PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto se baca vijeme na bezvezarije?



W3DR4N
24-05-2009, 23:58
Prema provedenim istraživanjima tržišta video igara, kroz povijest je dosad izdano oko 46 000 video igara.
Igre datiraju iz sredine sedamdesetih, kad se počelo razvijati tržište igara na tada slabim računalima, pa sve do današnjeg izuzetno širokog tržišta directx 10 grafike, next gen konzola i prijenosnih igara, bilo preko konzola ili mobilnih telefona.

Zašto se onda enormna količina vremena baca na bezvezne, loše napisane i isprazne freeware bezvezarije, flash igre, browser igre i drugo?

Loše računalo ne može biti opravdanje. Postoje stotine igara koje niste odigrali, a kompletni su i valjani proizvodi.
Nedostatak vremena ne može biti opravdanje, pošto se radi o jednoj, ponekad i većoj količini utrošenog vremena.

Pošto me osobno nikad nisu nimalo privlačile flash gluposti po internetu, u čemu leži njihov čar? Zašto su primarni izbor pred razvijenom industrijom?

Duke of Earl
25-05-2009, 00:38
Pošto me osobno nikad nisu nimalo privlačile flash gluposti po internetu, u čemu leži njihov čar? Zašto su primarni izbor pred razvijenom industrijom?
Da nije možda zato što su besplatne i lako dostupne :shock:

Aral
25-05-2009, 01:02
Skoro pa besplatan i lako dostupan ti je i romobil pa se radje vozis u autu :D

ssalG
25-05-2009, 03:09
Ključna riječ je skoro.

croat1gamer
25-05-2009, 06:26
Zato jer se ponekad covjeku zivo neda igrati neku full price, ili half price igru, a flash igre su odlicno za to, jer ih: ima mnogo, nade ih se dosta kvalitetnih i jer su free.

A i poneke su cak bolje od onih mini igara koje izlaze svakih tjedan dana.

Samo moras naci na dobru stranicu sa tim igrama.

Deadwalker
25-05-2009, 07:51
ovaj put se slazem s Wedranom i meni nije jasno zasto je internet toliko zatrpan tim flash ispljuvcima. Ako mi se igra nesto bezveze, nađem nesto freeware za skinut. Posebice me iritiraju one gluposti po face-u i slicnim stranicama...

Raz
25-05-2009, 07:59
Za igre na face-u neću komentirat pošto ga nemam :jeajea:, ali neznam što sada već i flash igre smetaju. Ima ih stvarno jako puno dobrih, samo ih treba znati naći te su većina njih jako zabavne i besplatne. Onako, kome smetaju neka ih ne igra. Ovo je sada kao da sam po cijelom žanru igara počeo pljuvati zato što meni taj žanr ne paše.

Neke su me flash igre iznenadile te su mi toliko dobre da bi ih svaki dan malo mogao zaigrati.
Joj, kada Sonic vidi ovu temu :rotfl:

Deadwalker
25-05-2009, 08:07
a dobro, svatko prema svojim ukusima. Generalno nemam nist protiv takvih igara, al vecinom je rijec o totalnim bezvezarijama...eto, jedina flash igra kaj mi se dopala bila je ona kartaska(bela). To smo igrali u mrezi za vrijeme predavanja :P

W3DR4N
25-05-2009, 08:28
To je java. ^^

Ali ni novac ne može biti opravdanje.

Abandonware, open source, mod scena. Sve besplatno.
Polica u Algoritmu s jeftinim budget naslovima je dobila pregršt hitova u skorije vrijeme, tako da neki hitovi nemaju ni dvije godine, a cijena im je od 150 kuna na niže.

Raz
25-05-2009, 08:39
Pa da, a flash pored ovih nabrojanih spada u besplatne stvari koje si nabrojao.^^

Netko više preferira odigrati abandonware igre pa da se malo prisjeti kako je to prije bilo, netko skine freeware igre tipa notrium koje također nude puno sati zabave, a netko možda voli modati te poboljšavati kupljenu igru (oblivion već ima toliko modova da bi se iz toga cijela nova igra dala napravit). Ja osobno preferiram sve navedeno 8) . Što želim reći je da je to sve stvar ukusa. Ako osoba želi malo skratit vrijeme pa igrati kojih 15 min. neku flash igru... zašto ne?

