PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Trek



The Boz
08-05-2009, 00:57
AJME MAJKO MILA KAKO JE DOBAR!!!!!!11!eleven!


...that is all.

kulamasta
08-05-2009, 01:05
Ono, full je genijalannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!
















...i skroz je COOL!!!!!!!!!!

R@pt0r
08-05-2009, 03:11
Iskreno se nadam da ovi komentari nemaju veze sa sarkazmom! :D

Imaju li? :S

Arbiter of Change
08-05-2009, 10:04
Koliko sam ja čuo, a da sam pri tom izbjegavao spoilere, ovo je više ispalo kao neki moderni rebootSfranšize, a ne tradicionalni nastavak kao dosadašnji filmovi. Promijenjena je gomila stvari, od Prve Zapovjedi pa do osnovnih stvari tipa kako brodovi pucaju. Sve u svrhu približavanja Star Treka modernom gledatelju koji nije gledao stare serije i filmove. Ipak ću morati osobno pogledati film prije nego li donesem bilo kakve presude.

prasnjak
08-05-2009, 10:05
Boz, molio bih te da prekineš sa spammom, ili ću te morati prijaviti adminu.

Lord Ragnarok
08-05-2009, 10:25
prasnjak, goni se odavde. postoje razuumne sale, a ne ovo sta ti poksuavas provuci kao neku ''salu''. rade odjebi odavde i drzi se gmk-a (tamo smijes spammati i provlaciti debilne fore).

ince da nebude offtopic veceras ga idem gledati a vi se svi slikajte sa fotoaparatom :D svi kazu da je film pre rpe dobar pa eto, must go now.

i jel istina da se nitijednom nije reklo ''beam me up scoty'' ??? (to sam cuo od frenda) te da nema uopce klingonaca (nisam bas pratio kirka previse pa neznam jel su bili u seriji tamo)

prasnjak
08-05-2009, 10:35
prasnjak, goni se odavde. postoje razuumne sale, a ne ovo sta ti poksuavas provuci kao neku ''salu''. rade odjebi odavde i drzi se gmk-a (tamo smijes spammati i provlaciti debilne fore).

Molio bih te za malo kulture.

Hellboy
08-05-2009, 10:40
prasnjak, goni se odavde. postoje razuumne sale, a ne ovo sta ti poksuavas provuci kao neku ''salu''. rade odjebi odavde i drzi se gmk-a (tamo smijes spammati i provlaciti debilne fore).

ince da nebude offtopic veceras ga idem gledati a vi se svi slikajte sa fotoaparatom :D svi kazu da je film pre rpe dobar pa eto, must go now.

i jel istina da se nitijednom nije reklo ''beam me up scoty'' ??? (to sam cuo od frenda) te da nema uopce klingonaca (nisam bas pratio kirka previse pa neznam jel su bili u seriji tamo)
Kirk i inače nikad nije rekao "Beam me up, Scotty".

Lord Ragnarok
08-05-2009, 10:49
onda sam pobrkao serijale :s no, ko je to onda govorio? jer kolko se sjecam (a to je mozda labavo,) postava je bila kirk-scoty-mccoy_urosha (ili tako nesto, ona telecom voditeljica)-te onaj vulkanac (nemrem se imena sjetiti).znam da sam nesto ljudi preskocio, no jel postoji ova psotava?

ps. sta je s klingoncima? njih nije bilo u kirkovom serijalu kao se ne varam pa me zanima dal je isto i u filmu

@ prasnjak dal se moram ponavljati?

Hellboy
08-05-2009, 10:53
Nitko u povijesti Star Trek serijala nije rekao "Beam me up, Scotty". Ta fraza je nastala iz čistog mira. :D

I u Kirkovom serijalu je trajao rat između Federacije i Klingonaca. Možda ih se ne sjećaš jer su izgledali ovako:

http://images1.wikia.nocookie.net/memoryalpha/en/images/thumb/7/79/Kor%2C_2266.jpg/800px-Kor%2C_2266.jpg

Lord Ragnarok
08-05-2009, 11:00
"Beam me up, Scotty!" is a catch phrase that made its way into pop culture from the science fiction television series Star Trek. It comes from the command Captain Kirk gives his transporter chief, Montgomery "Scotty" Scott, when he needs to transport back to the ship.

