PDA

Pogledaj cijelu verziju : Aktivacija Windowsa XP-H E L P



TheJack
15-05-2009, 18:57
napravio sam danas reinstall windowsa i format diska(nije prvi put) te po običaju uvijek aktiviram windowse ali ovoga puta mi nije prihvatio moj originalni product key jer kao upotrebljen više puta ili tako nešto,te zahtijeva da stavim novi product key

I šta da ja sad radim?,imam original xp i product key koji sam dobio uz novo računalo,ali ga više valjda nemogu upotrebljavat???

Hellboy
15-05-2009, 19:44
Windowsi su OEM verzija?

TheJack
15-05-2009, 19:53
Windowsi su OEM verzija?

da OEM Product

Hellboy
15-05-2009, 19:56
Možeš li doći do postupka aktivacije računala barem? Jer je OEM licenca dignuta u servisu i vezana je za računalo na kojem je instalirana. Primjerice, prije nekoliko dana sam morao uzeti 3 OEM licence i instalirati ih na 3 zasebna računala nakon čega sam telefonski kontaktirao Microsoft da ih aktiviramo jer nisam mogao preko interneta.

TheJack
15-05-2009, 20:22
Možeš li doći do postupka aktivacije računala barem? Jer je OEM licenca dignuta u servisu i vezana je za računalo na kojem je instalirana. Primjerice, prije nekoliko dana sam morao uzeti 3 OEM licence i instalirati ih na 3 zasebna računala nakon čega sam telefonski kontaktirao Microsoft da ih aktiviramo jer nisam mogao preko interneta.


kliknuo sam na Telephone i otvorio mi se dijalog na kojem sam odabrao croatia i besplatni broj se pojavio(točnije dva,jedan je 0800300300 kojeg sam i zvao ali rade do 8) tako da ću sutra opet probat pa ćemo vidit šta će reć,inače na tom istom prozoru(dolje) je prikazan i neki broj koji moram pročitat operatoru i prazne kućice u koje valjda ide novi product key

Da li si na to mislio?

croat1gamer
15-05-2009, 20:27
Da, to je mislio, uglavno, to ti je automat, i morat ces utipkati onu kombinaciju brojeva preko telefonskih tipki, a ako pogrijesis, pisi broj nanovo.

Uputstva ce ti biti tamo recena sto da napravis.

TheJack
16-05-2009, 13:12
Da, to je mislio, uglavno, to ti je automat, i morat ces utipkati onu kombinaciju brojeva preko telefonskih tipki, a ako pogrijesis, pisi broj nanovo.

Uputstva ce ti biti tamo recena sto da napravis.

jel ja trebam pritisnut broj 1 za aktivaciju na engleskom jeziku?
Uglavnom automat kaže da rade od ponedjeljka do petka,znači da čekam ponedjeljak?

croat1gamer
16-05-2009, 19:58
Pomalo mi je cudno posto je u pitanju automat. :o
I mislim da imas i na hrvatskom, mozda si nesto promasio kod engleskog.