PDA

Pogledaj cijelu verziju : S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat



Stranica : [1] 2 3 4

Snake shit
29-04-2009, 18:33
Evo najavili novu ekspanziju za S.T.A.L.K.E.R. SoC koja se zove Call of Pripyat i izlazi u jesen 2009. Kronoloski je smjestena posli SoC-a. Evo i par informacija o igri:


The plot is starting few days after SoC final events - Gunslinger is turning the psy-antennas off, but too, being out of it for few days. In the meantime, all the stalker realized the possibilities and perspectives of the pass opening, rush there. Of course, the way is too thin for all the people, so factional conflicts raise again and all the place began to fill with corpses.

Unexpectedly, the military forces become more active too. News about the psy-emission source liquidation reach military headquarters, and so, the development of "Fairway" operation started. The whole point of it is search for the safe way deep into the Zone for sending heavy-armed troops there and establish full control over the place. But something goes terribly wrong, and all the helicopters sent for reconnaissance vanish.

As said in the old wisdom, probably the one scout can make it where the big group failed. So the HQ send one operative to the place to inquire about facts of the case, while being undercover as a stalker. But, well - why "undercover"? He's actually a stalker, just having an eye on Ministry of Defense pays, so - on the military side. His name is Alexander Degtyarev, and he will be the protagonist.

Our main task will be to find and investigate what happened to those five helicopters. You'll find some info while searching for each of them, and of course in result we'll reveal the inconceivable Mystery. But, of course, the developers won't say anything about it before the release

Alex arrived at the place a bit late - stalkers already settled there, opened the small Bar in the old rusty ship, used some houses around, revealed the nearest anomalies etc.

Only two small groups of Duty and Freedom reached the Backwater, so they concluded a temporal truce and organized a base in the old suiting building. It is divided in two parts - for each faction. Everyone agreed that this will be neutral territory where no one will shoot.

Of course, bandits appeared there too, searching for easy money. One of them, Sultan, smart bastard, started a mess trying to gain control all over the place. But he's not going to kill anyone in sight, so it's possible to work for him.

So, we have 3 factions available for interaction, working etc. It won't be possible to join one of them (because it'll ruin the possibility of visiting lots of places and bring way too much shooting against the aggressive faction stalkers into the game. But you can change the force balance, do various tasks, help faction you sympathize to dominate.

Of course, there won't be any infinite wars for control points! Everything is a lot more interesting. For example: the scientist camp lose mercenary guarding. You can give them an advice like "I know some guys from Freedom, they'll help you, no problem". For faction it'll be the new earning source, and you - will receive respect from faction members, good equipment etc. you need.

Duty members usually prefer the heavy armor assault rifles and machineguns, Freedom - to sniper weapons and light, but protected against the Zone dangers equipment, suiting for those who like to explore the Zone. Developers didn't revealed anything about bandits propensity, but we think it'll be shotguns. And, of course, all the dark side adepts will choose that faction

Weapon assortment will grow a bit. By the way, developers decided to give more attention on smooth-bore weapons, so, for example, you can find and use automatic barreled-magazine shotgun (model prototype is DOA-12). Whole weapon balance will be reworked for higher damage and a lot longer distances.

For players not to suffer while choosing between sniper rifle and machinegun, devs made both two weapon slots universal - for now you can put anything you want into them. Of course, if you want to be armed while using the detector, you'll need one-handed weapon like pistol, but their role on the late stages of the game will probably decrease - everyone will prefer more powerful weapon

Suits will be divided into torso part and helmet part, both with separate stats. There will be 4 quick-use slots for items like bandages, medkits, antirads etc. Also, the new medical item class will appear - boosters. These are the preparations allowing the user to temporary raise some organism functions - for example, some of them will allow to sprint longer, some will speed up the blood coagulability, and so on.

Blowout can happed anytime, so you'd better keep in mind the ways to closest hideouts. You'll have about a minute to hide, and, which is most interesting, the hideout can be already taken by aggressive stalkers. Of, for example, you could the the members of Duty and Freedom in gunfight for the hideout. It's possible to help one of the sides, or just wait and collect the loot later.

Stalkers will act with the correct day/night behavior cycle - at night they're mostly sleeping, in the morning they wake up, prepare the equipment and leave the camp to search for artifacts - individually or as groups. As evening comes, they'll start to return to the camp with loot (or without it). Developers are going to rework the behavior and trade system, so you won't see the 5000 rubles and vodka in the backpacks of stalkers - they'll carry what they actually bought or collected. It allows some interesting schemes for dark side adepts - for example, you can wait for stalker to collect the artifacts and kill him returning to the camp to get your hands over the loot

Monsters will raise their activity at night. By the way, yes - there will be burer and chimera. Those models were already been in SoC recourses, but wasn't used in game due to various reasons. Developers said that they wanted unique enemies, so another dog-like close combat mutant is not needed. So, in sequel, they gave burer and chimera unique abilities and behavior. Chimera will use swift and deadly leaps from the dark while staying unnoticed and stealthed, try to avoid player to see it before the attack. Burer will widely use his telekinetic abilities - for example, for disarming characters. Or at least to make concrete block fall on your head

The stats balance for other monsters will be reworked. For example, bloodsucker will be a bit weaker, but more dangerous, his invisibility won't make him immortal, he will act slightly different.

The attention to details in Call of Pripyat is really surprising. For example, after the blowout anomalies will change their position and the artifacts will appear in completely different places, making almost impossible to memorize the safe route and run without detector like in Shadow of Chernobyl. By the way, it'll be possible to sleep! You won't be able to sleep under the bush within the bag, but on every base you'll find the suiting places to sleep at night. Much better than waiting for the morning in SoC while having time for a tea. Ten cups of tea. Or even more.

But, well, maybe you won't want to sleep at night. There are a lot tactical possibilities and, also - many quests are available only at night

There will be about 70 new unique quests. Small corridor-like locations are in past - prepare to explore three giantic territories:

- Darkwater - marshy territory, heavy affected with anomalies and densely built with various agricultural structures.

- "Jupiter" - industrial territory around and in the huge abandoned factory (by the way, the "Jupiter exists in the real Desolation Zone | translator note).

- Pripyat - 100% precise recreation of east Pripyat part, with central post office, school and other famous places. By the way, the city will be properly placed on the global map - north-west from NPP, not south, as in the previous games. The most important is that this level won't be corridor-like as Limansk in CS or Pripyat in SoC - no, it'll be huge territory with lots of various quests and non-linear exploring possibilities.

To say straight, Call of Pripyat looks like the wise and massive work on mistakes done in previous games. There won't be helicopter bosses, infinite faction wars and other elements that are theoretically interesting, but doesn't fit to S.T.A.L.K.E.R at all. Well-turned features like new detection system or weapon upgrading will be there too, but in overall look the Call of Pripyat is closer to the original S.T.A.L.K.E.R concept with dangerous, desolated and silent Zone where stalkers are rare and gloomy loners, where's no place for huge groups and tons of gunfights. We really hope that the developers will follow this line, because this time they've chosen really proper vector.

We're looking forward for the meeting with the dark and cloudy world of eternal autumn where it's not possible to live, but... where you still want to return. Again and again.

vex
29-04-2009, 18:38
Novi stalker za moj rođendan.
Uz neku novu grafu, naravno, bit će zabave :D



"but in overall look the Call of Pripyat is closer to the original S.T.A.L.K.E.R concept with dangerous, desolated and silent Zone where stalkers are rare and gloomy loners, where's no place for huge groups and tons of gunfights."


Jako lajkam taj dio.
SoC mi je višestruko bolji od CS, zbog većeg horror effecta.

ScorpiuS
29-04-2009, 18:40
Malo mi je čudno što su odlučili napravit ekspanziju na SoC, a ne CS, ali glavno da dolazi novi stalker!

Insert
29-04-2009, 18:59
Malo mi je čudno što su odlučili napravit ekspanziju na SoC, a ne CS, ali glavno da dolazi novi stalker!

nisi skuzio... CS je standalone ekspanzija za SoC kao što će vjerojatno biti i call of pripyat


S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, is the stand-alone prequel for Stalker: Shadow of Chernobyl

Arbiter of Change
29-04-2009, 19:01
Ali ime... damnz, sad ću uvijek misliti na Poziv Pripitih kad čujem za igru. :)

Snake shit
29-04-2009, 19:11
Usporedno razvijaju i S.T.A.L.K.E.R. 2 ali glupo je otvarati temu jer nema dovoljno informacija samo se suska da ce biti na cry engineu 3

ScorpiuS
29-04-2009, 19:16
Usporedno razvijaju i S.T.A.L.K.E.R. 2 ali glupo je otvarati temu jer nema dovoljno informacija samo se suska da ce biti na cry engineu 3
Cry Engine? Pa što ti je pobogu? Zasigurno će biti unaprijeđeni X-ray, možda čak v2. A i bolje je da ne bude na Cry engineu (ako bi se uopće mogao svršit do ove jeseni), jer je taj prilagođen konzolama, a ne PC-u.

Grim
29-04-2009, 19:18
Prezakon napokon cemo moci spavati, jako me zanimaju ovi blowouti koji ce se dogadati, 1 min da se sakrijes :pray: , ovo ce biti najbolji S.T.A.L.K.E.R. do sada. Vidim da ce podrucje Pripyata biti vise detaljizirano te vece i zanimljvije. Jedva cekam da ovo cudo od igre izade...

Constantine
29-04-2009, 19:48
Stalker ekspanzija,stalker 2,a ja jos nisam ni odigrao CS zbog hardverskih zahtjeva :(

Nodakim
29-04-2009, 21:30
Ljudi pričali S.T.A.L.K.E.R. nikada neće izaći.To je Vaporware.Zašto ljudi opće mare o njemu?


Sada ih ima 4.


:)

Deadwalker
29-04-2009, 21:32
Niiiiiiiice, novi Stalker, mljac. I smjesten poslije SoC-a sto mi se jako dopada jer mi se nekako vise dopada onaj samacki koncept iz originala, nego frakcijski iz ekspanzije. Sve me strah kakva nas grafika ceka u ovom uratku...DX11 ne gine sigurno 8)

Rang€r
29-04-2009, 23:30
ček pa ak je expanzija, kak će imat drukčiju grafiku/engine od originala :S

inače igro stalker, nije mi se ni svidio, CS nisam ni pratio, neču ni ovo vjerojatno..

Deadwalker
30-04-2009, 07:47
ček pa ak je expanzija, kak će imat drukčiju grafiku/engine od originala :S

pa imati ce jos dorađeni engine iz SoC-a kao i Stalker CS s time da mozemo vjerojatno ocekivati i dx11 u ovoj igri. Barem je Stalker po pitanju racunalne grafike prakticki najnapredniji na trzistu, ravno uz bok Crysis-u

FaTaL_mRkvA
30-04-2009, 08:31
ček pa ak je expanzija, kak će imat drukčiju grafiku/engine od originala :S

pa imati ce jos dorađeni engine iz SoC-a kao i Stalker CS s time da mozemo vjerojatno ocekivati i dx11Su ovoj igri. Barem je Stalker po pitanju racunalne grafike prakticki najnapredniji na trzistu, ravno uz bok Crysis-u
To postoji?! :shock: :shock: :shock:


Jedva čekam novi stalker. Igrao sam samo SoC ali sam ga prošao hrpu puta. Jedino što se nadam da će stvarno učiniti je malo promijeniti sistem borbe (pucanja). Ovaj trenutni mi suxa.

