PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gamepadovi, ta dilema strasna!



kulamasta
01-05-2009, 12:42
Ovako, stovani postovani kolege forumasi, drugovi i drugarice...

Nakon 5 godina intezivnog druzenja i medjusobnog saputanja izmedju moga Rumblepada II i mene vrijeme je da mu kazem zbogom. Vise nije lijep i sexy kao prije; godine cine svoje...

I tako skicam i lurkam gradom ko stari svaler i izbor pade na sljedece:

Identican Logitech RumblepadII, ali novi mladi, potenti i podatni:

http://www.diskont24.com/product.php?productid=38794

Ili mozda Microsofr Xbox 360 kontroler fue Windows?

http://www.diskont24.com/product.php?productid=29290

Sto izabrat? Sto, sto pitam ja vas, dragi forumasi i forumasice?

W3DR4N
01-05-2009, 12:48
Drugi bez pitanja.
Savršena podrška developera, kvalitetnija izrada, duže jamstvo.
Ukoliko ga uspiješ dobiti, zamolio bih te da mi svakako javiš na PM, pošto bih i ja uzeo svoj primjerak.

kulamasta
01-05-2009, 12:49
Kako mislis "ukoliko ga uspijem dobiti"... Ima neki problem sa nabavljivoscu ili?

W3DR4N
01-05-2009, 12:50
Da, većina trgovina ga ima na webu, a kad dođe pitanje dobavljivosti, izmotavaju se da samo što ga nisu dobili.
Sophos ga nema već godinama.

Karlo_from_Bjelovar
01-05-2009, 12:50
cim se pojavi je vec rasprodan... :thumbs2:

kulamasta
01-05-2009, 12:52
Nazvat cu u ponedjeljak Diskont24 i prosetat do Protisa pa vidim pa ti javim W3dDR4N

bezimeni
01-05-2009, 12:56
Ja bih ti preporučio Logitech Chillstream (http://www.autronic.hr/cms/Detaljno.aspx?sifraProizvod=3058&sifraKategorija=320)S.Imam ga i odličan je.

kulamasta
01-05-2009, 12:58
Da da... na njega zaboravio...

Dok je RumblepadII kopija gamepada od Pleyke, tu su "skinuli" gamepad od Xboxa

Razzarach
01-05-2009, 13:04
http://www.techshout.com/images/logitec ... roller.jpg (http://www.techshout.com/images/logitech-cordless-precision-controller.jpg)
služi me godinama na plejki i pc-u
jeftin... al neznam di ga nabavit
meni se ne sviđaju gamepadovi od xboxa... navika na play koji imam od 6-te godine pa do sada

bezimeni
01-05-2009, 13:09
Gampadovi sa rasporedom tipki sa plejke su prošlost.Nove igre su rađene za X-360 raspored...ono što sam predložio je uz original X360 gamepad jedini pravi izbor.

kulamasta
01-05-2009, 13:14
Ima kakve bitne razlike izmedju Chillstreama i Xbox kontrolera?

I naposlijetku, imali li ikoji od njih u crnoj boji?

bezimeni
01-05-2009, 13:17
Razlika je ogromna ako ti je ta razlika bitna...logitech ima ugrađeno hlađenje koje puše iz gamepada po dlanovima i posuši ih ako se znoje.Imaš dvije brzine vrtnji i potpuno ugašeni mod.I u srebrenoj boji izgleda jako dobro...puno bolje nego na slici.Ali ne daj se nagovoriti ...vidi , probaj pa odluči .

Sickmanno1
01-05-2009, 13:20
Slazem se sa bezimenim...chillstream je bog :pray:

kulamasta
01-05-2009, 13:27
Bem ti misa skalajsanoga... Sada sam u dilemi... Chillstream ili Xbox...

Ah uh oh...

O sati sumnje, sati bola, ko gamepad kupuje taj vas kleti nece...

Dragi forumasi i forumasi, staviste me na Tantalove muke! (kako je na kraju Tantal zavrsio i jel i dan danas gladan i zedan?)

Moram biti muden i vispren, jer sljedeci kontroler iz principa necu kupovat naredne 4 godine!

Sickmanno1
01-05-2009, 13:30
hahaha...

Druze kojeg kod izaberes nebudes pogrijesio :D

Ja samo dajem malu prednost chillstreamu zbog ventova ^^

Karlo_from_Bjelovar
01-05-2009, 13:32
testirali su chilla u PCPu i napisali da ti ventovi mogu dovesti do grca... ;)

Sickmanno1
01-05-2009, 13:33
lol :D

bezimeni
01-05-2009, 13:33
Je ..ja sam zgrčen kompletno :rotfl: .

kulamasta
01-05-2009, 13:34
Druze Sickmann Vi mi sugerirate da je to win-win situacija!?

Oooooooooo

Evo naletjeh na jednu domacu recenziju (iako siromasnu i na rijecima skrtu), pa jel se slazete sa rijecima doticnog recezenta?

http://www.hcl.hr/recenzije.php?TekstID=170&select=22

Jel objektiva ili se prodao za par kuna?

Ah!

Kako se lijepo druzimo uz casicu razgovora tu na forumu!

Sickmanno1
01-05-2009, 13:38
Druze Sickmann Vi mi sugerirate da je to win-win situacija!?

