PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Fountain



Dreamer Deceiver
08-05-2009, 22:58
16. stoljeće. Konkvistador Tomas nakon dugog i mučnog putovanja napokon dolazi do konačnog odredišta u službi njegove ljubavi/kraljice Španjolske. Dolazi do drevnog hrama za kojeg se vjeruje da skriva legendarno Drvo Života koje omogućuje besmrtnost onome tko pije iz njegovog izvora.

21. stoljeće. Dr. Tom i njegov tim doktora istražuju ( obavljajući pokuse na majmunima ) lijek za rak, dok Tomova žena Izzy polako umire kao posljedica zloćudnog tumora.

26. stoljeće. Tom putuje svemiru u nekakvom balonu kojeg dijeli s uvelim drvom života i pritom analizira svoju prošlost.


http://centripetalnotion.com/images/fountain.jpg

Film FOntana života, legendarnog redatelja Darrena Aronofsky-a je definitvno jedan od najboljih filmova koje sam pogledao u svojem životu. Odlična priča, odlična gluma Hugh Jackmana koji je odlično odglumio doktora koji se boji smrti i očajnički želi pronaći lijek za svoju ženu ( i smrt ) te Rachel Weisz, odlični efekt koji nisu CGI kao u večini današnjih filmova i naravno odlična glazba.
FIlm je pobrao izmiješane kritike. Neki su ga hvalili i dizali u nebesa ( većinom publika ), dok su ga kritičari popljuvali do kraja ( da, popljuvali su ovaj film, ali zato glavno da su pohvalili Engleskog pacijenta koji je najveće sranje koje sam gledao ). Razlog zbog čega je film dobio izmiješane kritike ( il ga voliš, il ga ne voliš ) je poprilično složena priča koja paralelno prati tri vremena i naizgled iste likove, a najveći udarac u shvaćanju filma dava zadnjih deset minuta filma nakon čega vam dosta toga nije jasno.

hA2IpUTZ ... re=related (hA2IpUTZkls&feature=related)
Uglavnom, je gledao tko taj film ? :)

prasnjak
08-05-2009, 23:02
Prijatelj mi je rekao da mu je film odličan. Pogledat ću ga vjerojatno sad ovaj vikend, pa javim dojmove.

Dreamer Deceiver
08-05-2009, 23:14
pogledaj obavezno :)
film mi je predobar :)
bas me zanima kako ces shvatiti kraj filma i cijeli film opcenito xD

Raz
08-05-2009, 23:35
Sad si me jako zainteresirao, pogledat ću ga prvom prilikom :)

R@pt0r
09-05-2009, 00:24
Strava, nikad čuo za film. Moram pogledat!

###DK###
09-05-2009, 07:16
Pogledat ću kad imadnem vremena.
Tek sam sada čuo za taj film. :D

Grim
09-05-2009, 08:55
Cini se dobar film, ali me ne privlaci bas puno.