PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cudo za gledanje filmova!



Madox
04-05-2009, 23:13
Vecer narode,
Sry ak sam fulao mjesto za temu, i na glupoci naslova, slobodno rename u nesto bolje :O

Uglavnom treba mi savjet, posto dosta cesto putujem na relaciji Osijek- Zagreb i obrnuto odlucio sam si kupiti neku stvarcicu di bi mogao gledat filmove.
Ono sto bi ja htio od tog cuda je ovo:
Malih dimenzija,
baterija minimalno 3 sata, veliki plus ako izdrzi duze ili ako se moze kupiti dodatna.
Bez nekih divljih pretvaranja formata filova da ih mogu gledat,
mora hvatat wlan posto namjeravam i na poslu surfat na netu snjim. ( znaci surfanje, msn , ogame i takve pizdarije )
Minimalno 4 gba memorije
+ ako je moguce da se mogu USb stickovi spajat na njega i gledat s toga
Dajem do 2000kna za novi aparat, posto mi netreba za nista special kupio bi i polovan.

Prvih par stvari koje su mi pale na pamet su :
PsP :
pozitivna strana - mogao bi i neke igre igrat na njemu
negativna - nema tipkovnicu pa bi bilo tesko surfat , navodno je gledanje filmova na njemu jadno.

Nokia 5800 ( ona nova xpress music neka )
pozitivno - za razliku od PsPa ima tačskrin tipkovnicu sto bi mi olaksalo surfanje
negativno - baterija bi riknila nakon 2 sata prolly

I zadnje
http://www.nabava.net/asus-eee-pc4g-w02 ... 3569_p.php (http://www.nabava.net/asus-eee-pc4g-w020-celeron-4gb-ssd__23569_p.php)
To mi je predlozio lega, znaci neko malo takvo cudo.Baterija je bolja od ovo dvoje gore,ima tipkovnicu tak da bi mogao surfat.
edit : zaboravih napisat da nemora biti bas samo ovaj , npr sad sam gledao i naisao na HP neke mininote koji izgledaju zanimljivo :D


Znaci meni treba nesto na cem bi mogao u vlaku/busu gledat filmove i slusat glazbu.Na poslu bi ga koristio za surfanje.
Normalno da se ja u nista od toga nimalo ne razumijem i da sam ovo sve napisao na temelju stvari sto sam procitao na netu pa nemojte zamjerit ako sam neku glupost izvalio.

sad sto bi mi vi predlozili?
mene normalno najvise privlaci notebook, posto mi daje puno vise mogucnosti.
Pa ako mi mozete predloziti nesto, normalno nemojte se bazirati samo na PsP,nokiji toj i asusu...to je samo ono sto je meni poznato da bi moglo zadovoljit moje potrebe.
I ako imate jos koji link di bi mogao pitat . hvala :D

ps. sto se tice cjene.ako bi isao na soluciju notebook onda bi mogao izdvojiti i nesto vise para ako cu dobiti dosta bolje cudo.

Sickmanno1
04-05-2009, 23:28
Vjerovatno si mislio na 4GB prostora minimalno a ne memorije :D

Uglavnom, ono sto tebi treba jest NetBook :D

Ja bi ti preporucio da uzmes ili Acer Spire One ili HP Mini-Note.

Cijena i jednog i drugog ti je oko 2500kn, ovisno o trgovini i ovisno o modelu.

Osobno bi si uzeo ovu zvjerku:

ACER ASPIRE ONE D150

http://www.va.com.hr/ekupi2009/asapire%20blue.jpg

Intel, Atom, N280, 1,66 GHz, 1x 1024 MB, 10,1'', 1024x600, SATA 160 GB, Windows® XP Home, 1x 10/100 Ethernet,802.11b/g, USB 2.0 3, 1,33 kg, 0,3MPx kamera, multi in 1 card reader, plavi

2.598,60Kn (www.adm.hr (http://www.adm.hr))

RIDER32
04-05-2009, 23:32
Ja sam npr u subotu (khm. bila je nedjelja... :D ) gledao wall-e na iPhoneu. :D
Međutim iPhone je jedan veliki poluproizvod i bez puuno appova kojih se placaju, taj "polumobitel" je gotovo neupotrebljiv.

Eto sad znas da i iPhone moze vrtit filmove :D (iako ti ga nepreporucujem ako nemas stvarno viska para u đepu (a vidim dabas nemas)).


btw. SE xperia? > google...