Deadwalker
30-04-2009, 08:36
postoji itekako. Nije tako velika promjena kao sto je bio slucaj s dx9 na dx 10, ali da, novi dx dolazi i trebao bi postici sve ono sto dx10 nije uspio. I da, kolko sam citao prelazak s dx10 na dx11 je mnogo bezbolniji nego sto je bio slucaj s dx9 na dx10.(citao sam negdje da je jednom developerskom timu trebalo svega 3 sata da prebace igru s dx10 na dx 11 - mislim da je rijec o novom Battlefieldu koji je u izradi).

Constantine
30-04-2009, 09:08
postoji itekako. Nije tako velika promjena kao sto je bio slucaj s dx9 na dx 10, ali da, novi dx dolazi i trebao bi postici sve ono sto dx10 nije uspio. I da, kolko sam citao prelazak s dx10 na dx11 je mnogo bezbolniji nego sto je bio slucaj s dx9 na dx10.(citao sam negdje da je jednom developerskom timu trebalo svega 3 sata da prebace igru s dx10 na dx 11 - mislim da je rijec o novom Battlefieldu koji je u izradi).
:S ,sto bi to trebalo znacit,pa razlika između dx9 i dx10 je minimalna.

Deadwalker
30-04-2009, 11:40
da, vidljive razlike nisu velike(iako to ovisi i o samoj igri, jedini developer koji je iskoristio dx10 kak spada je Crytek), ali je zato nacin fukcioniranja dx10 naspram 9 totalno drugaciji i treba puno posla da se igra iz dx9 prebaci u dx10. Kod prebacivanja dx10 u 11 verziju, to ide puno jednostavnije, kolko sam mogao barem cuti do sada... :wink:

ScorpiuS
30-04-2009, 12:02
Pa normalno da je DX10 jednostavnije prebacit u DX11 kada je DX11 praktički samo prerada DX9.

###DK###
30-04-2009, 14:38
Jedva čekam igru.
Nakon blowouta anomalije i artetakti će se razmještati.
Legendarno. :pray:

Insert
30-04-2009, 18:39
zanemarite ovaj post (ili, još bolje izbrišite)

bezimeni
01-05-2009, 09:35
Evo i prva dva screenshotsa....klik (http://www.actiontrip.com/features/stalkercallofpripyat.phtml)S.Kad ovo dođe tjeram sve iz stana , uzimam godišnji , skuham si lonac kave , isključim telefon i gasim mobitel...

Insert
01-05-2009, 09:43
evo, nasao sam malo informacija


GSC Game World is glad to announce a new project in the S.T.A.L.K.E.R. series – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (working title) for PC.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat will become a third stand-alone game in the highly-acclaimed Survival FPS S.T.A.L.K.E.R. series.
The project is slanted for release in autumn 2009.

The events of S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat unfold shortly after the end of S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Having discovered about the open path to the Zone center, the government decides to hold a large-scale military "Fairway" operation aimed to take the CNPP under control.

According to the operation's plan, the first military group is to conduct an air scouting of the territory to map out the detailed layouts of anomalous fields location. Thereafter, making use of the maps, the main military forces are to be dispatched.

Despite thorough preparations, the operation fails. Most of the avant-garde helicopters crash. In order to collect information on reasons behind the operation failure, Ukraine's Security Service send their agent into the Zone center. From now on everything depends on the player.

Key game features:
• Photorealistic exclusion Zone – Pripyat town, Yanov railway station, Jupiter factory, Kopachi village and more, recreated by their true-to-life prototypes.
• New story, a number of unique characters.
• Extended system of side quests.
• New monsters: Chimera and Burer. New behaviour and abilities for all monsters.
• New A-Life system, created using the players' best-liked elements of the first two games in series.
• Emissions considerably influence the world of the Zone.
• Sleep function added into the game.
• New player's interface.
• Possibility to continue the game after completion in a freeplay mode.
• The game is developed on X-Ray engine v.1.6

ova zadnja dva featurea me najvise raduju

###DK###
01-05-2009, 09:53
E ovo se čeka.
Drago mi je što će se povećati broj različitih sidequestova.
Oni dosad su bili poprilično jednolični. :)

Constantine
01-05-2009, 10:15
Onaj drugi screen izgleda predobro,cijelo podrucje pokraj rijeke,predivno.Jedva čekam,kad je izlazak otprilike planiran?

Deadwalker
01-05-2009, 11:26
Evo i prva dva screenshotsa....klik (http://www.actiontrip.com/features/stalkercallofpripyat.phtml)S.Kad ovo dođe tjeram sve iz stana , uzimam godišnji , skuham si lonac kave , isključim telefon i gasim mobitel...

to je pravi gamer :D
Grafika kao sto sam i mislio da ce biti, i dalje je na razini, posebice se to lijepo vidi na ovom drugom screenu. Jos dok poboljsaju gameplay i to bu to, kako kaze bezimeni, treba se godisnji uzet... :)
Samo se nadam da ce u retail verziji biti cim manje bugova...ono, trece sreca, I guess

Constantine
01-05-2009, 15:13
Usporedno razvijaju i S.T.A.L.K.E.R. 2 ali glupo je otvarati temu jer nema dovoljno informacija samo se suska da ce biti na cry engineu 3
Cry Engine? Pa što ti je pobogu? Zasigurno će biti unaprijeđeni X-ray, možda čak v2. A i bolje je da ne bude na Cry engineu (ako bi se uopće mogao svršit do ove jeseni), jer je taj prilagođen konzolama, a ne PC-u.

Insert
01-05-2009, 16:12
Najviše me raduje što će ubaciti najbolje stvari iz dva prijašnja nastavka.

U SoC mi se baš nije sviđalo sranje gaća u podzemnim laboratorijima a, u CS je stalno dolazilo do većih sukoba između stalkera što mi se opet nije sviđalo jer je zona bila prenapočena.

Grim
01-05-2009, 16:59
OMG
"Possibility to continue the game after completion in a freeplay mode." -ovo mi se jako svida, jos ce dodat spavanje
"New A-Life system, created using the players' best-liked elements of the first two games in series."-ovo ce biti zakon sada cu moci igru igrati na stealth s razlogom
Znam sta cu napravit kada igra izade:

Kad ovo dođe tjeram sve iz stana , uzimam godišnji , skuham si lonac kave , isključim telefon i gasim mobitel...

###DK###
01-05-2009, 17:34
U SoC mi se baš nije sviđalo sranje gaća u podzemnim laboratorijimaSa, u CS je stalno dolazilo do većih sukoba između stalkera što mi se opet nije sviđalo jer je zona bila prenapočena.

Meni je to bilo legendarno. Mrsko mi je bilo ulaziti u te laboratorije, ali koji je osjećaj zadovoljstva kad jednom završiš. :D

Insert
01-05-2009, 17:43
U SoC mi se baš nije sviđalo sranje gaća u podzemnim laboratorijimaSa, u CS je stalno dolazilo do većih sukoba između stalkera što mi se opet nije sviđalo jer je zona bila prenapočena.

Meni je to bilo legendarno. Mrsko mi je bilo ulaziti u te laboratorije, ali koji je osjećaj zadovoljstva kad jednom završiš. :D

ista stvar kod mene... nije toliko zadovoljstvo koliko je olakšanje ali je bilo i bezveznih dijelova gdje u skučenom prostoru na tebe navaljuju deseci mutanata

onaj dio u clear sky-u gdje ides u podzemlje sviđa mi se više od onih u SoC

###DK###
01-05-2009, 17:50
OK mi je i u Clear Sky-u, ali mi je ipak malo bolje u SoC-u.
Puno je jezivije. Samo kad čuješ režanje onog Snorka, odmah ti dođe da ugasiš igru. :D

Bartuc
01-05-2009, 18:07
Strašno, nisam još niti CS odigrao, a već dolazi novi nastavak. Još žalosnije pošto mi je to jedna od najboljih igara ikada, a žao mi je kupovati novu grafu samo zbog jedne igre.

Morati ću stisnuti zube i pomaknuti slidere tamo gdje ih nitko ne voli micati, u lijevo :cry:

###DK###
01-05-2009, 18:07
Eh, tamo sam ih i ja micao. :D

Snake shit
01-05-2009, 21:43
Usporedno razvijaju i S.T.A.L.K.E.R. 2 ali glupo je otvarati temu jer nema dovoljno informacija samo se suska da ce biti na cry engineu 3
Cry Engine? Pa što ti je pobogu? Zasigurno će biti unaprijeđeni X-ray, možda čak v2. A i bolje je da ne bude na Cry engineu (ako bi se uopće mogao svršit do ove jeseni), jer je taj prilagođen konzolama, a ne PC-u.

Ocito planiraju plasirati S.T.A.L.K.E.R.-a na konzole

Constantine
01-05-2009, 21:56
Sumnjam u to,stalker nije igra za konzole,ali bilo bi dobro da bude na cry enginu 3,bude bolje optimiziran.

Snake shit
01-05-2009, 23:01
A i potrosili bi vise love kad bi kupili cryengine 3 nego kad bi nadogradili x-ray

Insert
01-05-2009, 23:33
Dobro, ipak je ovo tema o Call of Pripyat koji se vrti na x-ray 1.6 engineu a, za stalker 2 bismo mogli otvoriti temu i onda bi tu bile 4 aktivne stalker teme :D

Deadwalker
02-05-2009, 16:38
Strašno, nisam još niti CS odigrao, a već dolazi novi nastavak. Još žalosnije pošto mi je to jedna od najboljih igara ikada, a žao mi je kupovati novu grafu samo zbog jedne igre.

Morati ću stisnuti zube i pomaknuti slidere tamo gdje ih nitko ne voli micati, u lijevo :cry:

jesus, jos nisi igrao CS? A ja mislio da ces ti uz bezimenog prvi rasturit tu igru... 8)

a glede grafike, eh da, za ovu igru na full grafici treba dosta jaka kanta na kojoj bi Crysis glatko klizio...al ono sto se dobije na ekranu zauvrat... :pray:

Insert
03-05-2009, 02:28
Meni osobno lijepše izgleda crysis uparen sa vrhunskom i zabavnom fizikom ali ga zato stalker owna u svemu ostalom.

I, moguće je da stalkera 2 simplifiziraju te ga izbace i za konzole :(

ScorpiuS
03-05-2009, 06:56
Rusi nisu pičkice.

Snake shit
03-05-2009, 10:12
Kad bi stalkera napravili za konzole onda bi sigurno bia upropasten

bezimeni
03-05-2009, 10:19
Lijepo je vidjeti da svaka S.T.A.L.K.E.R epizoda popuđeje dobar interes gamera bez obzira ne redovito kukanje gotovo svih recezenata na prisutne bugove .Ovaj serijal je i sa svim bugovima ( koje je ni ne vidim) kvalitetniji i zanimljiviji nego bilo koja druga i najispoliranija igra (imaho) .

