PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC samo stane... :|



C
12-05-2009, 19:44
Znači, igram, slušam muziku, kopiram nešto, snimam, itd., sve je OK. I od jednom sve stane. Muzika koja svira stane (nema je), mišonja stane, grafika stane, i tako sve stoji, te se HDD ugasi.
Otvorim kućište, dotaknem kablo od HDD-a, on se počne vrtjeti i sve nastavi kako treba raditi. Znači muzika nastavi svirati tamo gdje je stala, igra nastavi tamo gdje je stala, i opet je sve OK, tj. nakon toga je opet sve OK, sve dok se HDD ne ugasi opet.

1. Jeli to moguće da se dešava? Očekujem kada se HDD isključi u radu (ne dovod struje, nego MBO-HDD konektor) da će doći do resetiranja ili nečeg tomu slično, samo da neće sve stati, pa nastaviti kada uspostavi opet konekciju.

2. Provjeravao sam kablove, nema nikakvih znakova da imaju kratke spojeve i sl. prašinu sam propuhao, i kada HDD radi OK, mogu mrdati kablove, nema nikakvog utjecaja. Čim HDD prestane raditi, navodno zbog kablova koji su prištekani u njega, oni koji spajaju MBO i HDD, tek onda ima utjecaja kada ih malo diram, jer se HDD opet pokrene, počne vrtjeti, čitati i sve OK. Znači, HDD stane, a pri tome je pun strujom, nego je neki bed s kablom valjda koji spaja MBO i HDD. Ima li itko neki prijedlog?

3. Kada se HDD ugasi, i kada ga diranjem kablova opet pokrenem, cooler na CPU-u i led dioda u kućištu (koji svijetle kada je PC upaljen) trepnu (ugase se na jednu milisekundu). Nakon toga sve nastavlja raditi, kao da nije ništa ni bilo (doslovno).

Gwin
12-05-2009, 22:51
jako čudno..

na prvi mah bi rekao da je ili napajanje ili da ti disk ode u "sleep"
ali pola simptoma se ne poklapa ni sa jednim.

C
13-05-2009, 14:43
A ja mislim da tu ima nekih kratkih spojeva. :(

The Jackal
13-05-2009, 16:09
Kupi novi kabel i provjeri

Grim
13-05-2009, 23:59
To je i meni prije bilo,nakon par tjedana toga PC mi se ugasio i nisam ga mogao upaliti, prvo sam mislio da mi napajanje oslo, pa sam mislio da mi maticna i nakraju sam shvatio da mi graficka osla(kratki spoj)... nadam se da to nebude tebi.

C
14-05-2009, 09:33
A čuj, moguće. :(
VGA mi se u radu gasi i pali, ali to je sve zbog nedostatka struje (slabo napajanje za moju konfiguraciju). A ništa ne mogu, nadati ću se da se neće ništa dogoditi, i da će se popraviti samo od sebe. :(
Ako ne, onda je pokvareno napajanje, HDD, VGA, CPU ili kablo. :(