PDA

Pogledaj cijelu verziju : S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat



Stranica : 1 2 [3] 4

Insert
14-02-2010, 21:57
pa uvijek moras platit 1k,nije da je to puno novaca,ako ti to je puno novaca onda obavezno moras pocet radit side misije.
Sad imam nekih 15 k, naglo sam se obogatio jednom side misijom. Ostati ću još neko vrijeme swampsima jer imam još misija tamo.

Maloprije mi dodje poruka da počinje blowout i da se moram skloniti, ja vidim neku rupu u zemlji i skočim unutra, kad ono... leglo snorkova :pray:
Rastrgali su me začas.

ScorpiuS
14-02-2010, 22:01
To je rupa pokraj pupne stanice? Da si obavljao side misije već biš ih ubio. Usput, 15k je malo ja sada malo kasnije nikad nisam pao ispod 80k. Moraš kupit artifakte.

Insert
14-02-2010, 22:03
To je rupa pokraj pupne stanice? Da si obavljao side misije već biš ih ubio. Usput, 15k je malo ja sada malo kasnije nikad nisam pao ispod 80k. Moraš kupit artifakte.
Nije ona rupa u kojoj je auto. Ima ih više.

GrimReaper
15-02-2010, 21:03
igra mi je odlicna,dosta sam vec odigrao, radi mi na medium sto je odlicno posto imam stroj star 2.5 godine.

zanima me jedna stvar, imam misiju da odnesem 3 ona najbolja detektora za trazenje artifakta kod onog nekog lika. i sad ovako,ja imam ta 3 detektora,1 koristim i 2 imam na "lageru". do njih sam dosao kad sam trazio artifact za bearda kod anomalije su bila jedno 4 lika(ili 5) i kod svojice sam nasao taj detektor.

posto nezelim svoj dat,a imam samo 2 viska,zanima me gdi mogu nabavit treci..stvarno sam jos dosta kasnije igrao cak sam i igrao onu drugu regiju gdi je "baza" na kolodvoru ali nigdi ga jednostavno nemogu nac ni za kupit ni kod mrtvih stalkera...

ako moze help :thumbs2:

Grim
15-02-2010, 21:04
Detektore možeš naći za kupit kod trgovca, a i nađeš ih kod vojnika u Pripyatu.
To je normalno malo kasnije u igri, kada se dođe do Pripyata.

Insert
15-02-2010, 21:12
igra mi je odlicna,dosta sam vec odigrao, radi mi na medium sto je odlicno posto imam stroj star 2.5 godine.

zanima me jedna stvar, imam misiju da odnesem 3 ona najbolja detektora za trazenje artifakta kod onog nekog lika. i sad ovako,ja imam ta 3 detektora,1 koristim i 2 imam na "lageru". do njih sam dosao kad sam trazio artifact za bearda kod anomalije su bila jedno 4 lika(ili 5) i kod svojice sam nasao taj detektor.

posto nezelim svoj dat,a imam samo 2 viska,zanima me gdi mogu nabavit treci..stvarno sam jos dosta kasnije igrao cak sam i igrao onu drugu regiju gdi je "baza" na kolodvoru ali nigdi ga jednostavno nemogu nac ni za kupit ni kod mrtvih stalkera...

ako moze help :thumbs2:
Ja sam ih sve našao u swampsima.Imam 4 komada (jedan za sebe, a ostale nosim znanstvenicima), čak sam imao i par komada viška koje sam prodao Owl-u. Motaj se po sjevernijim djelovima swampsa gdje su neprijatelji malo jači.

Inače, nakon 8 sati swampsa sam otišao u yanov. Ako u svakoj mapi ima saržaja kao u swampsima, igra bi trebala trajati preko 20 sati što nije malo s obzirom na današnje standarde.

ScorpiuS
15-02-2010, 21:48
Yanov je još bogatiji sa side questovima nego Zaton, ali ga zato u Pripyatu ima jako malo.

@GrimReaper: Slobodno im daj svoga, ako se odmah nakon toga se vratiš u Zaton dobit ćeš daleko boljega za 5 minuta. Pogledaj spolier za objašnjenje
Dadeš onom znanstveniku sva tri detectora i odeš u Yanom station po Pilota da te odvede u Zaton tj. Skvadovsk. Kad dođeš tamo odi se pohvali Owl, da si im odnio detectore i onda odi spavat 2-3h, poslje toga opet kod Owla i ond će te poslat u Bearda koji će ti dati najbolji detektor koji je ikad postojao u STALKERu.

Deadwalker
17-02-2010, 15:27
Stalker Call of Pripyat recenzija (http://www.hcl.hr/recenzije-stalker-call-of-pripyat-pc-411-18.html)

Napisana naravno od strane moje malenkosti. Moram malo self-promotion :oops:

Insert
17-02-2010, 16:58
Stalker Call of Pripyat recenzija (http://www.hcl.hr/recenzije-stalker-call-of-pripyat-pc-411-18.html)

Napisana naravno od strane moje malenkosti. Moram malo self-promotion :oops:
Pročitao. Slažem se da je objektivno gledano CoP najbolji dio serijala.

