PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rome : Total War



K4ciga
21-05-2009, 22:43
Odmah da napomenem,tražio sam temu,nisam je našao - ako je ima,slobodno lockajte,a mene objesite :)

Da odmah pređem na stvar : retardirani AI,i nelogični ishodi bitaka.

Igram sa Grčkom,i dođem do Rima - isprva sa 2x generala,jedan ima 3x command zvijezdice,a drugi ima 4x command zvijezdice - što je i više nego dobro.Vojska se sastojala ponajviše od armored hoplites-a,tu i tamo koji Spartanac,par Onagera,greek cavalry,pomalo plaćenika.

Prije toga sam poslao špijuna da vidi kog ima u gradu - jedan general,3-4 Urban Cohort,i 3 onih smradova koji bacaju koplja.Ok,potplatio sam sve žive okolne vojske i krenio u napad.

Nakon 2 turna u kojima sam opsjedao grad,i svakoj vojsci izgradio sap point i one opsadne tornjeve,odlučio sam da sve prepustim AI-u.Reko,imam 20-ak jedinica sa iskustvom i dobrim ( bakreno - srebrnim ) oružjem.Nisam htio osobno voditi bitku iz jednostavnog razloga što mi se nije dalo,a i mislio sam da je Rim ipak prekrupna riba za mene.

Rezultat? Crushing defeat.SPQR je imao možda 100-tinjak gubitaka,dok je meni doslovno prepolovljena vojska.Ok,rekoh,događa se.Pošaljem još 2x pune vojske,koja se sastojala od hoplita,armored hoplita i greek cavalry-a.Na brzinu izgrađena,tek toliko da nadoknadi gubitke ( pošto imam one gore gradove,Patavium i onaj na A,izgradio sam i prvoj vojsci nekakvu na brzinu sklesanu vojsku ).

Ponovno siege,sa ponavljam,2x pune vojske sa generalima i 2x nešto-više-od-pola vojske.Protiv,sada 1x generala i par Urban Cohorta.
SPQR je sada sam prekinio siege,a ja sam sa podsmjehom kliknio na automatski riješi bitku.Rezultat? Crushing defeat.
Tu mi je puko film,i nakon što sam psovo svim generalima poimence sve od sinova do prapradjeda,odlučio sam sâm voditi sljedeću bitku.Opet,napravio sam vojsku,opet,krenio sam u siege,opet,SPQR je sam prekinio siege.Napominjem,4x pune vojske,ali u 1 vojsci su bile jedinice sa po 30-ak vojnika,nisam imao vremena još tu vojsku obnovit.

I tako,vodim bitku.AI je preuzeo ostale 3 vojske.Osvojim zidine,sve ide prema planu.Odjednom shvatim da sam ja jedini koji sam osvojio zidine.Znate li što su ostali imbecili radili? Beskorisno stajali pod zidinama i čekali da ih se sve potamani.Horor.

Siđem sa zidina,nekako dokrajčim ostatke urbane kohorte,general mi ulazi kroz vrata,sve 5.Vidim da su ostali još par Urbanaca na onom trgu koji trebaš držati - koliko ono? 2 minute? - i idem njih dokrajčiti - doslovno,njih par.

Ok,rekoh,idem.Dok su se moji dragi hopliti dopeljali do glavnog trga,pogodite koliko je još onaj pješčani sat lijevo pokazivao.1 minutu.Potamanio sam ih,i znate li što mi se onda desilo? Result : DRAW.

...

...

...

...

Uglavnom,bio sam ljut,jako ljut.Nije bitno što sam ja sljedeći potez na automatski osvojio Rim,a populaciju im masakrirao,bitno je što sam ja izgubio 1/4 svojih živaca zbog glupog Rima.

Nije me čak toliko naljutilo to što sam izgubio XXXXX denarii-a na vojsku,kao što me naljutio "AI".Koji mi se krevelji iza zidina dok ja pokušavam ubiti ostatke Urbane Kohorte,koji su,usput budi rečeno,nedorečena deriščad puna kompleksa i žilava do boli.

...

Hvala,do slušanja!

str1k3r
21-05-2009, 22:46
Ja sam primjetio isto da igra opako favorizira Rimljane, i kad igraš s njima, i kad igraš protiv njih. Što se mene tiče to je jedini nedostatak, igra je bogovska.

K4ciga
21-05-2009, 23:30
Opako favorizira? Ma nemoj reći? Otkad je Senat ovim Skipijonima reko da moraju osvojiti neki šugavi gradić koji igrom slučaja pripada meni,te 3 frakcije mi se ne skidaju s kurca.

keko
22-05-2009, 08:08
Skini si Total Realism mod, tamo su ti rimljani samo kao jedna država (Republic of Rome), i uopće nisu u nikakvoj prednosti pred drugima.

Deadwalker
22-05-2009, 09:24
Eh K4ciga, kod Rome-a ti vrijede 2 pravila:
1. OBAVEZNO instalaraj sve patcheve
2. Teze bitke vodi samjer AI nije sposoban posao odraditi kako spada te imas velike gubitke, a cesto, kao sto si i sam vidio, nerealni su rezultati bitaka koje bi po pravilu morao dobiti. U Mediavalu 2 su to malo popravili, a u Empire-u jos vise...

Rome je fenomenalna strategija inace, al tek s nekoliko patcheva. I da istina, rimske frakcije jesu malo favorizirane, al opet, ne mozemo im zamjeriti jer ipak nije u povijesti Grcka imala najjacu vojnu silu i gotovo cijelu Europu pod vlascu nego upravo Rim. Njihove metode, psihologija i nacin vođenja bitaka su bile daleko iznad protivnika.
Al kuzim te u potpunosti, i ja sam nekada bio svjedok ovakvim smijesnim i iritantnim situacijama :wink:

cham3leon
22-05-2009, 12:22
Ajme, ja sam se nešto nazajebavao s glupim AI-em u Romeu. Kakve su to samo igre oko postavljanja trupa na zidine. Ili ulaska u grad... Prvo treba čekat pet minuta da se svi lijepo poslože. onda iz nekog razloga čekaju još minutu na mjestu, i onda se sjete krenuti. Grozno. I ovo čekanje trupa dok ih strijelci rešetaju. zato mrzim dati svoje trupe pod kontrolu AI-a i peglat živce dok gledam što radi s njima.

Zapravo, jedine bitke koje auto-resolvam su pomorske, drugo sve odigram sam. Bitke su mi najljepši dio Total Wara. Što veće, to bolje. Bar znam da sam napravio bolji posao nego AI. Još samo kad ne bi bilo tog idiotskog pathfindinga...

Praetorian
20-04-2010, 09:09
Blizi nam se izlazak moda za Rome Total War, Roma Surrectum 2 evo link za preview rimskih legija http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=351149
Ja sam najblaze receno ostao u soku, predobro izgleda.

Raz
20-04-2010, 11:19
Mislim da si fulao temu. Podforum zapravo.

majstoro
20-04-2010, 15:26
joj da mi se naucit sam vodit bitke
ovdje mi orginal stoji na policama neinstaliran :(