W3DR4N
05-05-2009, 00:22
Netbook ne može puštati HD Ready. Atom je jednostavno preslab. Celeron u EeePC-u je još slabiji.
Čak i da može, film bi popio bateriju za svega sat-sat i po.

Da sve to nekako može proći, 7 inčni ekran na najmanjem EeePC-u je premalen za bilo kakav film.
9 inčni ekran na Aspireu ima glossy finiš, pa ćeš sliku vidjeti tek da se nađe.

Ili kupi konkretan lap, ili se ne budeš nagledao filma.

Mobiteli, ručne konzole i ostale sitnarije možeš koristiti za pogledati filmić na youtubeu. Sve iznad pet minuta je muka.

Sickmanno1
05-05-2009, 01:38
Zasto pobogu pustat HD Ready filmove na NetBooku?

Btw spomenuti Spire ima 10.1" ekran :P

Madox
05-05-2009, 09:59
Da htjedoh napisat 4gb prostora... :oops:

Ugl ja laptop vec imam, i poprilicno je dobar...al mi nepada napamet svaki dan na posao nosit laptop koji je tezak i glomazan...a kamoli da ga svaki put nosim u Zg...

Za Iphone sam znao da moze pustat filmove itd, al za tako sta nedam pare...apsolutno i totalno mi se nesvida :P

Znaci najbolje bi bilo uzet neko malo cudo od notebooka ( ili netbook? neznam vise kak se zovu D: )... ja bi mjesecno na njemu pogledao nekih 5-6 filmova.ostalo bi bilo za surfanje.Tako da mi netreba nesto divlje...bitno je da izdrzi barem 3 sata u busu ili da dodatne baterije nisu preskupe.E da...kupujem u Osijeku...pa ako je moguce trgovine u stilu HGspot i Vemil...

Karlo_from_Bjelovar
05-05-2009, 10:44
ides toliko cesto u zg i sad nemos tamo kupit lapp... -.-"

Madox
05-05-2009, 10:52
nije da nemogu nego mi se neda tamo...onda da mi se nesto pokvari bi morao tamo nosit na popravak itd...a stim mi se neda jebat...jel u ZGu budem obicno preko vikenda kad trgovine nerade. Tako da bi rade u Osijeku, a sumljam da je neke divlja razlika u cjenama...

Niko Bellic
05-05-2009, 11:06
Evo ja sam tu vjerojatno najprikladnija osoba za davanje savjeta posto imam istih problema. Donedavno sam koristio Acer Aspire One (nekih 6 mjeseci), a sad koristim Njokiju 5800 IKSpressMusic, jer vecinom slusam mjuzu i zujim po netu. Od filmova sam odustao zato sto ih nazalost ima jako malo dobrih i zanimljivih, a nisam tip koji ce gledati isti film nekoliko puta. Moja preporuka ti je novi Acer Aspire One sa 10" ekranom i jacom baterijom koja dura izmedju 4,5 i 7 sati. Njokija je super, ali definitivno nije za filmove.

Madox
05-05-2009, 11:09
koliko kosta baterija za to cudo?
jel bi najrade uzeo odma 2 komada da budem siguran...

i ako moze link za Acer Aspire One...taman krecem na job pa nestignem trazit... ( link iz nase neke trgovine )

isto tak ako ti se da...napisi svoj opinion o 5800...cura si namjerava uzet nju ali bas za mobitel...pa ju zanima kakva je :P

Niko Bellic
05-05-2009, 11:27
O Njokiji sve najbolje. Ja sam u Vip-u produzio ugovor na jos godinu dana i platio ju 1491 kunu. Vip ju prodaje otkljucanu tj. radi sa svim SIM karticama...

Madox
05-05-2009, 14:19
:shock: danas me docekao šok na poslu...ukinili nam internet...
tako da mi jedino ostaje hvatanje wlana u zgradi pored...
nazalost za sada otpada opcija notebooka posto nesmijem po cijele dane drzat ga na stolu na poslu...
idem na opciju mobitela znaci...
treba mi neki mob... na kojem cu moci povremeno pogledat film, koji podrzava wifi ...
razmisljam o 5800 i kolega s posla mi napomenio LG arenu...KM 900 ako se nevaram je to...

any sugestions?
Uzeo bi na rate mobitel...
a ako ima u tele 2 u ponudi bi bilo najbolje...

