PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tipkovnica



CrIsIs FuN
22-05-2009, 21:20
Evo ovako, nakupio sam nest para i sad bi za kraj skolske trebo dobit nekih 400 kn. Dakle, trebam neku gaming tipkovnicu. Neka max cijena bude 400 kn. Trgovina mora biti neka u Splitu, dakle HG spot, vemil ili links. http://www.nabava.net/out.php?artikl=6088866S. Tu sam gledao, znaci logitech wave. Mislim da je jako dobra za tu lovu. Ajde vi meni preporucite ako ima koja bolja u tom rangu. Hvala unaprijed

W3DR4N
22-05-2009, 21:22
Microsoft Reclusa, cca 400 kuna, Algoritam.

Karlo_from_Bjelovar
22-05-2009, 21:26
reclusa, ili logi wave...

ako koristis osvjetljenje - reclusa
ako ti je vazniji komfor, multimedijalne tipkice - wave...

CrIsIs FuN
22-05-2009, 21:37
tnx weky al ipak mislim da cu uzest wave. Nekako mi je ljepša i cini mi se udobnija.

Niko Bellic
22-05-2009, 22:13
Wave ima onaj X faktor koji mnogim tipkovnicama fali. Imam ovu (http://www.logitech.com/index.cfm/keyboards/keyboard_mice_combos/devices/3481&cl=US,EN)Sharkor bolesnocu doma i da ne dijeli s misem isti bluetooth receiver prodao bi ju odmah i kupio Wave!

Wave je zakon!

W3DR4N
23-05-2009, 11:07
Meni je Wave bio jedno od ponajvećih razočarenja. Na slici izgleda fantastično, no zapravo se radi o poprilično neudobnoj tipkovnici.

Tipke su mi prevelike, previsoke, pretvrde i prerazmaknute, pa je pisanje otežano i zahtjeva puno "skakanja".
Jednostavno, tipkovnica za medvjeđe šape, a ne ljudske ruke.
Super izgleda, ali je zapravo ogroman komad plastike.

Recimo, Wave je čista suprotnost Lycosi, koja fura mekoću i minimalizam, a što opet ne valja.


Uostalom, pro|type imaš svugdje, košta 499 kuna i daleko nadilazi svoju cijenu kvalitetom. Tako da je sto kuna najmanja žrtva na duže staze.

CrIsIs FuN
23-05-2009, 11:14
A, ako ti tak kazes, ok. Svejedno ova pro|type mi se jednostavno ne uklapa sa ostalom periferijom. Sve mi je u crnom, ali vidio sam da je jako dobra i ima osvijetljenje pa cu vjerovatno nju ubost. Sad cu jos malo pogledat koji rewiev pa cu vidjeti.
E da, i jos me zanima kako se pro|type ponaša u igrama. Npr. DotA, mirrors edge, CoD 5....

Karlo_from_Bjelovar
23-05-2009, 21:20
ne bi dao 500kn za tipkovnicu forme sperploce - nikada... full ravne tipke su meni sve samo ne ergonomske...

savjet: odi do vemila - zamoli tamo trgovca da ti izvadi tipkovnicu iz kutije... podesi si straznje nozice po volji, sjedni negdje i probaj... nist ne mos izgubit...

CrIsIs FuN
23-05-2009, 21:28
E, evo jos nesta. Dakle vidio sam ono max adsl-ovo produzenje ugovora. Produzis s njima ugovor i mozes nesto dobit. Dakle, u ponudi je ovo: http://www.t-com.hr/privatni/internet/m ... dnosti.asp (http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/postojeci_pogodnosti.asp)S. Dakle tu ima jedna tipkovnica koja ide skupa sa misem. E sad zanima me kakve su performanse tog tipkala i da li se moze tipkovnica koristiti bez misa. Karlo znas ti mozda?

Karlo_from_Bjelovar
23-05-2009, 21:31
da se tipkalo moze koristit bez misa - to sigurno... ali evo ti jedan hint - uzmi si ovaj verbatinov disk, za njega mozes dobit 300kn samo tako... i onda si kupi tipkalo... ;)

CrIsIs FuN
23-05-2009, 22:01
E stvarno soz sto vas pilam u mozak, ali kakva je pak ova tipkovnica: Razer Arctosa

JohnDoe
23-05-2009, 23:14
Ja osobno ne bi nikad išao na Razer periferiju, po meni ih Logi nadilazi u svemu, ali to je samo moje mišljenje, i sad će se nać gro ljudi koji će me popljuvat jer misle da im Razer tastature i miševi pomažu da budu bolji u igrama.

