PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trebam pomoć oko MaxADSL-a i telef. priključka (3 utičnice)



marijanovic
09-05-2009, 13:09
Uveo bih MaxADSL T-Comov doma pošto je jedini dsl tamo dostupan.

Problem je u tome što imamo jednu telefonsku liniju, ali telefone na 3 mjesta u kući.
Dakle na jedan telefonski priključak spojeno je tri telefona na različitim mjestima u kući,
na tri utičnice. I sve tri utičnice su drugačije (jedna s tri utora i dva ona za modem,
druga s nekim širokim utorom, a treća telefon spojen nekakvom vanstandardnom starom
njemačkom utičnicom).

Problem je u tome, kako spojiti splitter jer on ide u telefonsku liniju, a u njega telefon i ruter,
a da pri tome ostanu ostanu funkcionalni svi telefoni na svojim lokacijama i da se pri tome
ne ometa rad routera ili linije?

Uzeo bih samoinstalacijski paket, znam ga postaviti kad je jedna utičnica, al ne znam mjenja li
se šta kad je jedan priključak a više utičnica. Ne trebam valjda žrtvovati 2 telefona, kuća je velika...

Karlo_from_Bjelovar
09-05-2009, 13:18
mogu ti samo ovo reci... ja imam splitter pred telefonom na jednoj uticnici, te na drugoj uticnici (na katu, ista linija) modem, bez splittera... i sve radi normalno...
[zapravo trenutacno sam bez modema, jer cekam ove iz optime da mi ga donesu, ali 5 mjeseci je na tcomu tako sljakalo sasvim normalno... ;) ]

bezimeni
09-05-2009, 14:31
U kući nađeš glavni vod od telefona...ako je zračni kabel onda je na tavanu a ako je ormarić na fasadi od podzemnog ulaza onda je glavni dovod negdje u nekoj od razvodnih kutija. Na tom glavnom čvorištu montiraš spliter tako da dolazna linija ide u line a iz phone izlaza spojiš instalacije prema telefonskim aparatima .Jednu instalaciju odvojiš i spojiš na dsl izlaz ,onu utičnicu na koju misliš spojiti modem .Na toj utičnici će ti raditi samo adsl a telefon više ne .

To ti je ispravan ali komplicirani način .Imaš i jednostavan ali neispravan način.

Uključiš modem u utičnicu u koju trebaš i to bez splitera a na utičnicu gdje imaš telefon staviš spliter .Nadam se da imaš barem jedan bežični telefon pa spliter spojiš na njega .Ostale telefone obavezno isključiš iz telefonskih utičnica , ponavljam , obavezno. Taj bežični telefon nosiš gdje ti treba .A ako mora biti više telefona onada kupiš bežični telefon na kojeg se mogu bežično priključiti dvije-tri dodatne slušalice ...njih rasporediš po kući a kopčaš im samo punjače u strujnu utičnicu dok su telefonski vezani bežično sa tom jednom bazom.

Ako ostaviš uključen neki telefon a da nije uključen u spliter možeš očekivati pucanje veze .

Karlo_from_Bjelovar
09-05-2009, 18:15
...ili uzica tcom jos 2 splittera ili ih kupi sam?

RIDER32
09-05-2009, 19:33
Sumnjam da ce se ista na taj nacin promjeniti (ali moguce je).



mogu ti samo ovo reci... ja imam splitter pred telefonom na jednoj uticnici, te na drugoj uticnici (na katu, ista linija) modem, bez splittera... i sve radi normalno...
[zapravo trenutacno sam bez modema, jer cekam ove iz optime da mi ga donesu, ali 5 mjeseci je na tcomu tako sljakalo sasvim normalno... ;) ]
I ja sam imao isto tako spojeno i kad mi je riknila mrezna na maticnoj, kupio sam novu i od onda vise nije htjelo raditi na traj nacin :o

IGoR_2803
10-05-2009, 21:46
...ili uzica tcom jos 2 splittera ili ih kupi sam?

kolko sam ja upoznat kupiti naći se mogu jako teško u slobodnoj prodaji...