PDA

Pogledaj cijelu verziju : World of Warcraft zarađuje 100 milijuna USD mjesečno



IgGy
08-05-2009, 08:52
Pretpostavljamo kako mnoge vas generalno ne zanima što je, kako je i koliko je koji razvojni tim ili izdavač zaradio, no, ukoliko je World of Warcraft u pitanju, budimo iskreni, brojke koje ovaj MMO okreće uvijek su zanimljiva tema, što je naglasio i Activision Blizzard. Lova koju WoW okreće jednostavno je - enormne količine.

Activision Blizzard u posljednjem je izvješću o financijskom stanju tvrtke objavio kako je tvrtka u prvom kvartalu 2009. godine (koji traje od siječnja do ožujka) prikupila ogromnih 981 milijun američkih dolara, što je za stanje recesije, jednostavno nevjerojatno.

No, ono još nevjerojatnije jest kako je od navedenog iznosa, samo jedna igra, i to PC ekskluziva, MMO World of Warcraft u prvom kvartalu zaradio 314 milijun američkih dolara, odnosno više od apsolutno enormnih 100 milijuna američkih dolara mjesečno.

Macolla
08-05-2009, 09:21
Jedino Blizz to moze :pray:
Zanima me koja ce ukupna zarada bit kad WoW postane f2p... Pretpostavljam deseci milijardi...

Lord Ragnarok
08-05-2009, 09:25
f2p a da jos nesto zarade? :D
free 2 play = nema placanja, besplatno

inace, gg blizzard. dobro to sve njima ide

keko
08-05-2009, 09:30
Ili da stave sistem kao kod Guild Warsa, samo da kupiš igru, zamisli samo koliko bi ljudi koji ne mogu plaćati svaki mjesec počelo igrati, privatni serveri bi se spraznili.

IgGy
08-05-2009, 09:55
f2p a da jos nesto zarade? :D
free 2 play = nema placanja, besplatno

inace, gg blizzard. dobro to sve njima ide

Free 2 play se naplaćuje oglasima unutar igre i sustavom naplate "specijalnih" itema i srodnih gameplay elemenata.

Na tom sustavu oni silni kineski MMO-i također okreću ogromnu lovu.

W1k1n6
08-05-2009, 10:01
Ili da stave sistem kao kod Guild Warsa, samo da kupiš igru, zamisli samo koliko bi ljudi koji ne mogu plaćati svaki mjesec počelo igrati, privatni serveri bi se spraznili.
Dok se god pare vrte od prodaje vremena, nema nikakve šanse. Privatni serveri im nimalo ne škode, jer svatko tko jednom zaigra na pravom zna kako na privatnima zapravo propušta čitavu igru. WoW nije igra koju su napravili pa je bacili na tržište i zaboravili, već je tu vojska ljudi iz "održavanja" Blizzarda koji na njemu svakodnevno rade. Da ne govorim o tome kako je WoW na offi serverima pravi samostojeći svijet koji živi po striktnim zakonima i pravilima, dok su privatni serveri okrnjena virtualna arkadna simulacija istoga. Razlika je otprilike kao između stvarnog života i Simsa :)

Lord Ragnarok
08-05-2009, 10:15
@iggy, hmm da malkice saa to zaboravio (taj cs), ali tbh sumnjam da bi im zarada toliko skocila. cak i mislim da bi i opala i to za dosta (bio bi shoping-boom kada bi tek osla u prodaju).

IgGy
08-05-2009, 11:49
@iggy, hmm da malkice saa to zaboravio (taj cs), ali tbh sumnjam da bi im zarada toliko skocila. cak i mislim da bi i opala i to za dosta (bio bi shoping-boom kada bi tek osla u prodaju).

Naravno, nisam rekao da bi im profit u tom slučaju dosegao aktualnih 100 milijuna mjesečno, ali im zasigurno ne bi bilo jako loše :) Mislim, horda kineskih besplatnih MMO-a samo potvrđuje da je takav poslovni model očito itekako uspješan.

bananac
08-05-2009, 18:02
ma legende, svaka cast

ScorpiuS
08-05-2009, 20:58
Kad nebi bilo luzera bez budućnosti i ljubavnog života, oh, gdje bi onda WoW bio...

