PDA

Pogledaj cijelu verziju : Apple kupuje Electronic Arts



kulamasta
05-05-2009, 23:22
http://www.xbitlabs.com/news/multimedia ... Games.html (http://www.xbitlabs.com/news/multimedia/display/20090505091717_Apple_Shows_Increased_Interest_Towa rds_Video_Games.html)

ScorpiuS
06-05-2009, 06:55
Ovo garantira da će biti puno više igara za Mac koje će biti stvarno dobre, samo se nadam da će izlazit i za PC, jer ne želim instalirati dual boot.

Rang€r
06-05-2009, 07:30
omg :o :shock:

ko bi reko da će EA tako svršit...ja sam se nado propasti od recesije :(

vex
06-05-2009, 08:57
Ovo mi se čini kao loša šala..
Znači li to da možemo zaboraviti na sve nastavke za pc , da se od sada isključivo raditi igre za glupi mac?

Anarion.Umarth
06-05-2009, 09:07
pa nisu ni oni blesavi

Outmind
06-05-2009, 09:27
Pffff... dobit će novu fifu i novi need for speed... neka im.

Raz
06-05-2009, 09:30
Samo se nadam da će i dalje radit igre za pc.
(Šta ćemo mi bez Simsi :P )

Aral
06-05-2009, 09:30
Ma to uopce nije bitno, bitno je da ce se iskesirat lova za najveceg diva gaming industrije...to je to. A za igre...ko ih sisa, sve po starom.

Bartuc
06-05-2009, 10:07
Lol, pametni su oni, prvo EA pokupuje sve velike igrače i onda netko kupi EA :D

I ne serite da EA ima loše igre, jedan NFS ili Fifa nisu faktor prema kojem možeš prosuditi da je EA loš. U ostalom, NFS 4, NFS Underground 1 i 2, NFS Most Wanted su fenomenalne jurilice. Istina da forsaju sa tim nastavcima ali ne znači da su igre loše.


A i zaboravljate sve dobre naslove koji su izašli pod okriljem EA - poput:

C&C
Mirror's Edge
Burnout Paradise
Mass Effect
Half Life epizode
Medal of Honor
Left4Dead - vrlo igrivo i zabavno iako nema razrađen SP
potencijalno Dragon Age - sumnjam da će biti loš
...

Raz
06-05-2009, 10:14
Slažem se da EA radi dobre igre. Pa čak i ti simsi koji su već toliko isforsirani su meni dobri...
(imam osjećaj da će me sad netko popljuvat :P )

pimp
06-05-2009, 10:19
kulamasta kod kog uzimaš kruh?

Arbiter of Change
06-05-2009, 10:29
Zapitaš se... koliko para ima onda tek Apple kad si može priuštiti jednog od mega giganata gaming industrije?
Ali ajde, drago mi je vidjeti da se Apple pokušava malo približiti "običnom" korisniku putem igara, ako im je to stvarno namjera.

ScorpiuS
06-05-2009, 10:35
Ovo mi se čini kao loša šala..
Znači li to da možemo zaboraviti na sve nastavke za pc , da se od sada isključivo raditi igre za glupi mac?
Nebi bilo čudno, PC nije brigao za Maca ni 2%, pa bi se sada Mac malo osvetio, ali to nije pametna poslovna odluka.

Aral
06-05-2009, 11:52
Da, radit ce igre za trziste gdje skoro pa nema buducnosti i okrenuti se od trzista koji mu donosi miljarde. To je striktno poslovna odluka, odnosno da od poradje igara mac nakupi pare, zaboli njih za igre. Stvar je u lovi, a ne u tome jel ce izac jedna igra vise ili manje za mac.

prasnjak
06-05-2009, 12:08
kulamasta kod kog uzimaš kruh?

Kod Malokija.

kulamasta
06-05-2009, 12:22
kulamasta kod kog uzimaš kruh?

Kod Bagljivija u Kustošiji...

Bartuc
06-05-2009, 12:28
Ooo, jel to od starog Bagljivija sin?



AoC je spomenuo da bi to moglo fino koštati Applea. Baš sam pisao seminar o Smartphone tehnologiji pa mi je zapela za oko informacija da će (ili je - vijest je iz 2008-e) Nokia kupiti Symbian za cca 265 MILIJUNA EURA samo kako bi sustav otvorila odnosno prebacila ga u Open Source te time predstavila konkurenciju Android sustavu :shock: Daj zabrij, daš tolike novce i onda doslovno POKLONIŠ ljudima sustav koji si kupio...


Nema direktne veze sa ovom temom, ali možda i Apple ima slično razmišljanje kao i Nokia. A ono, baš kako kuler masta kaže, ljudi se za kruh bore, a ovi daju stotine milijuna dolara ko iz šale... kada će mene takva sreća uhvatiti.