Neven <R>
25-05-2009, 08:42
Zato što se ljudima nekad nedaju igrati igre za koje je potrebno pol sata da se uopće krene u radnju tj. da uopće postanu zanimljive. Ponekad ljudi žele na 15 minuta odigrati nešto tek toliko da se malo opuste.

Sonic_Moronic
25-05-2009, 09:18
Ne razumijem te, W4ky. Zašto, pobogu, toliko očajno pljuješ po svemu što nije mainstream, uključujući glazbu, igre i pretpostavljam druge stvari? Ograničeni stav koji odbija sve alternativno. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/eusa_think.gif

Jadna industrija, propast će zbog indie uradaka kojima nije glavni cilj zaraditi masu para. :roll:

Nikako se ne slažem da su freeware igre bezvezarije, jer se u istima mogu pronaći zbilja svježe ideje koje šira masa ne bi prihvatila, barem zasad. Jednostavni flash uratci kojima je cilj zabaviti te na nekoliko minuta su također dobrodošli.

Pošto nemam više ništa pametno za reći, preporučit ću svima ovdje flash serijal Nevermore.
S Jedan naprosto genijalan platformer, sa atmosferom, dubinom i umjetničkim izražajem kojemu se megakul directx 10 tržište može samo nadati.

W3DR4N
25-05-2009, 09:40
Nemam ništa protiv nekomercijalnih proizvoda kad se radi o fantastičnim uradcima.

Dink Smallwood je primjerak jednostavnog besplatnog RPG-a koji je evo već deset godina aktivan na sceni. I vrlo zanimljiv za odigrati. Doduše, Dink je počeo kao komercijalni proizvod, no već je toliko dugo freeware da se njegove platne verzije više nitko niti ne sjeća.

Flash nije nikakva alternativa, već prejednostavna i površno odrađena "zabava".

Ali recimo ovaj Lemmingball Z, ili Little Fighter 2. Bože sačuvaj katastrofe.

keko
25-05-2009, 09:47
Meni je Little Fighter odličan. A znaš zašto? Jer je to jedna od rijetkih današnjih igara koje mogu igrati 2 igrača na jednom kompjuteru, dok su skoro svi ostali napustili takav način igre. I odlično mi je sjesti s bratom i zaigrati nekoliko rundi jer se uz to zajebavamo, razgovaramo itd.

The Fury
25-05-2009, 09:58
Meni je Little Fighter odličan. A znaš zašto? Jer je to jedna od rijetkih današnjih igara koje mogu igrati 2 igrača na jednom kompjuteru, dok su skoro svi ostali napustili takav način igre. I odlično mi je sjesti s bratom i zaigrati nekoliko rundi jer se uz to zajebavamo, razgovaramo itd.

To sam ja igro, dok sam bio malo mlađi, išo sam kod frenda i razbijačina do jaja. Još kad se spoje onaj ledeni i vatreni pa dobiješ ultra jakog lika, hehehe

Raz
25-05-2009, 10:05
Ah, čuj W3DR4Ne, u gaming industriji je uvijek bilo dobrih i loših igara, bez obzira radio igre gigant poput EA games ili Ubisofta, neki indie developer ili pak 1-2 osobe koje su se dosjetile napravit neku flash igru.

Jedno je pljuvat po nekoj određenoj igri a drugo po cijelom žanru ili u ovom slučaju flash, indie, i freeware igrama.

Aral
25-05-2009, 10:12
Potreba za dokazivanjem, visak vremena, nada da ce ih zaposlit neki od vecih developera, nesto trece...zasto je ne bi igrali ako je zabavna, nekom je napucavanje svinje iz topa puno zabavnije od sta ja znam tam neke komercijalne igre i to je to :D

Sonic_Moronic
25-05-2009, 10:13
Ah, čuj W3DR4Ne, u gaming industriji je uvijek bilo dobrih i loših igara, bez obzira radio igre gigant poput EA games ili Ubisofta, neki indie developer ili pak 1-2 osobe koje su se dosjetile napravit neku flash igru.

Jedno je pljuvat po nekoj određenoj igri a drugo po cijelom žanru ili u ovom slučaju flash, indie, i freeware igrama.

This pretty much sums it all up.

mravojed20
25-05-2009, 11:19
Pošto me osobno nikad nisu nimalo privlačile flash gluposti po internetu, u čemu leži njihov čar? Zašto su primarni izbor pred razvijenom industrijom?