Insert
03-05-2009, 17:59
glupo mi je što će dodati mogućnost spavanja. u prijašnja dva nastavka mi je najbolje bilo kad pocne padati noć pa tražiš neke kampove gdje su stalkeri prijateljski raspoloženi da tamo cekas do zore.ono, bude ti dosadno pa pricas okolo sa likovima i proučavaš statistike, enciklopediju i mape na PDA da skratis vrijeme.

sad ces samo prespavat i to vrijeme za cas prođe :(

Grim
03-05-2009, 18:04
glupo mi je što će dodati mogućnost spavanja. u prijašnja dva nastavka mi je najbolje bilo kad pocne padati noć pa tražiš neke kampove gdje su stalkeri prijateljski raspoloženi da tamo cekas do zore.ono, bude ti dosadno pa pricas okolo sa likovima i proučavaš statistike, enciklopediju i mape na PDA da skratis vrijeme.

sad ces samo prespavat i to vrijeme za cas prođe :(
I meni je to u pocetku bilo zabavno ali onda nakon 150 h igre ti vise dosadi cekat dan da ides obavljat questove i nakraju se izivciras i onda ti rikne graficka. Bolje je da su stavili spavanje i igra ce biti puno bolja s tim, svejedno ces morat trazit kampove za spavat jer mozes spavat samo u krevetima koji se nalaze u vecim kampovima kak sam skuzio :)

Insert
03-05-2009, 18:18
ma, znam ali se ovako više uživiš

još da ti ubace neke mini igre na PDA da prikratiš vrijeme... lol

Grim
03-05-2009, 18:52
ma, znam ali se ovako više uživiš

još da ti ubace neke mini igre na PDA da prikratiš vrijeme... lol
Ubace questove s kojima dobivas pristup mini igrama na pda, tetris xD... to nije losa ideja za mod :)

Insert
03-05-2009, 18:55
ili još bolje, plaćaš novcem iz igre download tih mini-igrica za PDA

Grim
03-05-2009, 18:57
ili još bolje, plaćaš novcem iz igre download tih mini-igrica za PDA
Ne prejednostavno je jer u igri nabavim previse novca... questovi su bolji.

Constantine
03-05-2009, 19:02
Ja bi u stalkeru htio vidjeti nesto kao dice poker u witcheru,lijepo igras u baru s nekim duty ili freedom memberom :)

Snake shit
03-05-2009, 19:05
Bilo bi dobro da stave opet Arenu u igru.
To mi je bilo najzesce u SOC-u :pray:

Constantine
03-05-2009, 19:11
E na to sam posve zaboravio,steta sto sam pri drugom prelaženju igre slučajno ubio onog lika pa nisam mogao unutra.To bi bilo odlično za vidjet ponovno.

Deadwalker
03-05-2009, 23:34
Bilo bi dobro da stave opet Arenu u igru.
To mi je bilo najzesce u SOC-u :pray:

e da, ono, meni su arene fora u bilo kojoj igri 8)

ScorpiuS
04-05-2009, 06:19
Na početku igre dok sam bio slab su mi neprijatelji u areni bili preteški nakon jedne točke, a kasnije kad sam ojačao nagrade su postale minorne.

###DK###
04-05-2009, 08:04
Meni je najteže bilo protiv 2 vojnika u Areni.
Ono kad igraš s Kalašem. Onim crnim, mislim.
Sve kasnije mi je bilo lako. Čak i ono s bombama.

Grim
04-05-2009, 08:22
Ma ja bih radije nekakvu hand to hand combat arenu, ili borbu nozevima :)

Snake shit
04-05-2009, 09:01
Ma ja bih radije nekakvu hand to hand combat arenu, ili borbu nozevima :)
To bi bilo zestoko i jos da ubace da se mozes tuci u stilu Chuck Norrisa ili Segala pa lemas mutante itd... :D

Insert
04-05-2009, 14:29
neka mutanata bude manje i neka budu još strašniji,

recimo, prvi susret sa bloodsuckerom me šokirao... ono zavijanje, brzina i nevidljivost :pray:
ali kasnije kad ih par ubiješ već nisu nešto


bilo bi bolje da se bloodsuckeri pojavljuju rijetko ali da ih je gotovo nemoguće ubiti tj. da bježe kad ih primjetiš i počneš pucati po njima pa da te prate sa veće udaljenosti dok se opet ne opustiš. vrebanje iz mraka i grmlja bi također bilo poželjno.

Constantine
04-05-2009, 15:01
ona scena u tunelu u prvom stalkeru kad se prvi put susretneš sa bloodsuckerom je najbolja scena u nekoj igri ikad.

Grim
04-05-2009, 15:25
neka mutanata bude manje i neka budu još strašniji,

recimo, prvi susret sa bloodsuckerom me šokirao... ono zavijanje, brzina i nevidljivost :pray:
ali kasnije kad ih par ubiješ već nisu nešto


bilo bi bolje da se bloodsuckeri pojavljuju rijetko ali da ih je gotovo nemoguće ubiti tj. da bježe kad ih primjetiš i počneš pucati po njima pa da te prate sa veće udaljenosti dok se opet ne opustiš. vrebanje iz mraka i grmlja bi također bilo poželjno.
Meni je bio gadniji onaj psiu nesto, idem mracnim hodnikom kad mi se odjednom stvori slika tog odvratnog humanoida...i priblizava se i udaljava bilo ga je cudno ubiti, usro sam se ziv... to je bilo prezestoko, ali nazalost to je bio jedini taj u igri, bilo bi bolje da ih je vise.

Snake shit
04-05-2009, 15:47
A to onaj sta ti upravlja s umom, meni je bilo najstrasnije kad mi je izletia onaj veliki debeli u onome laboratoriju. Koliko san metaka mora na njega potrositi :scared:

Constantine
04-05-2009, 16:07
neka mutanata bude manje i neka budu još strašniji,

recimo, prvi susret sa bloodsuckerom me šokirao... ono zavijanje, brzina i nevidljivost :pray:
ali kasnije kad ih par ubiješ već nisu nešto


bilo bi bolje da se bloodsuckeri pojavljuju rijetko ali da ih je gotovo nemoguće ubiti tj. da bježe kad ih primjetiš i počneš pucati po njima pa da te prate sa veće udaljenosti dok se opet ne opustiš. vrebanje iz mraka i grmlja bi također bilo poželjno.
Meni je bio gadniji onaj psiu nesto, idem mracnim hodnikom kad mi se odjednom stvori slika tog odvratnog humanoida...i priblizava se i udaljava bilo ga je cudno ubiti, usro sam se ziv... to je bilo prezestoko, ali nazalost to je bio jedini taj u igri, bilo bi bolje da ih je vise.
Aha,to nije bloodsucker,ja sam mislio da je to bloodsucer.Da,taj je najbolji i prestrašan mutant u igri.

Insert
04-05-2009, 17:01
u tom dijelu (kad se prvi put susretneš sa mutantima) imaš Bloodsuckera i Controllera. prvi put kad sam igrao nisam susreo Bloodsuckera u tom dijelu.
Bloodsucker je zajebaniji ali mi se ovaj Controller nekako bolje glasa :D


Controller
http://www.oblivion-lost.de/smarty.templates/shared_images/creatures/controller.jpg
Koristi psihičke moći






Bloodsucker
http://www.shooter-szene.de/albums/STALKER/bloodsucker.jpg
Nevidljivost, brz je.

Snake shit
04-05-2009, 17:08
Bloodsucker nije Bog zna sta, ali controller brrrrrr.Kad san se s njin prvi put susrea nisan palia igru tjedan dan :)

Insert
04-05-2009, 17:23
Bloodsucker nije Bog zna sta, ali controller brrrrrr.Kad san se s njin prvi put susrea nisan palia igru tjedan dan :)

Da, ali je controller gotovo bezopasan jer samo preuzima kontrolu nad tobom na kraće vrijeme.

doduše, u kombinaciji sa drugim mutantima bi bio vrlo poguban. Zamisli odjednom bloodsuckera i controllera: controller te izvuče iz tijela a, bloodsucker te za to vrijeme živog odere. :pray:

Naravno, controller se pojavljuje samo par puta tijekom igre i to solo iako je moguća njegova random pojava koju nisam dozivio dosad...

###DK###
04-05-2009, 18:40
Meni Controller nije uopće strašan. Snork mi je daleko najgori.
Skoči s velike udaljenosti odjednom na tebe, tako da me to prepadne.
S tim da je odvratan.

Snake shit
04-05-2009, 20:42
Bloodsucker nije Bog zna sta, ali controller brrrrrr.Kad san se s njin prvi put susrea nisan palia igru tjedan dan :)

Da, ali je controller gotovo bezopasan jer samo preuzima kontrolu nad tobom na kraće vrijeme.

doduše, u kombinaciji sa drugim mutantima bi bio vrlo poguban. Zamisli odjednom bloodsuckera i controllera: controller te izvuče iz tijela a, bloodsucker te za to vrijeme živog odere. :pray:

Naravno, controller se pojavljuje samo par puta tijekom igre i to solo iako je moguća njegova random pojava koju nisam dozivio dosad...
Imas ga u onome undergroundu i u labu u yantaru.Igru san prisa 4 puta nikad mi se nije random pojavia

###DK###
04-05-2009, 20:50
Ja sam jednom naišao na njega u onom selu odmah do Freedom baze.
Mislim da čak od nekog dobiješ zadatak da ga ubiješ.

Insert
04-05-2009, 21:11
Mislim da mozes dobit quest gdje trebas ocistit leglo bloodsuckera u kojem se nalazi i jedan controller. Ali je to side quest pa mozes preci igru i bez da ga obavis :D

MoD
04-05-2009, 21:55
Ljudi nemojte me zezat da jos niste skužili najlakši naćin ubijanja bilo kojeg stvora u toj igri... jedan, samo jedan metak u glavu ... i ... to je to...haha... tu sam igru preso uzduz i popreko... ne razumijem cemu tolika strka oko tih controlera - cim im se priblizis njihove mogucnosti da te na bilo koji nacin ozljede padaju na 0, premda postoji blaga sansa da ti opale samar... ali ipak - prespori su... iii sta onda sljedi ?... BOOM HEADSHOT!!!

Nodakim
04-05-2009, 22:20
Tako i ja,ali ono kada sam izlazio iz nekog podzemnog labosa,ja na ljestve i odjednom BUM!
Izvan tijela neko stvorenje vrišti,ajde se scjepaj i skuži sve.
Istina ubio samga,ali da je bilo nekih stvorenja zajedno s njim najebao bih.

Insert
04-05-2009, 22:28
Taj controller prvi put tj. u podzemlju je skriptiran da te zaskoci kad krenes prema izlazu. I ja sam ga ubio iz prve ali sam srao gaće kad sam ga prvi put cuo :pray:

Snake shit
04-05-2009, 22:32
Dodjes isprid njega i zakoljes ga nozen ili ga prokines sacmon tako je najbolje :D

majstoro2
11-05-2009, 08:41
GSC Game World je najavio da radi na PC verziji igre S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
http://i41.tinypic.com/2hh12f6.jpg
izlazak se očekuje negdje na jesen

Deadwalker
11-05-2009, 10:46
meni si cini da je taj screen iz Stalkera CS :? Barem ako hud gledamo

Grim
11-05-2009, 11:09
meni si cini da je taj screen iz Stalkera CS :? Barem ako hud gledamo
I meni isto se cini na stalker cs u swamps u sredini gdje je takva neka bazica i bas se to oruzije nade tamo :?

majstoro2
11-05-2009, 11:11
ja konto da oni snorkovi plesu breakdance
pa tek kasnje skonto da me udaraju

Insert
11-05-2009, 13:23
meni si cini da je taj screen iz Stalkera CS :? Barem ako hud gledamo
I meni isto se cini na stalker cs u swamps u sredini gdje je takva neka bazica i bas se to oruzije nade tamo :?

da, to je CS 100%.

Bartuc
19-05-2009, 18:33
Gameplay video (10 minuta):

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=32854&r=top

Michel
19-05-2009, 18:47
Valjda neće opet trebat 8 patcheva da igra postane igriva.