Rang€r
06-05-2009, 14:08
jooj kad bi to moj nastavnik iz inf vidio :D

kad on počne kak je microsoft i sl. sjebali industriju što su pokupovali dobre ideje i "strpali ih u ladicu"... pri tom sve to glumi pa se cjeli razred lomi :rotfl: :pray:

Constantine
06-05-2009, 15:25
Ovo mi se čini kao loša šala..
Znači li to da možemo zaboraviti na sve nastavke za pc , da se od sada isključivo raditi igre za glupi mac?
Naravno da ce se proizvoditi za pc jos uvijek,I mac nije glup :D

Sviđa mi se ova odluka Apple-a,jedini razlog zasto mi se Mac nije sviđao je zbog ne mogućnosti igranja vecine igara,sad je to ispravljeno.

Hellboy
06-05-2009, 15:56
Što je sljedeće? M$ kupuje Activision-Blizzard? I koliko zapravo love Apple ima kad može kupiti korporaciju te veličine? Očito im oni iPodovi nisu bili loša ideja. :D

Constantine
06-05-2009, 16:44
Ocito imaju mnogo para kad samo tako kupe jednog gaming giganta,u svakom slučaju,ovo je jedan od najboljih apple-ovih poslovnih poteza nakon kreacije iPhone-a.

Nodakim
06-05-2009, 16:56
I vi mi niste vjerovali kada sam vam govorio da kompanije preuzimao svijet,eto primjera od proizvodnje MP3a do dominacije na svim poljima tehnike.
:(

Deadwalker
06-05-2009, 17:29
Ova vijest me jako iznenadila. Stvarno nisam mislio da ce EA ikada netko kupiti, posto je rijec o najmasovnijoj izdavackoj tvrtki na podrucju interaktivne zabave. Mora se priznat da je Apple vise puta pokazao da zna kako se vodi danas biznis, a pripojiti jednog takvog giganta na podrucju industrije koja je svake godine sve vise jaca, je velika stvar. Svaka cast Apple-u. Ja kao igrac nadam se da cemo dobiti u buducnosti jos bolje i kvalitetnije naslove

ScorpiuS
06-05-2009, 18:34
Dok sam ovo čitao sjetio sam se one EA-ove konzole koja je navodno bila u produkciji! Što bi moglo biti sa tim ako bude išta?

Grim
06-05-2009, 18:56
Ok ovo je vrlo cudno i neocekivano... sada sam u soku :shock:

bezimeni
06-05-2009, 19:02
Tko zna...možda se i Apple sprema u izgradnju neke konzole i tržišnu utrku...bilo bi zanimljivo.

ScorpiuS
06-05-2009, 20:28
Tko zna...možda se i Apple sprema u izgradnju neke konzole i tržišnu utrku...bilo bi zanimljivo.
A-a, to je zadnje što želim da Eple napravi! Treba se podržavat PC like platforma gdje ima mjesta za hard-core strategije i RPG-ove, još jedna konzola stvarno nije potrebna, jer je kazual igrača sasvim dovoljno za ovoliko konzola koje već postoje.

Durin
07-05-2009, 15:45
Naslov promijenjen jer ovako izaziva samo spam.
Ontopic, i nije toliko čudno pošto je prije par godina EA bio u krizi, pa im se u jendom trenutku profit smanjio za 30%.

Deadwalker
07-05-2009, 16:48
mene samo zanima sto ce onda biti u budocnosti s pc igrama(barem kad je rijec o naslovima od strane EA). Naime, kolko sam shvatio Apple bi htio bacit na drziste neku novu konzolu, te kada bi kupio tako veliku izdavacku kucu kao sto je EA, bojim se da bi njihove pc igre mogle izgubiti na kvaliteti, ali i na kvantiteti. Opce je poznato da se zadnjih par godina vođena nekakakva "dvostruka politika" te se cesto pc igre stvavljaju na drugo mjesto(citaj GTA, Assassin Creed, Mass Effect itd.) tj. dolaze pola godine do godinu dana kasnije nakon konzolaskih te cesto u losem stanju. EA je velika kompanija i novi sef bi lako mogao promjenit politiku poslovanja, posebice ako taj isti sef izbaci novu igracu kutiju. A sve to se moze dobro odrazit na cjelokupnom trzistu...

ScorpiuS
07-05-2009, 17:44
mene samo zanima sto ce onda biti u budocnosti s pc igrama(barem kad je rijec o naslovima od strane EA). Naime, kolko sam shvatio Apple bi htio bacit na drziste neku novu konzolu, te kada bi kupio tako veliku izdavacku kucu kao sto je EA, bojim se da bi njihove pc igre mogle izgubiti na kvaliteti, ali i na kvantiteti. Opce je poznato da se zadnjih par godina vođena nekakakva "dvostruka politika" te se cesto pc igre stvavljaju na drugo mjesto(citaj GTA, Assassin Creed, Mass Effect itd.) tj. dolaze pola godine do godinu dana kasnije nakon konzolaskih te cesto u losem stanju. EA je velika kompanija i novi sef bi lako mogao promjenit politiku poslovanja, posebice ako taj isti sef izbaci novu igracu kutiju. A sve to se moze dobro odrazit na cjelokupnom trzistu...
Mac i PC slično rade i koriste se, tako da će portanje jedne igre na drugu biti dosta jednostavno.

croat1gamer
07-05-2009, 17:56
Samo nemoj zaboraviti omiljeni directx.

