PDA

Pogledaj cijelu verziju : HardWare u veliko....



Sickmanno1
05-05-2009, 10:31
Najme marijanovic mi je bash svojim prijedlogom o posebnom podforumu za laptope dao zanimljivu ideju.

Svjestan sam da je ovo prvenstveno Forum namjenjen Igrama, ali vjerujem da je uz igre najvazniji Hardware, a hardware je veoma opsiran pojama. Tako da u Hardware podforumu mozete naci svasta. Od pitanja i rasprava vezanih uz graficku, mobitel, pa sve do laptopa. Znaci moj prijedlog bi bio da se Hardware pretvori u 4 ili vise zasebna foruma. Makar mislim da je 4 sasvim dovoljno.

Znaci kao sto postoji Games, Games, Games, gdje su GTA, CoD, Warhammer, Star Wars, Blizzard i ostali, da isto tako postoji jedan segment za Hardware. Znaci recimo

Desktop PC
Kupujete novu konfiguraciju? Zelite poboljsati svoj PC za nadolazece naslove, a imate svega 1000kn za potrositi? Nema frke, ekipa iz hardwarea ce vam pomoci u odluci i usput nece traziti niti porciju cevapa.
Prijenosnici
Dell, HP, Acer, Toshiba, Sony....Netbook, Laptop, Notebook...Surfajte i gledajte filmove dok obavljate nuzdu broj 2. A ako ste dovoljno spretni pokusajte igrati Diablo 2 na laptopu bez misa ^^
Periferija
Gamepad, mis, tipkovnica, headset. Glavno oruzije svakog pravog gamera. I glavna perverzija naseg Wedrana.
Mobiteli
U danasnje vrijeme mobiteli sve vise lice na racunala, pa stoga nije strano da se isti koriste za surfanje, gledanje filmova pa cak i igranje 3D igara. Symbian, MXI, Windows Mobile. Koji je najbolji OS i zasto? Note: Iphone je Apple, a ne Mobitel ^^

EDIT: Umjesto Apple, Periferija...

Hellboy
05-05-2009, 10:34
Aj agri! Izvrsna ideja koja bi olakšala pretrpan hardver (i tko god tvrdi da nije pretrpan jer ga ne pratim, fulao je sprovod).

Anarion.Umarth
05-05-2009, 10:34
apple je definitivno višak, nema dovoljno ljudi za napunit podforum podforuma
a i bezveze je iphone :)

Sickmanno1
05-05-2009, 10:46
Makno sam Apple i stavio umjesto Applea Periferiju ^^

Shaka
05-05-2009, 10:49
super ideja,podrzavam..

Anarion.Umarth
05-05-2009, 10:50
sick-i naravno tu monitore i zvučnike valja utrpat

a overclocking podpodforum?
i tribalo bi "korisne tekstove" rasporedit po odgovaarjućim podforumima

Sickmanno1
05-05-2009, 10:55
sick-i naravno tu monitore i zvučnike valja utrpat

a overclocking podpodforum?
i tribalo bi "korisne tekstove" rasporedit po odgovaarjućim podforumima

Da jasno.

Samo davajte prijedloge...ako se ideja realizira uzet ce se svi u obzir :bravo:

Lord Ragnarok
05-05-2009, 11:10
\o
i concur

Niko Bellic
05-05-2009, 12:06
Slazem se sa svim, ali smatram da bi u tim podforumima trebalo otvoriti podforume npr. da u periferiji imamo posebno tipkovnice, a posebno miseve, podloge, gejmpade, volane, monitore, zvucnike i ostalo. U hardvareou da iamo posebno kucista, ploce, procare, grafe, meme, napajanja, tvrde i ssd diskace, optiku, hladnjake, ventilatore, kablove, paste, alat i ostalo. Konfiguracije i prijedlozi i savjeti neka se premjeste u hardvareski pomagaj brate podforum, jer ionako vecina trazi pomoc kod konfi, a nek svaki forum dobije svoj pomagaj brate podforum za hitne slucajeve i brzu akciju/reakciju na sveopstu satisfakciju yea HHH...

Bartuc
05-05-2009, 12:26
Zvuči dobro.

SkunK
05-05-2009, 12:35
Imaš moj glas Sickmanoo.

05-05-2009, 12:40
Sama organizacija foruma se trebala već u samim počecima foruma napraviti kako spada i kako je najbolje.

Ne da samo za hardwera treba tako nego i za softwer,žanrove igara i ostalo.

Bezimeni je već miljama puta govorio o tome pa nitko ništa.