Pogledaj malo Saitek tastatutre koje nude puno za solidne pare. ;)

marijanovic
24-05-2009, 09:53
Preporučam Samsung tipkovnice, ali nikako slim.
Imam staru Samsung PS2 tipkovnicu vrlo sličnu ovoj:
http://www.briscom.com.au/images/BTC5121-PS2-KYB-2.jpg

Poredio sam ju s nekim Thrust, Genius i Logitech te s nekim MS šrotovima.
Nije to za poredit. Sve ih nadj*pip. A radi dobro i nakon 9 godina.

Gwin
24-05-2009, 11:58
Ja osobno ne bi nikad išao na Razer periferiju, po meni ih Logi nadilazi u svemu, ali to je samo moje mišljenje, i sad će se nać gro ljudi koji će me popljuvat jer misle da im Razer tastature i miševi pomažu da budu bolji u igrama.
ne, nego zato što misle da je logitech ružan i neudoban..

a da tarantula ima brži response i komunikaciju sa kompom od obične MSi keybe za 30kn je istina..

@crisis.. ako baš hoćeš crnu, pro-type = tarantula

CrIsIs FuN
24-05-2009, 12:06
o majko mila ja sam sa wave preso na tarantulu T_T, ae vidit cu jos malo.

The Boz
24-05-2009, 12:49
Ja samo znam da Razera nebum nikad kupio iz principa, jerbo am arahnofoban, i živcira me image search za njihove moždane izdanke za tipkovnice s tim imenima.

Sickmanno1
24-05-2009, 12:51
Ja sam znam da se ovdje neprica da li volite Razer ili ne nego se trazi tipkalo za 400kn..

Boz i ostali imate usmenu opomenu xD

The Boz
24-05-2009, 12:52
Ispričavam se, obećavam da se više neće ponoviti.

CrIsIs FuN
24-05-2009, 13:03
ae neka jednom se zivi (ili dvaput oO), pa moze i neka skuplja keyba. Vidi sam da ima stvarno puno modela. Nekako mi je lycosa najdraza. Anykeys, sutra odo do linksa pa probam nesto.

W3DR4N
24-05-2009, 14:38
Do 400 kuna:
Microsoft Reclusa

Do 500 kuna:
Saitek Cyborg
Razer pro|type

Do 700 kuna:
Razer Tarantula
Logitech Illuminated Keyboard


To su ti moje preporuke. Prve dvije drži algoritam, treću algoritam i vemil, četrvrtu algoritam i links, a petu samo links.
Reclusa je Microsoft-Razer partnerstvo, što znači bang for buck, ako je pronađeš, svakako uzmi.
Saitek Cyborg je čisti gaming produkt, pretrpan razno raznim sitnicama, poput multikolor osvjetljenja, aluminijskih akcijskih tipki, multimedijom, makro tipkama i drugim.
pro|type nije klasicificirano gamerska, no ima pregršt programibilnih tipki, pa ne vidim zašto ne bi mogla. Izuzetna kvaliteta.
Tarantula je "nabrijani" pro|type, s gamerskim stvarima poput anti ghostinga, dodatnih tipki i naravno, crne je boje.
Logitech Illuminated Keyboard je klasa za sebe. Čista uživancija pisanja i estetike. Malo ozbiljnija od svih navedenih.

thonchek
25-05-2009, 17:08
ja bih uzeo na tvom mjestu Cyborga... :thumbs2: predobra tipkovnica..imam ju i ja...

CrIsIs FuN
25-05-2009, 20:13
dakle, bio sam danas u linksa. Probo sam logitech wave. Iskreno: razocaranje, tipke su pretvrde i DEFINITIVNO tipkovnica nije ergonomska. Jos sam malo razgledo i odlucio sam se za razer pro type. Idem po nju kroz iduci mjesec. Kojih tjedan-dva. Napravit cu review kad stigne. Hvala svima na pomoci, pozdrav! Btw pogledajte malo ovaj review: FXWa9Ro9GPU

Karlo_from_Bjelovar
25-05-2009, 21:35
ne znam, ja sam jedan valjda od onih kojima recimo g11 ima tvrde tipke, a wawe bas kako treba... valjda isti biser ko i sa mx518...

a i vjerojatno je razlika u saci, buduci da su meni prsti dosta rastegnutiji... (gitaru sviram)

marijanovic
26-05-2009, 00:51
Evo nešto iz VeMila za te pare:
Codegen multimedijalna tipkovnica KM-2006-CA, crna, 18 multimedijskih tipki, CRO, USB 40,00Kn
Nemaju opis, pa moram progooglat.

Gwin
26-05-2009, 06:38
rekao je 400, a ne 40 kuna

osim toga, codegen keybe nisu za korištenje nego za lomljenje preko koljena.