ScorpiuS
19-05-2009, 20:16
Nema patcheva za ovu igru, GSC je uopće ne podržava.

Bara
19-05-2009, 22:08
Gameplay video (10 minuta):

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=32854&r=top

Majko napalio sam se, nedostižna amosfera! Iako me Clear Sky potpuno razočarao bugovima...

bezimeni
19-05-2009, 22:47
Koje ja gotovo da i nisam primjetio...i sa ponekim bugom zasjenjuje većinu ostalih igara .

Bara
19-05-2009, 22:50
Ja sam je isto odigrao do kraja, malo me je razočarao kraj ali eto, ono, ispiru ti mozak i svi sretni :). Najviše su me naživcirali oni banditi koji bi mi svaki put krali novce... jednom sam ih sve ubio, neka im...

bezimeni
19-05-2009, 22:52
Što se samog kraja tiče to si potpuno u pravu...daleko je lošiji nego krajevi u prvom dijelu .I mene je kraj dosta razočarao .

Bara
19-05-2009, 22:56
Nadam se da će Call of Pripyat dosta toga popraviti, a najbitniji će mi biti dobra glavna priča a i ovog puta pozadinska priča glavnog lika. Nadam se da opet neće nešto petljati sa Strelokom ili sličnima, bilo bi fora da stave nekog trgovca i njegov put kroz zonu, probijanje do slave, recimo onog na početku, kako je već, Sidrovich, ili tako nešto...

Hidraulicar Kreso
20-05-2009, 09:33
Minimalni sistemski zahtjevi:

Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+

512 MB RAM

128 MB DirectXŸ 8.0 compatible card / nVIDIAŸ GeForce™ 5700 / ATI RadeonŸ 9600

Preporučeni sistemski zahtjevi:

Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+

2 GB RAM

512 MB DirectXŸ 9.0c compatible card / nVIDIAŸ GeForce™ 9800 GTX / ATI RadeonŸ HD 4850

Deadwalker
20-05-2009, 09:35
isto kao i Stalker CS. Znaci igrivo kod mene u svakom slucaju. Samo opet, nadam se da ce release verzija biti u cim boljem stanju. Nadam se... :|

Hidraulicar Kreso
20-05-2009, 09:36
a neće biti, neoptimiziranost je postala trademark za Stalkera

vex
20-05-2009, 10:54
Pošto će igra više biti orijentirana solo igranju a ne masovnima fightovima kao cs , trebalo bi biti lakše postići veci broj fps.
Mislim da će ovo biti najbolji stalker do sada.

Deadwalker
20-05-2009, 11:00
a trebao bi biti. Isti engine(koji bi morao biti jos dodatno optimiziran), isti gameplay sa jos novih poboljsanja te nadam se jos bolji story i atmosfera. U svakom slucaju, novi hit dolazi...zna netko datum izlaska igre?

Hidraulicar Kreso
20-05-2009, 11:42
jesen ove godine

Constantine
20-05-2009, 14:23
Jedva čekam.

FaTaL_mRkvA
20-05-2009, 18:08
Jedva čekam.
I ja... :D
Kupit ću si komp i igrat na MAX detaljima...
Nikad nijednu igru nisam igro na max...
Osim onih nekih flash igara :D

Bara
20-05-2009, 22:28
a neće biti, neoptimiziranost je postala trademark za Stalkera

Neoptimiziranost je nažalost trademark ukrajinske industrije igara :)

Insert
21-05-2009, 08:07
ipak, ovo im je treći... valjda su nešto naučili.

bezimeni
21-05-2009, 10:44
Na mom procesoru od 500 kn i grafičkoj kartici od soma kuna oba nastavka idu odlično .Drugi dio u dx10 sa visokim detaljima .

Michel
22-05-2009, 16:38
Bezimeni je li se ti to šališ ?
KAD NA DX 10 SVE ali SVE staviš do daske ni 280 gtx ne igra to sretno a kamoli tvoja grafa. Ne kažem da je loša grafa nego igra fakat kad počmeš slidove
namještat postane jako jako zahtjevna.

bezimeni
22-05-2009, 17:37
Tko je spomenuo sve do dasake? Napisao sam na visokim detaljima a ne ne na makismalnim.

edit: prolistaj temu stalker c.s gdje sam zaljepio slikice sa uljučenim frapsom...imao sam tada i nešto slabiji procesor nego sada ( X2 4400 ...i ništa nikada ne klokam).Sa sadašnjim procom sam dobio i dosta glađi gameplay bez trzanja na tim detaljima.

edit 2: evo da se ne mućiš.....klik (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=14664&start=780)

Evo kako to izgleda i radi kod kod mene na 1680x1050 enhanced full dynamic lighnting DX 10 i High detalji
http://www.imagesforme.com/out.php/i179 ... ipping.jpg (http://www.imagesforme.com/out.php/i179838_WindowClipping.jpg)
http://www.imagesforme.com/out.php/i179 ... pping2.jpg (http://www.imagesforme.com/out.php/i179839_WindowClipping2.jpg)
http://www.imagesforme.com/out.php/i179 ... pping3.jpg (http://www.imagesforme.com/out.php/i179840_WindowClipping3.jpg)
http://www.imagesforme.com/out.php/i179 ... pping5.jpg (http://www.imagesforme.com/out.php/i179845_WindowClipping5.jpg)
http://www.imagesforme.com/out.php/i179 ... pping4.jpg (http://www.imagesforme.com/out.php/i179844_WindowClipping4.jpg)
Igra na tim ,praktički, max postavkama ide više-manje ok ali ima i trzavih trenutaka....slično kao i Crysis...s time da igra izgleda ljepše i detaljnije od Crysisa .

Michel
22-05-2009, 20:42
Kontam sry. Mislio sam kad kažeš na high da si do daske raspalio jer tamo nema low medium high za sve nego i hrpa slideova.
Mogu ti reć da u mene klizi na ok postavkama ali kako mi one sun rays ubiju stroj to nije istina.

Bartuc
30-05-2009, 17:15
Evo nekih službenih tvrdnji o novom nastavku (sa službene stranice):



S * The Zone in the game consists of new locations only. And for the first time now the placement of in-game locations will correspond their real geographical prototypes.
* A couple of new monsters added – chimera and burer. These two were planned back in the original game, but will make their appearance only now, redesigned and powered with new abilities.
* As opposed to the previous S.T.A.L.K.E.R. games all the quests are hand-made by designers and not automatically generated. Over 70 unique quests are waiting for the player to complete.
* The game is completely stand-alone and does not require any previous games installed. This said, the player who didn’t play the first two games will not be discomforted while playing Call of Pripyat.
* Sleep function has been added to allow the main character to get refreshed, so as to wait the necessary number of hours in safety.


Najviše se veselim ovim unikatnim questovima, nadam se da će biti kvalitetni pošto su sada bolje razrađeni i nije riječ samo o skupljanju itema ili pronalaženju Flash diskova sa uptama... A i sve lokacije su nove, jebenica :pray:


EDIT:

I gle SS, koja grafika :pray:

http://cop.stalker-game.com/view_frame. ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/view_frame.php?d=s&img=xr_cop_screen_007_1680w.jpg)

Constantine
30-05-2009, 17:31
:shock:
Koja grafika na ovom screenu,izgleda duplo bolje od crysisa,nikad nisam vidio lijepse teksture,jedva čekam da zaigram CoP.

IGoR_2803
30-05-2009, 17:44
I gle SS, koja grafika :pray:

http://cop.stalker-game.com/view_frame. ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/view_frame.php?d=s&img=xr_cop_screen_007_1680w.jpg)

ne kuzim kaj je ovo sa depth of field... ko da je fotkano sa velikim otvorom blende... :)

###DK###
30-05-2009, 17:44
Bloodsucker izgleda legendarno. :)

Bartuc
30-05-2009, 17:53
Ja taj Depth of Field prvo isključim, to mi je tako ružan efekt, u niti jednoj igri mi ne paše. Baš smeta i nije dobrodošao pošto je uglavnom loše izveden.


Nadam se da igra neće biti zahtjevnija od CS-a pošto mi je već i CS pre zahtjevan. Ili neka bude zahtjevna, ali da porade na optimizaciji pošto grafika definitivno nije toliko spektakularna da se opravdavaju takvi zahtjevi. Ima ljepših igara koje lete na mom kompu, uzmi za primjer CoD 4 - Modern Warfare, igra ima i detaljnije texture i sveukupno bolju grafiku od Stalkera i to gotovo u svakom pogledu, a MW mogu igrati na MAX bez ikakvog štucanja, dok CS izgleda lošije i radi lošije. Samo malo truda i peglanja može sve te probleme izgladiti...

ScorpiuS
30-05-2009, 18:20
I gle SS, koja grafika :pray:

http://cop.stalker-game.com/view_frame. ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/view_frame.php?d=s&img=xr_cop_screen_007_1680w.jpg)

ne kuzim kaj je ovo sa depth of field... ko da je fotkano sa velikim otvorom blende... :)
We have a new wallpaper!!!!

Bara
30-05-2009, 18:25
Ja se najviše veselim sljedećoj tvrdnji:

" This said, the player who didnt play the first two games will not be discomforted while playing Call of Pripyat. " Ej ljudi, pa to je zakon. Znači više nema oslanjanja na priču ružnog Streloka nego ide nova, nadam se da neće uprskati i da neće opet biti veze sa Wishmasterom :)

Bartuc
30-05-2009, 18:39
Da, daj bože da uvedu potpuno novi plot i da bude na filmskoj razini. Niti SoC nije imao bog zna što priču, imala je puno rupa te se igra više oslanjala na nenadmašnu atmosferu i vrhunski gameplay. Ako uz ta 2 segmenta sada ubace i kvalitetnu priču te kvalitetan razvoj iste, onda će to biti pravi posao.

Bara
30-05-2009, 18:46
SoC te zapravo natjera da mu zavoliš priču zato što te ona dva blesava trgovca stalno tjeraju da obavljaš misije u podzemnim laboratorijima za njih :). Tako kada sam ja kada sam prvi put prelazio igru dobio misiju " Meet the guide " bio sam prilično ljut zato što me nakon silnog truda vodila čak u Cordon pa sam je ja lijepo propustio i nastavio igru, kada sam je završio priča je imala toliko rupa da je Stalker ličio na bezumni FPS. E već drugog puta otkrio sam svoj pravi identitet, i istinski sam uživao u igri znajući da sam ja onaj tko jesam... a trećeg puta (sada) instalirao sam Oblivion Lost, i potpuno uživam. Evo baš mi je Barman dao misiju da idem u Dark Walley u onaj laboratorij gdje su oni duhovi vatre, majko mila...

Bartuc
30-05-2009, 19:03
Da, bez Guidea nema pravog kraja :D Osim ako pratiš neki walkthrough :P


Uglavnom, tu su rekli da dolaze 2 nova neprijatelja u novom nastavku koja su izostavljena u SoCu... To je djelomično istina pošto je Oblivion Lost zakrpao igru do temelja, riječ je o ova 2 neprijatelja koja možete vidjeti u SoC-OL-u (lol, sokolu :rotfl:).



Burer:

http://www.winline.ru/img/2008/3/stalker-burer.jpg


Chimera:

http://www.imagesforme.com/out.php/i518411_chimera.jpgShttp://www.imagesforme.com/out.php/i518412_Chimera2.jpg



Samo se nadam redizajnu tako da izgledaju malo opakije i "prirodnije".