Nemam ništa protiv toga no ne vidim smisao da se sve tako radi na pola.Već vidim za par dana temu ajmo tako srediti software.

Također mi takve ankete nemaju smsla ukoliko se admini nisu složili s prijašnjim stvarima koje je bezimeni naveo a ticu se svega napisanog u ovom topicu.


I čemu posebno mjesto za APPLE?? Mogu nabrojati gro firmi koje bi zasigurno bile ispred Apple-a. Možda zato jer ih WEDRAN puno štuje? Ili zato što se povećava broj usera IPHONA? he he

Niko Bellic
05-05-2009, 12:51
Pa nek lijepo nasi dragi administratori daju na tjedan dana svoje ovlasti npr. Sickmannouououou i Bartucucu i neka ih poslije za trud nagrade npr. pretplatom na PC Play ili novom CD plocom koju snimio je Dzej... Ako moze Index.hr dijelit laptope, moze i PC Play kad je vec toliko skup od oglasivaca pobrati par komada hardvarea pa podiliti vridnim modovima sto zele uljepsati i poboljsati unsere forum!

05-05-2009, 12:53
Pa nek lijepo nasi dragi administratori daju na tjedan dana svoje ovlasti npr. Sickmannouououou i Bartucucu i neka ih poslije za trud nagrade npr. pretplatom na PC Play ili novom CD plocom koju snimio je Dzej... Ako moze Index.hr dijelit laptope, moze i PC Play kad je vec toliko skup od oglasivaca pobrati par komada hardvarea pa podiliti vridnim modovima sto zele uljepsati i poboljsati unsere forum!

Gle ak se ne kužiš u marketing i ekonomiju,plz nemoj o tome.Hvala

Bartuc
05-05-2009, 12:58
...npr. Sickmannouououou i Bartucucu...

Wooow koja akustika u ovoj temi :D

Niko Bellic
05-05-2009, 13:07
Crni frice pa tu se radi o radu za opce dobro, a nekad treba i biti siroke ruke da izbjegnu se moguce bruke od strane kapetana kuke omladinca elektrotehnicke struke, vjestog kreatora buke rodom iz velaluke sto skuplja srebrne cuke i na rijeci nocom lova stuke pomocu svoje umjetne kuke...

Hellboy
05-05-2009, 13:09
Daj začepi već jednom. Dosadniji si od baba u čekaonicama.

05-05-2009, 13:12
Crni frice pa tu se radi o radu za opce dobro, a nekad treba i biti siroke ruke da izbjegnu se moguce bruke od strane kapetana kuke omladinca elektrotehnicke struke, vjestog kreatora buke rodom iz velaluke sto skuplja srebrne cuke i na rijeci nocom lova stuke pomocu svoje umjetne kuke...

Hoces onda ovako: Postoji netko i iznad admina koji daje posljednju rijec i koja je zakon. Dakle postoji i netko iznad urednika i šefa.

Raz
05-05-2009, 13:15
Odlična ideja, podržavam to. :bravo:
I slažem se sa amd freakom, to bi općenito po cijelom forumu trebalo napravit a ne samo u hardwer sekciji.

Niko Bellic
05-05-2009, 13:22
Friku brate znam ja to sve. Gdje si ti bio dok sam ja na Velebitu ofce cuvao? Nije garant da taj The Big Boss gleda na sve kraj ostalih bitnijih stvari, a i zena nek mu/joj je frigidna dabogdadao ako je toliko skrt/skrta da ne vidi potrebu poticanja razvitka kreativnih kadrova unutar svog fazona. Zar ne prijatelju?

Electromaster
05-05-2009, 13:32
Hedhanter, svaki put kada ti napišeš post, jedan mali slatki zeko negdje u svijetu ugine.
Prestani, molim te. Zbog zeke. :(

McPingvin_v2.0
05-05-2009, 14:18
Ma možeeee :)

eddie2142
05-05-2009, 14:25
jebite se! Nemojte citirati headhuntera, ovi koji su ga blokirali(kao ja) ne zele slusati njegove pizdrarije...

inace, slazem se sa prijedlogom sve dok se admini slazu, nije toliko vrijedno da im proturijecim ako oni ne zele ili ako stave to umjesto Total Wara...

Grim
05-05-2009, 14:37
Dobra ideja ja sam za :)

Arbiter of Change
05-05-2009, 14:39
Ako ovo prođe onda može slobodno i čitava rekonstrukcija PCP foruma po principu "podforumi unutar podforuma", ali ako nije do sada čini se administraciji odgovara trenutni layout foruma, kakav god bio.

