PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupnja novog miska... pomagajte



TutBlut
04-05-2009, 10:50
Pozz ljudi skupio sam si nesto para za novog parca. Sada imam Razer Copperhead ali mi je nezgodan za drzanje jer ima onu gumu da se ruke ne sklizu, ali i scroll mi otkazuje pa kad idem bacit bombu jednostavno je ispusti prije reda. Razmisljo sam o ovom: SteelSeries Ikari laserski http://www.hardveraj.hr/shop/product_in ... cts_id/438 (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/95_128/products_id/438)Sdodje 550 kn i meni se svidja, pogotovo njegov oblik i mijenjanje dpi-a, a naso sam i Roccat Kone laserski miš USB http://www.hardveraj.hr/shop/product_in ... cts_id/942 (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/95_128/products_id/942)Sovaj je 540 kn (10 kn jeftiniji od Ikari-a) ali ovaj mi djeluje nekako ogromno, kao da je jako velik i tezak mis...
Od igara igram najvise Cod2, Cod4 tako da mi treba mis najvise za te igre... Ako ima neko jedan od ta dva misa neka kaze kakvi su i koji da uzmem, jer ja bi si prije uzeo ovaj Ikari od SteelSeries-a.

vex
04-05-2009, 11:00
Jesi uzeo u obzir Logitech mx518?

TutBlut
04-05-2009, 11:20
Razmisljam i o njemu ali ova dva su mi upala u oko, cijena mi nije bitna jer imam dovoljno za jednog od ta dva... Zato i pitam ako neko ima ikari-a ili onog roccatovog da kaze kakvi su.. Je da je ovaj mx518 jeftiniji i da je dobar mis, ali ovi su i skuplji pa valjda ima nesta dobro u njima sta ih cini boljima od mx518...

Sickmanno1
04-05-2009, 11:27
Pricekaj da dode periferija g33k aka Wedran...

Siguran sam da je probao jedan od tih proizvoda ako ne i oba ^^

vex
04-05-2009, 11:58
Razmisljam i o njemu ali ova dva su mi upala u oko, cijena mi nije bitna jer imam dovoljno za jednog od ta dva... Zato i pitam ako neko ima ikari-a ili onog roccatovog da kaze kakvi su.. Je da je ovaj mx518 jeftiniji i da je dobar mis, ali ovi su i skuplji pa valjda ima nesta dobro u njima sta ih cini boljima od mx518...


Mx518 je robusniji i izdržljivji od ostalih,iako je mrvicu tehnološki slabiji (manje dpi).. no za običnog igrača je i mx518 sasvim dovoljan.. još ako ti leži u šaci kao i meni - kud ćeš bolje.

SkunK
04-05-2009, 12:04
Evo ja ti se recimo bavim kompetativnim gamingom vec 9 godina, i mogu ti reći da ti sve diktira što želiš igrati. FPS i RTS su npr. dva različita svijeta, i kad odlučiš što ćeš primarno igrati, onda suziš izbor na par miševa a onda se vodiš po :

- komentarima drugih korisnika
- isprobavanju ponuđenih miševa iz tog izbora
- veličina ruke, i način prepoznavanja kretnje miša (laser npr.)

Uzmi u obzir i koju ćeš podlogu koristiti.

I na kraju dobiš na izbor 1-2 miše i onda ti ostaje : koji je estetski tebi bolji, ima više cool ime i koja ti je marka "više fora" :)


Evo npr. ja sam tako odlučio prije 3 godine za Logitech G3 kao super izbor za jednog kompetativnog RTS gamera (Starcraft : Brood War) i to mi je najbolji izbor koji sam napravio u životu što se PC periferije tiče.

Sretno.

marijanovic
04-05-2009, 12:15
Moj savijet je da miša prije kupovine isprobaš u ruci. Najbolje mjerilo je vlastiti osjećaj.
Isto tako preporučam da uzmeš neki optički s infra-crvenom tehnologijom.
To su više manje svi optički preko 1000dpi, a pokazano je da su superiorniji laserskim.

Ako ti je rezolucija veća od HDReady (1280x720) nemoj uzeti manje od 1200dpi. Više je bolje.

Logitech serije G nemoj ni gledati pre loši su /lijepo izgledaju, ali zato im je strava praćenje brzine pokreta, akceleracije itd/.
Što se tiće Razera, nije loš al mislim da je preskup za ono što nudi. Meni se nijedan njihov nije slagao s rukom.