Bara
30-05-2009, 19:06
Upravo ti dečki da, vidio sam ih u Oblivion Lostu... malo jači i robusniji momci da, ali ništa što AK-47 ne može svladati :)

Constantine
30-05-2009, 19:48
Pogledao sam sve screense,igra izgleda fantastično,nikad nisam vidio tako dobru grafiku,pogotovo onaj most,podsjeća na half life,a tek detalji na oružju,u SoCu i CS-u mi oružja izgledaju odvratno,ovdje izgledaju savršeno.Predobro.
http://cop.stalker-game.com/img/screens ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/img/screens/xr_cop_screen_008_1680w.jpg)
http://cop.stalker-game.com/img/screens ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/img/screens/xr_cop_screen_004_1680w.jpg)
http://cop.stalker-game.com/img/screens ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/img/screens/xr_cop_screen_003_1680w.jpg)
http://cop.stalker-game.com/img/screens ... _1680w.jpg (http://cop.stalker-game.com/img/screens/xr_cop_screen_005_1680w.jpg)

Bartuc
30-05-2009, 19:57
Meni je malo dizajn likova mutav u sva 3 nastavka. Svi imaju pre velike čizme i kvrgave noge :D Osim toga, niti CS niti SoC se ne mogu pohvaliti jasnim texturama (iako su u CS-u nešto bolje), dobrim sjenama ili kvalitetnim aliasingom. Mada nemreš igru suditi po texturama, HalfLife 2 ima jedne od najlošijih textura pa je igra predivna.

Constantine
30-05-2009, 20:05
Meni ove texture izgledaju odlicno,pa pogledaj samo detalje ne pištolju.
Nove lokacije također izgledaju fenomenalno,pogotovo ona sa napuštenim brodom.

Deadwalker
30-05-2009, 20:08
ma meni je Stalker bolesno dobar radi atmosfere i samo bi ga radi toga igrao. Ono, mracna soba+slusalice na glavi+reloadano oruzje... 8)
Ostali horor naslovi ne mogu ni prismrditi... :)

Constantine
30-05-2009, 20:20
evo jos par screenova:
http://s43.radikal.ru/i100/0904/0b/f77f18b6256e.jpg
http://i041.radikal.ru/0904/67/a4e8a40781d4.jpg
http://s59.radikal.ru/i164/0904/5f/6d0136bdde8a.jpg

Bartuc
30-05-2009, 20:23
Cjebote koja svinja :shock: :pray: Pre dobro izgleda, samo neka malo povećaju mutante :D

Grim
31-05-2009, 08:03
Ak ova igra ispuni ocekivanja, bit ce jedna od najboljih igara godina, samo se nadam da su naucili lekciju te da ovaj put moraju lijepo optimizirati ^^

Constantine
31-05-2009, 08:11
Sumnjam da ce biti optimiziran CoP,ako nisu CS dobro optimizirali nece ni ovaj.

IGoR_2803
31-05-2009, 09:53
onaj most fakat totalno podsjeća na HL2... sviđa mi se viđeno za sada, jedva čekam igru... a vjerovali ili ne, još nisam odigrao CS, prošao sam SoC 2 puta do sada, jednom vanilla verziju, jednom sa OL modom... a na CS se bacam sad... :)

Deadwalker
31-05-2009, 10:06
Stalkermanija, covece :D

Sumnjam da ce biti optimiziran CoP,ako nisu CS dobro optimizirali nece ni ovaj.

Stalker CS radi dosta dobro zauvrat sta nudi. Daleko je bolje optimiziran od nekakvog Crysis-a recimo... :wink:

IGoR_2803
31-05-2009, 10:33
Stalker CS radi dosta dobro zauvrat sta nudi. Daleko je bolje optimiziran od nekakvog Crysis-a recimo... :wink:

ili gta 4...

ScorpiuS
31-05-2009, 10:36
Stalker CS radi dosta dobro zauvrat sta nudi. Daleko je bolje optimiziran od nekakvog Crysis-a recimo... :wink:

ili gta 4...
Da, ali CS i Crysis opravdavaju svoju zahtjevnost sa svojom grafikom, ruku na srce, GTA IV to baš i ne opravdava.

Bara
31-05-2009, 10:38
Clear Sky meni do dana današnjeg ima najljepšu grafiku, nadam se da će ga Call of Pripyat nadmašiti. Optimizacija je mogla biti i bolja naravno, ali čini mi se sasvim u redu s obzirom na ono što nudi...

Constantine
31-05-2009, 10:45
Stalkermanija, covece :D

Sumnjam da ce biti optimiziran CoP,ako nisu CS dobro optimizirali nece ni ovaj.

Stalker CS radi dosta dobro zauvrat sta nudi. Daleko je bolje optimiziran od nekakvog Crysis-a recimo... :wink:
Ne bi se složio nikako,crysis mi deset puta bolje radi od CS-a a osim toga,mnogo je stabilniji.

Grim
31-05-2009, 12:26
Pa Crysis Warhead je daleko vise optimiziran nego S.T.A.L.K.E.R. CS jer je Crytek naucio lekciju, za razliku od nekih.

Bartuc
31-05-2009, 13:00
Meni neide u glavu kako mi Crysis radi bolje od Crysis Warheada, a svi tvrde kako je Warhead bolje optimiziran :( Cryis radi fenomenlano na visokim detaljima, a Warhead mi se na istim detaljima vuće ko krepano prase.


Idealan posao bi dečki napravili kada bi CoP bio optimiziran poput HalfLife serijala ili recimo poput Preya/Quake4. Igre koje izgledaju fenomenalno, a zahtjevaju NIŠTA :pray:

Grim
31-05-2009, 13:05
Da se to dogodio i jos uvrste sto su obecali to bi bila najbolja igra dosada napravljena, ali iz iskustva znam da se vecina obecanja ne odrze, te nevjerujem da su naucili lekciju.

IGoR_2803
31-05-2009, 13:15
Meni neide u glavu kako mi Crysis radi bolje od Crysis Warheada, a svi tvrde kako je Warhead bolje optimiziran :( Cryis radi fenomenlano na visokim detaljima, a Warhead mi se na istim detaljima vuće ko krepano prase.


Idealan posao bi dečki napravili kada bi CoP bio optimiziran poput HalfLife serijala ili recimo poput Preya/Quake4. Igre koje izgledaju fenomenalno, a zahtjevaju NIŠTA :pray:

ne vjerujem da će itko po tome dostići valveov source engine... hl2 i dan danas izgleda vrhunski makar je igra izasla pred gotovo 5 godina...

ScorpiuS
31-05-2009, 13:34
Source engine je star ko galaksija i trebat će Valve jako brzo nadogradit taj engine na neki način da bi se održao kompetetnim.

Delirium
31-05-2009, 13:44
Source je jedan od najkvalitetnijih engina i ako se nova verzija bude održala 5 godina svaka im čast...

Constantine
31-05-2009, 14:08
Meni neide u glavu kako mi Crysis radi bolje od Crysis Warheada, a svi tvrde kako je Warhead bolje optimiziran :( Cryis radi fenomenlano na visokim detaljima, a Warhead mi se na istim detaljima vuće ko krepano prase.


Idealan posao bi dečki napravili kada bi CoP bio optimiziran poput HalfLife serijala ili recimo poput Preya/Quake4. Igre koje izgledaju fenomenalno, a zahtjevaju NIŠTA :pray:

ne vjerujem da će itko po tome dostići valveov source engine... hl2 i dan danas izgleda vrhunski makar je igra izasla pred gotovo 5 godina...
da a i koliko sam vidio prije par mjseseci,ima neki mod,uglavnom,source izgleda deset puta bolje s njim i nimalo zastarjelo.

Deadwalker
31-05-2009, 15:10
Meni neide u glavu kako mi Crysis radi bolje od Crysis Warheada, a svi tvrde kako je Warhead bolje optimiziran :( Cryis radi fenomenlano na visokim detaljima, a Warhead mi se na istim detaljima vuće ko krepano prase.


isto i kod mene. Jako cudno... :?


Ne bi se složio nikako,crysis mi deset puta bolje radi od CS-a a osim toga,mnogo je stabilniji.

meni se CS nije niti jedamput srusio niti sam vidio nekakve bugove. Igra mi radi dosta dobro, na kanti od konfe kakvu imam...Crysis je s druge strane katastrofa optimiziran. Ono, na medium detaljima npr. na obali ide preko 30fps-a, al cim dođem u nekakav sumovit dio mape, fps pada cesto ispod 20. Ili recimo na jednom dijelu mape imam fps skoro 30, a par metara dalje pada prakticki za duplo. DA, to se zove katastrofalna optimizacija. Crisis Warhead mi je bolje isao na nizim detaljima, al na visim jos dosta losije nego li originalni Crysis. Snjezni leveli su mi bili gotovo neigrivi...
GTA 4 nisam ni igrao, tak da neznam kako je tamo situacija

bezimeni
02-08-2009, 19:06
Da malo oživim temu...

in game materijali (2NEM2kNYLK4)

Delirium
03-08-2009, 18:30
Me lieks!

Constantine
23-08-2009, 00:19
Da malo oživim temu...

in game materijali (2NEM2kNYLK4)
wow,izgleda predivno,pogotovo lokacije i likovi te grafika,scenea na kraju trailera sa kišom i munjom je nesto predobro.Igrat cu ovo mjesecima.

ScorpiuS
23-08-2009, 07:15
Već je bilo prikazano

Bara
23-08-2009, 11:07
Haiku poezija u čast bržeg izlaska Call of Pripyata :)



Anomalije

ubijte me još jednom

dwarfovi prde

haiku poezija od Marina Barišića-Marića (Bare)

bezimeni
23-08-2009, 11:11
Ma ja samo želim ubijati.....kad bu više taj naslov jer nemam nikaj kvalitetnoga za pobiti :D

Bara
23-08-2009, 11:12
Pa da, zašto trošiti metke na spawnajuće klonove, ili možda sjeverno korejske prašinare, a nemoj da ti spominjem munjene naciste, tu su mutirana gamad koja treba biti pošteno ispucana....

Constantine
23-08-2009, 11:35
ja nikad u stalkeru nisam koristio vintorez,neznam,nikad ga nisam uspio naci,a sudeći po filmicima iz igre i stvarnog života to je jedan od najboljih snajpova ikad.

Grim
23-08-2009, 11:38
Vintorez, najbolje oružje u S.T.A.L.K.E.R.-u. <3

DeusEx
23-08-2009, 12:13
Prva dva S.T.A.L.K.E.R.-a su mi super tako da i ovaj jedva čekam :).

Delirium
04-09-2009, 08:06
po meni je stalker najatmosferičnija (wut?! is that a word?) igra ikad sav tak CCCP štimung radijacija i polja trave pod sivim nebom (a da ne spominjem cudovista) cine tu igru odlicnom i nadam se da ce u dnovom stalkeru staviti vise elemenata prezivljavanja (kampiranje usred radioaktivne pustosi<3) i nadam se boljoj prici :P

ScorpiuS
04-09-2009, 13:46
To je obicna postapokalipsa koja se u zadnje vrijeme nenormalno koristi u igrama. Prije 2 godine nije bilo nijedne igre sa postapokalipticnom tematikom, a danas su sve takve.

