PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop - čekanje (vista)



FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 19:34
Dobio sam laptop s Vista Biznis windowsima. Ima 2 GB RAM, dual core proc itd.
Sve super radi.
OSIM
Kad se pali, baš prije pokazivanja login screena se pokaže ona tipična oku ugodna vistina pozadina i piše 'Please wait'.
I tak stoji 5min. JAKO nervira. Može pomoć kak da to sredim? thx :D

Gwin
18-05-2009, 19:47
model laptopa bi dosta pomogao..

plus popis softvera koji je na kompu
antivirus
antispyware

itd..

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 19:52
Laptop je TOSHIBA.
Dobio sam ga na poklon, neznam model...glup sam...jel to piše negdi ili...? :D
Ništa nema na njemu, skroz je novi, samo ima standardno ono što se uz Vistu dobije. Nema ni antivirus ni anti spy...

Hellboy
18-05-2009, 20:12
Nema ni moj ni antivirus ni antispyware. Vista i Windows Defender se čine adekvatnima uzevši u obzir da ne idem na sumnjive stranice. Napravi ovako - desni klik na Computer u start meniju i otiđi na properties te nam sshotaj ono što vidiš. Tako ćemo barem nešto saznati. Isto tako bi trebao pisati model negdje oko zaslona.

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 21:14
http://www.postavi.com/images/520_ddd_tn.jpg (http://www.postavi.com/view-520_ddd.jpg)
Model ne piše. Čudno je i meni to.. :(

Hellboy
18-05-2009, 21:18
Tecra A10-12L?


http://www.adm.hr/images/toshiba/a10.jpg

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 21:20
Aha :(

Hellboy
18-05-2009, 21:23
Well, sad barem znamo s čime imamo posla. Ok, idi na Start meni i u run unesi msconfig, potom idi na boot, Advanced options i tamo označi da ti korsti obje jezgre. javi rezultate. (Bartucov trik :D)

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 21:30
Označio sam 'Number of processors: 2"...
Iiii..........
Ne radi. :(

Da vratim to sad na 1 ili...?

C
18-05-2009, 21:31
To je za bootanje, ne za log in pri dobrodošlici wapu.
Trebao bi isključiti učitavanje .drv, .sys i tome sličnih formata za drivere koje učitava pri dobrodošlici. Ne znam kako se to na Visti radi, znam na XP-u.

Hellboy
18-05-2009, 21:34
Trebao bi osjetiti barem malo ubrzanje kod bootanja sa ovom postavkom. Inače, vrijedi probati sa postupkom sa XP-a. Nisu toliko drukčiji.

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 21:36
Čini mi se da se stvarno boota brže...
Ali ono pred log-in još uvijek PREdugo traje... :cry:

C
18-05-2009, 21:37
Tražim brate mili. Kada nađem, javim. Brijem da je u RegToy-u negdje.

Edit: Neka do tada pacijent skine i instalira RegToy verzije 0.7.2.1 i neka ništa ne dira, da ne bi siebao šta, pa da ne mora sve na novo.
I štopaj štopericom dobrodošlicu, pa mi reci koliko minuta i sekundi traje.

C
18-05-2009, 22:00
Po redu, po opcijama ću ti pisati šta da radiš. Ovo bi trebalo raditi na XP-u i Visti. Znači, ubrzanje bootanja i start up-a, ili ti ga welcome screena.
Pošto mi se ne da objašnjavati kroz registry i te kerefeke, ovako je puno lakše i sigurnije za tebe, znači, kroz RegToy. Lijevo imaš stupce s osnovnim tabovima. Klikom na jedan od njih desno se otvaraju opcije i eventualno na vrhu pod-tabovi.
Pod tabom System - General stavi kvačice na 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10 i 11. Znači da 1, 6 i 8 moraju biti ugašene.
Pod tabom System - Memory and cache samo pod prvi red stavi L2 cache svog procesora, ništa više od toga. Nemoj slučajno klikati bilo gdje van ovoga što govorim, da si ne bi nešto debelo siebao.
Pod StartUp & Shutdown, sve kvačice pogašene, a upaljena samo "Cancel scanning disk during startup".
Pod Logon - General stavi sve kvačice osim na Windows "*****" welcome screen. Uz to makni sve kvačice s usera za koje ne želiš da buu vidljivi/aktivni. Ako ti izbaci poruku sa "!!!!!!!!???????" [Yes]S[No], odaberi [No]Si ne forsiraj ga da ne bi ostao bez accountova.
I svako malo klikni dolje lijevo na "Force apply changes".
Pod opcijom Windows Vista možeš podesiti zaštite i sve sotalo što ima veze s Vistom.
To je sve što se tiče RegToy-a. Uradi to, trebao bi ti se maknuti u potpunosti welcome screen, tj. da ga nema nikako, a samim time nakon bootanja Windowsa odmah ulaziš na desktop.

Sada uz to sve što sam rekao samo kroz RegToy za brži startup, za brže bootanje i općenito brži rad systema cijelog, mogu ti reći šta bi još uz to sve išlo, pa da ti boot i startup-anja nema nikako, ali ne znam koliko će to raditi na Visti, i koliko ti se dâ bakćati time. Za sada pokušaj samo s ovime što sam ti rekao.

Možeš staviti Logon na Detail i detaljno vidjeti kada se bude podizao Windows, vidjeti ćeš da ti nema zvuka (jer nije pri login-u učitao zvučne drivere, što će ti an Detail Login-u i napisati, skupa sa svime što nije učitao, tipa umjesto "loading sound driver" koji će trajati 30 sekundi, će ti biti "exte. no drivers" i proći će u sekundi, tako da cijeli login ne traje par minuta, nego doslovno jednu sekundu, veinom ni ne vidiš da je bio login screen, welcome, detail i sl.), i sl., al bez brige, oni se pokreću naknadno (skupa sa svim startup programima) kada si ti već na desktopu. I to ti je puno brže. Primjerice, meni login traje 2-3 minute, a s ovime kao da ga ni nema, dok se programi podižu, ja već surfam. :D

FaTaL_mRkvA
18-05-2009, 22:19
Thx što pomažete ali ne radi...
Isto moram čekat, a samo moram ručno upisivat username :(

C
18-05-2009, 22:21
Znači da ne radi na Visti. :(
Za Automatski Login ćeš lako, samo ga upališ i upišeš Username koji hoćeš.
Probaj u Windows Vista opciji unutar RegToy-a, kako sam rekao, ugasiti neke njegove opcije.

FaTaL_mRkvA
19-05-2009, 06:23
Mislim da ovaj smajliČ sve pokazuje....
:cry: :cry: :cry: :cry:

C
19-05-2009, 13:51
Znači opet ništa, ne radi sa XP-a na Visti. :(

Cookie monsta
20-05-2009, 07:51
Kupi si xp i instaliraj :)

FaTaL_mRkvA
20-05-2009, 18:09
Mislio sam da su pcp forumaši svemoćni...
Da sve znaju riješiti...
Iznevjerili ste me :cry:

C
20-05-2009, 18:34
Ja sam svemoguć, ali nisam svemoćan.

Hellboy
20-05-2009, 18:50
A ja sam svemoćan ali ne i svemoguć. Jebat ga kolega. Nekad je rješenje teško pronaći. Osobito ako ne znamo u čemu je problem. Ili u ovom slučaju ako ne znamo uzrok problema.

FaTaL_mRkvA
20-05-2009, 19:11
Aj hvala svima koji su pokušali pomoć...
Preživjet ću s tim što ima od laptopa... :cry:

C
20-05-2009, 22:30
Strpi se još par mjeseci pa stavi W7. :)