PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blue screen of death



Ray
09-05-2009, 19:58
Dakle, gdje da počnem. Prije cca 5 dana sam pokupio trojanca i sve to lijepo izbrisao sa NOD antivirusom, no tu su počeli problemi. Ponekad kada otvorim browser (mozilla i internet explorer) on mi šalje poruku da mi connection ne radi, etc. ja lijepo i idem pod properties, sve štima, msn radi, x-fire, cs, uglavnom veza je tu, ali browseri zezaju. Lijepo restartam komp i sve je ok (mogu na internet), no za kojih sat vremena problem se opet pojavi. Dalje, komp je počeo raditi jako sporo (zbilja nepodnošljivo sporo) no to sam riješio instalacijom programa jv16 Power Tools 2009. moji drugi (zapravo treći) problem je u gašenju računala. Kada gaa pokušam ugasiti, on se automatski restartira, ok, nisam debil, idem ja potražiti problem na netu. Ljubazna gospoda iz Microsofta i razni ljudi kažu slijedeće: control panel -> system -> advanced -> startup and recovery -> settings -> automaticlly restart. Tu opciju treba isključiti. Ok, to napravim i idem probati da li se komp gasi. I umjesto restarta dobijem lijepi mali ekran popularnog imena Blue screen of death sa slijedećom porukom:

Stop C:000021a (fatal System Error) The Windows logon process terminated unexpectedly with a status of X00000000 (0X00000000 0X00000000)

Zatim moram restartirati računalo da bi se mogao ulogirati na svoj account.
Evo ga, to bi bilo to, svi mpji problemi, pa se naada da će se naći neka dobra duša i pomoći mi, jer me ovo stvarno izluđuje. Hvala unaprijed na svim odgovorima.

- Ray out

C
09-05-2009, 20:33
Probaj obrisati log.bat.

SkunK
09-05-2009, 20:40
Iako si s NOD-om očistio trojanca, siguran sam 90% da je on oštetio važne i bitne datoteke sustava, vjerovatno je i ostavio neki svoj signature.

Stoga ti toplo preproučam, pošto gledajući simptome tvojeg računala - da formatiraš i ponovo instaliraš operativni sustav i naravno, odmah pri novoj instalaciji prije bilokakvog povezivanja na Internet, instaliraj AV i anti-spyware aplikacije.

Ray
10-05-2009, 12:34
Iako si s NOD-om očistio trojanca, siguran sam 90% da je on oštetio važne i bitne datoteke sustava, vjerovatno je i ostavio neki svoj signature.

Stoga ti toplo preproučam, pošto gledajući simptome tvojeg računala - da formatiraš i ponovo instaliraš operativni sustav i naravno, odmah pri novoj instalaciji prije bilokakvog povezivanja na Internet, instaliraj AV i anti-spyware aplikacije.

Mda, toga sam se i bojao... Hvala na odgovoru. :thumbs2: