PDA

Pogledaj cijelu verziju : ventovi



Hidraulicar Kreso
19-05-2009, 11:34
U vrijeme ovih vrućih dana mi se računalo počelo dosta grijati. Ja imam obično no name šrot kućište koje ima samo jedno mjesto za vent od 80 mm, sad mene zanima dali postoji koja mogućnost da ja moddam svoje kućište ili da nekako u njega pričvrstim još barem jedan vent od 120 mm.

Public Enemy
20-05-2009, 09:29
ovisi jeli na kućištu imaš mjesto za toliki vent,ako da montiraš ga spojiš na izvor struje i piči...

Hidraulicar Kreso
20-05-2009, 09:35
već sam sve sredio, kupio sam jedan od 80 mm i jedan od 140 mm, ovaj od 80 sam noramlno stavio iza na mjesto predviđeno za njega, a ovaj od 140 sam montiaro na bočnu stranicu. Tako što sam izrezao krug, i izbušio rupe za njega.

C
20-05-2009, 14:02
A kud si kao klinac Vegetu stavio u avatar? :rotfl:

Mali, budi dobar da ne budeš modar.

Nisi mi se javio još da dođeš kod mene. A i bolje je.

Kiša pada, trava raste, ja ju sušim, pa ju pušim.

Kod mene je VGA konstantno na 100 - 105°C, CPU 65°C, Chipset 50°C, stol je od 6 strana, zatvoren s 5 strana, tako da si naprijed ti, kućište naprijed vuče hladni zrak i baca naprijed kroz tebe vreli zrak, tako da sam zadnjih dana kao kuhan. Sada sam otvorio kućište, stavio još jedan 12 cm vent iza na VGA jer se ona hladi pasivno (pa da ima bolji protok zraka, 12 mm je i previše) i samo ona mi je kao termo peć, i kućište je zadnjih dana otvoreno. Nema šanse da ga ohadiš.

Prije kada je zima sam ga znao OC-ati pa mi dođe jedva kao grijalica prkeo zime, a prkeo ljeti sam ga znao OC-ati u minus, i uvijek je bilo sve OK, no s ovom VGA da ti oči ispadnu. Do sada sam se 3 puta opržio na nju.

Vidiš, danas moram do Boška, jeli radi u jutarnjoj smjeni ili po podne ovaj tjedan? Trebam mu ugraditi ROM-ove, a rekli su mi da će me iz HG Spot-a zvati danas popodne da dođem po LapTop, e, ono, zvjerka, na YubiTubi sam gledao, sve vuče na MAX. detaljima, skupa sa FFSA 16×, na njegovoj HD rezoluciji...ako se on bude pregrijavao, zagrijati ću ga ja OC-em.

Kada ga dobijem, iza sedmog mjeseca se možemo naći, u EDULAB-u, ERC-u, a možda i u kantini ili negdje drugo. :wink:

Hidraulicar Kreso
20-05-2009, 19:57
o kakvoj zvjerki ti pričaš, i daj malo ohladi čovječe, ja želim da mi je sve hladno a ne toplo.

Kid A
20-05-2009, 20:02
A kud si kao klinac Vegetu stavio u avatar? :rotfl:

Mali, budi dobar da ne budeš modar.

Nisi mi se javio još da dođeš kod mene. A i bolje je.

Kiša pada, trava raste, ja ju sušim, pa ju pušim.

Ja ovo ovde ne kontam......

DJ Not Nice
20-05-2009, 21:09
Neka interna spika..

C
20-05-2009, 22:29
ja želim da mi je sve hladno a ne toplo.
Druškane, rekao sam ti. Ako je vani vrelo, a hardware se hladi tim istim vrelim zrakom, kako će biti hladan? :D
Činjenica je, kada je bilo zima, da je bilo sve OK. A činjenica je, da je sada ljeto, i sada se sve pregrijava. :roll:
Možeš kupiti hrpu ventilatora (osim ako ti ih manjka), i povećati protok zraka za hlađenje, ali on ispušta vreli zrak i ne prima hladni, već prima opet vrući zrak i tako ostaje zagrijan za reš pečenog piceka s jabukom u ustima. :D

BTW

daj malo ohladi
Na mene na žalost ne ide niti jedan socket cooler. :friends: :P :rotfl:

Edit: Mislio sam na laptop i nekim stvarima na njemu što si htio i sam da ti pokažem. :wink:

@Game - Prestani da viriš i đido na Pesky ako hoćeš, dobre sam volje. :D