Delirium
04-09-2009, 14:18
al nijedna nije postigla tu atmosferu

Deadwalker
04-09-2009, 15:44
Kada vec spominjete postapokalipticni setting. Istina, ima u zadnje vrijeme dosta naslova koji se furaju na to. Iskreno, ni jedna igra se nije ni priblizila onome sta imamo u Stalkeru. Ni blizu. Pa cak ni Fallout 3. Nadam se da bi Rage mogao biti dorastao zadatku... :)

bezimeni
04-09-2009, 16:14
Fallout 3 je sterilna igra bez atmosfere. Došao sam u prvi grad (tam di je ona bomba ) i nakon sat vremena deinstalirao igru.Dosadna je i nezanimljiva. Nije ni sluga Stalkeru.

Deadwalker
04-09-2009, 16:21
Ajd da ne skrecemo s teme... :)

Sad bi trebao doci novi stalker, vrlo skoro...sta ocekujete?

Constantine
04-09-2009, 16:22
nista,zato sto ga necu moc igrat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ne pretjerujem sa cry smajlićima :(

Bartuc
04-09-2009, 16:26
Fallout 3 ima pre jebenu atmosferu za pustinjsku igru, ali ne za post apokaliptičnu igru. Tako da Stalker fakat nema konkurencije na području atmosfere, tu je Bog/Kralj/T-Rex i teško će ga neka igra skinuti sa trona.


Još kada u jednadžbu dodaš da su i apsolutno SVI ostali elementi u ovoj igri gotovo savršeni, onda skužiš da Stalker uopće niti nema konkurencije na tržištu :D Igrao sam gotovo sve najbolje FPS-e, ali Stalker mi je za klasu bolji od najboljih i to NE zbog RPG elemenata, već zbog savršene igrivosti, savršene atmosfere, odlične grafike, ogromnog/otvorenog svijeta, brdo prijateljski raspoloženih NPC-a (to obožavam u FPS žanru) itd. Jedini FPS koji sam sa tolikim guštom igrao je bio DeusEx :pray:



@Deadwalker... Samo da mi radi xD Ostalo je manje bitno :D

Deadwalker
04-09-2009, 16:32
Još kada u jednadžbu dodaš da su i apsolutno SVI ostali elementi u ovoj igri gotovo savršeni, onda skužiš da Stalker uopće niti nema konkurencije na tržištu :D Igrao sam gotovo sve najbolje FPS-e, ali Stalker mi je za klasu bolji od najboljih i to NE zbog RPG elemenata, već zbog savršene igrivosti, savršene atmosfere, odlične grafike, ogromnog/otvorenog svijeta, brdo prijateljski raspoloženih NPC-a (to obožavam u FPS žanru) itd.

nemam sta dodati na ovo. 8)


Deadwalker... Samo da mi radi xD Ostalo je manje bitno :D

hehe :D . Pa ovo je sada vec treca igra na istom engine-u. Valjda ce to konacno sljakat bez prethodne potrebe za instalacijom najmanje 4 patcha. Neka mi nekako ide na medium detaljima i ja sretan :)

Delirium
05-09-2009, 08:59
takođe inace ja sam veliki fan...i od te igre ocekujem sljedece:

1.
CCCP štimung radijacija i polja trave pod sivim nebom (a da ne spominjem cudovista,nadam se da ce u novom stalkeru staviti vise elemenata prezivljavanja (kampiranje usred radioaktivne pustosi<3) i nadam se boljoj prici :P

2.Moar Votka

3.A.I. suboraca bi mogo bit malo bolji

4.Moar GUNZ

5.mogucnost da pecem kobasice

Constantine
05-09-2009, 09:13
takođe inace ja sam veliki fan...i od te igre ocekujem sljedece:

1.
CCCP štimung radijacija i polja trave pod sivim nebom (a da ne spominjem cudovista,nadam se da ce u novom stalkeru staviti vise elemenata prezivljavanja (kampiranje usred radioaktivne pustosi<3) i nadam se boljoj prici :P

2.Moar Votka

3.A.I. suboraca bi mogo bit malo bolji

4.Moar GUNZ

5.mogucnost da pecem kobasice
:pray:
kako bi to bilo zakon,da mozes kampirat negdje i peč kobasice,makar ne zvuci znaimljivo meni bi bilo :)

Delirium
05-09-2009, 09:16
ili ulovit neku zivotinju pregledat ju , odlucit jel je smijes pojest i onda ju spec

Constantine
05-09-2009, 10:03
ili jos bolje,nest sto stvarno treba stalkeru,da mozes sa ostalim likovima igrat neku igru na ploči,nešto tipa dice u witcheru :D

Delirium
05-09-2009, 10:40
Onak sjedis u kampu za socuting i kako bi skrtio nocnu smjenu odigras np. ono bacanje kocaka iz čaše s nekim

Insert
05-09-2009, 11:50
ali, glupo je što ćeš moći spavati da skratiš noć.

Constantine
05-09-2009, 11:59
nije ja vise volim dan,bojim se noci u stalkeru,zapravo bojim se i dana,strasna je to igra :)

Insert
05-09-2009, 12:03
Pa, u tome i je fora što je noć strašnija, a dosadno je čekat jutro :D
Ako ubace neke mini igre za pare, bit će zabavnije.

U SoC-u bi se noću borio u onoj areni kod BAR-a. Šteta što nije bilo više takvih aktivnnosti.

Bartuc
05-09-2009, 14:06
ali, glupo je što ćeš moći spavati da skratiš noć.


To je savršeno. Po noći je super igrati kada je u RL-u mrak, inače ti i najmanje osvjetljenje uništi igru jerbo niš ne vidiš na monitoru. Tak da ovako bar možeš preko dana igrati dnevne misija :D

bezimeni
05-09-2009, 16:15
Noćne misije su savršene sa dobrim naočalama za noćni pogled.Igra dobije sasvim drugu dimenziju. U principu nisam radio nikakvu razliku između dana i noći jer je svaki od tih modova dobara na svoj način .

Bartuc
05-09-2009, 16:19
Da, Seva Suit sa night vision upgradeom je jebeno dobar. Drito se osjećaš ko predator među lovinom :D Ali opet, ne volim kada mi se sunce razmaže na ekranu ako igram igru u 14h popodne :D Tako da je onda bolje igrati po danu jerbo normalno vidiš svijet u igri. Ali iza 21h, onda je najbolje igrati po mraku zbog ultra atmosfere :pray:

bezimeni
05-09-2009, 16:22
Čovjek je odavno izmislio rolete i zastore :D

Bartuc
05-09-2009, 16:24
Ma uvijek mi prodire mali komad svjetla na monitor, drito pokraj rolete xD

Constantine
05-09-2009, 16:29
Ma uvijek mi prodire mali komad svjetla na monitor, drito pokraj rolete xD
i meni,zapravo ni nemam rolete nego nekad stavim one plastične ali su pokverene pa ih nemogu namjestit.


I da,sad me ponovno obuzela želja da odigram SoC,ovaj put sa vintarom kojeg sam koristio smao jedanput.

Bartuc
05-09-2009, 16:33
U SoCu je Vintar najbolje oružje, a u CS-u mi je lošiji od potpuno nadograđenog AK 74/2 ili kako se već zove!?

Delirium
05-09-2009, 18:51
Da, Seva Suit sa night vision upgradeom je jebeno dobar. Drito se osjećaš ko predator među lovinom :D Ali opet, ne volim kada mi se sunce razmaže na ekranu ako igram igru u 14h popodne :D Tako da je onda bolje igrati po danu jerbo normalno vidiš svijet u igri. Ali iza 21h, onda je najbolje igrati po mraku zbog ultra atmosfere :pray:
exactly...ocu bolji nightvision u novom nastavku + one lasere na puskama+Pecenje kobasica

GODSKILLER
06-09-2009, 00:51
Fallout 3 ima pre jebenu atmosferu za pustinjsku igru, ali ne za post apokaliptičnu igru.
:D

Okolina u obe igre nije doživila istu nuklearnu kataklizmu,u fallout 3 radi se o nuklearnom ratu i normalno da je svijet sterilan,dok kod stalkera radi se o katastrofi u nuklearnoj elektrani koja je kudikamo manje(mnogo 1000 puta) razorna nego prethodna stvar

GODSKILLER
14-09-2009, 21:00
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat Official Trailer
http://www.hcl.hr/video-stalker-call-of ... r-114.html (http://www.hcl.hr/video-stalker-call-of-pripyat-official-trailer-114.html)

Constantine
14-09-2009, 21:41
http://xfiles.gsc-game.com/st/cop_video ... 2-hq-e.wmv (http://xfiles.gsc-game.com/st/cop_video_2/stk-cop-v2-hq-e.wmv)
Ovo je graficki najimpresivnija igra nakon crysisa koju sam vidio,svjetlosni efekti su predivni i jos ce podrzavat DX11.

Bartuc
14-09-2009, 22:25
Kako jebenu atmosferu igra ima :cry: Čini mi se da nije izgubila niti malo na tom polju kroz sva 3 nastavka. Još uvijek je kralj atmosfere bez bilo kakve konkurencije. Još mi ovo ima tako zdravu dozu horrora u sebi za popizditi. Jedva čekam da izađe.


Nemojte se čuditi ako me pukne nostalgija i povučem pola foruma za sobom da odigra SoC i CS do izlaska CoP-a :D

Nodakim
14-09-2009, 22:26
Trailer indicira da će staviti malo više horor elemenata,vjerovatno isto onoliko koliko je i orginal trebao imati u početcima.

Bartuc
14-09-2009, 22:31
Odnosno koliko ima sa Oblivion Lostom :D Uče se dečki, CS je tehnički daleko iznad SoC-a iako je SoC kvalitetniji naslov... Sada će CoP biti tehnički usavršen, a kvalitetom se nadam da će nadmašiti SoC. Glavno da izbace onaj turbo glupi Faction Wars. To je tako jadno i nepotrebno. Od savršene horror akcijske avanture sa RPG elementima, oni su uspjeli napraviti jebenu Quake 3 Arenu :( Ali ajde, to je samo opcija u igri tako da nije pre veliki bad iako mi je taj element strašno narušio dojam tog nastavka u očima.

GODSKILLER
15-09-2009, 01:29
samo izgleda da bi mogla po zahtjevima nadmašiti clear sky....inače ja još uvik nisam uopće priša ova dva izašla stalkera,nekako čuvam ih za kraj(šlag na kraju)...prvog igra jedno 4-5sati,ono prvo područje,a ovog drugog oko 2 ure....

Raz
15-09-2009, 08:30
Environment Teaser Trailer (http://www.gametrailers.com/video/environment-teaser-s-t-a-l-k-e-r-call/55857)
Outdoors Environment Trailer (http://www.gametrailers.com/video/outdoors-environment-s-t-a-l-k-e-r-call/55870)

Delirium
15-09-2009, 09:28
Kako jebenu atmosferu igra ima :cry: Čini mi se da nije izgubila niti malo na tom polju kroz sva 3 nastavka. Još uvijek je kralj atmosfere bez bilo kakve konkurencije. Još mi ovo ima tako zdravu dozu horrora u sebi za popizditi. Jedva čekam da izađe.


Nemojte se čuditi ako me pukne nostalgija i povučem pola foruma za sobom da odigra SoC i CS do izlaska CoP-a :D




.I..

Assasin`s
15-09-2009, 09:34
U trileru sam se nasmijo kad sam vidio onog malog u kaputu kad se dere :rotfl:

Fireblade
15-09-2009, 11:47
wtf novi stalker
cant wait

Insert
15-09-2009, 13:35
piše jesen 2009, a nisu još dali datum izlaska.

