PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena



W3DR4N
16-05-2009, 18:21
KATA-FAKIN-STROFA

Ne znam od kuda uopće početi, no čini mi se kako su posljednjih pet godina radili samo na isticanju još većeg broja bugova.
Igra je izašla u 2004., no nastavak u 2009. izgleda toliko jadno i potrošeno da izgleda ko pokvareni film, bangladeška prostitutka, podgrijani poriluk.

Grafika, koja je u biti jedina dobila poboljšanje, sad je znatno lošija.
Većina tekstura jest veće kvalitete, a osim toga, uveden je HDR i Depth of Field.
No, većina modela je sad daleko lošije modelirana, teksture znaju biti zrnate, a poligoni se često lome. Također, animacija likova i objekata je izuzetno trzava i pogotovo u liftovima poskakuje.
Pokušaj unaprijeđenja fizike je više no jadan, pošto je ragdoll apsolutno smiješan i neprirodan.

Remakeove ne volim, no ovo uopće nije remake, već High res texture pack kojeg su prodali za punu cijenu igre.
Dodatna kampanja nije bila vrijedna čekanja i igranja.

Ukoliko želite igrati Riddicka, nabavite orginal iz 2004.. Kvalitetniji je, poliraniji i ugodniji za igranje.

Usput, baš ništa bolja igra traži od vas:
Intel Pentium D 805 or AMD Athlon X2 +3800
1GB (2GB Vista)
ATI Radeon HD 2600 XT or NVIDIA GeForce 6800 Ultra

umjesto

Pentium4 1.8 GHz or AMD equivalent or equivalent
RAM: 256 MB
Video Memory: 64 MB

bezimeni
16-05-2009, 18:24
Ma to se vidjelo već iz in game filmova prije nego je igra i izašla.Nisam se potrudio ni instalirati ovaj "nastavak".

W3DR4N
16-05-2009, 19:10
Grafika u novom Riddicku je, rekao bih, znatno lošija od prethodnika.

Većina sajtova uspoređuje Xbox i Xbox 360 verziju, a pravi se dojam dobije tek kad se usporedi PC-PC.

Na prvom se Riddicku radilo godinu dana od izdavanja Xbox verzije, i sve je bilo polirano do bola.
Nastavak se radio paralelno.

Najveći nedostatak grafike u novom Riddicku je kriva uporaba efekta. Zbog HDR-a, novi Riddick je preblještav, gotovo dvostruko od ranijeg nastavka kojem je to bila najveća zamjerka.
S obzirom da obje koriste normal mapping tehnologiju tekstura, stariji nastavak po tom pitanju izgleda jednostavno bolje i čišće.
Budem probao sam uloviti usporedbu.

Deadwalker
17-05-2009, 08:07
Ok W3DR4N, nisam jos igrao ni prequel ni ovaj remake, al moram primjetiti kao nekakav objektivni citatelj da jedino po cemu si ti pljuvao su grafika i lose iskoristen engine. Ocke, grafika suxa, a ostatak igre? gameplay, zvuk, glazba, atmosfera, story, novi dodatak(ono zapravo vaznije...)? Sta je s tim? To je isto tako lose i nema nikakvih poboljsanja?

W3DR4N
17-05-2009, 11:56
Pa kad su grafiku samo išli popravljati. Doduše, išli su i druge stvari, no vrlo su uspješno uništili sve čega su se dotakli.

AI
-vojnici zapinju u praznih hodnicima
-ukoliko nekom priđeš s leđa i započneš razgovor, cijeli ćeš ga razgovor gledati s leđa

Fizika
-pogodi vojnika u glavu i gledaj kako prvo leti nekoliko metara u zrak
-kad vučeš mrtvog vojnika, pazi da ga ne vučeš uz zid, jer postoji velika mogućnost da u istom zapne

Interface
-puno pojednostavljen i nečitkiji


Stari Riddick je izašao u Developers Cut proširenom izdanju, i kao takav je puno bolja igra od novog isprdka.

