PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa restartanjem



Corusa
09-05-2009, 21:20
za pocetak se izvinjavam ako je tema vec bila
Ovako u utorak sam uzeo novi komp i danas mi se vec tri puta desilo da se komp pocne restartat sam od sebe (prije par sati samo) komp je nov, sve komponente su nove, procesor je box tako da je bilo termalne paste znaci samo sam spojio proc i cooler... sto se desi? naime nakon nekoliko vremena usred rada samo odjednom pri pokretanju neke aplikacije mi izbaci nekakav blue screen koji ne traje ni sekundu te ne stignem nista procitat, a zatim se komp restarta. neznam do cega je, vjerojatno ce to prestat a ako nece oni koji znaju sta to jest molim da mi pomognete evo moja konfa:
MB Gigabyte EP43-s3l
Zotac 9600 GT
HDD Seagate 160 GB
DDR2 2 GB KINGMAX 800 MHZ PC6400
Intel Core 2 Duo E7300 BOX 2x2.66GhZ
Chieftec Power Supply 550W
Mozda mi se to ne dogodi vise ali eto ako se desi volio bih znati sto se to desi

zoky
09-05-2009, 21:24
Desni klik na My Computer, pa Properties, pa odaberi Advanced papod Startup and Recovery odaberi Settings pa skini oznaku s Automaticly Restart, i OK na kraju!

slikni i postaj slike da vidim(o) što piše na BSOD-u! :wink:

Corusa
09-05-2009, 21:27
Evo napravio ovaj prvi dio samo malo sam noob u tim stvarima pa pojasni sta je to BSOD :o

zoky
09-05-2009, 21:30
Kolko vidim u postu si rekao da ti se pojavljuje blue screen, koji taje manje od sekunde...
pa pretpostavljam da se radi o BSOD-u :roll:

BSOD - Blue Screen of Death

pa kada se ti to sljedeći put desi komp se ti neće restartati automatski, nego ćeš ga morati ručno....

kad se to pojavi ti lijepo sve to slikneš s fotićem, postaš slike i mi vidimo u čemu je problem i pokušamo to riješiti :D

Corusa
09-05-2009, 21:31
ok pokusati cu slikati samo reci kako jel postoji nesto posebno za slikanje ili moram se igrati sa digitalcem i tajmingom (sry na dosadjivanju ali jbg-a ovo mi se prije nije desavalo tako da se nisam previse bavio)

zoky
09-05-2009, 21:33
Slikni s digitalcem, ali lijepo da se vidi pročitati!!! :thumbs2:

Corusa
09-05-2009, 21:42
evo malo je mutno ali moze se procitati
http://img9.imageshack.us/my.php?image=slika007x.jpg

Corusa
10-05-2009, 10:28
ljudi pomagajte ovo se desava sve cesce :(

Gwin
10-05-2009, 10:33
mislim da ti ne gine reinstall winsa..

Corusa
10-05-2009, 10:47
upravo sam na to i krenuo....

C
10-05-2009, 15:59
mislim da ti ne gine reinstall winsa..
Moguće, iako ja ne vjerujem u to.

Cookie monsta
12-05-2009, 13:32
JEl moguce da mu se grafa pregrijava :?

Gwin
12-05-2009, 13:36
od zagrijane grafe se ne dobije BSOD

Hellboy
12-05-2009, 13:38
Pregrijanu grafu driveri restartaju ili ako ne mogu, restartaju računalo i nema BSOD-a nakon toga. :D

EDIT: Damn it gwin. :D

Gwin
12-05-2009, 13:57
na godišnjem sam. žena radi, klinci u vrtiću pa nemam pametnija posla nego visit na forumu.. zato i stignem sve odgovorit..

enikejs.. on topic..

kak slažemo komp, tak bi ga u ovom slučaju trebalo i sredit. od nule, da ne reinstaliramo sistem bezveze ako ne treba

rastavit komp, kompletno
očistit SVE komponente
ispuhat prašinu iz utora na ploči
ponovno spojit sve komponente
ponovo nanijeti termalnu pastu i montirati hladnjak
pazit da se spoje svi kablovi u ploču. 24-pinski i 4-pinski. (po potrebi i molex ako ploča traži još struje, dobro pročitati priručnik)

ako se komp ponovno gasi:
pokrenut memtest u biosu za svaku pločicu memorije posebno, a zatim u kombinaciji
provjerit napajanje u nekoj drugoj konfi
provjerit hard disk za bad sectore

ako je hardverski sve u redu, onda znači da je softverski, a to može bit hrpa banalnih stvari
s obzirom da je friški komp, ne postoji ispravni restore point, tako da bi onda stvarno trebalo napravit reinstall