Moja preporuka -SLogitech MX518 - ako već hoćeš bacati pare za skup miš. Taj je navodno the best.
Ako se predomisliš i hoćeš nešto jeftinije, razmotri OCZ Equalizer, Canyon Laser Gaming mouse ili A4Tech X7.

Razzarach
04-05-2009, 12:26
mene x7 predobro služi a i izgleda dobro

SkunK
04-05-2009, 13:10
Moj savijet je da miša prije kupovine isprobaš u ruci. Najbolje mjerilo je vlastiti osjećaj.
Isto tako preporučam da uzmeš neki optički s infra-crvenom tehnologijom.
To su više manje svi optički preko 1000dpi, a pokazano je da su superiorniji laserskim.

Ako ti je rezolucija veća od HDReady (1280x720) nemoj uzeti manje od 1200dpi. Više je bolje.

Logitech serije G nemoj ni gledati pre loši su /lijepo izgledaju, ali zato im je strava praćenje brzine pokreta, akceleracije itd/.
Što se tiće Razera, nije loš al mislim da je preskup za ono što nudi. Meni se nijedan njihov nije slagao s rukom.

Moja preporuka -SLogitech MX518 - ako već hoćeš bacati pare za skup miš. Taj je navodno the best.
Ako se predomisliš i hoćeš nešto jeftinije, razmotri OCZ Equalizer, Canyon Laser Gaming mouse ili A4Tech X7.

Logitech G serija je jedna od najboljih serija gamerskih miševa koje je ljudski rod izumio. Počevši od Logitecha G1 pa nadalje.

Što se akceleracije tiče, neznam koliko si upoznat s tom tematikom no kod igranja igara koje traže bolju preciznost, najbolje je ugasiti akcelereaciju Windowsima, na XP se ipak mora registry fix za to upogoniti.

marijanovic
04-05-2009, 13:43
Moj savijet je da miša prije kupovine isprobaš u ruci. Najbolje mjerilo je vlastiti osjećaj.
Isto tako preporučam da uzmeš neki optički s infra-crvenom tehnologijom.
To su više manje svi optički preko 1000dpi, a pokazano je da su superiorniji laserskim.

Ako ti je rezolucija veća od HDReady (1280x720) nemoj uzeti manje od 1200dpi. Više je bolje.

Logitech serije G nemoj ni gledati pre loši su /lijepo izgledaju, ali zato im je strava praćenje brzine pokreta, akceleracije itd/.
Što se tiće Razera, nije loš al mislim da je preskup za ono što nudi. Meni se nijedan njihov nije slagao s rukom.

Moja preporuka -SLogitech MX518 - ako već hoćeš bacati pare za skup miš. Taj je navodno the best.
Ako se predomisliš i hoćeš nešto jeftinije, razmotri OCZ Equalizer, Canyon Laser Gaming mouse ili A4Tech X7.

Logitech G serija je jedna od najboljih serija gamerskih miševa koje je ljudski rod izumio. Počevši od Logitecha G1 pa nadalje.

Što se akceleracije tiče, neznam koliko si upoznat s tom tematikom no kod igranja igara koje traže bolju preciznost, najbolje je ugasiti akcelereaciju Windowsima, na XP se ipak mora registry fix za to upogoniti.

Pod akceleracijom sam mislio na pozitivnu i negativnu akceleraciju miša u radu. To se ne može nigdje isključiti ako je prisutno; samo se može malo smanjiti mjenjanjem postavki, firmware-a miša itd.

G1 dobro prati pokrete ruke do brzine 1.68 m/s. od 1.68 m/s do 3.30 m/s ne prati brzinu već ostaje na istoj brzini pokreta, a iznad toga nikako tj same greške (ide u krivom smjeru, brejka ...)
G3 dobro prati do 1.30 m/s, od 1.35 m/s naviše počinje s problemima.
S G5 je ista stvar kao i s G3, samo je promjenjen dizajn, dodani utezi i nekoliko više tipki.
Dakle Logitech serije G nije dobar, puno je bolje MX518, MX500 i MX300.

Izvor ESReality mousescore @ http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679.