RIDER32
05-05-2009, 17:31
headhunter @ Sick bi bio najsretniji da mi daju xbox :P


Podrzava ideju. Zapravo ovako: predlazem da se otvori cjela sekcija o racunalnom hardwareu i softwareu. Dakle da tu bude i software malo iscjepkan. npr: desktop PC, periferija, prjenosnici, mobiteli i konzole, operativni sustavi, ostali programi... nesto u tom smislu.
I da se mozda rastereti vec ionako nateceni pomagaj brate otvaranjem PC helpdesk podforuma.

Bartuc
05-05-2009, 18:06
Ako ovo prođe onda može slobodno i čitava rekonstrukcija PCP foruma po principu "podforumi unutar podforuma", ali ako nije do sada čini se administraciji odgovara trenutni layout foruma, kakav god bio.

Nije da im odgovara nego im se ne da zajebavati s time :D

The Jackal
05-05-2009, 18:11
Dobra ideja.

###DK###
05-05-2009, 18:36
Što se mene tiče, može.

Luka
05-05-2009, 19:32
http://vidilab.com/forum/index.php

Sickmanno1
05-05-2009, 20:48
Slazem se sa svim, ali smatram da bi u tim podforumima trebalo otvoriti podforume npr. da u periferiji imamo posebno tipkovnice, a posebno miseve, podloge, gejmpade, volane, monitore, zvucnike i ostalo. U hardvareou da iamo posebno kucista, ploce, procare, grafe, meme, napajanja, tvrde i ssd diskace, optiku, hladnjake, ventilatore, kablove, paste, alat i ostalo. Konfiguracije i prijedlozi i savjeti neka se premjeste u hardvareski pomagaj brate podforum, jer ionako vecina trazi pomoc kod konfi, a nek svaki forum dobije svoj pomagaj brate podforum za hitne slucajeve i brzu akciju/reakciju na sveopstu satisfakciju yea HHH...

Daaaaaaj...kompliciras jako. Onda bi postojalo 126 podforuma. Istina bilo bi najpreglednije ali teorije za ostvarenje toga su nikakve...


Nemam ništa protiv toga no ne vidim smisao da se sve tako radi na pola.Već vidim za par dana temu ajmo tako srediti software.Također mi takve ankete nemaju smsla ukoliko se admini nisu složili s prijašnjim stvarima koje je bezimeni naveo a ticu se svega napisanog u ovom topicu.
I čemu posebno mjesto za APPLE?? Mogu nabrojati gro firmi koje bi zasigurno bile ispred Apple-a. Možda zato jer ih WEDRAN puno štuje? Ili zato što se povećava broj usera IPHONA? he he

Software nije ni upola popularan i vezan za gaming kao hardware. Posebno mjesto za Apple sam makno, makar je ideja bila da se zbog Apple mjesta privucu i Mac korisnici, al nevazno.

Nemres nabrojati ni 2 firme koje su ispred Applea. I da totalno si me skuzio...to je zbog Wedrana, ono ulizujem mu se mucho.....


Pa nek lijepo nasi dragi administratori daju na tjedan dana svoje ovlasti npr. Sickmannouououou i Bartucucu i neka ih poslije za trud nagrade npr. pretplatom na PC Play ili novom CD plocom koju snimio je Dzej... Ako moze Index.hr dijelit laptope, moze i PC Play kad je vec toliko skup od oglasivaca pobrati par komada hardvarea pa podiliti vridnim modovima sto zele uljepsati i poboljsati unsere forum!

Sve to lijepo zvuci ali nepotrebno je dok god ima ljudi koji bi radili za svoj communitiy 4 free. Ima ovdje hrpa ljudi i sposobnijih od Sicka i Bartuca koji bi ti mogli napraviti da im se da prilika i uzivali bi u tome...ja osobno nemam pojma o phpBBu i nikad ne bi prihvatio mjesto administratora (kao da bi mi ga ikad i ponudili lol)...


http://vidilab.com/forum/index.php

Mislim da Gaming ima malo vise veze sa Hardwareom od Hardwarea sa Gamingom (lol)

Deadwalker
05-05-2009, 21:54
podrzavam prijedlog Sick-a. Hardware podforum je dosta velik i natrpan svime i svacime, tak da ova podjela bi donijela reda i preglednosti... :thumbs2:

kulamasta
08-05-2009, 00:47
Vezano uz temu, PC Play forum je definitvno najlosije (da ne upotrijebim negu goru rijec, makar realniju) organiziran forum koji sam vidio u zivotu...