Tocno to. Iskreno nisam niti zelim procitati recenziju jer sam doticni gamepad isprobao, a vjerujem vise sebi nego nekoj internet recenziji :)

Ali snimio sam pluseve i minuse i neslazem se u vezi previsoke cijene jer 250kn nije puno za takav gamepad xD

bezimeni
01-05-2009, 13:40
Pa ono...nije se dokazala tehnologija sušenja dlanova po toj receniziji... .Kao prvo nema ju ni jedan drugi gamepad tako da se nema što dokazivati..takva kava je i najbolja je.Osobno ju baš i ne koristim često .Ako mi se ruke baš znoje zapalim ju na nekoliko minuta i ponovno ugasim jer se ventovi čuju pa malo nerviraju ako te takve stvari nerviraju.Ali da posuši znojne dlanove , posuši..i to u roku od dvadesetak sekundi .

W3DR4N
01-05-2009, 15:06
Orginalni Xboxov kontroler je bolji od Chillstreama. Koristi kvalitetnije materijale, više je ergonomski i precizniji, te odaje dojam kvalitetnijeg uređaja.
Razlog zašto se više ne koristi je ta da Microsoft ne prodaje tu opremu službenim kanalima u hrvatskoj, dok Logitech zahvaljujući dobroj politici M-Sana možeš naći na svakom ćošku.

Osobna preporuka bi bila druga generacija Saitekovog Cyborg gamepada.
Prva generacija ja bila klasičan gamepad za PC s xbox layoutom (taj je opisan u PC Playu), ali verzija za 2009. godinu je kompletan gfw/xbox kompatibilan gamepad.
Veći je od Chillstreama, ugodniji u rukama, kvalitetnije je izrađen i umjesto hlađenja ima daleko poželjniji Force Feedback.
Meni je sad bezveze kupovati još jedan gamepad kad sam kupio prvu generaciju i chillstream, no zasigurno bih odabrao upravo taj komad periferije.
http://www.saitek.com/uk/prod/p3200v2.htm

Ima ga Algoritam za kakvih ~220 kuna. Razliku između prve i druge generacije možeš vidjeti po oznaci na središnjoj tipci. Prva generacija ima oznaku FPS, dok truga ima Xbox logo.

Bartuc
01-05-2009, 15:17
Jel se isplati preći sa SmartBox gamepada (PlayStation 2 + USB) na taj gamepad iz Algoritma? Isti je layout, sve tipke/gljive su na istim pozicijama... Prije kojih mjesec dana ste rekli da je tu riječ o boljoj "podršci" unutar igara te da se gamepad automatski "binda" kao original na xboxu, ali da li je to jedino po čemu je taj xbox gamepad bolji? Nije sad da mi ovaj smartbox ima lošu kalibraciju ili bilo što, nego ne kužim kakve još razlike ima između tih gamepada da bi bilo bolje dati 250-400 kuna za xbox gamepad umjesto 60-80 kuna za smartboxa!?


Ajde malo to pojasnite vi koji se kužite u gamepade. Možda si jednog dana onda i kupim novo čudo...

W3DR4N
01-05-2009, 15:33
Ista stvar kao i s miševima. Je li bolji smartbox za 60 kuna ili Logitech za 300?

Kvaliteta izrade, brzina odaziva, preciznost analognih gljiva...

bezimeni
01-05-2009, 15:37
Ono što je na tvom L2 i R2 obični gumb na mom gamepadu je nešto poput obarača na pištolju ili pušci...znači imaš hod sa otporom te kompletna tipka stoji pod koso pa imaš osjećaj kao da pucaš iz neke malo ozbiljnije sprave.Također te dvije tipke su u vožnjma stavljene po difoltu kao gas i kočnica pa je osjećaj sličan .Gljive su na mom gamepadu preciznije te je sam gamepad ugodnije za držati .I već spomenuto hlađenje kao i najvažnija stvar što je u većini igra tj. svima koje imaju logo games for windows kompletno posloženo sve tako da ne trebaš ništa mjenjati unutar same igre .Imam taj isti smartboxov gamepad i stoji u ladici od kada sam kupio ovaj.

Bartuc
01-05-2009, 17:17
Hvala dečki, ide i to na popis što sve moram kupiti.

kulamasta
01-05-2009, 17:37
@Wedran

Preporucas onda original Xbox 360 ili ovaj Saitek?

Bartuc
01-05-2009, 18:03
Pa koliko sam skužio Wekijev post, nemreš kupiti original xbox gamepad već nešto tipa chillstream ili alternative...

Quote o original gamepadu:


Razlog zašto se više ne koristi je ta da Microsoft ne prodaje tu opremu službenim kanalima u hrvatskoj


Ali kako god bilo, i ja bi te zamolio da napišeš nešto o gamepadu za kojega se odlučiš i kojega kupiš :friends:

kulamasta
01-05-2009, 18:12
Mamozes, ima u cjeniku i Protisa i Diskonta24, al navodno da je malo teza dobavljivost.

U ponedjeljak cu prosetat do Protisa da vidim jel imaju.

W3DR4N
01-05-2009, 18:20
Preporučam svakako službeni Microsoftov.
Ako nema, nemoj se ni truditi čekati nekakve sljedeće isporuke i druga obećanja, već kupi Saiteka.
Chillstream je manji i "oštriji", no možda bi ti mogao više pasati upravo zbog oblika.
Prošeći do Gajeve. Algoritam drži oba.