PDA

Pogledaj cijelu verziju : Archetypes



Nodakim
15-05-2009, 21:12
Kako me nervira u MMOevima što postoje samo klasično tipvo:Tank,DPS,Healer...
Hibridi su još gori,jeftin pokušaj dodavanja novih sadržaja.
Dosada sam uglavnom malo drukčijih klasa,nego dajte ideje za nove klase...

W3DR4N
15-05-2009, 21:18
Ne postoje klasični tipovi, već igraći naginju njima.

Čim recimo dođe novi mmo, traži se najbolji set opreme i atributa za poziciju "tenka". Klasa fighter ili warrior, kako gdje, ima milijune različitih kombinacija skillova i atributa.

Nodakim
15-05-2009, 21:27
Bah,što je najgore u dobrem dijelu igra i nema.Ukupno po klasi ima 40 skillova,pola toga su neki genericni.
To me izuzetno zivcira,nemaš raznolikost unutar klase ni među klasama.

Wishmaster
15-05-2009, 22:39
Sistem bez klasa (Oblivion npr.) bi trebal biti idealan pošto bi se razbila malo monotonija i igraš onak kak ti paše a ne onak kak ti neko drugi veli...
Jako je glupo odabirati neku klasu i onda biti ograničen samo zato jer si mag a ne barbar.
Zakaj nebi neko tokom igre razvijal npr inteligenciju/wisdom i koristil većinom magije ali da uz to ima npr. neki hamer ili 2H mač?
Ograničavanje (ooo da, WoW je u pitanju) je malo bezveze pogotovo dok magi/hileri/supporti nebreju nositi recimo najbolje armore nego moraju imati nekve marame.

Zasad jedina klasa koja meni jako paše je Shaman iz WoW-a i jednostavno se nebrem zamisliti da igram nekaj drugo.
Od početka mu je stavljen širok izbor i more biti svaka klasa samo je pitanje na kaj se bumo mi odlučili.
Rogue ili Warrior s druge strane imaju samo jedan zadatak-lupaj kolko ide.

Arbiter of Change
15-05-2009, 22:52
Ne postoje klasični tipovi, već igraći naginju njima.

Čim recimo dođe novi mmo, traži se najbolji set opreme i atributa za poziciju "tenka". Klasa fighter ili warrior, kako gdje, ima milijune različitih kombinacija skillova i atributa.
Ljudi naginju prema njima jer igra zahtjevaSprisutnost klasa koje obnašaju dužnosti već ustaljenih i poznatih archetypesa (Darkfall je najbolji primjer; makar igra nema klasa i svatko može trenirati sve skillove ljudi opet naginju prema nekim konceptima jer ih potreba sili na to). Tko će tankati, tko će raditi najveći DPS, tko će healati ekipu, itd... maksimiziranjem performansi pojedinih klasa u tim ulogama smo i došli do ovog trenutno stanja da jednostavno moraš igrati neku varijantu klase koja ima specijaliziranu ulogu (ili će te community ionako smjestiti u neku od njih kao, npr. Druidi u WoW-u) jer u buduće nisi dobrodošao u planiranim stvarima (ozbiljni guild raidsi, na primjer) gdje se traži da ljudi daju 110% od sebe.

Ideja? Tank klasa koje je po prirodi Mage, tj. koristi magiju za tankanje.

Rang€r
16-05-2009, 00:35
WoWu je jedini nedostatak što su rdpsa(ne magea i te pizdarije) več onog dobro rdpsa koi koristi luk i strelu totalno unakazili, onak najbolja igra na svijetu najbolje sve a za rdpsa ima tamo nekog huntera koji nosi nekaku gorilu sa sobom, sramota... ja imam ideju, nešto kao SW, može dilat mnogo dmga ima aoe, ima heal ima armor ma ima sve :D ultimate ownage i da naravno koristi luk i strele/1h mač po mogučnosti dual wield

Nodakim
16-05-2009, 13:21
Ne postoje klasični tipovi, već igraći naginju njima.

Čim recimo dođe novi mmo, traži se najbolji set opreme i atributa za poziciju "tenka". Klasa fighter ili warrior, kako gdje, ima milijune različitih kombinacija skillova i atributa.
Ljudi naginju prema njima jer igra zahtjevaSprisutnost klasa koje obnašaju dužnosti već ustaljenih i poznatih archetypesa (Darkfall je najbolji primjer; makar igra nema klasa i svatko može trenirati sve skillove ljudi opet naginju prema nekim konceptima jer ih potreba sili na to). Tko će tankati, tko će raditi najveći DPS, tko će healati ekipu, itd... maksimiziranjem performansi pojedinih klasa u tim ulogama smo i došli do ovog trenutno stanja da jednostavno moraš igrati neku varijantu klase koja ima specijaliziranu ulogu (ili će te community ionako smjestiti u neku od njih kao, npr. Druidi u WoW-u) jer u buduće nisi dobrodošao u planiranim stvarima (ozbiljni guild raidsi, na primjer) gdje se traži da ljudi daju 110% od sebe.

Ideja? Tank klasa koje je po prirodi Mage, tj. koristi magiju za tankanje.



Earth Ele i 600 monk iz Guild Warsa bi bili dobro primjeri