SkunK
04-05-2009, 14:47
Pusti ti razne izvore poput ESRealitya. Čovjeku treba savjet iz prve ruke, normalno svako ima svoje mišljenje i to je sasvim OK no tako generalizirati i otvoreno reći da je Logitech G serija miševa loša, koju uz to 60% progamera koristi za kompetativno igranje je meni nezamislivo, da ne kažem pomalo glupo.

Isto neznam zašto navodiš sve te silne brojke i povodiš se nekakvom mini-recenzijom nekog websitea kad osim te akceleracije koja je podesiva kroz drivere - izbor ovisi o toliko niza faktora počevši od ergonomije, DPI-a, dodatnih tipki i još mnogih.

Tako da ono, opet ti kazem - ok je imati svoje mišljenje, no nemožeš tvrditi da je Logitech G serija loša zato jer ti smatraš da je npr. akceleracija bolja u drugim serijama miševa.


Ja isto tako mogu reći da ja MX serija skupa s 518 loša u potpunosti jer mi ne leže u ruci. No to nebi bilo ispravno jer je to moj dojam, što ne znači da isto vrijedi za nekog drugog.

W3DR4N
04-05-2009, 16:24
Mogao bih se raspisati, no od količine posla zbilja nemam vremena za to.

Najbolje mjerilo nije vlastiti osjećaj, već presjek zadovoljstva drugih korisnika. Većina miševa dolazi pakirana u usku plastičnu ambalažu gdje se može prisloniti ruka da se osjeti sam oblik, no krajnji dojam je puno više od toga. Pravi osjećaj miša se razvije samim pomicanjem istog u službi igre, dubine hoda i tvrdoće tipki, njihovog položaja u letu i mnogo drugih stvari.
Miš ne možeš isprobati jer je većina pakirana u ambalažu koju je potrebno nepovratno uništiti da bi se miš izdvadio, a "voziti" kutiju po polici trgovine nije rješenje.

Tehnologija ide naprijed konstantno, pa reći da je optički miš bolji od laserskog je maltene suludo. Jest da je ponajbolji optički miš bolji od jeftinog lasera, no ukoliko gledamo sam vrh ponude tehnologije, laser je višestruko brži i precizniji.

Ukoliko ti ne paše simetrični miš kakva je većina Razera, razmisli o kupnji miša za dešnjake. Dešnjacima su obično ugodniji za uporabu, a ukoliko si jedini korisnik miša, to ti ne bi trebao biti problem.

Ikari Laser sam imao, i što se tiče građe, gotovo je idealan miš, pravo "zidarski". Velik je, težak, i iznimno čvrste izrade. No ono što me odbilo od miša je njegova prevelika jednostavnost. Dva moda rada high i low sense, koje podešavaš kroz Steelseriesov control panel, nekoliko mogućih profila čije se ime ispisuje na skrivenom LCD ekranu na dnu miša. No, dvije tipke, scroll i tipka za mjenjanje sensa su jednostavno premalo za miš od šestotinjak kuna. Jednostavno je neupečatljiv, nezanimljiv.

S druge strane, Rocat Kone je apsolutna suprotnost. Kone je čisti pozer među miševima, s kontrol panelom gdje biraš jedno od šesnaest milijuna različitih osvjeljenja glodavca kroz linije na rubovima miša. Lijep je, odlično leži u ruci i vrlo je ugodan za rad. No nekako mi ne odaje dojam vrhunskog miša. Nekako mi je pozer među elitom. Šareni ljepotan s borbenom mačkom.

G linija mi se osobno ne dopada jer vuče dizajn još od prvih MX linija, legendarne tristotke izašle prije valjda sedam godina. Izuzev G9 i G9x, koji su fantastični i moderni miševi. Ne volim doduše sve te silne maske i utege jer su više šminka, nego li konkretna značajka. Neki se kunu u njegovu udobnost, no meni je odviše širok, nizak i kratak.

Imao sam sličnu dilemu prošle godine, no nisam imao puno glavolomki pošto sam sve gotovo sve gamerske miševe isprobao iz prve ruke.
Odabrao sam Lachesisa, tada najviši razred Razerovih miševa i općenito miš s najviše DPI-a. Njegova preciznost me privukla jer je doista bila uber alles.
Danas ima veću konkurenciju, no još uvijek predstavlja jedan od najboljih high end odabira, s još uvijek jednom od vodećih osjetljivosti.
Miš je simetričan, presvučen gumom i dosta grubih bridova, pa ne paše korisnicima koji cijelu "šapu" polegnu na miš.