Arbiter of Change
08-05-2009, 21:01
Krao bi nam žene. :(
Fascinantan iznos, ali nekako sam očekivao više nakon razvikanog broja od 11 milijuna igrača, ma kako pogrešno protumačen bio.

Nodakim
08-05-2009, 21:36
Pričamo o profitu,a ne o ukupnom prinosu novca.
Znači stvarna brojka koju im donosi WoW je veća. :)

ScorpiuS
08-05-2009, 21:49
Pričamo o profitu,a ne o ukupnom prinosu novca.
Znači stvarna brojka koju im donosi WoW je veća. :)
Nisam siguran da kontam. Igra je u prošla 3 mjeseca zaradila +300 miljona, šta još ima zarađivat.

bananac
08-05-2009, 22:54
jos toliko u sljedeca 3 mjeseca

ScorpiuS
11-05-2009, 21:42
jos toliko u sljedeca 3 mjeseca
I možeš očekivat da se broj pretplatnika povećava svakim danom.

W1k1n6
12-05-2009, 14:39
i tako još sljedeće 3 godine...

Hellboy
12-05-2009, 14:42
Heh, WoW ima dovoljno materijala za još nekoliko ekspanzija. A nakon toga će ga osmisliti još. A čak i ako jednog dana te ekspanzije prestanu dolaziti, playerbase će i dalje biti veći nego kod svih ostalih MMO-ova zajedno.

keko
13-05-2009, 09:08
Da, i WoW će živjeti u sve vijeke vijekova. Amen.

Medolina
17-06-2009, 22:29
Hm..... samo, svi gledaju novac... nitko ne gleda koliko je ta igrica izrodila bolesnih umova... Svaki čovjek na svoj način shvaća tu igricu... Ja je shvaćam kao bolest... I ne mogu zamisliti sebi da neki ljudi mogu cijele dane provoditi za kompjuterom, igrajući, te zanemarujući posao, obitelj i ostale obaveze....

Slučajeva ubojstava, rastava, samoubojstava i otuđivanja od društva ima sve više- a sve zbog zaluđenosti WoW-om.....

Jedan moj poznanik sada samo odlazi na posao, kada dođe doma ide odmah igrati, a čak i na poslu nekada na laptopu nastavlja gdje je stao! Nikuda ne ide, stalno je za ekranom i čak je ukućanima podijelio imena likova iz igrice... A da ne govorim kako je kanta dobila ime same igrice..... :hangin:

Jedno vrijeme mi je to bilo smiješno, no kada pogledaš koliko se ti ljudi zapuste osobno i društveno- bljuje mi se!!
I onda čitam u novinama:
- sin ubio majku, jer mu je prigovarala da je zapustio studij i da stalno sjedi za kompom- zatukao ju je čekićem...
- žena zadavila 2 djece, a jedno je preživjelo, jer su je ometali u igranju- njen dečko se pravio da ništa ne zna.....
- Htio se baciti s balkona na 10. katu, samo zato što je dostigao jeben level nakon 7 dana uzastopnog igranja, pa mu je u jednom trenutku pukla internet veza i crko komp, jer su radili popravak na strujnom vodu......

Mislim, odvratluk..... I onda kad pomislim kako oviu zgrću novce na tako labilnim pojedincima- još mi je gore...

Mislim da je cilj igrica da se zabavimo, ponekad ispušemo na nekoj dobroj pucačini ili razvijamo moždane vijuge u kojoj strategiji ili avanturi, ali za Boga miloga, sve ima svoje granice......
A opet, na kraju- jebiga- neka se gine, sve je to showbizz....

Kid A
17-06-2009, 22:51
Medolina me je prijatno iznenadila ovim postom......sve to stoji sto kazes.To sve zavisi od igraca...tjesim se tim da smo na ovim prostorima iole inteligentniji od Amera pa mi i nakon hrpe sati igranja GTA nece pasti na pamet ukrasti auto,pucati uzijem po autoputu ili ubiti policajca kao sto je to bio slucaj.