Nadam se da onaj koji je radio doticnu organizaciju ne prima novac za svoj "posao"

RIDER32
08-05-2009, 00:53
PCPlay forum je najslađe zbrkani forum koji sam vidio u zivotu i upravo to me privlaci na njemu :oops:
Mnogi podforumi forsiraju raspravu bas o jednoj grupici zbivanja to im i uspjeva.
IgGy svaka cast :pray: (mislim da ga je on pravio)

IgGy
13-05-2009, 15:45
Oke je ideja, no zasad se bojimo da bi se hardver u tom slučaju možda malčice razvodnio, što bi u konačnici potencijalno smanjilo diskusiju na temu hardvera, što nikako ne želimo.

Istina, hardver podforum je sada hrpa... svega, i drago nam je što je diskusija o hardveru na tom nivou na kojem trenutno jest, no jasno nam je da se nekima možda malo teže snaći, te pronaći temu u kojoj se nalazi odgovor na njegovo pitanje. S druge strane, ljudima je jasno da upravo u tom podforumu mogu pronaći apsolutno sve što ih zanima na temu hardvera...

Drugim riječima, da skratim, realiziranje ideje je pomalo škakljiv postupak, no to ne znači da se neće dogoditi.

@RIDER32 - forum smo zajednički radili Wiking i ja. Prvu, recimo pre-alpha verziju s osnovnim podforumima (tipa gaming općenito, alt-f4 itd) sam radio ja, no nakon nje je slijedio velik zajednički rad Sečena i mene koji je uz pomoć naših vrlih moderatora i admina izrastao u ovo predivno čedo :)

Sickmanno1
13-05-2009, 20:52
To cijenim. Odgovor admina :D

Nadam se da ce ideja urodit plodom :wink:

DJ Not Nice
01-06-2009, 00:25
Definitivno podržavam ideju.

Ivan_87
01-06-2009, 09:53
ajde sicko napokon nešto pametno od tebe kako bi rekao naš kolega amd freak :) :bravo:

W1k1n6
04-06-2009, 09:43
Meni je ideja zanimljiva ali bi je trebalo još malo razraditi, može biti više ili manje "podgrupa" samo neka budu razdijeljene na one segmente koje ljude (gamere) najviše zanimaju, recimo ovako nešto:
1. Konfiguracije
2. Grafičke kartice
3. Periferija
4. Komponente
5. Savjeti za kupovinu
6. Radioničke vježbe (tu bi bili savjeti u vezi slaganja hardvera, optimizacije, drivera, OCanja i sl)
7. Mobiteli

Kako vam se to čini? Što bi dodali/izbacili? Prijedlozi za modove?

EDIT: PCP forum je nastao na inicijativu IgGya, koji je i napravio prvu verziju, iskreno ja sam bio pomalo skeptičan jer je tada žario i palio gamer.hr forum na kojemu su visili svi gameri pa nisam znao da li ima smisla pokušati konkurirati nečemu što postoji već toliko godina, no pokazalo se kao pravi pogodak. Vremenom smo ga razvijali po tom sistemu da uvijek bude malo pomaknutiji od svih drugih, stoga je i ta "neorganiziranost" zapravo dio našeg zaštitnog znaka. Nije bila nikakva mudrost posložiti forume, podforume i grupe po vojničkom i strogo logičkom ustroju, no nama bi to bilo predosadno.

Anarion.Umarth
04-06-2009, 09:49
čini mi se da je podpodforum savjeti za kupovinu bespotreban

W1k1n6
04-06-2009, 10:00
čini mi se da je podpodforum savjeti za kupovinu bespotreban
Pa ne znam baš, sve vrvi pitanjima tipa "imam toliko i toliko para, što mogu dobiti...)
Nisam pratio previše u zadnje vrijeme, možda se smanjilo, ali jedno vrijeme je svaki treći post bio na taj isti kalup.

Anarion.Umarth
04-06-2009, 10:03
ali zato služe komponente, inače bi bilo istih tema i u jednom i u drugom "odjeljku"

W1k1n6
04-06-2009, 11:15
Upravo stoga bi drugi podforumi bili lišeni savjeta za kupnju jer bi se sve teme tog tipa nalazile na jednom mjestu, čime bi tematski podforumi bili lišeni upita tipa "što mi se isplati za 2000 kuna".