Deadwalker
17-05-2009, 12:09
hm, to se sve stvari koje se poprave nekakvim patchem. Uostalom, release verzija na svim vecim gamerskim stranica ima ocjenu korisnika oko 8 sto uopce nije lose. Te stvari koje si naveo se rijese nekakvim patchom, a grafika, well, ak te smeta hdr, iskljucis ga :P
Mislim da si malo previse popljuvao igru, jer realno gledajuci, ne mozes ni ocekivati neke velike novine posto je rijec o remake-u, a to sto su dodali dodatni charapter samo cini igru kao takvu zanimljivijom.
Pojednostavljeni interface ima gotovo 90% danasnjih igara, posto se naslovi usporedno rade i za PC i konzole. Iskreno, ja kada bi kupovao, kupio bih ovaj remake jer ipak dobijem igru sa vecim brojem misija i duzom radnjom, s nekim novinama i kolko tolko unaprijeđenom grafikom. Cini mi se da opet nisi bio dovoljno objektivan, ne mozes pljuvati po igri radi par bugova(koji se uvijek naknadno srede) i mozda lose odrađene grafike. Ono sto je bitno je gameplay, atmosfera i radnja, a prema recenzijama, ta komponenta ne suxa i igra je solidno ocjenjena. To ti je moje misljenje... :wink:

W3DR4N
17-05-2009, 12:29
Ne, ti možeš imati mišljenje kad ih obje odigraš. Ovako nije mišljenje, već nagađanje.

Kak ne kužiš da ti bugovi nisu postojali, i da igra djeluje kao da su ih namjerno unutra stavili. Ko što sam već ranije rekao, kao da su pet godina radili na isticanju iritantnih bugova.
Riddick je jedan od pionira minimalističkog interfacea, a pojednostavljeni znači lošije uređen. 2004. svi su prozori bili u metalnim linijama, točke interesa su bile highlighti. Sad to izgleda kao tablica iz excela + layeri. Katastrofa.

Što se tiče grafike, nije u njoj najveći problem HDR, iako dotični izgleda katastrofalno. Glavni krivac loše grafike je taj da su developeri nove modele radili preko one stvari. Puno manje detalja po likovima, slabija prepoznatljivost i još umjetniji izgled.

Raditi remake nakon pet godina, napraviti ga šest puta skupljom igrom, bugovitijom, i na istom enginu s novim modelima i dva efekta više je jednostavno tupavo.
Ali gle, s obzirom da ispraznu i jadnu Athenu nisu mogli prodati pod puni nastavak, ovo je bio jedini prihvatljivi potez, iako do bola očajan.

Deadwalker
17-05-2009, 12:55
Kak ne kužiš da ti bugovi nisu postojali, i da igra djeluje kao da su ih namjerno unutra stavili.

daj mi molim te objasni na koju foru bi developer namjerno stavio bugove? :?


Riddick je jedan od pionira minimalističkog interfacea, a pojednostavljeni znači lošije uređen. 2004. svi su prozori bili u metalnim linijama, točke interesa su bile highlighti. Sad to izgleda kao tablica iz excela + layeri. Katastrofa.

ne nuzno. Uzmi npr. Fallout 3 i njegov interface. Savrseno odrađuje ulogu, a također totalno promjenjen naspram prethodnika. E sad, nisam vidio kako to izgleda u ovom naslovu tak da nemrem komentirat.


Raditi remake nakon pet godina, napraviti ga šest puta skupljom igrom, bugovitijom, i na istom enginu s novim modelima i dva efekta više je jednostavno tupavo.

to ti se jednostavno zove marketing. Kao sto se danas cesto rade remakovi filmova. Uvalis jedan te isti proizvod, samo u novijem ruhu i imas zaradu. Realno gledajuci, ja kao moguci kupac sam zadovaljan s predstavljenim materjalima, a to sto grafika nije crysolika i ne vidi se svaka bora na licu Riddicka, ne patim za time. Ovaj remake mi se cini solidnim i kolko vidim prema reakcijama igraca, ljudi su vise-manje zadovoljni. A bugovi ce se rijesit patchom uostalom. Nije ni Stalker na izlasku bio bajna igra, pa su ispolirali kasnije patchevima te imamo najbolju pucacinu prosle godine. Jebi ga brale, danas cesto u gaming industriji dobivamo robu s greskom, pa se te greske naknadno ispravljaju.