Sgt. Bull
17-06-2009, 22:57
/kat


Slučajeva ubojstava, rastava, samoubojstava i otuđivanja od društva ima sve više- a sve zbog zaluđenosti WoW-om.....
Za rastavu i samoubojstvo ljudima ne treba kakav valjan razlog, indeed danas se krivnja za isto baca na sve i svašta pa me ne čudi da je neki slučaj otišao i na WoW.


Jedan moj poznanik sada samo odlazi na posao, kada dođe doma ide odmah igrati, a čak i na poslu nekada na laptopu nastavlja gdje je stao! Nikuda ne ide, stalno je za ekranom i čak je ukućanima podijelio imena likova iz igrice... A da ne govorim kako je kanta dobila ime same igrice.....
Neki gledaju filmove, neki slušaju muziku a neki jednostavno igraju igre. Ne vidim ništa čudno to, pa moja se kanta zove Džemila (don't ask).



Jedno vrijeme mi je to bilo smiješno, no kada pogledaš koliko se ti ljudi zapuste osobno i društveno- bljuje mi se!!
I onda čitam u novinama:
- sin ubio majku, jer mu je prigovarala da je zapustio studij i da stalno sjedi za kompom- zatukao ju je čekićem...
- žena zadavila 2 djece, a jedno je preživjelo, jer su je ometali u igranju- njen dečko se pravio da ništa ne zna.....
- Htio se baciti s balkona na 10. katu, samo zato što je dostigao jeben level nakon 7 dana uzastopnog igranja, pa mu je u jednom trenutku pukla internet veza i crko komp, jer su radili popravak na strujnom vodu......
To su prazne priče za one koji očito ne gledaju vlastitim očima. Lično sam provodio sate i sate uz odličnu ekipu u igraonici a najmanje smo igrali igre tako da, take a fucking look prije nego krenete pljuvati po svemu živom. Ovi gore primjeri su opet kažem, od osobe do osobe je sve drugačije, neki su psihološki stabilni a neki ne. Oni koji nisu najčešće i rade gluposti pa se onda svi trebaju ravnati po njima.


Mislim da je cilj igra da se zabavimo, ponekad ispušemo na nekoj dobroj pucačini ili razvijamo moždane vijuge u kojoj strategiji ili avanturi, ali za Boga miloga, sve ima svoje granice......
A opet, na kraju- jebiga- neka se gine, sve je to showbizz....
Probaj WoW neko vrijeme pa onda kritike daj. WoW je zabavan, na ovaj ili onaj način. Razvijanje moždanih vijuga ostavi za neku drugu priliku, fakultet, školu, posao...

Hellboy
17-06-2009, 22:59
Oh gawd kako nešto smrdi po sranju. Igram WoW već skoro 2 godine. I nikad, ali NIKAD nisam ni pomislio da ga stavim ispred svega ostaloga. WoW, koliko god bio kvalitetan ostaje samo i jedino igra. To što je netko imenovao članove obitelji po likovima iz WoW-a je znak mentalne bolesti koja nema veze sa WoW-om. Zašto ja svoj televizor nisam nazvao Illidan ako je WoW tako zao? Jer nije? Igra nema aspolutno nikakve veze sa činjenicom da je netko ludi kreten kojeg treba spremiti u nekakvu ustanovu. Upravo takvo razmišljanje i takvi mentalno nestabilni debili dovode ne samo WoW, nego i čitav gaming na loš glas.

I da, nisu svi ameri glupi. Nisu ništa gluplji od ovdašnje populacije. Svi oni intervjui su namontirani. Na svaku osobu koja misli kako je Vermont ime psa iz Pune kuće dolazi njih hrpa koji znaju što je. Samo što to nije zabavno za pokazivanje jer ne diže gledanost.

Medolina
18-06-2009, 09:41
Oh gawd kako nešto smrdi po sranju. Igram WoW već skoro 2 godine. I nikad, ali NIKAD nisam ni pomislio da ga stavim ispred svega ostaloga. WoW, koliko god bio kvalitetan ostaje samo i jedino igra. To što je netko imenovao članove obitelji po likovima iz WoW-a je znak mentalne bolesti koja nema veze sa WoW-om. Zašto ja svoj televizor nisam nazvao Illidan ako je WoW tako zao? Jer nije? Igra nema aspolutno nikakve veze sa činjenicom da je netko ludi kreten kojeg treba spremiti u nekakvu ustanovu. Upravo takvo razmišljanje i takvi mentalno nestabilni debili dovode ne samo WoW, nego i čitav gaming na loš glas.