Različiti ukusi, I guess, jednostavna, brza zabava na kratko vrijeme. Ili na duže vrijeme, svejedno, bitno je da se radi o različitim preferencijama kod ljudi, hvala bogu od par stotina milijuna koji se koriste internetom, nađe se i par milijunčića kojima se i to sviđa.

ScorpiuS
25-05-2009, 11:53
Ako igram flash igre onda to igram na informatici. Tamo imamo tako loša računala da neke flaš igre TRZAJU, drugi razlog jest to što se netrebam zamarat sa ničim prije nego što počmem igra, upišeš u adress bar www.miniclip.com (http://www.miniclip.com)Si dereš, treći razlog idiotski profesor me neželi pustit iz razreda iako sam sve riješio prije jednog sata.

croat1gamer
25-05-2009, 13:22
I zapravo, djelomicno se slazem s vedranom, jer ima dosta flash ispljuvaka svugdje po internetu, ali nesmijemo genrealizirati.
Pogledajte newgrounds, kongregate i armor games, dobar dio njihovih igara se moze i mjeriti sa nekim boljim freeware/shareware igrama.
Flash ispljuvci sa fejsa & co. se nesmiju niti igricama zvati.

cham3leon
25-05-2009, 14:27
Meni je Little Fighter odličan. A znaš zašto? Jer je to jedna od rijetkih današnjih igara koje mogu igrati 2 igrača na jednom kompjuteru, dok su skoro svi ostali napustili takav način igre. I odlično mi je sjesti s bratom i zaigrati nekoliko rundi jer se uz to zajebavamo, razgovaramo itd.

E TO je igra! Počeo sam ju igrat pred 4 godine, još bi i danas rado odigrao koju! Zbilja fenomenalno. A da ne govorim o svim mogućim modovima. Jedino šta je Naruto LF2 sakao... :/

Inače, treba misliti na veliku većinu kežual ( :) ) igrača. Oni najviše vole te mini igre, s nečim većim se ne žele zamarati. To što bih ja rado vidio Civilizaciju na svom mobitelu da mogu igrat onako usput, je samo moja želja. Ljudi vole kratku instant zabavu za 15 min. Slično kao i oni koji manijakalno prolaze igru i preskaču cutscene da bi pucali okolo. Takvih je uvijek najviše, a kako industrija interaktivne zabave prelazi u mainstream, takva populacija će se samo povećavati.

ScorpiuS
25-05-2009, 14:31
E TO je igra! Počeo sam ju igrat pred 4 godine, još bi i danas rado odigrao koju! Zbilja fenomenalno. A da ne govorim o svim mogućim modovima. Jedino šta je Naruto LF2 sakao... :/

Inače, treba misliti na veliku većinu kežual ( :) ) igrača. Oni najviše vole te mini igre, s nečim većim se ne žele zamarati. To što bih ja rado vidio Civilizaciju na svom mobitelu da mogu igrat onako usput, je samo moja želja. Ljudi vole kratku instant zabavu za 15 min. Slično kao i oni koji manijakalno prolaze igru i preskaču cutscene da bi pucali okolo. Takvih je uvijek najviše, a kako industrija interaktivne zabave prelazi u mainstream, takva populacija će se samo povećavati.
A šta, misliš da nebi vidio neku takvu emulaciju da mobilne platforme imaju dovoljno moći, a i nedostatak miša je problem.

megalodon
25-05-2009, 14:44
46000 igara,a niko nije izdao neku grand strategy u svemiru u kojoj mogu gradit carstvo.

cham3leon
25-05-2009, 14:53
E TO je igra! Počeo sam ju igrat pred 4 godine, još bi i danas rado odigrao koju! Zbilja fenomenalno. A da ne govorim o svim mogućim modovima. Jedino šta je Naruto LF2 sakao... :/

Inače, treba misliti na veliku većinu kežual ( :) ) igrača. Oni najviše vole te mini igre, s nečim većim se ne žele zamarati. To što bih ja rado vidio Civilizaciju na svom mobitelu da mogu igrat onako usput, je samo moja želja. Ljudi vole kratku instant zabavu za 15 min. Slično kao i oni koji manijakalno prolaze igru i preskaču cutscene da bi pucali okolo. Takvih je uvijek najviše, a kako industrija interaktivne zabave prelazi u mainstream, takva populacija će se samo povećavati.
A šta, misliš da nebi vidio neku takvu emulaciju da mobilne platforme imaju dovoljno moći, a i nedostatak miša je problem.

