PDA

Pogledaj cijelu verziju : MSN - Malo čudan problem



C
29-04-2009, 21:06
Znači, uninstallirao sam stari MSN, očistio PC, i stavio najnoviji, da novijeg od njega nema.
Pokrenuo ga, traži registraciju, registriram se, na e-mail dobijem autorizacijski link, potvrdim registraciju, i logiram se na MSN. U glavnom, sve se čini OK, i aviable sam, no, svih koje dodam, više ih ne mogu dodati, oni ne dobiju da potvrde mene kao svog frenda, a ja njih nemam na listi.
Pošto je do mene, pokušao sam dodati samog sebe na MSN i kao dodan sam, ali taj user kojeg sam dodao je trenutno neaktivan(!).
U opcijama, na konekciji za MSN, postavljeno je PC-Modem-Internet, i između PC-a i Modema mi stoji uskličnik. Ispod toga piše "You are directly connected to .NET Messanger Service.", te još malo ispod toga mi piše "You are connected to the Internet using a direct connection. (Administrator)" i mrvicu ispod toga je tipka "Refresh" koju kada stisnem, ovaj zadnji text nestane na par sekundi i opet se pojavi.
Test na TCP je da MSN radi savršeno s Serverom, i nema nikakvih problema. Uz to, nemam nikakve zaštite (Anti-Virus, Firewall, i sve tomu slično, čak nemam ni Microsoftov Firewall; uninstallirao sam ga; PC mi je potpuno čist), tako da me ništa ne blokira i sve bi trebalo biti OK, kako i jest, no ne razumijem zašto, kada sam već spojen na MSN Server savršeno, zašto kada dodam ljude trebam čekati da me prihvate (kako bi ih ja imao na svojoj listi) i uz to oni ne dobiju poruku da me prihvate (kao da ih nisam ni dodao)?
Pokušao sam i profil MSN-a podešavati, podešenja, te isto to, samo na netu s Browserom, nema učinka.

Itko išta?

Scourge92
29-04-2009, 23:06
Imao sam sličan problem na starijoj verziji msn-a. Isto nisam mogao dodavat kontakte.
Meni je pomoglo brisanje Contacts Cache foldera.
Otiđi u: C:\Documents and Settings\username\Contacts\ i obriši folder koji ima ime tvog msn-a.
nakon toga skokni u: C:\Documents and Settings\your_windows_login\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\ i opet obriši isti folder.

Ne znam jel djelu ju na novijoj verziji msn-a, ali meni je pomoglo. Inače, drugo riješenje za koje sam čuo ima veze sa brisanjem stvari po registry-u, ak ovo ne upali, postam i drugo riješenje, možda ono pomogne

C
30-04-2009, 08:59
Opali mi i drugo riješenje, jer mislim da to prvo neće pomoći. Očistim ja cijeli MSN i sve to, te se na pokretanju na novo on konfigurira i sl., te se kao nov, ali problem je opet isti.

BTW Mogu ja njih dodavati, ali ne mogu. Ako shvaćaš. :D

serijski samoubojica
30-04-2009, 18:56
Ista stvar se meni puta dogodila nekoliko puta.

C
30-04-2009, 19:00
Pročitaj svoju rečenicu. :roll:
Šta je pisac htio točnije reći? :D
-Kako si to riješio?

Scourge92
30-04-2009, 21:23
a jeb** ono s registry-jem pali samo na 8.0 i 8.1 verziji, al svejedno, evo uputstava s neta, pa pokušaj


Another possible solution:

Delete you handshaking policy cache:
Exit Messenger completely (this means right clicking the Messenger tray icon and choosing Exit).

Open your registry editor (Start > Run > regedit.exe) and navigate to:
for Messenger 8.0: HKCU\Software\Microsoft\MSNMessenger
for Messenger 8.1: HKCU\Software\Microsoft\WindowsLive\Communications Client

Once there, you must remove the following subkeys:
for Messenger 8.0: Policies
for Messenger 8.1: Shared

Close your registry editor and restart Messenger.

HKCU=HKEY_CURRENT_USER

serijski samoubojica
01-05-2009, 10:32
Pročitaj svoju rečenicu. :roll:
Šta je pisac htio točnije reći? :D
-Kako si to riješio?

Tako što sam ja dodao tu osobu, a onda je ona dodala mene. Ni ja ni ta osoba nije primila zahtjev za prijateljestvo(ili kako se već zove) nego se ona meni, a i ja njoj automatski pojavio na friends listi.

C
01-05-2009, 14:29
Ovo tu jest, ja dodao frenda, a frend dodao mene, i niti jedan od nas nismo dobili da se prihvatimo, niti smo na listi odmah bili.