PDA

Pogledaj cijelu verziju : Era (musical project)



Raz
10-05-2009, 12:15
Sluša li tko?

Za sve koji neznate... http://en.wikipedia.org/wiki/Era_(musical_project)

i par linkova na pjesme:

Era - Divano (mGZ9mYVV5s0)
Era - Infanati (-gOvaKk_kIQ&feature=related)
ERA - Miseri Mani (JwYjZij6ATA&feature=related)
Era - infinity ocean (z9ICpuRYTOA)
Era - Sacral Nirvada (aW_ENlvMffw)

str1k3r
10-05-2009, 12:17
Poslusao sam one koje si ti stavio na MSN i bas mi se svidja latinski tekst (lyrics) u pijesmama, nekak volim takve pjesme, tipa one koje je skladao Jesper Kyd za Hitmana npr. Apocalipse

Duke of Earl
10-05-2009, 12:18
Pa ono, čuo sam Ameno ko i svi vjerojatno. Albume nisam slušao, ali imam prvi album Enigme, to je zapravo jako slično, vjerojatno si čuo i za njih. U prinicipu, ok mi je taj New Age stil, Loreena Mckenitt najdraži izvođać/grupa/bilo šta.

str1k3r
10-05-2009, 12:24
Evo linkovi za za skladbe od Jespera Kyd-a
Apocalipse :
-gOP5ha3I3g

Hitman Main Theme
zQTsj8c- ... re=related (zQTsj8c-RHM&feature=related)

Vrlo su slične.
Meni je od Era zasad najbolja The Mass
t-WnjVUBDbs
Malo me lyrics podsjeća na Carmina Burrana Carla Orf-a

Arbiter of Change
10-05-2009, 12:24
Dobri, ali nisu tip izvođača čiji album mogu u komadu poslušati već im slušam pojedinačne pjesme jer nakon učestalog slušanja postane zatupljujuće (kao i normalni chantovi ako ste ih imali priliku slušati).

str1k3r
10-05-2009, 12:27
Arbiter, misliš nešto kao Ultramarines Chant iz Wh40k?
IGKMdG82rQ4

Duke of Earl
10-05-2009, 12:30
Dobri, ali nisu tip izvođača čiji album mogu u komadu poslušati već im slušam pojedinačne pjesme jer nakon učestalog slušanja postane zatupljujuće (kao i normalni chantovi ako ste ih imali priliku slušati).
E kad smo kod tog, jel postoji kakav album s raznim gregorijanskim napjevima, meni je to genijalno, ali nisam ništa uspio pronaći :(

Arbiter of Change
10-05-2009, 12:34
Arbiter, misliš nešto kao Ultramarines Chant iz Wh40k?
IGKMdG82rQ4
Ako to smatraš normalnim... premda nije pravi napjev jer ima glazbenu podlogu. :)

@Duke:
Sad mi na pamet pada samo GregorianS(originalni su, ha), ali oni ti se bave gregorijanskim obradama modernih pjesama, a to je nešto što se samo zbog toga isplati barem poslušati jedanput jer mislim da su jedinstveni po tome što rade.

str1k3r
10-05-2009, 12:35
Ako to smatraš normalnim... premda nije pravi napjev jer ima glazbenu podlogu. :)

Recimo, to je jedini chant koji znam :( , na što si ti mislio?

Dreamer Deceiver
10-05-2009, 12:36
pa čak i postoji :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gregorian_(band)

rade razne obrade rock/pop/metal/.../ pjesma :D

Arbiter of Change
10-05-2009, 12:42
Ako to smatraš normalnim... premda nije pravi napjev jer ima glazbenu podlogu. :)

Recimo, to je jedini chant koji znam :( , na što si ti mislio?
Odeš na wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Gregorian_chant) i poslušaš onaj primjer na desnoj strani.
Ukratko, ako si ikad bio u crkvi, to ti je ono kad svećenik počne kao "pjevati" bez ikakve glazbe u pozadini.

str1k3r
10-05-2009, 12:43
Ahhhhhhh, e jesam spaljen, nisam uopće mislio o tome. Dobro što si me ispravio da se negdje ne obrukam s time.

Duke of Earl
10-05-2009, 12:46
@Duke:
Sad mi na pamet pada samo GregorianS(originalni su, ha), ali oni ti se bave gregorijanskim obradama modernih pjesama, a to je nešto što se samo zbog toga isplati barem poslušati jedanput jer mislim da su jedinstveni po tome što rade.
Čuo sam za njih, ali to me ne privlači baš, hoću orginalne napjeve :(

Raz
10-05-2009, 12:53
[quote="Arbiter of Change":1mld0yim]
@Duke:
Sad mi na pamet pada samo GregorianS(originalni su, ha), ali oni ti se bave gregorijanskim obradama modernih pjesama, a to je nešto što se samo zbog toga isplati barem poslušati jedanput jer mislim da su jedinstveni po tome što rade.
Čuo sam za njih, ali to me ne privlači baš, hoću orginalne napjeve :([/quote:1mld0yim]
Možda nešto ovakvo? Btw... nisam baš siguran jel su to orginalni napjevi :)
UiRpXsWlZK4

Duke of Earl
10-05-2009, 13:17
Možda nešto ovakvo? Btw... nisam baš siguran jel su to orginalni napjevi :)
UiRpXsWlZK4
E ovo mi je predivno, po meni, jedina dobra stvar proizašla iz kršćanstva :P

The Boz
10-05-2009, 13:19
<-veliki fan Ere.

Kostolomac
10-05-2009, 13:55
Poslušam Eru ponekad. Ameno, Mother, Sentence i još pokoja su mi zakon pjesme, uz album Reborn koji mi je odličan.

str1k3r
10-06-2009, 22:15
Ne ta Era^^.
BTW, Raz, bi li mi mogao preporučiti neku njihovu pjesmu, dobru to jest^^.

Raz
10-06-2009, 22:43
TAJ Era,on je muški,predobar pevać narodne muzike
Ne, nije to taj era xD.


Ne ta Era^^.
BTW, Raz, bi li mi mogao preporučiti neku njihovu pjesmu, dobru to jest^^.
Evo par meni boljih^^
6SvxaNQ6d7M
hKvaLJsdphI
JwYjZij6ATA&feature=related
t-WnjVUBDbs&feature=related
mGZ9mYVV5s0&feature=related
5viN_BRumBU&feature=related
-gOvaKk_kIQ
z9ICpuRYTOA
u4VMeZF9mcg&feature=related

Luka
26-06-2009, 01:01
Eru sam jako često slušao prije nekih godinu dana, gg je. Netko je spomenuo latinske tekstove, ako se ne varam to nije latinski nego izmišljeni (umjetni) jezik...

Insert
26-06-2009, 15:13
meni su loši. njihove pjesme mi ne leže nikako.