Emulaciju da, ali igre koje su baš napravljene za mobitele, iako bi mogle biti mnogo sadržajnije i kompleksnije su samo neobavezna zabava.

croat1gamer
25-05-2009, 14:55
Doom, portal, wolf3d i mirrors edge takoder postoje u flash izdanjima.

I nisu sve flash igre casual.

Hellboy
25-05-2009, 16:14
46000 igara,a niko nije izdao neku grand strategy u svemiru u kojoj mogu gradit carstvo.
Civilizacija 4, GalCiv serijal i moj osobni favorit: Sins of a Solar Empire...And the list keeps on going.

megalodon
25-05-2009, 17:18
Nije to to:D
Gal Civ ima kriminalno los sistem borbe,dok je Sins of Solar Empire u nekim djelovima prejednostavan,a i nema predefinisanih scenarija sto mi ubija igru:(

Neven <R>
25-05-2009, 17:37
Star Trek: Birth of the Federation, Master of Orion koji ima 3 nastavka, Alpha Centaurii (dobro nije skroz)

Delirium
25-05-2009, 20:39
po meni je flash nešto s čim se krati vrijeme do ručka, pred spavanje, prije spoja
igresu nesto u sto se zadubite i odigrate su guštom bez brige jeste li protratili vrijeme

Luka
07-06-2009, 14:06
Flash nije nikakva alternativa, već prejednostavna i površno odrađena "zabava".


Po čemu to zaključuješ, zbog grafike koja se ne može mjeriti sa AAA naslovima?

Mislim da zaboravljaš na ono što igru čini igrom. To je gameplay, a ne kompleksnost. Nije bitno kako igra "izgleda", nego je li zabavna. Ja sam u posljednjih par mjeseci odigrao nekoliko flash igara u koje je uloženo mnogo truda i nije u redu reći da su "površne" samo zato što nemaju ispod sebe nekoliko milijuna linija koda.

ZorgTheBorg
09-06-2009, 12:48
Igra je zabava, a igra se ono što je zabavno... eto logike. Ostali faktori poput grafike, zvuka, animacije nisu ključni za igraći užitak (svejedno, svi ljudi se žale na relativnu slabost svoga PC-a, ali to je već druga grana psihologije - neumjerenost), već je količina zabave, jeli, presudna.
Kako glasi jednadžba po kojoj se računa faktor zabavnosti još ne znamo, ali sigurno varira od osobe do osobe...

ScorpiuS
09-06-2009, 13:33
I zbgo te slabosti računala veliki broj ljudi kupi konzolu jer zna da je sa time miran sljedećih barem 5 godina.

Tegla Ajvara
09-06-2009, 23:30
da je igro SMO arena fighter, nebi reko rjeci o flash igrici

http://www.funny-games.biz/smoarena.html
:pray: :pray: :pray:
4 sata sam igro s frendom 1v1


Igra je zabava, a igra se ono što je zabavno... eto logike. Ostali faktori poput grafike, zvuka, animacije nisu ključni za igraći užitak (svejedno, svi ljudi se žale na relativnu slabost svoga PC-a, ali to je već druga grana psihologije - neumjerenost), već je količina zabave, jeli, presudna.
Kako glasi jednadžba po kojoj se računa faktor zabavnosti još ne znamo, ali sigurno varira od osobe do osobe...

tocno :thumbs2:

i dan danas se zazelim starih crva i prasim Worms world party
ovi novi su mi dosadni
predjem ih i to je to
nema ono crvasto ko kod onih stari

tigerija
10-06-2009, 09:42
Makar ne igram flash igrice, ima dobrih, prvenstveno se daju zaigrat da ubiješ malo vrijeme, radije to nego da igraš 1/100 neke jebene igrice sa pričom pa je nemožeš naravno dovršit. Uglavnom, a zašto ih ima tako puno ? Ima valjda 60% besmislenih i beskorisnih, ali tako je isto i sa filmovima, muzikom... jednostavno...Ljudi si nešto zabriju i naprave bzvz igricu. :D