I da, moj prijasnji post se temelji na cinjenicama, tak da ono nije nagađanje :wink:

W3DR4N
17-05-2009, 14:01
daj mi molim te objasni na koju foru bi developer namjerno stavio bugove? :?

Karikiram. Naravno da nije namjerno stavio bugove, već je jednostavno nesposoban.



ne nuzno. Uzmi npr. Fallout 3 i njegov interface. Savrseno odrađuje ulogu, a također totalno promjenjen naspram prethodnika. E sad, nisam vidio kako to izgleda u ovom naslovu tak da nemrem komentirat.

Vjerojatno najbesmislenija usporedba ikad. Fallouti su različiti žanrovi bokte.




to ti se jednostavno zove marketing. Kao sto se danas cesto rade remakovi filmova. Uvalis jedan te isti proizvod, samo u novijem ruhu i imas zaradu. Realno gledajuci, ja kao moguci kupac sam zadovaljan s predstavljenim materjalima, a to sto grafika nije crysolika i ne vidi se svaka bora na licu Riddicka, ne patim za time. Ovaj remake mi se cini solidnim i kolko vidim prema reakcijama igraca, ljudi su vise-manje zadovoljni. A bugovi ce se rijesit patchom uostalom. Nije ni Stalker na izlasku bio bajna igra, pa su ispolirali kasnije patchevima te imamo najbolju pucacinu prosle godine. Jebi ga brale, danas cesto u gaming industriji dobivamo robu s greskom, pa se te greske naknadno ispravljaju.

I da, moj prijasnji post se temelji na cinjenicama, tak da ono nije nagađanje :wink:

-to se ne zove marketing, već ljudska glupost
-remakeovi filmova se rade u ogromnim razmacima, ili za druga tržišta
-probaj napraviti remake iz 2004. i biti ćeš popljuvan, jer je filmska industrija još uvijek daleko ispred igraće
-ako si zadovoljan s ovim, podigni kriterije
-grafika ne mora biti "crysolika", kako je nazivaš, ali je tragikomično da je lošija od pet godina starog nastavka
-za bugove su imali pet godina, jer je kompletni materijal prastar, cijeli razvoj nove igre je mogao biti kompletiran za 3-6 mjeseci, jer je već sve bilo spremno. Kako uopće objašnjavaš da je starija igra manje bugovita od nove?
-roba s greškom se reklamira, tj. neuporabljiva je. Dobivamo polugotove igre jer prihvaćamo svako smeće koje nam se servira, uključujući Stalker. Reci mi kad je zadnji put igra na japanskom, bolesno zahtjevnom tržištu, imala patch?
-tvoj post nema veze s činjenicama. Da ima, razmotrio bi ih sve.

Deadwalker
17-05-2009, 14:20
Vjerojatno najbesmislenija usporedba ikad. Fallouti su različiti žanrovi bokte.
oke, da te drugi puta citiram...

Riddick je jedan od pionira minimalističkog interfacea, a pojednostavljeni znači lošije uređen. 2004. svi su prozori bili u metalnim linijama, točke interesa su bile highlighti. Sad to izgleda kao tablica iz excela + layeri. Katastrofa.
ja sam ti samo dao primjer da nije uvijek tako. Nije bitno koji je zanr u pitanju. Ti kazes da pojednostavljeno je uvijek lose, a ja kazem da nije, kuzis? :wink:


-ako si zadovoljan s ovim, podigni kriterije
-grafika ne mora biti "crysolika", kako je nazivaš, ali je tragikomično da je lošija od pet godina starog nastavka
tko je rekao da sam ja s icime zadovoljan!? :? Imao je i Kotor 2 losiju grafiku od prethodnika, al ne znaci da je i igra bila losa.