Though it has become irrevocably associated with the series, the exact phrase was never actually spoken in any Star Trek television episode or film

hmm jbg, ja cjelo vrijeme zivio u zabludi :(

i ne, ne sjecam se uopce klingonaca, ma kako izgledali :(

Aral
08-05-2009, 11:12
Sutra idem gledat...kako jedva cekam to, joooooj :pray: :pray:

prasnjak
08-05-2009, 11:26
@ prasnjak dal se moram ponavljati?

Vidim da se s tobom ne može normalno razgovarati. Ispričavam se na mom off topicu. Možete slobodno moje postove u ovoj temi obrisati.

Da_killah
08-05-2009, 12:40
neću vam spojlati film, ali spojlati ću vam prijevode koji su prilično loši

airspace-zrakoprostor
nacelle (nosač motora)-gondola
transporter room-dvorana za prebačaj(prijenos)
live long and prosper-živi dugo i berićetno xD

ima ih još dosta, ali ne mogu ih se sjetiti...

Norther
08-05-2009, 16:13
dobio sam link sa instrukcijama da podrzim.
podrzavam luku i daleta.
*support*

The Boz
08-05-2009, 16:29
U jednom danu da troje moram benat jer se neznaju ponašat prema drugim forumašima...

Aerial
08-05-2009, 17:00
Kaže mi frend da se u filmu Spock žvali s Uhurom... wat?! :o :)

Niko Bellic
08-05-2009, 17:03
E Boz jel valja film ili se sprdas? Btw. Koji je taj prasnjak i sta glumi neki glas razuma maybe?

The Jackal
08-05-2009, 17:11
Koji je taj prasnjak i sta glumi neki glas razuma maybe?

Dal3

Raz
08-05-2009, 17:15
Ajde recite jel valja šta film, zanima me :)

Deadwalker
08-05-2009, 17:29
Koliko sam ja čuo, a da sam pri tom izbjegavao spoilere, ovo je više ispalo kao neki moderni rebootSfranšize, a ne tradicionalni nastavak kao dosadašnji filmovi. Promijenjena je gomila stvari, od Prve Zapovjedi pa do osnovnih stvari tipa kako brodovi pucaju. Sve u svrhu približavanja Star Treka modernom gledatelju koji nije gledao stare serije i filmove. Ipak ću morati osobno pogledati film prije nego li donesem bilo kakve presude.

da, kako sam vidio po trailerima i najavama, ovaj Star Trek film je bas "moderan" i prilagođen gledateljstvu koji nije gledao serije ni starije filmove. Kolko sam vidio po kratkim videima, efekti se stvarno na razini, cak bolje od Star Wars Episode 3. E sad, samo se nadam da ce radnja biti dobra kao i gluma...kad pogledam film, moci cu nesto pametno komentirati...

Da_killah
08-05-2009, 21:38
Kaže mi frend da se u filmu Spock žvali s Uhurom... wat?! :o :)

da, a kirk ima neku sa zelenom kožom. u idućem nastavku predviđam uhuru i kirka skupa, jednostavno moraju bit

Kostolomac
08-05-2009, 21:42
Između Kirka i Uhure je bio i prvi filmski međurasni (bijelac - crnkinja) poljubac, jel? Onda bi trebali završit skupa :)

Da_killah
08-05-2009, 21:59
nije niš kako bi trebalo bit...

