PDA

Pogledaj cijelu verziju : WoW



Korpse
28-05-2009, 10:27
Sada ću početi igrati WoW, pa bih zamolio nekog iskusnog da mi objasni sve one ekspanzije tj. što sve trebam kupiti. I ako ima puno patcheva kojim redoslijedom se instaliraju. Skupio sam poslije krizme para pa ću si uzeti WoW :D

Hellboy
28-05-2009, 12:52
Trebaš originalni WoW (možeš doći do lvl-a 60 i nemožeš otići dalje od prva 2 kontinenta), zatim trebaš The Burning Crusade (lvl 70 i Outland) i potom trebaš Wrath of the Lich King (lvl 80, trenutni lvl cap i Northrend). Za patcheve se nemoj brinuti jer će ih igra poskidati čim instaliraš igru i ekspanzije te ju pokreneš. Potrajat će dok ih sve skine jer se sad već nagomilalo patcheva. Nakon toga se logiraš sa svojim accountom, biraš server i kreiraš lika. Postoji nekoliko vrsta servera, nabrojat ću osnovne:

PvP - server na kojem postoje startne zone, svetišta i contested zone. U svojoj startnoj zoni PvP ti je po defaultu isključen. No možeš ga uključiti ako to želiš. U svetištima (Dark Portal, Shattrath i Dalaran) nema borbe te je svima PvP isključen. Ako odeš u contested zonu ili suparničko startno područje (zone oko glavnih gradova) PvP ti je uključen i možeš se boriti sa pripadnicima suparničke fakcije.

PvE - server manje-više identičan PvP serveru samo što ti PvP flag može biti isključen u contested zonama i uključuje se samo ako to želiš i u startnim zonama suparničke fakcije.

RP - server na kojem zajednica igra po Roleplay pravilima. Znači sve mora biti imerzivno. Nema non-RP imena, pričaš sa drugima kao da si zapravo tamo. Neki idu tako daleko da koriste i dijalekte. Tako Trolovi pričaju kao napušeni Rastafarijanci, Humani koriste prastari engleski, dwarfovi su pijandure i pričaju kao gusari i slično.

Ostali serveri su spoj PvP i RP realma jer su defaultni RP realmovi PvE te postoji PTR realm na kojem Blizzard testira patcheve i slične gadarije.

flander
28-05-2009, 13:27
@ Hellboy svaka čast na trudu ali fakat nerazumijem


ima cijeli podforum WoW, ima cijeli hebeni internet da pregleda sve kaj ga zanima, bem ti sve što su danas neki ljudi ljeni

sad samo očekujem spam po podforumu "koja je klasa najbolja, koje profsije da uzmem, na kojim serverima ima najviše srba/bosanaca/hrvata,koje regije su najbolje za igrat"

:/

Hellboy
28-05-2009, 13:31
Bah, možda nije ni primjetio da postoji cijeli podforum namijenjen WoW-u. A iskreno govoreći, zaboravio sam da je tamo pa sam mu pokušao ukratko objasniti. Tek kad sam vidio tvoj post sjetio sam se. :D

flander
28-05-2009, 16:34
hehe da da kao nije vidio cijeli pod forum ^^

onda nek se kloni WoW-a ako slabo vidi, kad ga rogue ili loladini u par sekundi sjebe mislit će da je neki error ga pogodoio od siline kako je brzo poginuo

"umire mi karakter manje od 5 sekundi ?!?!" ^^

Korpse
28-05-2009, 16:42
Hvala Hellboy, rekao si mi sve što me zanima. Može lock na temu.