PDA

Pogledaj cijelu verziju : DEJA VU



zirnitra
11-05-2009, 20:49
Za Deja vu iskustvo, iako je riječ o sasvim uobičajenom fenomenu, jednostavno i prihvatljivo objašnjenje nisu uspjeli pronaći niti biolozi, ni psihijatri, ni neurološki stručnjaci niti sami fizičari.

mene samo zanimaju dali ste ikad doživjeli takvo iskustvo ?

The Boz
11-05-2009, 20:50
Koliko ja znam, jesu. Moždani lag.

Viper33
11-05-2009, 20:53
jesam i to cesto puta.....par puta sam sanjo nes neku scenu uobicajenu iz zivota i za par dana ili vise isto se to dogodilo mislim zvuci retardirano ali :(

zirnitra
11-05-2009, 20:56
jesam i to cesto puta.....par puta sam sanjo nes neku scenu uobicajenu iz zivota i za par dana ili vise isto se to dogodilo mislim zvuci retardirano ali :(

pa ak misliš sad na nešto tipa popit vode il neš onda zvuči , osim ak misliš na nešto tipa sanjati nekog kog nisi vidio ni čuo pun k i onda baš idući dan naletiš na njega , ili da se poredaju neki događaji tipa sjedneš u bus i neko padne baš kak si sanjao , onda zvuči i više neg bolje

otac
11-05-2009, 21:00
Često. Pričam s kolegama o nečem totalno nebitnom i lupi me u glavu neka misao ''pa jebote ovo sam već vidio'', ma da je svaki dan isti,ali je taj deja-vu po nečemu poseban.

streetrace777
11-05-2009, 21:00
pa ak misliš sad na nešto tipa popit vode il neš onda zvuči , osim ak misliš na nešto tipa sanjati nekog kog nisi vidio ni čuo pun k i onda baš idući dan naletiš na njega , ili da se poredaju neki događaji tipa sjedneš u bus i neko padne baš kak si sanjao , onda zvuči i više neg bolje

To mi se stalno dogada hh

Raz
11-05-2009, 21:01
Imao sam Deja Vu trenutke, no valjda zbog mnogo ponavljanja istih/sličnih radnji pa sam pomislio da se to stvarno već dogodilo.

FaTaL_mRkvA
11-05-2009, 21:02
Glupo je, ali...
Sjećam se jednom dok sam bio mali.
Sanjao sam da ću zaboraviti uzet Gameboy na more.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
I zaboravio sam. :cry:

majstoro2
11-05-2009, 21:08
skonto sam da je deja vu isto kao da dobijes kolac i pojedes ga

btw.događalo mi se

###DK###
11-05-2009, 21:11
Događalo se i meni više puta, ali koliko znam, postoji objašnjenje.
Čitao sam iz psihologije nešto o tome.

Viper33
11-05-2009, 21:11
ma ne nesto ko pijaje vode ili tako nes


jesam i to cesto puta.....par puta sam sanjo nes neku scenu uobicajenu iz zivota i za par dana ili vise isto se to dogodilo mislim zvuci retardirano ali :(

pa ak misliš sad na nešto tipa popit vode il neš onda zvuči , osim ak misliš na nešto tipa sanjati nekog kog nisi vidio ni čuo pun k i onda baš idući dan naletiš na njega , ili da se poredaju neki događaji tipa sjedneš u bus i neko padne baš kak si sanjao , onda zvuči i više neg bolje

ma ima takvih dogadaja ne pijaje vode npr neki dan sam sanjo kako citam novine (novi list :) ) i u snu sam promatro naslovnicu i evo jucer je taa naslovnica izasla bila je ista slika preko cijele naslovnice a onaj text na naslovnici mi je mutan pa nezz ali bas za sliku znam i ista je dosla

bezimeni
11-05-2009, 21:16
To vam je anomalija u matrici....NEO će nas spasiti.

Viper33
11-05-2009, 21:17
To vam je anomalija u matrici....NEO će nas spasiti.

THERE IS HOPE :pray:

zirnitra
11-05-2009, 21:19
sad si me sjetio , još nikad u snu nisam mogao pročitati nešto , bar kolko znam, svaki put mutno , knjiga, natpisi,novine etc

Chappi
11-05-2009, 21:30
sad si me sjetio , još nikad u snu nisam mogao pročitati nešto , bar kolko znam, svaki put mutno , knjiga, natpisi,novine etcTeško ko može bilošto zapamtit što je čitao u snu.Niti nemožete točno znat koje ste riječi govorili u snu ali pretpostavljate.