Deadwalker
15-09-2009, 16:03
Slazem se s Bartucom. Ovakvu atmosferu ce tesko ko nadmasit. Neka samo vrate onaj stari gameplay sa SoC-a i imat cemo savrsenu pucacinu... :)

Constantine
15-09-2009, 16:18
koliko sam vidio po trailerima atmosfera je prejebena,nove lokacije mi se jako sviđaju.

Insert
15-09-2009, 18:21
dobro je što će sad lokacija biti manje i biti će veće. znači da će se igra rijeđe učitavati i da će biti otvorenija

vex
18-09-2009, 19:26
Sada i službeno:


Stalker: Call of Pripyat minimal system requirements
• Operating system: Windows XP SP2
• Processor: Intel Pentium 4 2.2 GHz / AMD Athlon XP 2200+
• Memory: 768 MB RAM
• HDD: 6 GB free space
• Graphics card: Geforce 5900 128 MB / Radeon 9600 XT 128 MB
• Sound: DirectX 9 compatible
• Input: Keyboard and mouse

Stalker: Call of Pripyat recommendedSsystem requirements
• Operating system: Windows Vista SP1 or Windows 7
• Processor: Intel Core 2 Duo E8300 / AMD Phenom II X2 550
• Memory: 2 GB RAM
• HDD: 6 GB free space
• Graphics card: Geforce GTX 260 / Radeon HD 4870 512 MB
• Sound: DirectX 9 compatible
• Input: Keyboard and mouse


Recommended grafika me malo plaši.
Ova igra po logici treba biti manje zahtijevna nego prethodna zbog puno manje masovnih borbi i onda stave ovo..

bezimeni
18-09-2009, 19:32
Konačno da netko pod preporučeno izbaci windows XP .

Constantine
18-09-2009, 19:38
Konačno da netko pod preporučeno izbaci windows XP .
jep,bilo je i vrijeme.

sto se tice zahtjeva,nista ne ocekivano,valjda cu do izlaska imat novi komp sa HD 5870 ili 5850,nego,podržavat će DX 11 jelda?

IGoR_2803
18-09-2009, 20:54
ovo neću ni probati instalirati na sadašnjoj konfi...

vex
18-09-2009, 21:40
Konačno da netko pod preporučeno izbaci windows XP .
jep,bilo je i vrijeme.

sto se tice zahtjeva,nista ne ocekivano,valjda cu do izlaska imat novi komp sa HD 5870 ili 5850,nego,podržavat će DX 11 jelda?

Da, i taj dx11 bi navodno trebao donijeti bolju grafiku i performanse.
No to su pričali iza dx10 a razlika je mizerna, baem što se grafike tiče. Performanse variraju od igre do igre.

Constantine
18-09-2009, 21:41
ali se definitivno isplati kupit komp zbog ovoga ili barem ga nadogradit,nema sanse da faila zato sto nema vise onih frakcija i vise j kao SoC,a SoC je remek djelo.

Bartuc
18-09-2009, 21:45
Nadam se da neću morati ništa upgradeati pošto ne mislim više uložiti niti kune u komp (osim kabela i možda novih zvučnika) :( Daj bože da dobro radi na mojoj konfi :cry:

vex
18-09-2009, 21:53
Ne brini se Bartuče, ima da radi, samo pitanje koliko fluidno :D

Hidraulicar Kreso
18-09-2009, 23:49
pa što se žalite, i za SoC je trebao dosta jak komp, nisu naveli hd 4870 za preporučeno, ali je s njom situacija bila nešto povoljnija, tako i sa gtx 260. Obje kartice su briljirale u soc-u, pa tako mislim da će i u ovome. Samo koliko dobro.

Insert
18-09-2009, 23:52
Dobro je, imam sve iznad ili jednako preporučenoj konfiguraciji.

Deadwalker
24-09-2009, 10:05
Neznam da li je netko prije postao, al evo jedne zanimljive vijesti (http://www.bug.hr/master/vijesti/rusi-prednosti/98723.aspx). Malo cudan potez, al sad sam barem siguran da si necu zajebati semestar :P

Iako imam feeling da ce neki ovdje igrati i ruske verzije... :D

GODSKILLER
24-09-2009, 10:12
sprahiba

bezimeni
24-09-2009, 10:25
Ne nego spasiba...ti ne gavariš pa ruski maljčik.

Insert
24-09-2009, 15:44
dobro je, barem ćemo dobiti finalni, a ne poluproizvod kao rusi

Constantine
24-09-2009, 19:39
sumnjam,prije da ce i rusi i mi dobit finalni proizvod samo sto ce ga rusi dobit prije :(

Insert
24-09-2009, 19:57
oba dosadašnja stalkera su bila užašno bugovita u startu. našu verziju stignu patchat.

Grim
05-10-2009, 18:55
Zanimljivo je da je dostupan ruski repack na engleski na određenim mjestima... very nice. :D

Insert
05-10-2009, 18:58
Zanimljivo je da je dostupan ruski repack na engleski na određenim mjestima... very nice. :D
ali nema glasovne sinkronizacije. neću si kvarit doživljaj. čekam europsku verziju.

Constantine
05-10-2009, 19:30
Zanimljivo je da je dostupan ruski repack na engleski na određenim mjestima... very nice. :D
ali nema glasovne sinkronizacije. neću si kvarit doživljaj. čekam europsku verziju.
također.

bezimeni
06-10-2009, 20:07
Probao sam malo igrati...

Uvodnog filma ni nema...odrađen je u vidu stripa koji objašnjava događaje koji su prethodili. Odmah vas ubacuju u zonu sa solidnim nauružanjem.Perfomanse su skroz odlične tj . igra na xp-u leti. Što se grafike tiče dobra je ali ne mogu uspoređivati jer sam prethodni dio igrao na visti sa dx 10 efektima pa je sve skupa izgledalo i bolje ali je i bilo kudikamo zahtjevnije.Ima hrpa grafičkih opcija koje ne mogu upaliti na XP-u ali barem sve skupa radi kako treba pa mi nije ni žao.Bagove nisam nikakve vidio osim jednog grafičkog u kojem te prati nekakva okrugla široka sjena kud god se kretao.Riješio sam to gašenjem sjena izazvanim suncem..

Uglavnom , sada sam na zadnjem nivou u RE5 pa kada ju završim uzimam bolovanje , gasim mobitel , čupam telefon iz zida , zaključavam ženu i dijete na tavan i primam se posla :D .

evo i par slikica sa početka igre. dx9 sve na high bez aa na 1680x 1050 .

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_b1b23b54.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/721248_ssmladen100609205505zaton.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_a3a5fbd4.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/721247_ssmladen100609205430zaton.jpg)

Constantine
06-10-2009, 20:10
nemoj si kvarit dozivljaj i pricekaj europsku verziju.
osim ako tecno govoris ruski,u tom slucaju,samo igraj :D

bezimeni
06-10-2009, 20:12
Učio u osnovnoj školi :D Kak tvaja familija ? ( kako se prezivaš ? ) Harašo ( Dobro) :D .

Hidraulicar Kreso
06-10-2009, 20:48
koje osvijetljenje koristiš, ja mogu igru tek ugodno igrati pri static lightningu, čim upalim nešto više počinje trzanje.

bezimeni
06-10-2009, 20:52
imam ovak i početak igre ( došao do onog broda ) ne trza ništa.

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_f2b34f53.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/721352_ssmladen100609214953mainmenu.jpg)

Hidraulicar Kreso
06-10-2009, 20:58
a da, naravno, ja sam probao sa dx 10, znači apsolutni maksimum. Ali mislim da mi fali malo rama, jer trenutno imam samo 2 gb, a koristim win7 64 bit. Mislim da bi do toga moglo biti.

bezimeni
06-10-2009, 21:01
da do dx10 ti je ...zato sam se ja i maknuo od tog govna .Čeka se dx 11 i igre optimizirane za njega .

Hidraulicar Kreso
06-10-2009, 21:05
da, probat ću staviti ovako kao i ti, možda bude radilo bolje. A i mogao bih se zaletiti po keks rama, samo da skupim malo love.

IGoR_2803
06-10-2009, 21:44
šta je ovo izašlo? nisam imao pojma... iako još nisam ni clear sky odigrao... :D

Bartuc
06-10-2009, 21:48
Nema čanse da bi igrao Rusku verziju, igra će se tako fino spolirati do izlaska engleske verzije da će to biti milina :D


PS: Inače, grafika na ona 2 SS-a mi ne izgleda ništa bolje od CS-a...

Aral
06-10-2009, 21:52
Ma ruska je verzija izasla, u ducane na police, EU/USA verzija jos nece neko vrijeme, tek u Q1 2010. Ovo kaj cirkulira nije vrijedno spomena igrat.

bezimeni
06-10-2009, 22:34
Igra je sasvim igriva i ne vidim razloga da ju ne odigram .A sad tko želi čekati englesku sinkronizaciju neka čeka...

Hidraulicar Kreso
06-10-2009, 22:46
pa ja ću naravno igrati ovu verziju dokle bude išlo, iako ne razumijem skoro ništa, nije mi toliko ni važno, kada ću bez obzira na sve isprobati i englesku verziju kada izađe.

Aral
06-10-2009, 22:57
Ma da al ono...online dictionary je igrao veliku ulogu u toj verziji :rotfl: No, da ne pricam o tim stvarima.

bezimeni
08-10-2009, 12:53
Ne znam da li mi je zona lagano dosadila ili je ovaj dio lošiji od prethodnih .Sve je na mjestu ...nove lokacije , nema bugova , nadogradnja i poravljanje oružja , traženje arifakata...ali nekako mi dosadio koncept u stilu ima te li posao ? Imam ....odi tamo i donesi mi ono ili ubi ovo itd.Nije problem u ruskoj verziji jer radi odlično .Mislim da mi atmosfera više nije tako napeta nakon što sam prvi dio odigrao tri puta a drugi dva puta.A atmosfera je 50% ove igre .Ako izgubi čar i igra postane dosadna .Budem je odigrao ali lagano sam razočaran sa uvodnim dijelom u igri. Stalno imam osjećaj kao da sam to već sve odigrao makar su lokacije potpuno nove :( .

Constantine
08-10-2009, 13:03
:cry:

Deadwalker
08-10-2009, 13:04
Dobro, to je pretpostavljam dosta subjektivan dojam...

Bartuc
08-10-2009, 13:07
To je dojam jednog od većih fanova Stalker naslova na ovom forumu :(


Toga sam se i lagano bojao još kada sam vidio da sa CS-om recikliraju zonu. Ali bumo vidjeli, možda nove lokacije ipak spase situaciju.

Deadwalker
08-10-2009, 13:09
Znam, al svejedno, objektivno igra ce biti kvalitetna, al subjektivno, da, mozemo ocekivati vec lagano zasicenje. Mehanika je cijelo vrijeme ista, jedino se mjenja radnja i lokacije i neke sitnije promjene u gameplay-u

Grim
08-10-2009, 13:10
To je dojam jednog od većih fanova Stalker naslova na ovom forumu :(


Toga sam se i lagano bojao još kada sam vidio da sa CS-om recikliraju zonu. Ali bumo vidjeli, možda nove lokacije ipak spase situaciju.
Potpis. Najgora stvar koja se može dogodit je da sve bude kako treba, a ja imam osjećaj: "Dođoh, već vidjeh, već pobih." :(

bezimeni
08-10-2009, 13:23
Imam malo varijacija na temu...npr. trgovac ti ne želi kupiti oštećeno oružje.Moraš ga prvo dati popraviti kako bi ga on kupio a to se ne isplati pa je i skupljanje resursa otežano .To me prvo naživciralo .Nakon prvog blowouta sav sretan pokupim hrpu oružja od mrtvih a nemaš kome prodati .