-za bugove su imali pet godina, jer je kompletni materijal prastar, cijeli razvoj nove igre je mogao biti kompletiran za 3-6 mjeseci, jer je već sve bilo spremno. Kako uopće objašnjavaš da je starija igra manje bugovita od nove?
Stalker SoC je bio manje bugovit od Stalkera CS. :wink:


-roba s greškom se reklamira, tj. neuporabljiva je. Dobivamo polugotove igre jer prihvaćamo svako smeće koje nam se servira, uključujući Stalker. Reci mi kad je zadnji put igra na japanskom, bolesno zahtjevnom tržištu, imala patch?
tu se slazem i to je stavka u kojoj bi se zapadnjacka gaming industrija trebala mjenjat.


tvoj post nema veze s činjenicama. Da ima, razmotrio bi ih sve.
ja sam samo rekao svoje misljenje prema podacima dostupnim na netu. Dakle, screensi, videi, recenzije i ocjene korisnika. E sad, igru nisam igrao tak da nemogu biti 100% siguran dal je to stvarno tako, al ako vecina igraca tvrdi da je igra prosjecno dobra, a jedan tvrdi da je igra totalno sranje, zdrava pamet mi nalaze da vjerujem vecini, ne?

Grim
17-05-2009, 14:31
Assault on Dark Athena je dobar nastavak iako ne savrsen, grafika nije bas nes ali ni to nije bas bitno. Gameplay je tako zabavan da nije moguce, ti si previse kritican i da prvi put igras igru vjerujem da je nebis ovako popljuvao. I jos to sta igra kosta 229 kn a dobije se Assault on Dark Athena i Butchers Bay sto pruza veliku kolicinu sati igre, i jos k tome je toliko zabavna da ti ta kolicina sati cak ni nece biti dovoljna. 100 ljudi, 100 ćudi... onakon mi se nikada nije svidio tvoj ukus za igre.

W3DR4N
17-05-2009, 14:40
ja sam ti samo dao primjer da nije uvijek tako. Nije bitno koji je zanr u pitanju. Ti kazes da pojednostavljeno je uvijek lose, a ja kazem da nije, kuzis? :wink:

Očito ti ne kužiš. Cijeli interface je isti, samo jednostavnije, odnosno ružnije nacrtan.
Od fontova, preko okvira i dijaloga. Jednostavno je uloženo puno manje vremena.
Zašto, kad su već sve imali gotovo?

Ne pada mi ništa drugo na pamet osim da su namjerno uništili dobar interface.



tko je rekao da sam ja s icime zadovoljan!? :? Imao je i Kotor 2 losiju grafiku od prethodnika, al ne znaci da je i igra bila losa.

Kotor 2 je druga igra. Ovo je ista.



Stalker SoC je bio manje bugovit od Stalkera CS. :wink:

Clear Sky je druga igra. Ovo je ista.

Deadwalker
17-05-2009, 14:48
joj, neda mi se opet s tobom razglabat na 5 stranica, imam pametnijeg posla. Dobro, ti tvrdis da je igra totalno sranje, vecina ostalog puka tvrdi da nije, ocke, nasao sam jedan nezadovoljnik. Ja cu možda igru odigrat jer mi se cini ok i jer nisam igrao stariji nastavak, a ti neces jer jesi igrao stariji nastavak i ovaj novi te iritira kao i cjelokupna zapadnjacka industrija, pa svoje frustracije ostavljas ovdje na forumu...toliko o tome

W3DR4N
17-05-2009, 14:56
Ne, krivo. Bezimeni je isto igrao Butchers Bay, i složio se s mnome. Očito je potrebno igrati raniju instalaciju da bi zaključio da je ovo podgrijana juhica. Prodavanje prazne slame.

Ne iritira me cjelokupna zapadnjačka industrija, to si ti izvukao.
Stalker koji si spomenuo je i tako s "istoka", iz Ukrajine.
Riddick je sa "sjevera", pošto je najveći posao odrađen u švedskom Starbreezu.

