PDA

Pogledaj cijelu verziju : .avi i slicni formati u .mkv



Aral
27-05-2009, 07:22
Evo jedan naizgled, nadam se, jednostavan problem...kak i s cime mogu konvertirat neki od postojecih .avi fajlica u .mkv i da li se to uopce moze. Preferiram .mkv gdje god stignem, npr. snimim si neku emisiju ili film s televizije (preko tv kartice jel) i onda mi je to avi od nekih par gb-a, katastrofa; jel mogu to nekak bacit u mkv. i s cime?
Mislio sam da cu rijesit problem relativno brzo al jos me zeza :oops:

Constantine
27-05-2009, 07:29
odi na http://www.softpedia.comS,upisi avi to mkv i dobit ćeš hrpu programa,samo skini par,jedan sigurno bude radio bez problema :)

Aral
27-05-2009, 08:07
A hvala, valjda cu nesto nac. Ma kaj je najbolje nasao sam gro programa ali cini se da niti jedan ne radi kak spada. Tnx enivej!

Sickmanno1
27-05-2009, 09:39
Cekaj...sta te zanima tocno? Kako npr .avi od recimo 700mb koji traje kojih 1.5-2h pretvoriti u 300mb koristeci x264 codec?

Aral
27-05-2009, 10:45
Mislim ono, nije mi tolko jako bitna velicina, imam doma puno mkv formata i puno mi imaju bolju kvalitetu neko recimo avi. Pretpotsavljam da ovdje brkam pojmove, u biti meni je bitno da mi je extenzija .mkv a ne .avi. Znam da koristi x264 codec itd al neznam koji program da koristim. U biti na kraju krajeva, sta mi preporucujes, koji format i koje postavke u kompresiranju da koristim. Imam ovaj Xilisoft Video Converter, program ima brdo opcija al nikak da izaberem pravi. Najvise mi je to kad snimam sa tv-a pa mi ono za sat vremena nagura fajl od par giga...kak da to pokusam smanjit ako ide, koji format itd...? Mozda sam zapeo za .mkv a da uopce nisam trebao...