Ponovno isti psi po močvari i isti mutanti na koje moraš rasipati municiju ko blesav ...najpametnije je samo bježati od njih .S druge strane možda bi bilo još i dosadnije putovati od točke do točke b da samo mirno hodaš.

Ali tko zna , možda je do mog zasićenja...možda mi se igra na kraju jako svidi ali nekako sumnjam.

Bartuc
08-10-2009, 13:35
To sa trgovcem mi se sviđa. Volim kada je teže doći do para jerbo je odmah i igra izazovnija. Kasnije dobiješ dobru opremu i sl. Osim ako je opet napravljeno da se na samom početku igre spotakneš na Vintoreza :D

Constantine
08-10-2009, 14:06
bilo bi fantastično da u stalkeru 2 promjeno kompletno lokaciju igre,sibir bi me odusevio :D

Grim
08-10-2009, 14:09
Zona po snijegu bi bila epic win. :D

Constantine
08-10-2009, 15:26
Zona po snijegu bi bila epic win. :D
ane :)

bezimeni
08-10-2009, 16:14
Ima i nekih sitnih promjena koje mi se sviđaju.Npr. sada imate lijekove koji vam daju imunitet određeni vremenski period na neku od opasnosti poput radijacije ili kemijskih utjecaja .Sada napokon možete proći neozlijeđeni kada svjesno ulazite u neko kontaminirano područje .Daleko više fer prema igraču od prethodnih dijelova u kojima je jedina mogućnost bila trošenje pakata sa prvom pomoći :thumbs2: .

Cthulhu
08-10-2009, 16:23
Jesam li ja jedini koji preferira ruske glasove u igri, a ne engleske?
Onak, igra je pecto puta autentičnija i uvjerljivija s ruskim glasovima, a ovaj google translator patch je manje-više sasvim okej.

Bara
08-10-2009, 17:07
Zona po snijegu bi bila epic win. :D

Još da Sibir ima neku nuklearnu elektranu kojoj je eksplodirao četvrti reaktor promijenivši sudbinu milijuna ljudi zauvijek, to bi bilo stvarno super :), ne stvarno, bilo bi super!

bezimeni
08-10-2009, 19:06
Zanemarite moje prethodne postove.Problem je bio u meni a ne u igri.Sada kada sam malo odmaknuo i kada sam došao do malo boljeg oružja zadaci se nižu a lova curi...igra je jednostavno fenomenalna .

AI je možda i najbolji do sada.Protivnici su ful pametni i gušt se njima nadmudrivati. Npr. kada zapucaš u jednoga u 99% igri bi svi krenuli za tobom i bilo bi dovoljno sakriti se iza prvog ćoška i slagati ih kao drva .Ovdje ne kreću za tobom nego te okružuju a dobiješ fino i bombicu u krilo ako mudruješ sa kampiranjem .Skrivenih artifakata i oružja ima sasvim dovoljno da zaviruješ u svaki kutak .I da atmosfera i dalje caruje.

Sve ostale sam igre stavio na čekanje i igra se samo ovo :thumbs2: .

Nakon 3-4 sata igranja 9.5 / 10 ...naravno , ponovno sam subjektivan :D .

Constantine
08-10-2009, 19:09
jel podrzava ta rusk verzija DX11,nije li bilo receno da ce CoP biti jedna od prvih igra koje ce podrzavat dx11?

bezimeni
08-10-2009, 19:11
Nemam pojma , ja igram na XP-u i igra tako izgleda vrlo dobro a tako se i vrti.

Aral
08-10-2009, 20:50
Nadam se da je igra dobra, posto sam igrao prvog stalkera i clear sky. Sutra ujutro cu pocet igrat i bolje joj je da bude dobra :D

bezimeni
08-10-2009, 22:10
Ma igra je odlična.Sačmara , pogotovo automatska , je konačno dobila mjesto koje zaslužuje.U prethodnim dijelovima su sačmare bile preslabe .Sva municija je svjetleća , čak i ona za pištolj pa možeš fino trasirati putanju metka .Atifakata ima puno ali za svaki se moraš malo potruditi ...ali puno i trošiš.Treba stalno popravljati a to košta tako da nikada nemaš puno viška novaca. Nema onih masovnih borbi između frakcija i ponovno si vuk samotnjak..sve u svemu za sada je bolji od CS samo mi se čini da je jako kratka igra jer je mapa , za sada , mala .Tek tri lokacije. Možda se kasnije proširi...

Constantine
08-10-2009, 22:15
kakva je u usporedbi sa SoC-om,koje ti je najbolje oružje?

bezimeni
08-10-2009, 22:20
Ne znam još jer ju nisam završio.Prvi je stalker ima kraj tj. završetke dostojne oskara . Sama igrivost je za sada na nivou . Najbolje oružje mi je vintorez sa pancirnim zrnima ( da našao sam ga u jednoj anomaliji već na prvoj mapi :rambo: ).Ubija sa jednim do dva metka i najoklopljenije vojnike i to u potpunoj tišini.Ni ne skuže što ih je snašlo. Super mi je što se sada prigušivač može montirati na gotovo svako oružje.

Aral
08-10-2009, 23:08
Ak nije ko CS, di imas brdo frakcija i napucavanja i ako si ponovno loner onda ce ovo biti prava stvar za mene!

Aral
09-10-2009, 09:40
Poceo igrat...nice :D

Bartuc
09-10-2009, 09:59
Na kojem stroju, pri kojim detaljima i na kojem sustavu igraš, te kako izgleda i kako se vrti na tom stroju, tim detaljima i tome sustavu? :D

Aral
09-10-2009, 11:05
Trenutno na dx10, al vratit cu na nize jer ne vidim neko poboljsanje u vizualijama a jos ima dosta postavki za odabrat, kaj se toga tice jos nisam sve iskusao. Zasad se vrti ko beba, ponekad zna zatrzat. 4000+ x2, 2gb, 8800gts 512, na 1680x1050, win7 32bit. Al nemoj nis uzimat za gotovo, nisam jos isprobao sve postavke, bezimeni bi sigurno znao vise rec.

Inace, prelud feeling kad se moras na pocetku sakrit u onaj brod, onda dodje i prodje neka oluja i nakon toga onakav mrak, kisa, munje na nebu...koji epic od atmosfere, da popizdis :pray:

vex
09-10-2009, 13:45
Za sve one koji se dvoume nabaviti li ovu verziju ili čekati englesku inačicu , predlažem da nabavite rusku.English patch je napravljen više nego dobro , engleski je na razini (ako ste igrali vanilla Witchera znate da je igra imala očajan engleski - e pa ovaj patch je pet puta razumljiviji nego Witcher 1.0)
Da ne pričam o tome toliko je igra zanimljivija/atmosferičnija kad likovi pričaju ruski.


Što se tiče bugova , ja do sada nisam naišao na niti jedan.
Performanse > nego u Clear Sky - razlog - nema masovnih borbi.

Jedan veliki thumb up za sada ( :thumbs2: ).
Ocjenu još ne mogu dati jer nisam puno igrao ali za sada sve pet.


EDIT, uvodni film je odlično preveden , ali razgovor sa npc-evima bas i nije. Prijevod nije loš ali nije ni najbolji - no dovoljno je dobar da shvatite o čemu se radi.

Grim
09-10-2009, 14:07
Mah nemogu ja čekat, odigrat ću ja rusku verziju, pa poslije offical englesku. :D

Constantine
09-10-2009, 14:10
Mah nemogu ja čekat, odigrat ću ja rusku verziju, pa poslije offical englesku. :D
jep,odigrat cu i ja :D
oh wait,ja nemogu nist igrat :cry:

Bartuc
09-10-2009, 14:14
Imam dovoljno toga za odigrati tako da me ne dira niti najmanje ruska verzija. Opet ću zadnji odigrati igru :D

Cthulhu
09-10-2009, 14:29
Za sve one koji se dvoume nabaviti li ovu verziju ili čekati englesku inačicu , predlažem da nabavite rusku.English patch je napravljen više nego dobro , engleski je na razini (ako ste igrali vanilla Witchera znate da je igra imala očajan engleski - e pa ovaj patch je pet puta razumljiviji nego Witcher 1.0)
Da ne pričam o tome toliko je igra zanimljivija/atmosferičnija kad likovi pričaju ruski.


Što se tiče bugova , ja do sada nisam naišao na niti jedan.
Performanse > nego u Clear Sky - razlog - nema masovnih borbi.

Jedan veliki thumb up za sada ( :thumbs2: ).
Ocjenu još ne mogu dati jer nisam puno igrao ali za sada sve pet.


EDIT, uvodni film je odlično preveden , ali razgovor sa npc-evima bas i nije. Prijevod nije loš ali nije ni najbolji - no dovoljno je dobar da shvatite o čemu se radi.
Drito.

Insert
09-10-2009, 14:34
Jebite se, nabavljam rusku verziju :(

Delirium
09-10-2009, 14:35
Imam dovoljno toga za odigrati tako da me ne dira niti najmanje ruska verzija. Opet ću zadnji odigrati igru :D


Truefax

vex
09-10-2009, 14:53
Par zanimvljivih stvari koje bi vas mogle zanimati.
-armor je sada podijeljen na dva dijela , glava i trup , te svaki dio mozeže različito upgrade-ati.
-noć u igri je napravljena predobro , ona lampa na glavi je ništ koristi, svejedno ne vidis ništ a moraš se kretati po mraku (horror factor is baaack :D )
-na nekim misijama imate izbor kako ih napraviti , na miran način ili pobiti sudionike (u mojoj trenutnoj misiji)
-oružje ne možete prodati ako je oštećeno
-anomalije su označene na karti i ogromne su , u jednom anomaliji zna biti i po par artifactsa
-naj detalj do sada , jedan npc ima pitomog mutanta za kućnog ljubimca :pray:

bezimeni
09-10-2009, 14:55
Ma ja nisam dvojio ni sekunde da li da nabavim izvornu verziju ili ne . Na karaju ispada da je ova sovjetska beta najispoliraniji stalker do sada :thumbs2: . Npr. skraćeni , padobranski kalašnjikov kod rafalne paljbe zanosi ko lud.Praktički kod dužeg rafala ga ne možeš kontrolirati ...ode cijev u stranu .A kada nadogradiš oružje sa nadogradnjom koja npr. smanjuje trzanje oružja za 10% onda to fino i osjetiš u samoj preciznosti .Također je puno bolje riješeno vađenje artifakata iz anomalija...sada je to konačno fer napravljeno za razliku od CS .

Ma igra rula ...ne znam koji mi je vrag bio da mi nije sjela u prvih sat vremana .Samo da ne ispadne prekratka .


edit : moja trenutna oprema a još sam na prvoj mapi :D

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_0c471e36.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/725013_ssmladen100909160402zaton.jpg)

vex
09-10-2009, 15:44
Ovo vam moram pokazati... u pitanju je jedan side quest , gdje trebate otkriti što se dogodilo jednom stalkeru. Jedan lik vam vodi kroz podrume neke napuštene zgrade , svjetla nema.
Kad odjenom proradi žarulja i skužiš da je u sobi 10~ bloodsuckera koji spavaju.

http://img64.imageshack.us/img64/4885/xrengine200910091638326.th.jpg (http://img64.imageshack.us/i/xrengine200910091638326.jpg/)

Kako quest završi vam neću spoilati. :D