Grim
17-05-2009, 14:58
joj, neda mi se opet s tobom razglabat na 5 stranica, imam pametnijeg posla. Dobro, ti tvrdis da je igra totalno sranje, vecina ostalog puka tvrdi da nije, ocke, nasao sam jedan nezadovoljnik. Ja cu možda igru odigrat jer mi se cini ok i jer nisam igrao stariji nastavak, a ti neces jer jesi igrao stariji nastavak i ovaj novi te iritira kao i cjelokupna zapadnjacka industrija, pa svoje frustracije ostavljas ovdje na forumu...toliko o tome
Svakako ti preporucam da odigras igru jer je odlicna, ima nekih losih stvari poput grafike ali to ni ne primjetis jer je igra jako zabavna. A W3DR4N tebi se ocito vise nesvidaju ovakve igre, jer od 10 ljudi 3 ce reci da je zakon, 5 ce reci da je prosjecna, 1 ce rec da nevoli takve, a 1 ce reci da je smece, reciklaza...(ti)

Sickmanno1
19-05-2009, 08:53
Zar zaista postoji jos ljudi koji citaju sta wedran pise u pljuvacnici?

Igra je dobra. Prosjecna akcijska pucacina. Neznam sta ocekivati vise od igre koja se vrti oko sedmice u recenzijama. Da li treba pljuvati po igri? Zasigurno ne. Postoji hrpa glupljih igara po kojima nitko nije pljuvao...kao npr. The Legends :P

Deadwalker
19-05-2009, 09:37
Zar zaista postoji jos ljudi koji citaju sta wedran pise u pljuvacnici?

Igra je dobra. Prosjecna akcijska pucacina. Neznam sta ocekivati vise od igre koja se vrti oko sedmice u recenzijama. Da li treba pljuvati po igri? Zasigurno ne. Postoji hrpa glupljih igara po kojima nitko nije pljuvao...kao npr. The Legends :P

kako volim jednostavne ljude... :bravo:
Pa to i ja cijelo vrijeme govorim, igra je dobila solidnu ocjenu po svim gamerskim stranica i nevidim razloga da se ne igra. Pobogu, nije novo i revolucionarno remekdjelo(ipak je remake, ne?), al ipak je rijec o solidnom i zabavnom uratku koji može zaokupit gamera na određeno vrijeme. Problem je danas sto su igraci postali previse razmazeni, eh... :(

Neven <R>
19-05-2009, 16:01
SProblem je danas sto su igraci postali previse razmazeni, eh... :(
:rotfl:

Deadwalker
19-05-2009, 21:41
ne ozbiljno, stekao sam dojam da danas igra koja nema u opisu savrseno i bozanstveno i ocjenu izdan 9 nije dobra igra... :|

Neven <R>
19-05-2009, 21:51
Da, a u isto vrijeme igre kao Fallout 3 dobivaju ocjene preko 9. :/

A ako je Fallout 3 game of the year po većini magazina, onda ne želim ni pomišljati kako su loše i generičke igre sa ocjenom oko 7.

Deadwalker
19-05-2009, 21:56
upravo to. Danas se svelo sve samo na vizualni identitet naslova i efekte(kao i filmovi), dok s druge strane gameplay, radnja i sama inovativnost je poprilicno losa, tj. koriste se stare i isfurane ideje. I onda se desil da je Fallout 3 igra godine kao sto kazes. Daleko od toga da je rijec o losem naslovu, ali sigurno ima i boljih.
Al dobro, nebi sada u offtopic...

bezimeni
19-05-2009, 22:41
Taj razvikani Fallout 3 nisam izdržao igrati više od tri sata sve ukupno...bože što je dosadan ...radije sjedim na zubarskoj stolici .Ovaj Riddick mi izgleda zanimljiviji i bolje od razvikanog Fallouta ali i to mi izgleda poput gubljenje vremena s obzirom na jako malo novog sadržaja.

Grim
20-05-2009, 09:05
Nebih rekao da je jako malo novog sadrzaja, cak bi rekao da ga ima dosta puno. Jos cak i ima par djelova gdje nisi u zatvorenome nego se skrivas po gradu na jednom planetu, sto je osobito tesko s obzirom da je dan(wow) i nema puno sjene...

Deadwalker
20-05-2009, 09:06
Taj razvikani Fallout 3 nisam izdržao igrati više od tri sata sve ukupno...bože što je dosadan ...radije sjedim na zubarskoj stolici .Ovaj Riddick mi izgleda zanimljiviji i bolje od razvikanog Fallouta ali i to mi izgleda poput gubljenje vremena s obzirom na jako malo novog sadržaja.
da, ako si igrao originalni nastavak, igrati potpuno istu igru s novim engineom i nije nesto. Ja cu možda igrati igru, posto nisam igrao prvi dio...

