PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ekstenzije



C
09-05-2009, 19:24
Pitanje je, koje sve file-ove, točnije, koje sve ekstenzije bi stavili na kraj diska, ili još točnije, koje sve ekstenzije bi trebale biti ultra brze za optimalni rad Windows-a i njegovih programa, do 50 MB-a (tokom vremena će limit biti točniji). U to uključujem sve Microsoft OS-eve, dakle za sada XP, Vistu i W7 za sada.

Dovoljno je da mi kažete samo ekstenziju i pri tome mi obrazložite zašto, ali ne pretjerujte s njima, tako da mi ne kažete *.INI, jer će to usporiti Windows, s obzirom da na cijelm HDD-u *.INI fileova ima hrpa, kao i *.LOG, koje su nepotrebne za brži rad...

Razlog ovoga jest što radim neke testove optimalnog ubrzanja.
Do sada sam testirao skupa:
*.exe (za brži rad aplikacija)
*.dll (za još brži rad opcija i aplikacija)
*.drv (za 30% brže bootanje)
*.sys (za 20% brži registry/opcije)
Na kraju toga, postigao sam znači boot-anje Windowsa sa 5,5 sekundi na 4 sekunde (jest da je riječ o vrlo malim sekundama, no kod većih sekundi ili dužih bootova je to mnogo više, tako da bez obzira što se moj Windows još od 2005. boota 5.5 sekundi, po mom radu; to sam isto posebno sastavljao i opasno je jer se više ne mogu defragmentirati, niti optimizirati boot fileovi, kao da su zaključani u određenim sektorima za max. speed), postigao sam 20% brži rad bacanja opcija menu-a, desnog klika i sl., što je pak vezano za registry kojeg ne uključujem u ovaj test (jer njega ne diram), i za kraj, igre i programi su se pokretali za oko 15% brže (govorim o onim kojima je inače trebalo dugo da se pokrenu, a ne o onima koji se sami po sebi pokreću iste sekunde), i usput sam postigao 10% brže mjenjanje rezolucije (samo pri pokretanju igara).

Znači, to je početak onoga što želim postići, tako da možete pomoći. Znači, ekstenzija postoji opako puno, a samo onih par probranih zaslužuje ultra speed za optimalni rad.
Pod "optimalno" mislim na Windows i aplikacije, te sve što ide uz to. Znači ne za "multimediu", pa ćemo sve AVI-e, JP(E)G-ove i sl. ubrzati, niti za neke poslovne stvari tipa PDF-ova, XML-a, DOC-ova, ili za 3D-ovce OBJ, 3DS i ostali formati moraju biti ultra brzi, itd.