PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instagib



Barathrum
16-05-2009, 15:46
Ponuda:

nakon 1.7. sam slobodan sve do 15.9. znaci nemam nikakvih projekata reklama i slicno pa bih zamolio dvije osobe jednu koja zna osnove programiranja (programiranje pokreta, dmg-a i health bara te glavnog menija) i osoba koja bi nacrtala 2 koncepta (znati skicirati u relativno dobroj kvaliteti 2 lika).
radi se o 2d side scroll shooteru sa 2-3 mape u rotaciji i railovima kao jedinim oruzjima. likove i animaciju = sprajtove plus background = mapa bi bio znaci moj posao. sa tim da bi igru radili jedno 30 dana maximalno. znaci nikakav 3d, nikakve fency stvarcice vec cisto igra koju ce dvije osobe moci igrati na jednoj tipkovnici i umlatiti se. normalno rad se neplaca posto bi to bila "promocija" i slobodno si mozete spremiti takav igraci softwer u portfolio ako ste graficar ili programer. o mogucnosti prebacivanja na mobitel vidjeli bi kasnije ako ostane vremena.

zainteresirani mogu se javiti ovdje, atmosfera nije nikakva stroga, sve ce se raditi opusteno i uz zahebanciju - msn je uvijet. mogu se javiti i ovi koji rade u gamemakeru 2d ali bih zelio da pokazu i vlastiti engine koji su napisali u njemu jer igra treba ici glatko. ako ne bude zainteresiranih a hebiga, onda cu sam napraviti sve. :rotfl:

nego... nema alkohola dok se bude radilo. :rotfl:
igra bi se zvala "Instagib" mastovito i primitivno :rotfl:

javite se ovdje a onda se budemo dogovorili sve tko ce ici na msn pa cemo na msn-u se dodatno izdogovarati u chat sobi.

P.S. treba osim likova humanoida, creatura znati crtati i oruzja. ne mora to biti neka pro kvaliteta ali dovoljno dobra da ja iz toga mogu izvuci 3d model i sprajt na kraju.

Luka
16-05-2009, 15:56
mogu se javiti i ovi koji rade u gamemakeru 2d ali bih zelio da pokazu i vlastiti engine koji su napisali u njemu jer igra treba ici glatko

hehe, game makeri i bilo kakvo programiranje ne idu zajedno, game maker je drag'n'drop :)

btw, koliko god to jednostavno izgledalo, vjeruj mi zakomplicirat će se ;)

Barathrum
16-05-2009, 16:07
mogu se javiti i ovi koji rade u gamemakeru 2d ali bih zelio da pokazu i vlastiti engine koji su napisali u njemu jer igra treba ici glatko

hehe, game makeri i bilo kakvo programiranje ne idu zajedno, game maker je drag'n'drop :)

btw, koliko god to jednostavno izgledalo, vjeruj mi zakomplicirat će se ;)

ne gamemaker 2d ima drag and drop ali za izvedbu glatkih pokreta moras napisati novi engine u vec postojecem. znam o cemu govorim jer kolega iz amerike je kupio gamemaker 2d i u njima radi mini igre a kasnije ih prebacuje na mobove. s obzirom da je to dosta popularno vani, neznam zasto mi nebi napravili 2d quake alike shooter cisto da pokazemo da ce toga biti i ovdje, samo naravno mi ne budemo prodavali ista vec bi kako kome taj rad sluzio kao pokaz gdje sve je utrosio svoje znanje. nece se nista zakomplicirati ako me se bude slusalo. nema se sto zakomplicirati. sketcher mi nacrta koncept izradim model u jednom danu, texturiram iduci dan i animiram 3 pokreta (trcanje, skakanje + cucanj) lik gotov, vadim sprite preko side viewporta u 10 slicica maximalno svaki sprajt po 20 slicica ako bas bude se inzistiralo na glatkoci pokreta sa crnim backgroundom koji ce se koristiti kao transparentni ili rozi background, salje se programeru i on to uvrstava, sa tim da bi poceli od uvodnog menija, ja cu ga nacrtati nije problem nakon sto likove zgotovimo i onda po redu sve ostalo. zbilja nema puno posla.
za gamemaker 2d v7 ja imam od kolege napisani engine, tojest skriptu koju samo importam preko script editora u gamemaker2d i sam cu sve odraditi ako ne bude zainteresiranih. kao sto rekoh posao od max 20 dana, 30 eventualno. sa tim da kad sketcher i ja zavrsimo ostaje sve na programeru a ja cu se dodatno baciti na soundove i mjuzu i nakon toga ako ovom sto programira bude trebalo 2 mjeseca, onda ocekujem i da za 2 mjeseca bude gotovo. ali ja svoje cu zavrsiti unutar 20 dana jer tu nema puno posla. eto sad sam sve objasnio. i oni sa c++ i gamemakeri su dobrodosli. samo rekoh ovi u gamemakeru bi trebali pokazati vlastiti napisani engine bez glitcheva u pokretima i collisionima. to je sve uglavnom. hvala sto si me podsjetio da dodatno objasnim ono sto zaboravih :D

tojest ja svoje moram zavrsiti unutar 30 dana jer djevojka mi radi u parizu i zakazali smo ljetovanje zajednicko tako da nema otezanja. a 30 dana je i vise nego dovoljno za takvu primtiivnu igru. znam jer sam ja vec napravio 2d shooter sa 2 quake 3 lika. radi se o mapi, staticnoj naravno gdje dva lika skakucu okolo i napucavaju se. znaci velicina mapa je 1024x768 rezolucije.