Sickmanno1
26-05-2009, 08:54
Codegen tipkala su zakon...nemoras ih cistit, kupis 10 komada odmah i svaki mjesec mjenjas xD

marijanovic
26-05-2009, 12:27
Moja greška;

Možda ovo http://www.nabava.net/genius-kb-29e-ps-2__10478_p.php?

RIDER32
26-05-2009, 12:49
555kn :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pa ista ta tipkovnica u ex-professu košta 99kn.
To je samo malo oporemljenija verzija moje tipkovnice.

Hidraulicar Kreso
26-05-2009, 18:47
mislim uzeti neku novu tipkovnicu sutra, pa bi me zanimalo dali arctosa ima hrvatsku tipkovnicu ili je kao i lycosa, sa izmješanim tipkama, jer bi me to onda definitivno odbilo od kupnje.

Niko Bellic
26-05-2009, 18:59
Nema. Evo, odbilo te od kupnje, ae!

Hidraulicar Kreso
26-05-2009, 19:01
a ona microsoft reclusa

Niko Bellic
26-05-2009, 19:12
Ne bih znao. Nazovi Links pa pitaj. Oni ju drze i morali bi znati, ae!

Sickmanno1
26-05-2009, 19:27
Moja greška;

Možda ovo http://www.nabava.net/genius-kb-29e-ps-2__10478_p.php?

Daj malo ozbiljnosti marijanovic :(

Yakuzas
26-05-2009, 19:45
mislim uzeti neku novu tipkovnicu sutra, pa bi me zanimalo dali arctosa ima hrvatsku tipkovnicu ili je kao i lycosa, sa izmješanim tipkama, jer bi me to onda definitivno odbilo od kupnje.

Mislim da je Wedran narucio europsku verziju s nasim slovima i dobio ju, mozda sam u krivu...

marijanovic
26-05-2009, 20:46
Moja greška;

Možda ovo http://www.nabava.net/genius-kb-29e-ps-2__10478_p.php?

Daj malo ozbiljnosti marijanovic :(

Hoćeš ozbiljnost?
Onda budem iskreno rekao da nikad nisam radio s tipkovnicom koja je bila iznad mislim 150Kn.
Zapravo ne znam što bi tu vrijedilo toliko da se plati više od 200Kn kad znamo svi na koju foru tipkovnice rade.
Vrijedi li IME, boja i dodatne tipke (eventualno potpuno nepotrebni lcd ili led ekranić) toliko da treba platiti 3x više?

Onda dobro; preporuka => Razer TarantulaS- jest da nema hrvatske simbole, ali je predobra.
Čito sam review prije u PCPlay-u i vidio u izlogu.

Gwin
26-05-2009, 21:24
tarantula ima hrvatske simbole.

ovisi u kojoj trgovini kupuješ.

imam obje:
-američki layout bez hrvatskih znakova i sa malim enterom
-europki layout sa hrvatskim znakovima i velikim enterom (doduše, umjesto CTRL piše STRG, ali šta sad...)

a da si probao radit sa kojom kvalitetnom keybom, primjetio bi razliku..

W3DR4N
26-05-2009, 21:48
Moja Tarantula je američka, s hrvatskim znakovima.
http://www.imagesforme.com/out.php/t153242_IMG8408.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/153242_IMG8408.jpg)

Review Lycosa iz Feniksa je bila full američka.

Gwin
26-05-2009, 21:57
znači da su barem tri verzije tarantule u opticaju..

još da imaju osvijetljena slova..

Sickmanno1
27-05-2009, 07:40
Hoćeš ozbiljnost?
Onda budem iskreno rekao da nikad nisam radio s tipkovnicom koja je bila iznad mislim 150Kn.
Zapravo ne znam što bi tu vrijedilo toliko da se plati više od 200Kn kad znamo svi na koju foru tipkovnice rade.
Vrijedi li IME, boja i dodatne tipke (eventualno potpuno nepotrebni lcd ili led ekranić) toliko da treba platiti 3x više?

Onda dobro; preporuka => Razer TarantulaS- jest da nema hrvatske simbole, ali je predobra.
Čito sam review prije u PCPlay-u i vidio u izlogu.

Ako nisi radio nikad sa skupljom tipkovnicom od 150kn, neznam zasto se javljas ovdje i dajes glupe savijete kao sto je Genius.

Probaj skuplju tipkovnicu pa ces vidjet razliku. Neces vidjeti razliku samo ako si jedan od onih kojima kvaliteta i dodatne funkcijonalnosti uopce nisu bitne, vec ti je bitno samo da tipkovnica obavlja svoj posao, a to ce obaviti svaka...isto kak ce te do trgovine odvest jugo i bmw. S razlikom da ces u BMW-u uzivat vozeci se i da ces doci prije....