Ementaler
08-05-2009, 12:09
Tko zna...možda se i Apple sprema u izgradnju neke konzole i tržišnu utrku...bilo bi zanimljivo.
A-a, to je zadnje što želim da Eple napravi! Treba se podržavat PC like platforma gdje ima mjesta za hard-core strategije i RPG-ove, još jedna konzola stvarno nije potrebna, jer je kazual igrača sasvim dovoljno za ovoliko konzola koje već postoje.

Strategije i RPG igre dolaze i na konzole (RPG je na konzolama mnogo jak zapravo, RTS sve više jača), a osim toga puuo konzolaških igara iziskuje mnogo vježbanja i skilla. Organiziraju se online turniri za konzolaške igre itd... Hoću reći, konzole nisu vezane samo za kežual gaming... Kežual igara i igrača ima za svaku gamersku platformu, pa tako i za PC.

Eh da, jučer na HCL-u objavismo vijest o ovome svemu. Sa jednim detaljom - Apple možda već i radi konzolu (trač):
http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=3209&select=25

Chieftain
08-05-2009, 13:20
:shock: auuu... pa ako kupe EA gaming industrija ce se promjenit totalno. Sad mozemo ocekivat rat između Games for windows i igara za Mac, a dam se kladit da ce postati super uspješna

ScorpiuS
08-05-2009, 14:25
:shock: auuu... pa ako kupe EA gaming industrija ce se promjenit totalno. Sad mozemo ocekivat rat između Games for windows i igara za Mac, a dam se kladit da ce postati super uspješna
Nije to baš fer rat, imaj na umu da Windowsi drže 90% tržišta.

cham3leon
08-05-2009, 14:43
Slažem se da EA radi dobre igre. Pa čak i ti simsi koji su već toliko isforsirani su meni dobri...
(imam osjećaj da će me sad netko popljuvat :P )

Isforsirani jesu, ali ruku na srce, super igra. Inače, s tim fontom ništa ne postižeš osim što mene tjeraš da zumiram pola sata. :wink:

Ako je Apple zaista dovoljno financijski jak da kupi EA, to bi bio jako, jako dobar potez. A poprilično bi promijenio gaming scenu.

Možda to jeste dobra stvar što će se tako narušiti monopol MS-a koji je tu ponajviše zahvaljujući gamingu, ali nisu dobre vijesti za nas. Onda ćemo i na računalnoj platformi dobiti nadmetanja kao i kod konzola, pa će Apple i MS voditi bitku tko će pokupovati više ekskluziva za svoju vlastitu platformu, pa ćemo možda morati raditi i dual boot na disku ne bismo li pokretali i Winse i MacOS kako bi odigrali sve igre koje su nam dostupne za računala.

Zamislite samo situaciju: Novi Total War izlazi exkluzivno za Windows, a recimo, nastavak Crysisa za Mac. Teška odluka, zar ne? :D

bezimeni
08-05-2009, 15:26
A kao tak je veliki problem napraviti dual boot i igrati što te volja....nije pc konzola pa da moraš imati dvije , kako bi pohvatao ekskluzive .

cham3leon
08-05-2009, 15:40
Istina, i to je dobra stvar. Doduše, moraš rebootat svaki put kad oćeš pokrenut nešto na drugom OS-u :D

Niko Bellic
08-05-2009, 16:38
A sta ako za neke dijelove hardvera ne bude bilo sofera pa ne bude npr. saunda u igri? Kaj onda?

bezimeni
08-05-2009, 16:47
Onda figa...

ScorpiuS
08-05-2009, 16:54
A sta ako za neke dijelove hardvera ne bude bilo sofera pa ne bude npr. saunda u igri? Kaj onda?
Mac ima mnogo drivera, a ako neke i nema, kupnja EA će sigurno potaknut proizvođače hardwarea da naprave drivere i za tu platformu.

Niko Bellic
08-05-2009, 17:42
A sta ako za neke dijelove hardvera ne bude bilo sofera pa ne bude npr. saunda u igri? Kaj onda?
Mac ima mnogo drivera, a ako neke i nema, kupnja EA će sigurno potaknut proizvođače hardwarea da naprave drivere i za tu platformu.SVidim da ne kuzis pa da te malo prosvijetlim. Nece raditi drivere za hardver koji se ne ugradjuje u Mac racunala. Sad jasno?