GrimReaper
17-02-2010, 17:55
meni je ovo takodje najbolji stalker do sada, :bravo: za team koji ga je radio.

zanima me dal ima razlicitih krajeva,ako da koliko ako netko zna... nisam nigdi nasao info na netu o tome :evil:

Constantine
17-02-2010, 19:38
najbolji po gameplayu,po prici,lokacijama i trajnosti nije.

Bartuc
17-02-2010, 19:41
Imam dilemu, ne znam da li bi prije odigrao Stalkera ili Mass Effect 2. Nakon njih planiram odigrati u komadu Crysis + Warhead, pa je možda bolje da odigram prvo Stalkera tako imam RPG odmor između FPS-ova.


Ova engleska verzija, jel ima kakvih game breaking bugova u sebi?

Deadwalker
17-02-2010, 19:42
Nisam osobno naisao ni na jedan. Do sada najbolja verzija Stalkera(barem kada se gleda tehnicka strana)

Bartuc
17-02-2010, 19:45
Onda ću vjerojatno prvo njega odigrati, nisam znao jel moram čekati patch ili mogu zagristi raw verziju :D

Deadwalker
17-02-2010, 19:45
Igram bez patcha od pocetka i trenutno ne vidim potrebu za njime^^ :)

Constantine
17-02-2010, 19:50
odigraj ME2 prvo,stalker je vgg,ali ME2 je savršenstvo
igrazam™

Insert
17-02-2010, 23:54
najbolji po gameplayu,po prici,lokacijama i trajnosti nije.
Gameplay je ovdje višestruko poboljšan, ai je bolji (u SoC-u nisu ni granate znali bacati, balistika je bolja, mogućnost spavanja, nadogradnje, sustav skupljanja artefakta... skoro sve.
I što je najvažnije, zona je dinamična. Lijepo možeš vidjeti skupine stalkera kako šeću uokolo, čeprkaju po anomalijama, love mutante i na kraju odu u birtiju preko noći. U soc-u bi samo besciljno šetali uokolo i eventualno se sukobili s nekim.

Blowoutovi su također zakon, stalkeri koji ne pronađu sklonište (koje često bude zauzeto od negostoljubive bagre) postanu zombiji, a sve vrane popadaju mrtve.

Lokacije su puno veće što uvelike pridonosi atmosferi. Prije mi je sve bilo nekako skučeno, mogao si vidjeti s kraja na kraj mape i nije bilo onog zakon osijećaja da si potpuno sam i da u blizini nema nikoga.

Priča je lošija, tu se slažem, a trajanje zavisi. Ako rješavaš sve side questove (koji ovdje imaju smisla i ne sastoje se od zadataka u kojima moraš ubiti dvije mutirane svinje) igra itekako može potrajati. Ja igram nekih 12 sati i tek sam sad prešao na questove u yanovu (druga od tri mape).

Bartuc
18-02-2010, 00:28
(u SoC-u nisu ni granate znali bacati...


Sa Oblivion Lost modom su te u oko pogodili granatom preko pola mape :D Samo to sam mrzio u tom modu, nemreš mi biti toliko nerealno precizan sa bombama.

Sviđa mi se kako hvalite igru, samo me hypeate.

@Constantine, mislim da ću prvo Stalkera zato što nakon Mass Effecta gubim na neko vrijeme volju za igranjem bilo kojih drugih igara pošto sve redom izgledaju jeftino :D Jebiga, Mass Effect je film, a ne igra :D

Insert
18-02-2010, 16:04
Postoji li način da bindam druge stvari na quickuse slotove (F1,F2,F3 i F4). Po defaultu su na njima medkit, zavoji, antirad i hrana. Ja bih radije stavio medkit, zavoje, military medkit i scientific medkit pošto antiradse i hranu nikad nemam potrebu isti sekund iskoristiti.

Constantine
18-02-2010, 16:36
da,jednostavno odvuces ono sto hoces u slotove u inventoryu.

ScorpiuS
18-02-2010, 17:01
Duh

Insert
18-02-2010, 17:20
da,jednostavno odvuces ono sto hoces u slotove u inventoryu.
lol, ja sam prije pokušavao u donji lijevi kut. Nisam ni skužio one slotove u inventoryju.

