PDA

Pogledaj cijelu verziju : Napajanje, USB i King Tiger



Maloki
09-05-2009, 15:33
King Tiger me zamolio da otvorim ovu temu jer ima nekih problema sa računalom. Naime, promjenio je napajanje u računalu, ali mu sada niti jedan USB ulaz ne radi tako da ako bi itko znao u čemu je problem i kako ga riješiti, gospon Tigar bi vam bio zahvalan.

Bartuc
09-05-2009, 15:52
Ako pika USB Flash Stick, možda je on krepao pa misli da ne rade USB portovi :D

Ne znam kakve veze ima napajanje sa radom USB priključaka, pogotovo kada ih ima 4-6 komada na ploči. Jedino ako mu je bivše napajanje riknulo i nekaj usput potegnulo na matičnoj!? A ako je riječ o USB priključcima na kućištu, onda neka provjeri da li su se ištekali kablići sa onih pinova na dnu matične...


Niti driveri nebi smjeli biti problem pošto oni rade i bez drivera. Znači ili je uređaj koji spaja krepao ili su oni krepali xD

Hellboy
09-05-2009, 16:02
Imam računalo u servisu koje redovno gubi struju na USB portovima (i na svim ostalim portovima kad smo već kod toga). Inače rade svi. Dok opet ne izgube struju. :D

Još nisam utvrdio prirodu tog problema no zvuči mi slično. Uz varijacije na temu. :D

C
09-05-2009, 17:35
Postoji Hack USB portova na matičnoj, ako znaš, lemilica, i lemi po matičnoj, negdje sam pročitao taj guide. :pray:

Gwin
10-05-2009, 10:40
errm.. koje napajanje je imao, a koje je metnuo..

usb portovi vuku struju sa matične, ali direktno sa 5V raila. moguće je da ili novo napajanje ima neadekvatan/defektan 5V rail. ili da je staro napajanje povuklo nekaj sa sobom..