koki007
16-05-2009, 19:00
radi se o 2d side scroll shooteru sa 2-3 mape u rotaciji i railovima kao jedinim oruzjima. likove i animaciju = sprajtove plus background = mapa bi bio znaci moj posao.

Jel bi to bilo nesto kao full pojednostavljeni soldat?



nego... nema alkohola dok se bude radilo. :rotfl:


:shock: :(

str1k3r
16-05-2009, 19:23
to crtanje mora biti digitalna grafika tj. crtanje na kompu ili može na papiru kao concept art

Barathrum
16-05-2009, 20:10
radi se o 2d side scroll shooteru sa 2-3 mape u rotaciji i railovima kao jedinim oruzjima. likove i animaciju = sprajtove plus background = mapa bi bio znaci moj posao.

Jel bi to bilo nesto kao full pojednostavljeni soldat?



nego... nema alkohola dok se bude radilo. :rotfl:


:shock: :(

upravo bas tako. pojednostavljeni soldat. samo mi nemamo mjenjaje oruzja posto se radi o instagibu, ne igra se preko misa pa nema rotacije za 360 stupnjeva, u skoku lik ne smije pucati, jer takvi skokovi su deformirani, znaci moze pucati samo trceci i dok miruje. to su varijacije sprajtova nista posebno.

za alkohol sam se salio, sto se mene tice pijte sto zelite. :D

Barathrum
16-05-2009, 20:11
to crtanje mora biti digitalna grafika tj. crtanje na kompu ili može na papiru kao concept art

moze na papir, zatim treba samo skenirati

str1k3r
16-05-2009, 20:14
Hm...... nemam skener, a htio bih radit art, ako te zanima koliko mi crtanje dobro ide pogledaj link:
viewtopic.php?f=1&t=5618&start=390 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=1&t=5618&start=390)S(pogledaj moj postove)

Barathrum
16-05-2009, 22:25
Hm...... nemam skener, a htio bih radit art, ako te zanima koliko mi crtanje dobro ide pogledaj link:
viewtopic.php?f=1&t=5618&start=390 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=1&t=5618&start=390)S(pogledaj moj postove)

ok je. meni ide malo bolje ali ja sam ljencina sto se tice skiciranja zato trazim nekog dodatnog. prolazi uglavnom. jedino je pitanje sad tvoja masta.
jer recimo nije bitno da ta dva lika budu humanoidi, sto se mene tice mogu biti verzije likova oggy i zohari ili quake 2 likovi ili ninje...stvarno nije bitno. a skener, onda probaj kod frenda ili nekog tko ima skenirati jer stvarno bi trebali te sketcheve, ja cu ih u photoshopu uglancati pa moze ici pod extras na glavnom meniju. znaci cijeli koncept je mini igra sa nekim dodatnim sadrzajem kao tvoji crtezi i slicno tako da svatko od nas troje u igri ima svoj kutak a opet da je zajednicko djelo tako da svim trojima moze sluziti kao neka referenca ajmo to tako nazvati sto se radi u slobodno vrijeme.
medjutim, vjezbaj, experimentiraj, do 1.7 ima vremena.

asd
17-05-2009, 14:57
Nisam već dugo radio u game-maker ali ako se dogovorimo nije problem, ljeto je bit ću kod kuće, nije problem,
imam dvije godine iskustva u njemu od prije samo zašto to iskustvo pobogu nemogu prenjeti u c++?? :cry:
e da dal će to biti platformer ili overhead shooter?

Mogu "Programirati*"( to nije programiranje ali nenam kako da se izrazim) ili animriti gotove crteže u gif animacije do 7 mjeseca stignem napraviti msn.

http://www.filebuzz.com/software_screenshot/full/operation_mars-51110.jpg
to takav princip za dva igrača ili???

Barathrum
17-05-2009, 16:22
Nisam već dugo radio u game-maker ali ako se dogovorimo nije problem, ljeto je bit ću kod kuće, nije problem,
imam dvije godine iskustva u njemu od prije samo zašto to iskustvo pobogu nemogu prenjeti u c++?? :cry:
e da dal će to biti platformer ili overhead shooter?

Mogu "Programirati*"( to nije programiranje ali nenam kako da se izrazim) ili animriti gotove crteže u gif animacije do 7 mjeseca stignem napraviti msn.

http://www.filebuzz.com/software_screenshot/full/operation_mars-51110.jpg
to takav princip za dva igrača ili???

platformer. tipa nesto kao CI samo bez NPC-a mapa i dva lika, dva igraca na jednoj tipkovnici.

ovog tipa
http://www.squashysoftware.com/media/cletus1.jpg
samo mapa ce normalno biti u nekom apokalipticnom stilu. znaci mapa je staticna, ne scrola se mapa. bolje da nazovem onda arena. imas neke primjere svog rada?

asd
17-05-2009, 20:17
Imam ja mapu sprite sheetova, od 78 mb sve su u vrlo visokoj rezoluciji imam od supermaria preko betmena pa sve do kremenka i vanzemaljaca pokemona i tako dalje..

Barathrum
17-05-2009, 21:00
Imam ja mapu sprite sheetova, od 78 mb sve su u vrlo visokoj rezoluciji imam od supermaria preko betmena pa sve do kremenka i vanzemaljaca pokemona i tako dalje..

niste me skuzili. ja cu sprajtove napraviti nakon sto izmodeliram 3d model i animiram ga. a mapa ce biti obicna scena koju cu exportati kao bitmap render koja ce biti isto izmodelirana unutar 3ds maxa i doradjena u photoshopu. efekte cu napraviti sa afterburnom. stoga ne ne ne ne idu tudji sprajtovi. zato trebam nekog da nacrta koncept odprilike da ne bauljam bzvz vec da imam neku formu po kojoj cu raditi a onaj tko se bavi kodiranjem to poslaze. :D

str1k3r
17-05-2009, 21:18
Budući da sam ja već rekao kako bih rado radio artove, kakvu atmosferu želimo postići? Komičnu, nabildanu macho akcijsku ...
I koliko likova treba 2 ili da budu kao neki bonus likovi. Tj dali da neznam budu vojnici ili nešto tipa Terminator, pa da bonus likovi budu neznam Anđeli i demoni ili samo 2 lika. I čuo sam i da treba dizajn puške nacrtati.

Barathrum
17-05-2009, 21:33
Budući da sam ja već rekao kako bih rado radio artove, kakvu atmosferu želimo postići? Komičnu, nabildanu macho akcijsku ...
I koliko likova treba 2 ili da budu kao neki bonus likovi. Tj dali da neznam budu vojnici ili nešto tipa Terminator, pa da bonus likovi budu neznam Anđeli i demoni ili samo 2 lika. I čuo sam i da treba dizajn puške nacrtati.

ne moras sad neke uber warhammer likove. mozes i likove tipa za reklamu za domestos, nabacis im oklop na rame i to je to. ti odluci sto ces. moze jedan lik pa da budu drukcije boje samo ili ces dva lika. tebi na volju. da..treba nacrtat skicu rail gana, ne mora biti nesto komplicirano ni detaljno, bitno da se skuzi forma i da se da izvuci 3d model od inog.

komicno-ozbiljna atmosfera :D

str1k3r
17-05-2009, 21:34
Ok, što se tiče rail guna nacrtat ću ti tlocrt i bokocrt.

Barathrum
17-05-2009, 22:25
Ok, što se tiče rail guna nacrtat ću ti tlocrt i bokocrt.

mozes i to a mozes i onako u prostoru.
racunaj quake/unreal tournament oruzja. znaci ensto u tom stilu. hvala ti.

Barathrum
18-05-2009, 10:53
rijeseno. koki mi je poslao svoj source i mini projekt. koki sve ok, vjerujem da ces ti to moci bez problema, jer sto se tice instagib-a nista kompliciranije od ovoga ti nece biti osim sto ces imati za povezati do 10 sprajtova da se animiraju pokreti. to kad dodjemo do toga cemo rjesavati. striker sketch.

dajte mi samo obojica msn kad ga budete napravili napisite u pp pa se cujemo uskoro u vezi svega.

asd
18-05-2009, 18:24
E sorry nemogu ja sad se saznalo da baš 5.7 idemo na maturalac i tamo smo do 13.7 a poslje još idem s roditeljima na 2 tjedna tako da otpadam :cry: ....

koki007
19-05-2009, 07:16
rijeseno. koki mi je poslao svoj source i mini projekt. koki sve ok, vjerujem da ces ti to moci bez problema, jer sto se tice instagib-a nista kompliciranije od ovoga ti nece biti osim sto ces imati za povezati do 10 sprajtova da se animiraju pokreti. to kad dodjemo do toga cemo rjesavati. striker sketch.

dajte mi samo obojica msn kad ga budete napravili napisite u pp pa se cujemo uskoro u vezi svega.

Poslao sam MSN addr na PM... navecer sam gore...