Nodakim
05-05-2009, 14:48
Mogao bi uzeti i neki MP4,znam gledati filmove na njima...

bezimeni
05-05-2009, 15:38
Ja na more obavezno nosim laptop i barem 20-30 dvd filmova...ništa bez laptopa...sve ostalo je presitno za gledanje a danas ih ima solidnih već po 3500 kn.Da ne spominjem što se sve drugo može raditi na prijenosnom računalu .Radije uštediti do tog iznosa nego dati npr. 1000 kn za neki prijenosni dvd player sa malim lcd ekranom...

Madox
05-05-2009, 15:44
nekuzim jel toliko problem prvo procitat sve postove pa onda postat?
lijepo sam napisao da vec imam laptop ali da mi je on premasivan za nosit...

kao sto rekoh...sad trazim mob neki koji hvata wlan i na kojem cu moci koji put pogledat movie...shvacam da su ekrani mali i da je koma gledat filmove na njima ali jbga...
jel zna netko di se moze nabavit lg km900 arena osim u VIPU?

bezimeni
05-05-2009, 15:46
Pisao sam opčenito a ne direktno tebi...

Madox
05-05-2009, 18:59
nokia 5800 ili lg km900 arena?:D

njoka kosta manje i smart phone je, ali lg ima bolju kameru i podrzava divXe...
znati neki forum di bi mogao naci malo upucenije ljude u ove mobitele?

Karlo_from_Bjelovar
05-05-2009, 19:22
ubaci cafe mobile u gugl... ;)

Bartuc
05-05-2009, 20:10
Ja na more obavezno nosim laptop i barem 20-30 dvd filmova...ništa bez laptopa...sve ostalo je presitno za gledanje a danas ih ima solidnih već po 3500 kn.Da ne spominjem što se sve drugo može raditi na prijenosnom računalu .Radije uštediti do tog iznosa nego dati npr. 1000 kn za neki prijenosni dvd player sa malim lcd ekranom...

Tu je očita razlika između ljudi u 20-ima i ljudi u kasnim 30-ima. Ljudi u 20-ima gledaju kako ciceki na plaži skakuću u ritmu valova dok ljudi u 30-ima nose laptope sa sobom na plažu :D


Što se tiče mobitela, frend mi ima 5800 XpressMusic i kaže da je mobitel vrlo dobar za multimediju, lako se koristi i da je vrlo stabilan i odazivan. S time da se mora obavezno updateati firmware pošto mu je mobitel u startu bio jako loš no sve greškice koje su ga smetale su ispravljene u novijim verzijama softwarea.

S druge strane, što se multimedije tiče (filmovi/igre) te web browsinga, jedna 5800 XM se niti slučajno nemre mjeriti sa iPhone uređajem. iPhone je igračka, ali najbolja igračka te nema konkurencije na području multimedijalne zabave kod mobilnih telefona.

Oba uređaja imaju katastrofalno loše kamere, iPhone za nijansu lošiju, ali koliko kužim to te ne dira, tebi treba drito uređaj za zabavu.


LG-a osobno nebi uzeo. Proizvodi jesu dobri, ali ako se ne varam sve je to bazirano oko Java sučelja koje se niti slučajno ne može mjeriti sa Symbian odnosno iPhone OS-X sustavima. Tako da LG-a zaboravi. Gledaj ili Nokiu ili iPhone, treće jednostavno NE postoji. SE nudi Symbian sustave u novijim uređajima ali opet je Nokia na tom području bolja.


Pošto je 5800XM jedina isplativa Nokia za tu multimedijalnu primjenu zbog velikog ekrana, nemaš što razmišljati, ili Nokia 5800XM ili iPhone... iPhone je bolji za zabavu ali kužim da ga ne želiš, tako da ti ostaje jedino 5800XM.



Sistem eliminacije 8)

Madox
05-05-2009, 20:32
hehe puno hvala bartuc... :)
Ugl ako mozes pitaj legu dali je probao gledat filmove na 5800...cuo sam da se treba drkat i mjenjat formate filmova ... dok arena podrzava sama po sebi divxe...
a Iphone mi je jednostavno preskup za ono sto meni treba...ja se necu igrat na tome...jednostavno cu ponekad pogledat film, i svaki dan surfat na netu snjim...cak mi to nece biti ni glavni mob nego samo sporedni za ovak nesto :)

piciim sad u cafe mobile :D

RIDER32
05-05-2009, 20:54
Razgledaj malo i SE xperia. Mobitel na sebi ima Windowsov OS i ekran 800x400px sto je puno vece od ostatka konkurencije.