PDA

Pogledaj cijelu verziju : 3D Realms zatvorio vrata, budućnost Đuke nepoznata



IgGy
07-05-2009, 19:17
Industriju interaktivne zabave danas je obišla prilično razočaravajuća, no budimo iskreni, ne i baš toliko iznenađujuća vijest kako je veteran gaminga, slavni studio 3D Realms - zauvijek zatvorio vrata.

Tako je, 3D Realms, odnosno nekadašnji Apogee Software, slavni studio odgovoran za legendarni shooter iz prvog lica, Duke Nukem zauvijek je zatvorio vrata. Nakon nevjerojatnih 12 godina produkcije na naslovu Duke Nukem Forever, osnivači George Broussard i Scott Miller prisiljeni su zaključati vrata tvrtke i otpustiti sve zaposlenike.

Što je s Đukom? Je li mu ovime sudbina istovremeno i zapečaćena? 2K Games, izdavač naslova kaže kako nije imao veze s ulaganjem u produkciju, no bez obzira na to, zadržava pravo na publiciranje naslova... što generalno znači kako Đuka Forever nije nužno poslan u ropotarnicu povijesti, no istovremeno i ne znači da to definitivno nije slučaj, sve do službenog izjašnjenja izdavača.

Bilo kako bilo, vjerujemo kako je vrijeme za jedan globalni - :-(

bananac
07-05-2009, 21:04
/2 :(

cham3leon
07-05-2009, 22:05
Ovo je zapravo tragikomično. Đuka 12 godina pokušava izaći na danje svjetlo, i onda krepa :D

Babitz
07-05-2009, 23:25
Svatko tko je mislio da će uopće izaći ima emocionalne probleme. :(

Čux
08-05-2009, 09:48
zbilja stravično, ovo je zadnje kaj sam očekivo, odrasto sam uz Apogee igre tak da je ovo koma.

a što se đuke tiče, preveliki je to brand da bi sam tak nesto, siguran sam da će neko htjet neku lovi iz toga izmust tak da sam ziher da će to ugledat svjetlo dana, ali na što će ličit ne želim ni pomislit...

Raz
08-05-2009, 11:06
Nadam se da će netko otkupit prava za Đuku. Možda i nebude tako dobar ali će bar izaći dok smo još živi :)

The Jackal
08-05-2009, 16:06
Nakaradno bu to ličilo.. mnogo nakaradno :(

Čux
10-05-2009, 16:40
c1jaitK6fKs&eu

Arbiter of Change
10-05-2009, 17:02
Najjače kad pada pa pokaže srednjaka alienima gore... šteta, velika šteta.

D.O.M.I.
10-05-2009, 18:07
velika šteta, još se nadam da če jednom ovo izać :(

Raz
10-05-2009, 18:15
Šteta... filmić izgleda dobro pa su vjerojatno su već dosta igre napravili. A na kraju ništa od Đuke :(
Dio sa srednjakom je najjači :pray:

Arbiter of Change
11-05-2009, 00:15
On je meni predobar jer nije jedan od ovih patničkih/Space Marine clone heroja koje danas viđamo u 90% igrama, nego jednostavno lik koji uvijek na kraju spašava svijet "for lulz" ili jer su mu se svinje iz nekog razloga zamjerile (znam da su mu u Time to Kill pretvorile pilu od motora u rozi "wheels for girls") te ih onda ide pobiti iz čiste osvete, a usput spasi i ljudsku rasu (po tko zna koji put)... i naravno, zbog treba kako bi kasnije mogao nanovo napučiti Zemlju.

cham3leon
11-05-2009, 14:41
Time to Kill je bila dobra igra...

Nego, da, kao što je netko već rekao, Đuko je preveliki brand da ga ne bi netko otkupio i publishao pod svojom zastavom, samo šta je krajnja kvaliteta upitna. Zbog toga što je danas gaming više mainstream, možda bi smanjili na nasilju što ne bi bilo baš tako prikladno, zar ne?

IgGy
11-05-2009, 19:17
c1jaitK6fKs&eu

imo, ovo izgleda predobro.

:(

Čux
11-05-2009, 21:13
zgleda ko dobri stari đuka kakvog svi znamo i volimo.

držim fige da se to i pojavi