Lord Ragnarok
04-06-2009, 11:28
treba ga malo razvrstati, no opek ne ovoliko. recimo ovako bi bilo bolje

1. Konfiguracije
2. Periferija
3. Komponente
4. Savjeti za kupovinu
5. Radioničke vježbe (tu bi bili savjeti u vezi slaganja hardvera, optimizacije, drivera, OCanja i sl)
6. Mobiteli
7. Prijenosnici

graficke kartice=komponente ako se ne varam, tako da nema bas previse smisla odvajati ih. no ako zelis inzistirati na tom odvajanju onda rade ovako napravis jer bi neki mogli reći da je to ''komponentska diskriminacija" :p :
1. Konfiguracije
2. Grafičke kartice
3. Procesori
4. HD
5. Zvučne kartice
6. Matične ploče
7. Periferija
8. Savjeti za kupovinu
9. Radioničke vježbe (tu bi bili savjeti u vezi slaganja hardvera, optimizacije, drivera, OCanja i sl)
10. Mobiteli
11. Prijenosnici

bilokako ostaje podforum ''savjeti za kupovinu'' koji je ubiti koristan te ce zasigurno imati svoju publiku.
hmm ugledo temu iznad ove atm, pa eto, mogli bi i dodati podforum u hardware-u za laptope

Bartuc
04-06-2009, 11:30
1. Konfiguracije
2. Grafičke kartice
3. Periferija
4. Komponente
5. Savjeti za kupovinu
6. Radioničke vježbe (tu bi bili savjeti u vezi slaganja hardvera, optimizacije, drivera, OCanja i sl)
7. Mobiteli



Ja bi spojio "Konfiguracije" i "Savjeti za kupovinu" u jedan odjeljak, te "Grafičke kartice", "Periferija" i "Komponente" u jedan odjeljak.

Znači da imamo:

1) Konfiguracije - slaganje i savjeti oko čitavih konfa
2) Komponente - savjeti oko pojedinih komponenti
3) Radioničke vježbe - korisnički radovi, recenzije, helpdesk i sl.
4) Mobilno - laptopi, mobiteli, smartphone...

Constantine
04-06-2009, 11:40
Bartucova ideja je dosad najbolja.

Sphinx
04-06-2009, 12:27
Meni se sickov prijedlog najvise svida, jer je najjednostavniji i nema potrebe za daljnim razvodnjavanjem podforuma

Sickmanno1
05-06-2009, 07:29
Znači da imamo:

1) Konfiguracije - slaganje i savjeti oko čitavih konfa
2) Komponente - savjeti oko pojedinih komponenti
3) Radioničke vježbe - korisnički radovi, recenzije, helpdesk i sl.
4) Mobilno - laptopi, mobiteli, smartphone...

Me like...

Sto se tice modova....ima tu dosta ljudi koji znaju...

Izdvojio bi najvise....

Karlo_from_BjelovarSjer je mlad i perspektivan i zna o hardweru puno. Nikad ga nisam ulovio da se flejma ili nesto slicno...po mojem misljenju vec je odavno trebao biti MOD...

(cistaljka prosla a street je jos uvijek mod na hardwaru......zasto pobogu? Pa dode svakih 2 tjedna u hardware?)

IGoR_2803Sjer je cool decko, koji pije pivu i koji je apsolvent. Sala....isto kao i karlo, samo bez onoga mlad jer konjina ima vec 23 godine xD

HellboyaSbi volio vidjeti u Mobitelima i Laptopima....al neznam koliko je to ostvarivo :(

Kalhanta i ShakaSdefinitivno bi volio vidjeti u sastavljanju konfi itd...

Bartuc
05-06-2009, 09:40
Slažem se sa izborom moderatora. Pogotovo sa Karlitom, dečko je ozbiljniji nego ja i Sicko, a upola mlađi xD

IGoR_2803
05-06-2009, 10:00
IGoR_2803Sjer je cool decko, koji pije pivu i koji je apsolvent. Sala....isto kao i karlo, samo bez onoga mlad jer konjina ima vec 23 godine xD


:shy: :oops:

@bartuc: mislim da neozbiljnost dolazi s godinama, ne vjerujem nikome ko tvrdi suprotno :)

sviđa mi se bartucova ideja strukture HW podforuma, mislim da bi više od te 4 kategorije bilo ipak previše...

W1k1n6
05-06-2009, 10:58
Bartuc me preobratio :) Mislim također da je njegova razrada ideje najkvalitetnija i najsvrsishodnija.
Ajmo još malo rasprave oko prijedloga za modove, slažete li se s Sickannovim prijedlozima, imate neke svoje? Naravno malo obrazložite, nemojte ići po ključu da vam je netko frend, već isključivo gledajte da su to ljudi koji su aktivni, znaju materiju i po mogućnosti da su čim manje skloni prežestokoj komunikaciji kada brane svoja stajališta.