BINUX
20-05-2009, 22:47
Inače prešao sam verziju BB-a iz 2004 i ovaj remake i Dark Athenu.I mogu reč da mi je remake BB-a bolji od Dark Athene.Inače obje igre su super zabavne i zarazne. Priča je fenomenalna za jedan FPS.Jedini moji prigovor ide na sitne bugove najiritantniji je vožnja liftom i poskakivanje Ridicka.Ostalo sve 5.

mravojed20
31-05-2009, 15:08
Igrao ovo nekidan. Bože sačuvaj.

Wedranove tvrdnje podržavam 100%.

Mene je toliko naživciralo kad sam skužio da s ovom kantom mogu vrtit Butcher's Bay na max savršeno glatko, dok ovo đubre NE IZGLEDA NI 10% bolje, a trza u p**** m*******.
Originalni BB je odlična igra, po apsolutno svemu. Ovo je jednostavno daleko zahtjevnija, spetljanija i bugovitija verzija IDENTIČNE...da naglasim, IDENTIČNEEEEE igre, zašto plaćati tako nešto??
Dark Athenu sam prestao igrat nakon par sati, iako ima ok priču, jednostavno mi se nije dalo više, jer se problemi iz BB-a također nastavljaju i ovdje a osjećaj da od igrača prave budalu je prevladao nad željom da vidim kraj igre, uninstall, zbogom. :toilet:

Grim
31-05-2009, 15:55
Ah dobro, nevalja ti nevalja. Iako vjerujem da nisi igro orignialni BB da bi ti se ovo svidjelo.

Kostolomac
31-05-2009, 21:46
Meni je Butcher's Bay bio odličan ali Dark Athena me razočarala. Prebugovita je. Ni patchiranje nije pomoglo, tako da sam ju poslije dva sata igre uninstallirao :(

Grim
01-06-2009, 08:31
Bugovita? Kako ja nisam naisao ni na jedan bug :( , a nisan stavio nijedan patch....

kulamasta
02-06-2009, 01:14
Ti onda valjda u zenskoj gimnaziji nebi niti cure naso...

bezimeni
18-07-2009, 09:39
Falio sam u ovoj temi i to jako.Bedasto sam donio zaključke na temelju pogledanih in game filmova i zaključio kako se radi potpuno istoj igri sa malo boljom grafikom.

Igru sam upravo završio .Samo izvođenje igre je odlično .1680x1050 sa svim detaljima na apsolutnom maksimumu i igra ide odlično na kompu iz potpisa.Kakvo vražije trzanje koje se protezalo u ovoj temi i kakvi vražiji bugovi....pa igra leti i nikakve bugove ja nisam primjetio.Izgleda vrlo dobro .Igra ima igrivost na razini prvog dijela i lokacije nisu iste ...nikakav deja vu nisam doživio ...dobro , možda sam prvi dio već i poprilično zaboravio .Osjeća se atmosfera iz drugog Riddivkovog filma što je odlično.

Sve u svemu 9/10 ...baš me pozitivno iznenadio ovaj naslov kojeg nisam mogao pustiti do trenutka dok ga nisam završio.

Grim
18-07-2009, 16:51
Pa meni je igra odlicna i nisam primjetio bugove i trzanja kao sta sam rekao, uopce mi nije repetativna te je dosta drukcija od prvog djela.

Medolina
19-07-2009, 16:39
Ma meni je Vedran jednostavno zakon...S:D :D

Medolina
19-07-2009, 20:42
Pusek u nosek.

:oops:

Paran0a
19-07-2009, 20:52
spama ban

Medolina
19-07-2009, 20:54
spama ban

Kao i ti....

Paran0a
19-07-2009, 21:20
Ok.Sorkać

Medolina
19-07-2009, 21:41
Ok.Sorkać

:D :thumbs2:

*Fila*
25-01-2011, 09:36
Odlična igra bar zasad, zanimljiva i baš ima feeling da je to Riddick, stealth i te brije...zakon !!

Babitz
25-01-2011, 16:09
Fulao si podforum.