I da, nisu svi ameri glupi. Nisu ništa gluplji od ovdašnje populacije. Svi oni intervjui su namontirani. Na svaku osobu koja misli kako je Vermont ime psa iz Pune kuće dolazi njih hrpa koji znaju što je. Samo što to nije zabavno za pokazivanje jer ne diže gledanost.

Ja sam samo dala svoje mišljenje, a ti imaš pravo replicirati. Smatram da si ljudi dozvole da ih to obuzme, jer nemaju što drugo pametno u životu raditi ili jednostavno vole biti u svijetu mašte. I ja sam u svijetu mašte dosta, kao i ti vjerujem, ali onaj tko zamijeni stvarnost za izmišljotinu, može završiti samo na jednom mjestu- ludari...

Hellboy
18-06-2009, 09:45
Slažem se, ali za to nipošto ne valja kriviti igru. Već smo milijun puta zaključili da to ovisi o pojedincu. Da nema WoW-a takav pojedinac bi našao neku drugu ovisnost.

Medolina
18-06-2009, 10:43
Slažem se, ali za to nipošto ne valja kriviti igru. Već smo milijun puta zaključili da to ovisi o pojedincu. Da nema WoW-a takav pojedinac bi našao neku drugu ovisnost.

Da, recimo... Oblivion! :D

Hellboy
18-06-2009, 10:51
Reci da nisi upravo usporedila jedan od najkvalitetnijih MMO naslova trenutno dostupnih sa tim akcijskim RPG ispljuvkom u kojem nema ni akcije ni RPG-a.

Medolina
18-06-2009, 11:08
Ma ne.... to je ovaj majmun kojeg sam spomenula igrao prije WoW-a..... Ne bih to nikad učinila.... :kill:
Nek sam noob, al znam osnovne razlike!

Hellboy
18-06-2009, 11:13
Ah...phew. :D

ALG
20-06-2009, 22:52
Hm..... samo, svi gledaju novac... nitko ne gleda koliko je ta igra izrodila bolesnih umova... Svaki čovjek na svoj način shvaća tu igru... Ja je shvaćam kao bolest... I ne mogu zamisliti sebi da neki ljudi mogu cijele dane provoditi za kompjuterom, igrajući, te zanemarujući posao, obitelj i ostale obaveze....

Slučajeva ubojstava, rastava, samoubojstava i otuđivanja od društva ima sve više- a sve zbog zaluđenosti WoW-om.....

Jedan moj poznanik sada samo odlazi na posao, kada dođe doma ide odmah igrati, a čak i na poslu nekada na laptopu nastavlja gdje je stao! Nikuda ne ide, stalno je za ekranom i čak je ukućanima podijelio imena likova iz igrice... A da ne govorim kako je kanta dobila ime same igrice..... :hangin:

Jedno vrijeme mi je to bilo smiješno, no kada pogledaš koliko se ti ljudi zapuste osobno i društveno- bljuje mi se!!
I onda čitam u novinama:
- sin ubio majku, jer mu je prigovarala da je zapustio studij i da stalno sjedi za kompom- zatukao ju je čekićem...
- žena zadavila 2 djece, a jedno je preživjelo, jer su je ometali u igranju- njen dečko se pravio da ništa ne zna.....
- Htio se baciti s balkona na 10. katu, samo zato što je dostigao jeben level nakon 7 dana uzastopnog igranja, pa mu je u jednom trenutku pukla internet veza i crko komp, jer su radili popravak na strujnom vodu......

Mislim, odvratluk..... I onda kad pomislim kako oviu zgrću novce na tako labilnim pojedincima- još mi je gore...

Mislim da je cilj igra da se zabavimo, ponekad ispušemo na nekoj dobroj pucačini ili razvijamo moždane vijuge u kojoj strategiji ili avanturi, ali za Boga miloga, sve ima svoje granice......
A opet, na kraju- jebiga- neka se gine, sve je to showbizz....


