PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ciscenje



Lord Ragnarok
01-05-2009, 16:18
Zanima me kako ocistiti tipkovnicu od prljavstvine. ne mislim na one mrvice/gljivice/stagod drzitte i uzgajate ispod tipaka nego bas na plastiku. primjetio sam da na tipkovnici imam sloj nekakve masti+prljavstine natolozene. kada prijedem noktom preko toga tocno se zamjeti kako se sastrugao sloj toga.
jel ima nekog da je to cistio te da je nasao neki ekonomicni nacin osim struganja sa spuzvicom? (mozda neka tekucina ili nesto tako sto to cini lagano za ocistiti)

Frky
01-05-2009, 17:20
Možda sa onim čudom za staklo?

Sickmanno1
01-05-2009, 17:24
Ako imas skuplju tipkovnicu od 100kn vadi tipku po tipku i ribaj :D

Ako je jeftinija od 100kn odi kupi novu :D

Frky
01-05-2009, 17:28
Sickmanno nisi skužio čovjeka! Ne želi čistiti ono ispod, nego same tipke (njihovu površinu) jer mu se nakupilo prljavštine!

Lord Ragnarok
01-05-2009, 17:36
povrsinu tipaka te plastiku oko tipaka

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ifra=49969 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=49969)Srecimo na ovoj tipkovnici povrsinu iznad F# te ispod spacea, itd

Sickmanno1
01-05-2009, 22:11
Pa skuzio sam covjeka da zeli cistiti samo tipke...zato sam i rekao da skida tipku po tipku i riba...wtf?

Frky
02-05-2009, 01:00
Zašto bi radio dupli posao (vaditi tipke i ribati ih) kad može preći s krpom+neko-sredstvo-za-čišćenje po njima?

The Jackal
02-05-2009, 10:01
Vlažne maramice will do the trick

Sickmanno1
02-05-2009, 11:20
Zašto bi radio dupli posao (vaditi tipke i ribati ih) kad može preći s krpom+neko-sredstvo-za-čišćenje po njima?

Zato sto se na taj nacin moze desiti da ude voda/sretstvo za ciscenje tamo gdje ne zelis i da ti par tipki jednostavno prestane raditi ^^

Frky
02-05-2009, 11:21
Pa, ono, ikopčaš tipkovnicu, očistiš je i fenom je osušiš!

Sickmanno1
02-05-2009, 11:45
Ma OK, Frky...

Neda mi se svadati ni prepirati oko banalnih stvari...ja sam samo rekao nacin na koji ja cistim tipkovnicu jer je to sigurniji nacin. Ni ti ni autor teme nemorate cistiti na taj nacin.

Happy?

The Jackal
02-05-2009, 12:11
Sa vlažnom maramicom nemre uć voda unutra. Ne ispušta tekućinu. :roll:

Sickmanno1
02-05-2009, 13:32
Sa vlažnom maramicom nemre uć voda unutra. Ne ispušta tekućinu. :roll:

No shit, sherlock holmes ^^

Samo ono zanima me kako ce sa vlaznom maramicom skinuti milimetarski sloj govana na tipkama?

The Jackal
02-05-2009, 13:37
Iskopčaš ju. Onda jako i čvrsto briši po tipkovnici. Hey... it works for me ^^

zoky
02-05-2009, 13:38
Ništa....onda neka uzme drotkefu i uspjeh je zajamčen :P

...al kakve če biti tipke poslije, to je već drugo pitanje :D

ps: bar se ti prste neće sklizati

The Jackal
02-05-2009, 13:40
Ništa....onda neka uzme drotkefu i uspjeh je zajamčen :P

...al kakve če biti tipke poslije, to je već drugo pitanje :D

ps: bar se ti prste neće sklizati

:pray: :pray:

Care. Hm.. a jel može sa onom ko za bušilicu? Stavi se onaj dodatak hrapavi koji čisti.

Razzarach
02-05-2009, 13:43
nouvola pjena za čišćenje PC-a !
špricaj i glancaj

Frky
02-05-2009, 14:02
Ma OK, Frky...

Neda mi se svadati ni prepirati oko banalnih stvari...ja sam samo rekao nacin na koji ja cistim tipkovnicu jer je to sigurniji nacin. Ni ti ni autor teme nemorate cistiti na taj nacin.

Happy?

Ma nesvađam se nego mi je nelogično to da (kad bi se radilo o meni) idem vaditi svaku tipku i glancati je, kad mogu isključiti tipkovnicu i očistiti je brzinski krpom, ili eventualno, sa svake tipkice ostrugati nečistoću nožićem ili pincetom ...

zoky
02-05-2009, 14:05
Baš me zanima kakva je to tipkovnica da ju vrijedi čistiti!?

Ako je tako prljava, ona uzmeš novu ili kako ti je već Sick rekao u svojem prvom postu!


Ako imas skuplju tipkovnicu od 100kn vadi tipku po tipku i ribaj :D

Ako je jeftinija od 100kn odi kupi novu :D

i problem riješen...

C
03-05-2009, 02:02
Već sam negdje objasnio kako možete očistiti svaki dio tipkovnice, ne da mi se ponavljati...

bezimeni
03-05-2009, 09:12
Ja sam nedavno otkrio toplu vodu...žena me stalno gledala kako svako malo mašem sa kistom za farbanje po tipkovnici pa je otišla u DM i kupila mi tri stvari od kojih sam se preporodio....doslovno.Tipkovnica stara tri godine izgleda kao iz dućana , monitor se sjaji kao bebina guza , kućište je ponovno kao novo....Plastika , metal kao da se "nahrane".

Imate u DM-u za kupiti sprej Pronto multi superficie (plavo veliko pakiranje ) koji izvrsno čisti i pomlađuje plastiku , metal ...Uz to si kupite pronto pivmini ( nešto kao mali praško) .Tipkovnicu masivno našpricate sa sprejom i onda prođete po njoj sa ovim praškom.Očiste vam se tipke kompletno...doslovno kao da ste h vadili i brisali jednu po jednu .Sva prljavština oko tipki nestane.
Aluminijsko kućište koje imam je dobilo potpuno novi sjaj. :pray: .