PDA

Pogledaj cijelu verziju : TV KARTICA HELP!!!!!!!!!



Doggy
08-06-2006, 12:07
nedavno mi je buraz dal tv karticu, mislim da je od kworld-a, al je malo starija... i dal mi je neki kadel za spajanje pc-a s tv-om...
Sad me zanima sljedece:

1. kak bi mogel gledati film na kompu a da bude slika na tv-u...
spojil sam ja to sve i stavil na s-vhs (or whatever) kanal na tv-u, zastekal kabel u komp u jedina dva moguca utora, buraz veli da je on u zg-u to napravil i veli mi nek pogledam u proporties-e a fora je kaj nema nikakvih proportisa i ne dodaje mi kabel pod add new hardware...

2. zast svaki put kad ocu gledat tv na kompu (spojil sam antenu i nasel sve programe) moram prestekavat zvucnik iz zvucne (tam di je uvjek zastekani) u tv karticu da bi imal zvuk...

3. koji je najbolji moguci program s kojim bi si mogel stavit da mi se nest snima tog i tog datuma od tolko i tolko do tolko i tolko (vise put)...
jar sam s tv karticom dobil neki program koji je totalno u banani jer je 5 sekundi velko oko 2 GB...

NortonCommander
08-06-2006, 17:23
Ovako:
1. Film na kompu a da slika bude na televiziji se ne dobiva preko tv kartice nego preko tv-out priključka na grafičkoj kartici(ako ga tvoja kartica ima).

2. U postavkama kod 90% tv kartica (nisan nikad vidio tu tvoju pa ne znam) postoji opcija gdje izaberes odakle zeliš da zvuk dolazi.

3. 5sec ti je 2 gb jer je tada snimano bez kompresije. Malo proprčkaj po postavkama za snimanje pa smanji bitrate i sve bi trebalo bit ok.

Ako kazes da je ta kartica dosta stara postoji mogučnost da ne mozes snimat video s kompresijom nego samo tako kako sad snimas.

Cali
08-06-2006, 18:40
2) spoji sa onim malim audio kabelom tv karticu na audio ulaz na matičnoj...

Doggy
10-06-2006, 15:38
ak se ne varam, nije bilo malog audio kabla...

ok, preporucite mi neki dobar program za snimanje s tv-a i da ima kompresiju, tak da mogu snimati filmove i serije, ak ima nest kaj snima divx...