Jao, evo došo sam pogledat ima li kakav gejming njuz prije nego odem pogledat na Novoj Sudnji dan, i di naletim nego na hrpu gluposti.
Sad, tu bi se imalo što šta napisat, ali nije ovo moj blog pa da se zadržim samo na "poznaniku" jeli; znači ako se tom čovjeku igra x sati dnevno, to ga veseli i ispunjava njegove potrebe tebe se to uopće ne tiče, neko drugi će doć s posla pa će isto to vrijeme provest šaltajuć kanale na televiziji, a treći neće ni ić doma nego će pravac s posla do prve birtije, lagano se tamo ubit, pa doć na sve četiri doma.
Kako god bilo, to je izbor svakog pojedinca naosob, ne ni tvoj, ni moj; jer nit trebamo, nit možemo živjet tuđi život.
Dabome, čovjek radi i privređuje te nikako ne šteti okolini tako da na kraju moram postavit pitanje koja si ti to moralna vertikala da ćeš drugima određivati što je pravo a što krivo, tj. što bi trebali radit a što nebi.
Ono get a life i pusti druge da žive kako oće.

P.S.
Što se tiče ovih exstremnih primjera gore, to su samo extremi i možeš ih sve na prste prebrojit u zadnjih 10 godina, a ne neko pravilo.

Medolina
21-06-2009, 11:49
Dabome, čovjek radi i privređuje te nikako ne šteti okolini tako da na kraju moram postavit pitanje koja si ti to moralna vertikala da ćeš drugima određivati što je pravo a što krivo, tj. što bi trebali radit a što nebi.
Ono get a life i pusti druge da žive kako oće.

:nonono: Ja nisam moralna vertikala... Nisam ni u jednom dijelu teksta rekla kako bi ljudi trebali živjeti, a najmanje on. Imam svoj život, a ovo što sam napisala, zove se primjer.

Kada pišeš o nekoj temi, kao što sam pisala ja, navela sam primjer osobeSkoju poznajem, a da je zaluđena WOW- om. NISAMSni u jednom trenutku: kritizirala, pljuvala i nametala svoje mišljenje o tome kako bi taj čovjek trebao provoditi svoje slobodno vrijeme. Zato služe primjeri- njima potkrijepiš neku svoju priču, ali ne daješ svoje osobno mišljenje. Ostaješ objektivan.

I rest my case...

:D

ScorpiuS
21-06-2009, 22:24
WoW je razvio već mnogo obsesija, ovisnosti, propada ljubavnih, prijateljskih i obiteljskih veza, nije to ništa novo. Ali koliko god liberalni mi bili moramo poznavat neke granice i ako se Medolinin poznanik "truje" tom igrom i zapuštava sve ostalo onda je to slučaj za liječene. I svatko ima pravo mu reć da mora promjenit svoj stil života jer si ta osoba ugrožava vlastito zdravlje.

ALG
22-06-2009, 02:19
I svatko ima pravo mu reć da mora promjenit svoj stil života jer si ta osoba ugrožava vlastito zdravlje.

Ako ima pravo neko prigovoriti nešto onda je to isključivo onaj ko tog čovjeka financira, a budući da ženska kaže da se financira sam, nema pravo niko zucnut.
Naravno, može si neko utvarat da ima pravo popovat, al' onda mora bit spreman i na posljedice dugog jezika.

Medolina
22-06-2009, 11:51
I svatko ima pravo mu reć da mora promjenit svoj stil života jer si ta osoba ugrožava vlastito zdravlje.

Ako ima pravo neko prigovoriti nešto onda je to isključivo onaj ko tog čovjeka financira, a budući da ženska kaže da se financira sam, nema pravo niko zucnut.
Naravno, može si neko utvarat da ima pravo popovat, al' onda mora bit spreman i na posljedice dugog jezika.

Čovjek ima bolesne roditelje, živi s njima i da- oni ga financiraju, jer plaću potroši na dijelove za komp.... pa ti sad reci da mu nitko nema pravo ništa reći. Imaju oni koji ga hrane...