Bartuc
05-06-2009, 11:05
Da, ne smije biti previše podforuma pošto bi to bilo nepraktično i za održavanje i za praćenje. Ono je optimalno pošto su to 4 najvažnije grane koje se pojavljuju u sadašnjem HW-u.

Imamo brdo korisničkih recenzija, radova, modova kućišta i komponenti... sve se to može fino odvojiti od slaganja konfiguracija te preporuka komponenti te rasprave oko istih.

A mobilno, sve su popularniji ti mobiteli/smartphoni i laptopi. To bi se taj čas popunilo...



Ostane na modovima samo da si odvoje sat/2 i razdvoje teme po podforumima. Što ne mora biti isti dan gotovo, nikome se ne žuri. HW ima samo 15 stranica, a Sicko će biti zadužen za razvrstavanje pošto je to bila njegova ideja :D



PS: Igor, imaš praf, što sam stariji, to sam neozbiljniji :D Na svog staroga sam, kada treba biti ozbiljan, onda je opako ozbiljan, ali 90% se zajebava onak carski, boli ga qurac što ima 42 godine :pray:



PPS: Nakon ovoga mi je žao što više nisam mod xD

Bartuc
05-06-2009, 11:13
Što se moderatora tiče, HW je jedan od najaktivnijih podforuma na PCPlayu i slobodno ih stavite malo više.



Karlo from BjelovarSMORA biti moderator i to svih podforuma osim možda Mobilno odjeljka. Dečko bi taj posao odlično obavljao.


Ne znam da li je HellboySopcija, vjerujem da bi bio dobar mod u Mobilnom odjeljkuSali ne znam kako stoji sa Adminima :D Osim njega, tu bi dobar bio SickmannoSdefinitivno pošto uvijek preporuči najbolji laptop.


A IGoR_2803Sbi isto po meni bio odličan za sve podforume.


Kalhanta i Shaku još nebi stavio kao modove. Odlični jesu, ali su još rookies. Možda kod sljedeće čistke...



PS:

Zaboravio sam i Bezimenoga. On je strićek u godinama i mislim da nebi bio loš moderator. Aktivan je svega u par podforuma, ali najaktivniji u HW-u.

Sickmanno1
05-06-2009, 11:38
Ja isto zaboravio na bezimenog...i jos na dosta njih...

Al ak se nevaram bezimeni je bio MOD i nije mu se svidjelo :(

Bartuc
05-06-2009, 11:50
Ne sjećam se. Ali dobro, tko ne želi, nitko ga ne sili... Treba prvo pitati ljude koje smo predložili...

Sickmanno1
05-06-2009, 12:09
Ti si papak sto neces biti MOD vise :(

I debel si :P

Bartuc
05-06-2009, 12:22
:(

Baš ti hvala.

Hellboy
05-06-2009, 15:40
Hellboyev UCP mjesecima veli:
Your warning level: [ 1 ]

Ergo, otpadam.

Sgt. Bull
05-06-2009, 15:55
Hellboyev UCP mjesecima veli:
Your warning level: [ 1 ]

Ergo, otpadam.
Ane, koliko ovo čudi inače treba da traje? Meni stoji od desetog mjeseca =(

OnTopic: Hardware će moćno izgledati. A i red je da se napravi podjela da se konačno razlikuju kategorije.

bezimeni
05-06-2009, 16:05
Zaboravio sam i Bezimenoga. On je strićek u godinama i mislim da nebi bio loš moderator. Aktivan je svega u par podforuma, ali najaktivniji u HW-u.

Hm....ne bih ja hvala , ovdje sam zbog razonode a ne nekakvih obaveza.Osim ako mi ne odluče dati besplatnu pretplatu na Vidi .Tada bih pristao.Uostalom volim svakome reći što želim bez dlake na jeziku...nekakve moderatorske obaveze i dotična struktura ponašanja bi me samo sputavala :D .

+ moderatori na ovome forumu imaju jako malo ovlasti ...sve što mogu je zaključati temu i dati nekakvu opomenu.Nemaju nikakvih stvarnih ovlasti koji bi ih prikazali autoritetom na forumu.Za svaku sitnicu moraju kukati adminima ako žele da se neki korisnik stvarno i kazni ...loše i smješno.

RIDER32
07-06-2009, 02:07
Zaboravili ste i borlica. Decko se kuzi i u zippo upaljace i u hardware :D

Sickmanno1
08-06-2009, 09:33
Zaboravili ste i borlica. Decko se kuzi i u zippo upaljace i u hardware :D

ali nije bash aktivan u zadnje vrijeme...

