali takav problem, rekli su da donesem konfu kod njih da vidi sta je. Reko dobro cut cemo se jos, al evo da vas pitam jel ima tko kakva saznanja sta se moze desavat? Eto pomize ako znate jer jebem se vec 2 dana i neznam u cemu je bed, al sve sam isprobao i kablove sam cak mjenjao, :D, tako da stvarno ponestaje mi ideja

IGoR_2803
28-05-2009, 17:37
ako u single channelu radi sve normalno bez random errora, BSODova itd. vjerojatno nije greška u memoriji nego simply random nekompatibilnost?? ko bi znao... uglavnom, mozes slobodno zanemariti jer vjeruj mi da razliku između SC i DC nećeš primjetiti, osim mozda u everestu i sl...

Dyslexia
28-05-2009, 19:11
je sve je to ok, ali to nije rijesenje problema, to je samo zaobilazenje

IGoR_2803
28-05-2009, 19:28
je sve je to ok, ali to nije rijesenje problema, to je samo zaobilazenje

mislim gle, nema tu neke velike filozofije, ako je ispravna matična i oba keksa, onda nemaš šta, ne radi... mozes probati flashati novi BIOS eventualno...

Dyslexia
28-05-2009, 19:34
pokusuvam flashat bios, ima 7 verzija vec bios na gigabyte stranici ali nemogu jer dobijam stalno file size eror, probao sa qflas, dos flash i update i uvijek bios file size eror, original je 1mb ovi skinuti su 512 kb nekontam, na original stranici a nevalja bios

marijanovic
28-05-2009, 20:16
Prvo resetiraj bios (reda radi) i zatim prođi memtest s tom memorijom da vidiš jeli ispravna.
Možda imaš peh, a možda je do memorijskog kontolera na procesoru.

RIDER32
28-05-2009, 20:24
Ubaci te memorije u drugi (svoj) komp i odvrti memtest, naravno ako se uopce upali :D

Sumnjam da bi gigabyte izbacio vec 7 biosa za dosta novu maticnu. Nesto si ti sebi pobrko :D
To su najvjerojatnije biosi za razne verzije te maticne. Ima ih 3.

Dyslexia
28-05-2009, 21:54
stavljao sam svoje memorije koje su u mom kompu i rade sve i isto nece, a ovu memoriju u svoj komp i bez beda je radila u dual chanelu, stoga ja stvarno neznam sta je, ugl kad stavim u dual chanel u ovom kompu 3 puta dugacko pisti....e sad neznam sta znaci to

Karlo_from_Bjelovar
28-05-2009, 21:57
e onda ljepo uzmes manual od maticne i pogledas... :wink:

IGoR_2803
28-05-2009, 22:03
e sad neznam sta znaci to

mislim da ne moraš biti nuklearni fizičar da bi znao kaj to znači; očigledno je da su 3 duga za grešku s memorijom... provrti ti memtest par sati, svaki keks posebno, i onda zajedno, i još neke druge testove za memoriju... tipa blend test u orthosu... tek tolko da se uvjeriš da je s memorijama sve ok... a ako ne izbaci nikakav error onda ga slikaj... :)

Karlo_from_Bjelovar
28-05-2009, 22:20
meni je memtest javljao greske na kingmaxima dok nisam flashao bios...

Dyslexia
28-05-2009, 22:34
nema veze mem test kad stavim nove rame svoje koji 100000000000% rade jer ja ih koristim u svom kompu 4 gb u dual chanelu u svojoj konfi u sigu, te rame stavim u tu maticnu i opet ne radi, a OVU MEMORIJU OD MOG UJAKA stavim u svoj komp i kod mene radi u dual chanelu sto bi znacilo da je sa memom sve u redu.

Sto se tice bios pokusao sam ga flashat i nemogu, preko svih flasheva sto ima, od dos flasha, @bios, qflash.... i svaki put isto kaze da bios file nije dovoljno velik, a kad updejta direkt preko servera sa @bios nade verziju koju sad imam, nema druge....a na http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... #anchor_os (http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2634#anchor_os)Sima hrpa biosa kao sto vidite. Prvi F1 koji ja imam je 1mb ovi svi ostali su 512 KB i nemogu updejtat bios

IGoR_2803
28-05-2009, 23:52
a onda šalji mail gigabyteu, kaj da ti drugo velim, makar stvarno ne vidim razlog zbog čega se mučiti s DC ako nema primjetne razlike...

RIDER32
29-05-2009, 06:55
Ja bi na tvom mjestu otisao na gigabytov forum i tamo im se obratio.
Ja sam tako na ASUSovom forumu nasao drivere za zvucnu za 64bitni Windows 7 jer je maticna starija od Viste.
Sigurno tisi prvi sa tim problemom.

Dyslexia
29-05-2009, 21:53
oticu cu i na forum, al zasad sam mu ostavio u single chanelu, al cuo sam da mozda ta maticna ima konflikte sa kingmax memorijo i kao da sa geil ili ocz radi