Ovaj test od ES Realitya nije apsolutno nikakvo mjerilo. Osim što je iznimno star, ne dotiče se konkretnih primjera već nekakvih hipotetskih benchmarkova.
Nema veze s pravom uporabom miša, gdje visok DPI, kvalitetan laser i brz polling rate igraju glavnu ulogu.

Naravno, najbolji miš neće zasjati ukoliko ga polegneš na običan lakirani stol, pa ukoliko nemaš podlogu, računaj s tim da i na taj dodatak odvojiš stotinjak kuna.
Laseri se najbolje ponašaju na sintetikama, plastici i aluminiju, dok se baš i ne vole s platnenim podlogama, kao ni jako reflektivnim.
Optika će bolje podnositi platno. Računaj da Razerove podloge imaju više gume nego li platna u svom sastavu, pa se obično odlično nose s novim laserima.
Imaš odličnih podloga poput Cooler Master Dual Sidea ili Rocat Taita, te cijele serije SteelSeriesovih podloga, pa koju god odabereš ne možeš fulati.

Ako si doista perverzan, možeš pričekati nekoliko dana da se na tržištu pojavi Razer Mamba.

bezimeni
04-05-2009, 16:44
Bez obzira na ovaj kvalitetan i opširan post od kolege Vedrana ( kakvi su tek postovi kada ima vremena...) zahebi filozofije i uzmi ono što je provjereno već xy puta.MX 518 će ti prije dosaditi nego se pokvariti ili potrgati .Ja ga doslovno rasturam već skoro četiri godine a još nije pokazao znakove ni najmanjeg zamora .I ne brini za preciznost.Miš je savršeno precizan i brz.Na mom 32" ekranu preleti preko ekrana uz vrlo mali pokret ruke. I ne zamaraj se sa usporedbama laser vs optika...to ti je sve marketing i nema šanse da to osjetiš pri upotrebi miša.Npar ovaj MX 518 ne poznaje tilt...nikada , ali nikada ge ne moraš podignuti ni milimetra sa podloge kako bi dobio željenu poziciju.

Shaka
04-05-2009, 17:13
ako se dvoumis izmedu ova dva apsolutno ikarija.Ima moj susjed i mis je fenomenalan,opet gledaj da tebi odgovara jerbo ni taj kone nije los.Kvaliteta uopce nije upitna. :boohoo:

Bartuc
04-05-2009, 17:38
Kupi si Logitech MX Revolution, najudobniji miš na svijetu i to bez konkurencije. Brijem da ne postoji ruka u koju on ne legne kao pimpek u... mda :D Ozbiljno, probaj i doživi taj osjećaj, ziher ćeš se zaljubiti 8)

http://brokenremote.files.wordpress.com/2008/08/logitech-mx-revolution.jpg



PS: Lažem, postoji lijeva ruka u koju ne sijeda nikako :D

TutBlut
04-05-2009, 18:29
Eto zahvaljujem se Vedranu sta je napisao toliki post, samo imam jedno pitanje da kupujes jedan od ta dva misa (ikari ili kone) kojeg bi uzeo?
Meni je bitna preciznost i ne neka velika brzina (igram na 400 dpi sa svojim razerom i u igri mi je sens 2.1), podloga mi je Razer Goliathus Speed i super mi je...

W3DR4N
04-05-2009, 20:29
Osobno Roccat Kone

TutBlut
04-05-2009, 21:39
Najvjerojatnije si uzimam Roccat Kone mis, jer kad sam vidio da ovaj SteelSeriesov Ikari ima samo 2 dodatne tipke (koje su namjenjene mijenjanju dpi-a) zgadio mi se mis, a ovaj ima 8 tipki. Nisam se na te tipke ni obaziro jer sam mislio ono... mis od 550 kn, pa to mora imati,a vidi cuda-nema.

W3DR4N
04-05-2009, 22:26
A ima lijepih stvari po njemu. Već spomenuti LCD ekran za profile, žica obučena u mrežicu, pozlaćeni USB, gumirane bočne strane. Onako, sitnice koje čine kvalitetan finiš.

Shaka
05-05-2009, 10:07
ja bi uzeo u ozibr i najnoviji mis iz kuce gigabyte M8000,po recenziji na PCE stranici cini se jako dobrim.

EDIT: http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mou ... uctID=2944 (http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mouse/Products_Overview.aspx?ProductID=2944)