W1k1n6
08-06-2009, 11:37
Ajd pliz postojeći modovi u hardveru pitajte ljude koji su predlagani da li žele moderatorske ovlasti u navedenim podforumima. Čim dobijete odgovore od svih javite mi na pp pa krećemo u realizaciju. Proširenje moideratorskih ovlasti je zasebna tema o kojoj možemo raspravljati u zatvorenom dijelu foruma odnosno u "Vijeću modova".

Sickmanno1
08-06-2009, 12:04
delete..

Karlo_from_Bjelovar
08-06-2009, 13:02
hehe, sicko me PMom "uputio" da bacim pogled na temu... ;)
takoder, prrihvatio bi poziciju moderatora i polaskan sam prijedlogom... ^^

eh i da... ja bi u periferiju jos dodao i zvucnike, monitore, kejsove i gadgete (tipa ono, mini tipkovnice sa samo "najnuznijim", al dobro, to se podrazumjeva pod periferija)... (ako je vec neko napisao ispricavam se, samo sam prvi post procitao)

Insert
13-06-2009, 17:53
nisam čitao temu, ali se lslažem sa sickovom idejom u prvom postu

The Jackal
16-06-2009, 12:32
Kul. :D Sad je Sickmanno1 hepi zbog tog svog hardveraja

Grim
16-06-2009, 12:37
Da hardware podforumi :)

Raz
16-06-2009, 12:38
Ček, sad imamo dva hardware podforuma :)
Mislim da bi nešto takvog trebali napraviti i sa gaming podforumom.

The Jackal
16-06-2009, 12:38
Čestitke adminima. Napokon slušaju nas smrtnike

Hellboy
16-06-2009, 12:39
Ooooh, mobilni podforum. Možda ga budem tu i tamo i posjetio.

The Jackal
16-06-2009, 12:40
I ja bih mogao pošto kupujem next week iPhone :D

Grim
16-06-2009, 12:42
Moderatori: Sickmanno1, Gwin, Bartuc, IGoR_2803, Karlo_from_Bjelovar
Svi lijepo poslozeni u sva 4 podforuma :)
Sada mi se forum cini veci jer vise moram scroolat na pocetnoj strani. :)

Constantine
16-06-2009, 12:49
I ja bih mogao pošto kupujem next week iPhone :D
novi?




Kako to da je jos tu hardware podofrum koji je prije bio,zasto nije izbrisan.

The Jackal
16-06-2009, 12:51
Da.. Novi :D

Stari podforum je tamo. Vidiš da prebacuju teme iz tog u ove nove podforume.

Sickmanno1
16-06-2009, 14:01
Kul. :D Sad je Sickmanno1 hepi zbog tog svog hardveraja

Nemas pojma kak sam hepi sto moram milju tema pobacat po novim podforumima :D

marijanovic
16-06-2009, 14:16
Samo ste modovima navalili više posla :rotfl:
Da ih je više bilobi i lakše i previše xD

U svakom slučaju dobrodošlo osvježenje :pray:

Hellboy
16-06-2009, 14:20
Kek, Bartuc se taman riješio moderiranja kad eto ga opet. I sad 4 podforuma. XD

Owned? :D

Bartuc
16-06-2009, 14:56
Hahaha, baš sada gledam i :o

A jebiga, sada će barem biti zanimljivije :D

Bartuc
16-06-2009, 15:01
Lol na kvadrat :D


Sada skužih da nisam mod u starom HW podforumu, tako da nemrem prebacivati teme iz njega u druge podforume. Samo Sicko, Gwin i Street to mogu xD

Hellboy
16-06-2009, 15:09
Posebnu pažnju obrati na mobilni podforum ili čem te analno obeščastiti. :D

Karlo_from_Bjelovar
16-06-2009, 15:27
nemojte jos saltat okolo topice iz "glavnog" hardwarea...
mislim da ovo nije dobro rijeseno...

mislim da bi to ovako trebalo izgledati:

sastavljanje novih konfiguracija i prijedlozi oko nadogradnjeS- trebalo bi stavit u jedan podforum...
periferijaS- monitori, zvucnici, misevi, tipkovnice, gadgeti
mobiteli i laptopi [mobilno]S- sve je jasno...
rasprava o novom hardwareuS- tipa dode nova serija ati/nvidia kartica, procesora etc, otvori se topic - i raspravlja se, linka se na nove dobre reviewe, stavljaju benchevi korisnika koji kupe taj hardware i slicno
hardware helpdeskS- takoder sve jasno...
korisnički radovi, opsežni reviewi, benchmark top listeS- [pogledaj gornji opis]

npr ako neko kupi grafu novije serije koja nije "davno" izasla, izvrti crysis i sta ja znam, 3dmark - to se ne moze nazvati reviewom... ali bi sigurno dosta ljudi zanimalo reze tog bencha buduci da se o toj seriji probablly vodi rasprava u "rasprava o novom hardwareu"...