ScorpiuS
22-06-2009, 11:55
"Bolesni" kao ludi su što mu to sve dopuštaju, ili imaju neku tešku medicinsku bolest?

dale
22-06-2009, 12:28
YersIyzsOpc

Berax0r
22-06-2009, 23:01
Vidi se da je fake.

Inače:
"

World of Warcraft nerijetko prozivaju novim kokainom, a diljem svijeta stručnjaci se bave igračima koji se žele skinuti s te suvremene droge. Njihovim naporima priključio se i ekipa WoWdetoxa, volonterskih web stranica na kojima igrači opisuju svoja iskustva sa spomenutom igrom.



Nekima je uspjelo odustati od daljneg igranja slaganjem akvarija ili otkrićem teretane, drugi još o tome razmišljaju, a u trenutku pisanja ove vijesti broj komentara premašio 40 tisuća. Smatrate li se jednim od ovisnih, svratite na WoWdetox, pročitajte iskustva ostalih ovisnika i možda vam kakav savjet pomogne.
"

http://www.bug.hr/master/vijesti/detoks ... 97221.aspx (http://www.bug.hr/master/vijesti/detoksikacija/97221.aspx)

http://www.wowdetox.com/

dale
22-06-2009, 23:04
Onaj video što sam postao nije fejk :wink:

Medolina
25-06-2009, 23:04
"Bolesni" kao ludi su što mu to sve dopuštaju, ili imaju neku tešku medicinsku bolest?

Imaju bolest. I jedan i drugi boluju od atrofije mišića.

Kid A
25-06-2009, 23:06
Logicno.

Gothmog
27-06-2009, 08:11
Imaju bolest. I jedan i drugi boluju od atrofije mišića.

Tek onako...da se prosiri znanje...


Atrofija je smanjenje veličine mišićne mase kada se ona ne upotrebljava. Neke ozljede leđne moždine imaju za posljedicu veću ili manju mišićnu atrofiju.
Atrofija obično ne predstavlja medicinski problem.
Atrofija ne zahtijeva izravnu terapiju. Obično se nauči kako izbjeći predugi pritisak na pojedine koštane dijelove (kao što je to stražnjica ili ramena) da se preduhitre dekubitusi. Atrofija se obično može spriječiti električnom stimulacijom koja se provodi dva do tri puta na dan. Međutim, svaki mišić koji treba "nabildati" potrebno je stimulirati, što zahtijeva dosta vremena i novaca. Osim ako se neki funkcionalni pokreti ne vrate ili je električna stimulacija medicinski nepohodna, ovakvo električno "jačanje" obično se ne preporuča kod bolesnika s ozljedom leđne moždine.

I baj d vej...nekom si u prijasnjem postu rekla da treba bit objektivan, dok je tvoj inicijalni post, sve, samo ne objektivan...

Berax0r
28-06-2009, 23:07
Onaj video što sam postao nije fejk :wink:

A kako nije. Čim upali kameru i izađe van odmah brat kao ulazi. I vidi se ponašanju, osobiti guranje daljinskog u čmar. I onda izađe iz sobe i ovaj odmah uđe.

dale
28-06-2009, 23:18
Onaj video što sam postao nije fejk :wink:

A kako nije. Čim upali kameru i izađe van odmah brat kao ulazi. I vidi se ponašanju, osobiti guranje daljinskog u čmar. I onda izađe iz sobe i ovaj odmah uđe.

Pa ovaj je u žurbi našao kameru kad je čuo ovog kak se dere, nabrzinu objasnio zašt mu brat pizdi i stavio kameru u sobu. Onda mu je brat ulazio i rekao "get out of my room" i nije skonto kameru jer je bio bijesan.. nije ušao odmah poslije njega, već malo kasnije i trčao je unutra. Video nije fejk, ne kontam zašt misliš da je takvo ponašanje nemoguće...

Nodakim
17-07-2009, 13:50
Nitko nije spomenuo da WoW ima 5 miljiona korisnika trenutačno?
Zanimljivo,profit bez Kine je zapravo oko 90 miljiuna dolara,a Kina je polovica.
Nije ni čudo da su zatvorili Kineske servere.