Aerial
08-05-2009, 23:49
Rottentomatoes 94%
IMDB 8.4

Jel moguće da je dobar ? :o :)

Da_killah
09-05-2009, 00:01
svugdje je ocjena isprve visoka :)

Arbiter of Change
09-05-2009, 10:26
Recenzija na The Escapistu (nije Yahtzee, bez brige)... ima jedan manji spoiler što se tiče Spocka, samo da upozorim:
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... -Star-Trek (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/the-escapist-presents/721-MovieBob-Reviews-Star-Trek)

Constantine
09-05-2009, 12:47
...the bridge looks like a fucking apple store
:rotfl: :rotfl:

Neznam,pogledat cu film,mislim da mi bude bio dobar ali razliciti od prijasnjih ST filmova.

Teon
09-05-2009, 13:47
Recenzija na The Escapistu (nije Yahtzee, bez brige)... ima jedan manji spoiler što se tiče Spocka, samo da upozorim:
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... -Star-Trek (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/the-escapist-presents/721-MovieBob-Reviews-Star-Trek)

Mislim da je ovaj review direktan i potvrdio je sve sto sam mislio o tom 'rebootu' fransize ... Al cu film ic pogledat, znam tocno sto ocekujem :)

Constantine
09-05-2009, 20:05
Bas gledam na imdb-u,ocjena 8,6,sudeći po imdbu,film je remek djelo :S

Grim
09-05-2009, 21:38
Evo upravo sam odgledao film i zakon je. Nisam ocekivao da ce biti ovako dobar svakako preporucujem da pogledate :)

Aral
09-05-2009, 22:44
Evo i ja ga sad pogledao bas u kinu, 2 sata ciste uzivancije!

marijanovic
09-05-2009, 23:56
Kao netko tko je vjerojatno odgledao sve Star Trek do sada i to po nekoliko puta na
nekoliko jezika, mogu vam reći da je film dobar, ali ima i mana.

Plakao sam na prve minute filma, suze same išle.
Al onda kad sam vidio reklamu za Nokiju mislim si wtf?!?

Spocka i Čehova su po mom mišljenju unakazili prejakim isticanjem njihovih dobrih
i loših strana. Kirk je ko i inače najveći badass pozitivac :)

Fali mi onih klasičnih Star trek fora s opisom tehnologija, previše je fantasy.

Sve u svemu izrazito gledljivo i po nekoliko puta. Gledo u kinu, budem i kad izađe na
dvd s ekstra dodatcima.

Titlove sam se treudio ne čitati.

Efekti su na nivou, gluma prihvatljiva, priča zanimljiva, glavni negativac nema dubinu...
10 sam dao na imdb jer sigurno ima ljudi koji će dati nisku ocjenu iako nisu gledali ili Bog zna zašto...

Jedva čekam 2011 i 2013 kad bi trebali doći nastavci (da, novi ST je trilogija).

Windwalker
10-05-2009, 09:34
Čovječe, 8.6 na IMDB-u zasad.
A ja mislio da će ga fanovi potpuno popljuvat.
Sad jedva čekam da vidim to čudo.

Čmario
10-05-2009, 10:50
Pa tako je obicno sa novim filmovima,pasce ta ocjena:D

Constantine
10-05-2009, 11:23
Pa i ako padne,sumnjam da ce past ispod 8,a na imdb-u,skoro svi filomovi sa ocjenom iznad 8 su odlicni.

Aral
10-05-2009, 12:05
Koga briga za rating, film je stvarno dobar i to je to. Fanovi SW sigurno sibaju minuse, fanovi ST plusice. Iako znamo da su najveci kriticari ipak ST fanovi. Fan jesam, znam mane, znam nedostatke ali sam se trudio rijesiti svih geekovskih baljezganja i jednostavno uzivati u filmu!

Slayer
10-05-2009, 20:24
da traje 10h vise onda bi bio star trek, ovako vise pase onom ko nikad ST nije pogledo... fali mu ono nesto, al meni je super, pogledajte obavezno ak vam se svida puno akcije u kratkom vremenu(sto bas nije kod serija ST :D tam piju caj dok odlucuju dal ce ukljuciti stitove ili ne)

bezimeni
11-05-2009, 09:27
odličan je film...čista uživancija , samo da je traje barem pola sata duže.Film nema praznog hoda...Uhura je :P .Kada izađe na dvd-u ide obavezno u privatnu kolekciju ...tko će nastavke dočekati ....

