PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamrzotka



Sephiroth_
14-05-2009, 13:20
Ovako, komp mi se u random situacijama zamrzne koje je popraćeno pištanjem iz zvučnika (nekad samo jednom pisne a nekad je kao u nekom loopu to piskanje).
također izbacuje me na random iz nekih igara iz kojih ne bi trebao s obzirom na zahtjeve (ne igram crysis) samo sa onim messageom da je naišo na error i da pošaljem report.

Sve se to dešava nakon što sam reinstalirao windowse ali čini mi se da sam sve napravio propisno, instalirao najnovije drivere za zvučnu,matičnu,grafičku,chipset...i još jedna stvar reko mi je frend da je možda stvar u ramu (imao sam 2 pločice po 1Gb unutra) probao sam jednu izvadit i windowsi se nisu dali podić sa tom jednom pločicom, pa sam probao samo sa drugom na kojoj sad komp radi. Probao sam i neke programe za testitanje memorije i sve je bilo bez greške.

konf je amd athlon 64 3700+, geforce 7800gt,1gb ram

neznam više šta da radim? ponovni reinstall i sve ispočetka?

unaprijed hvala na pomoci

The Jackal
14-05-2009, 15:11
Možda ti se komp pregrijava. Skini Everest i pogledaj temperature.

Gwin
14-05-2009, 19:01
komp kad se pregrije se ne zamrzava..

nego se restarta..

enikejs.. neki dan sam dao savjet..

kak slažemo komp, tak bi ga u ovom slučaju trebalo i sredit. od nule, da ne reinstaliramo sistem bezveze ako ne treba

rastavit komp, kompletno
očistit SVE komponente
ispuhat prašinu iz utora na ploči
ponovno spojit sve komponente
ponovo nanijeti termalnu pastu i montirati hladnjak
pazit da se spoje svi kablovi u ploču. 24-pinski i 4-pinski. (po potrebi i molex ako ploča traži još struje, dobro pročitati priručnik)

ako se komp ponovno gasi:
pokrenut memtest u biosu za svaku pločicu memorije posebno, a zatim u kombinaciji
provjerit napajanje u nekoj drugoj konfi
provjerit hard disk za bad sectore

ako je hardverski sve u redu, onda znači da je softverski, a to može bit hrpa banalnih stvari
s obzirom da je friški komp, ne postoji ispravni restore point, tako da bi onda stvarno trebalo napravit reinstall