Hellboy
11-05-2009, 21:32
Jesam li jedini koji je vidio Bozov post? Deja vu efekt se javlja upravo zbog moždanog laga. Scena koja ti se odjednom odvrtjela u glavi u obliku sjećanja dolazi zbog razlike u brzini obrađivanja podataka u mozgu zbog čega dolazi do mješanja kratkotrajnog i dugotrajnog pamćenja te tako scena koja se odvrtjela sekundu prije završava pohranjena u dugotrajnoj memoriji te ju odjednom procesom analize poznatih stvari vraćamo natrag te nam se čini kao da smo ju već vidjeli.

Chappi
11-05-2009, 21:34
Jesam li jedini koji je vidio Bozov post? Deja vu efekt se javlja upravo zbog moždanog laga. Scena koja ti se odjednom odvrtjela u glavi u obliku sjećanja dolazi zbog razlike u brzini obrađivanja podataka u mozgu zbog čega dolazi do mješanja kratkotrajnog i dugotrajnog pamćenja te tako scena koja se odvrtjela sekundu prije završava pohranjena u dugotrajnoj memoriji te ju odjednom procesom analize poznatih stvari vraćamo natrag te nam se čini kao da smo ju već vidjeli.
Evo vam objašnjenja,nego ja mislim da je već jedno 50 ovakvih tema.

Constantine
11-05-2009, 21:45
Cesto puta dozivim Déjà vu,kad vidim neke osobe ili građevine.I cemu caps u naslovu?

str1k3r
11-05-2009, 22:05
Često sam imao Deja vu trenutke, nekad su bili malo freaky ali, Bože moj, to je tako.
Vidio sam da je netko postao da u snu nije mogao nešto pročitati, da je bilo mutno uvijek.
Znanstveno je dokazano da u snu ne možete čitati, how 'bout that.

zirnitra
11-05-2009, 22:33
ma ne, totalno su krivno neki skužili, deja vu je kad doživiš nešto prije neg što se dogodilo , najčešče se to događa par sekundi prije situacije. Najlakše ju je primjetiti kada se dogodi situacija koja se nije mogla predvidjeti a očito je doživljena prije nekoliko sekundi, ali vjerojatno se događa i kod običnih situacija samo se automatski prihvača kao obično predviđanje situacije.

Tegla Ajvara
17-06-2009, 16:15
Često. Pričam s kolegama o nečem totalno nebitnom i lupi me u glavu neka misao ''pa jebote ovo sam već vidio'', ma da je svaki dan isti,ali je taj deja-vu po nečemu poseban.
:pray: :pray: :pray:

Registrirani
17-06-2009, 16:25
desava se cesto, ali ne za dogadjaje nego za atmosferu i mjesto :)

Markecgrad
17-06-2009, 16:25
Znanstveno je dokazano da u snu ne možete čitati, how 'bout that.


Ja sam čitao neke stripove u snu i dalje se sjećam nekih naslova i tekstova :)

Electromaster
17-06-2009, 16:27
Znanstveno je dokazano da u snu ne možete čitati, how 'bout that.


Ja sam čitao neke stripove u snu i dalje se sjećam nekih naslova i tekstova :)
Pa dobro sad markec, ti si ipak... Poseban.

Sonic_Moronic
17-06-2009, 19:30
Jesam li jedini koji je vidio Bozov post? Deja vu efekt se javlja upravo zbog moždanog laga. Scena koja ti se odjednom odvrtjela u glavi u obliku sjećanja dolazi zbog razlike u brzini obrađivanja podataka u mozgu zbog čega dolazi do mješanja kratkotrajnog i dugotrajnog pamćenja te tako scena koja se odvrtjela sekundu prije završava pohranjena u dugotrajnoj memoriji te ju odjednom procesom analize poznatih stvari vraćamo natrag te nam se čini kao da smo ju već vidjeli.

Prokleti kapitalisti, pokušavate nas odvratiti od prave istine. :(

Hellboy
17-06-2009, 19:34
I don't remember asking your red ass a god damned thing. Vrati se natrag, Boris!

Sonic_Moronic
17-06-2009, 19:38
Čuvaj se, moji gušterski prijatelji te čekaju u zasjedi.

THE TRUTH IS OUT THERE!

Hellboy
17-06-2009, 19:41
Kruschev, gorbachev russkin rasputin, eh? Kremlin!?

Chappi
17-06-2009, 19:50
Danas sam doživio jedan deja vu.Stajao sam prvi puta u svlacionici i tipkao na mobitel i odjednom me lupi,pa ja sam vec tipkao na mobitel u ovoj svlačionici prije.

Hellboy
17-06-2009, 19:59
Vjerojatno zato što i jesi. U prošloj verziji Matrice.

Midwintertears
22-06-2009, 18:10
Skoro svakodnevno.