Grim
11-05-2009, 10:34
Evo ponovo sam ga pogledao, flim je cista uzivancija i sada mi je pobudio zelju da gledam i serije, je imaju remasterirane epizode s Kirkom i Spockom(nisam fan pa neznam kak se zove) pa bi mi zanimalo gdje to mogu nabavit, odgovor na pm :) .

Bishop_45_(2)
13-05-2009, 21:57
Ok je film, no sve scene sa fightom su nekako ... prebrze da se ista kewl vidi, i most enterprisea je pre shiny ...
u DS9 npr. tocno se vidi kada defiant bere parljbu, od koga, u kojem smjeru, kako tako se vidi intenzitet ostecenja imas filing onoga sto se dogadja; ovdje, lete nekakva nepoznata torpeda, kamera shiba, da nemas jedan super snazni brod i ostale prastare nebi se znalo ko tu koga... ali su rucna oruzja dobro napravljena i zvuk pucanja je super, onako fancy :D
i čehov, haha, predobar je :rotfl:

Death By Sexy
13-05-2009, 22:31
Odgledao film... Zabavna pustolovna komedija. Sasvim zabavan film kojem nebi pridodao neku veliku važnost, ali svakako preporuka. Film sam po sebi nije fenomenalan, ali su specijalni sasvim na razini.

Grim
14-05-2009, 08:39
Ok je film, no sve scene sa fightom su nekako ... prebrze da se ista kewl vidi, i most enterprisea je pre shiny ...
u DS9 npr. tocno se vidi kada defiant bere parljbu, od koga, u kojem smjeru, kako tako se vidi intenzitet ostecenja imas filing onoga sto se dogadja; ovdje, lete nekakva nepoznata torpeda, kamera shiba, da nemas jedan super snazni brod i ostale prastare nebi se znalo ko tu koga... ali su rucna oruzja dobro napravljena i zvuk pucanja je super, onako fancy :D
i čehov, haha, predobar je :rotfl:
Čehov je zakon , Fiktor Fiktor :rotfl:

Slayer
14-05-2009, 09:58
http://hyperdesk.com/S :pray:

upravo koristim - prebolesno

Death By Sexy
14-05-2009, 14:07
E da... Kakav je to prijevod? Purger? Za koga je ovo prevođeno?! I što to znači beričetno i iz kojeg je jezika?

Da_killah
14-05-2009, 16:04
berićetno je valjda iz srpskog, srećan i berićetan božić. i da, prijevod je izrazito glup...

IgGy
15-05-2009, 15:03
Jučer pogledao film u kinu.

Iako nisam neki osobiti fan Star Dreka ( :) ), ali solidno poznajem serije, likove itd, film mi se izrazito svidio. Očito je kako je JJ Abrams film radio za širu publiku, no ima nekih sitnica koje će vjerojatno skužit samo fanovi.

Sve u svemu, vgg.

Da_killah
17-05-2009, 17:32
http://www.toplessrobot.com/2009/05/okay_so_the_new_star_trek_movie_seems_a_little_fam .phpS:D

R@pt0r
17-05-2009, 17:49
Dobaaaar :pray:

Slayer
17-05-2009, 20:12
aaa dobraaa :D :pray:

DJ Not Nice
17-05-2009, 20:31
Meh, film još nije došao u Pulu, tj. u kino.

Aerial
23-05-2009, 21:16
Evo baš pogledao film napokon...