RIDER32
16-06-2009, 15:37
Nisam ni primjetio da je razvrstano. SAmo sam se scrolo dole do banneda :D


Meni se ovako sviđa i tako je dogovoreno. Samo neznam di ce ici periferija :D

Bartuc
16-06-2009, 15:47
Meni se samo ne sviđaju opisi podforuma. To je Wiking samo prekopirao ono što sam ja napisao, a tamo sam to napisao samo okvirno da se zna što bi podforum obuhvaćao.



Trebali bi osmisliti za svaki podforum neki zajebantski opis, tako da ne odudara od ostatka foruma... Ko ima ideju, neka se raspištolji pa to pošaljemo Adminu na PP. To je čas posla onda prekopirati iz inboxa u opis podforuma.



PS: Periferija ide pod Komponente... Logično.

vex
16-06-2009, 18:49
Sve je to ok.. ali mi se ne sviđa lokacija.. moram scrollati u 3pm a inače sam ušao na forum i odmah otvorio gaming općenito i hardware.
Ako je ikako moguće da ga postavite višlje.. ipak se hardware podforum dosta koristi.

CrIsIs FuN
16-06-2009, 18:58
pa da se admini ne muce mozete staviti hardware pod favorites i samo kliknuti na njega.

The Jackal
16-06-2009, 19:10
@Bartuc

Nešto ovako?


Mobilno

Laptopi, mobiteli, smartphones... sve ono što očajno želi nadmašiti desktop računala sa svojim malim dimenzijama i svojom prenosivošćuu.

Komponente

Unutarnji organi bez kojih naši PC-evi nebi živjeli

Konfiguracije

Imate 3k kuna i neznate kaj od kompa da kupite? Ovdje se možete raspitat sa našim forumašima kako dobit solidan komp za te sitne pare.


Neznam kaj bi se dalo zmislit za onaj četvrti.

Luka
16-06-2009, 19:16
Tema "Novi podforumi." je spojena s ovom.

RIDER32
16-06-2009, 23:52
The Jackal @ nije sarkastićno :(

K4ciga
17-06-2009, 02:33
Radioničke vježbe bi mogle imati u opisu nešto kao Hitna pomoć,jel,ipak je to helpdesk.

The Jackal
17-06-2009, 12:28
Što se kosi sa Pomagaj Brate

K4ciga
17-06-2009, 23:46
Nisi u pravu.

The Jackal
18-06-2009, 14:18
Lurkaj malo po pomagaj brate. Ima tam isto tako pitanja što se tiče hardveraja. A pošto je Pomagaj brate više manje ''na vrhu'' a helpdesk za hardver ''na dnu''.. veća je šansa da će tamo pitat pitanja nego u helpdesku za hardver.

Constantine
20-10-2009, 19:15
jedno kratko pitanje,sad kad je sve premjesteno i dobro posloženo zasto se pobogu ne izbrise HW podorum,samo zjapi prazan i zauzima prostor,također nebi bilo lose da se pomake gore ispod gmk-a a ne ovako skroz dolje.

McPingvin_v2.0
20-10-2009, 19:46
U hardver fakjuu ima još puno tema koje se ne bi prikazivale na searchu ako bi netko tko nije mod/ admin tražio ukoliko podforum ne bi bio javan. Previše je posla sortirat topice i prebacivat u nove podforume :)

Constantine
20-10-2009, 20:02
i zbog toga sto se nikom neda to slozit ce ostat tamo vjecno?
uostalom,sto to toliko vazno ima da mora ostat,sve bitne teme su raspoređene.

McPingvin_v2.0
20-10-2009, 20:15
Hrpetina tema koje mogu iskočiti na searchu :)

Nije da nekom smeta tamo :)

RIDER32
20-10-2009, 23:31
Vec sam predlagao, i opet cu.
Zasto se forum nebi strpao u jedan podforum (radionicke vježbe) i rjesli se svi problemi.
Uostalom Radionicke vježbe jako lice starom podforum. Zasto se ta 2 nebi spoila?