Živi dugo i berićetno :pray:

Pc-play rocks!!!
28-05-2009, 18:23
star trek?


za mene potpuna imitacija star wars milim čak je i ime slično:


trek :twisted: star :pray: :pray: :pray: wars

Constantine
28-05-2009, 18:30
star trek?


za mene potpuna imitacija star wars milim čak je i ime slično:


trek :twisted: star :pray: :pray: :pray: wars
jebeno pametan post,stvarno ono :(

Deadwalker
28-05-2009, 18:32
star trek?


za mene potpuna imitacija star wars milim čak je i ime slično:


trek :twisted: star :pray: :pray: :pray: wars
jebeno pametan post,stvarno ono :(

no comment :(

Da_killah
28-05-2009, 18:40
dobro da nije star trek postojao 10god prije star warsa... :(

Teon
28-05-2009, 19:25
I jos k tome ih zove imitacijom a potpuno su razliciti, jedino sto ih veze jest "Star"

I naravno ILM koji je radio efekte u svim filmovima STa do sad, a ILM je osnovan prilikom snimanja prvog SWa, eh ironicno ... I onda se ljudi "kolju" sta je bolje ...

Windwalker
30-05-2009, 06:29
Ne znam zašto ljudi nemogu prihvatiti ova 2 odlična serijala, i jednako ih voljeti, svakog na svoju stranu?

Da_killah
30-05-2009, 10:53
kako ne? nema većeg fana star treka u društvu od mene, a stvarno nas puno to voli, al meni je ipak sw neš draži :)

Hellboy
30-05-2009, 11:43
Star Trek obožavam zbog toga što mi daje nadu da ćemo jednog dana imati onakvo društvo koje će istraživati beskonačne tajne svemira. Star Wars obožavam jer je saga o usponu, slavi, padu i konačnom iskupljenju. A i Sila i lightsaberi igraju ulogu u tome. :D
EU jest proširio svemir i dao nam stotine zanimljivih likova i lokacija no priča (izuzevši Thrawna) saka rancorovu kitu. I da, zbog načina na koji je ispričana, moram reći da mi je prequel trilogija draža od stare. U staroj je Vader bio oličenje zla, lik koji je gušio ljude samo zato što mu je bilo dosadno pa je provjeravao fiziku na Death Staru bacajući njihova beživotna trupla slomljenog dušnika po zidovima. Nova trilogija prikazuje Anakina kao lika koji je bio rob, uzdigao se i postao Jedi vitez, no niz događaja i figura koje su ga zadesile (beskonačna ljubav prema Padme, majčina nasilna smrt, palpatine sa svojim preseravanjem o tamnoj strani) su ga gurnule na put koji je morao pratiti jednostavno da spasi one koje voli.

Deadwalker
04-06-2009, 18:12
Star Trek obožavam zbog toga što mi daje nadu da ćemo jednog dana imati onakvo društvo koje će istraživati beskonačne tajne svemira. Star Wars obožavam jer je saga o usponu, slavi, padu i konačnom iskupljenju. A i Sila i lightsaberi igraju ulogu u tome. :D
EU jest proširio svemir i dao nam stotine zanimljivih likova i lokacija no priča (izuzevši Thrawna) saka rancorovu kitu. I da, zbog načina na koji je ispričana, moram reći da mi je prequel trilogija draža od stare. U staroj je Vader bio oličenje zla, lik koji je gušio ljude samo zato što mu je bilo dosadno pa je provjeravao fiziku na Death Staru bacajući njihova beživotna trupla slomljenog dušnika po zidovima. Nova trilogija prikazuje Anakina kao lika koji je bio rob, uzdigao se i postao Jedi vitez, no niz događaja i figura koje su ga zadesile (beskonačna ljubav prema Padme, majčina nasilna smrt, palpatine sa svojim preseravanjem o tamnoj strani) su ga gurnule na put koji je morao pratiti jednostavno da spasi one koje voli.

ovo si jako lijepo rekao. Imamo onda jako slicne ukuse... :wink: :bravo:

Grim
05-06-2009, 18:11
/cut
Potpis na ovo.

Anarion.Umarth
06-06-2009, 00:37
perfekta epizoda sada, kvark i brat spašavaju nagusa iz alternativnog svemira u kojem dax nosi sexy kožnu opravicu i lezba je

Arbiter of Change
06-06-2009, 01:02
I jedan lezbo kiss... nice. :)

Anarion.Umarth
06-06-2009, 01:04
i kraj koji te ostavi da maštaš...