Chappi
19-02-2010, 19:06
Igrao gle čuda 3 minute..Neznam šta je svima vama,da vam je grafika kod stalkera dobra...derem sve na najače a grafika me podsjeca na onu iz 2006,jednostavno grozno a igra je toliko zahtjevna.Drugo,kad sam išo pucat s puškom skoro mi nije poletjela u zrak...pun kurc se diže,ne to nije realno.Dat ću igri drugu šansu ali za sad mi se nikako nesviđa.

bezimeni
19-02-2010, 19:16
Da li si ikada pucao iz automatske puške rafalno ? Ja jesam i nema šanse da si precizan osim u ultra kratkim rafalima od dva-tri metka .Duži rafali su rasipanje municije i koriste se nikada ili samo u napadima panike .I da , puška kod takvih rafala nosi prema gore ili u stranu .

Što se grafike tiče ...smatram se grafičkim razmaženkom i po meni je grafika u mnogim segemntima vrhunska.Teksture su jedino dosta loše .Svjetlosni efekti su izvrsni .

Problem je kaj ste svi navikli na COD stil pucanja koje je realno ako ga uspoređuješ sa pucanjem iz zračne puške ili sportske malokalibarske .

GODSKILLER
19-02-2010, 20:10
Suspoređuješ sa pucanjem iz zračne puške .

Ne vrijeđaj :rotfl: zračno oružje,jer u kuči imam DIANA 350 magnum ,trzaj kalaša i sličnog je mala beba za nju,a optika ne dolazi u obzir,nju razbije(trzaj) tako ala klasik mehanički,na 20 metara dasku(veličine kutije šibica) od 2cm(debljine) probija.

bezimeni
19-02-2010, 22:22
Upravo ga završio po drugi puta.Nakon tri nastavka te jedno 7-8 prelazaka sveukupno službeno mi je zona dojadila...napokon ispunjen :D .


Što se rasprave o grafici tiče lagano griješite . ( istina trzuckava je ali da je ružna , ni približno )

48Mx02sUwEA&feature=player_embedded

Hidraulicar Kreso
19-02-2010, 22:34
Još uvijek presiromašno, naspram dx-a 10, sunčeve zrake se malo ističu, ali vegetacija je još uvijek presiromašna teksturama. Krivoj igri su dali dx 11 mogućnost, x-ray nema dovoljno snage da pokaže moć dx-a 11. Nadao sam se boljemu.

Deadwalker
19-02-2010, 22:36
moć dx-a 11.

Definiraj to.

Hidraulicar Kreso
19-02-2010, 22:38
Pa očekivao sam nešto spektakularnije i bolje od dx-a 10, jer su govorili kako ovoga puta neće biti patka. Nije patka jer ne trza kao dx 10, ali nije niti nešto predobro, čak se razlika ni ne vidi. Dolazimo do toga da je dx9 još uvijek najbolja solucija, a ovo sve ostalo gluposti.

Deadwalker
19-02-2010, 22:44
Kako ce igrati izgledati, nema veze sa DX-om. I neda mi se sada objasnjavati zasto(ima nekoliko tema u software podforumu). Igra nudi pristojni graficki izgled gdje je cijeli engine preodreden da stvori cim bolju atmosferu. Teksture jesu mozda lose, al je ukupni dojam i vise nego dobar za jednu open-world igru.

IGoR_2803
20-02-2010, 00:25
Pa očekivao sam nešto spektakularnije i bolje od dx-a 10, jer su govorili kako ovoga puta neće biti patka. Nije patka jer ne trza kao dx 10, ali nije niti nešto predobro, čak se razlika ni ne vidi. Dolazimo do toga da je dx9 još uvijek najbolja solucija, a ovo sve ostalo gluposti.

kakve veze ima dx11 sa stalkerom?

Insert
20-02-2010, 10:19
[quote="Hidraulicar Kreso":3p1exlk1]Pa očekivao sam nešto spektakularnije i bolje od dx-a 10, jer su govorili kako ovoga puta neće biti patka. Nije patka jer ne trza kao dx 10, ali nije niti nešto predobro, čak se razlika ni ne vidi. Dolazimo do toga da je dx9 još uvijek najbolja solucija, a ovo sve ostalo gluposti.

kakve veze ima dx11 sa stalkerom?[/quote:3p1exlk1]

Ja i dalje koristim xp pa ga igram u dx9 :)

Bartuc
20-02-2010, 19:27
Baš igram CoP. Atmosfera je još uvijek tu, ali za sada mi se ne čini kao konkurencija SoC-u :( Obišao sam par helikoptera i vidio dobar dio mape između njih i broda sa NPC-evima. Ne mogu se oteti dojmu da je nekako sve generički odrađeno, kao i u Fallout 3. Kao da su random popikali one napuštene lokacije, nije mi uopće privlačan taj dio mape.

Voice Acting je jednostavno katastrofa, a dijalozi su grozni i ne zanimljivi. Da ne pričam koliko ovakvi dijalozi umanjuju dojam igre i ukupnu atmosferu:


http://www.imagesforme.com/upload/6e452722.pngS

http://www.imagesforme.com/upload/c83ef0ca.png





Nadam se da će se situacija popraviti, da ne ispadne da je jedino SoC bio remek djelo.

Grim
20-02-2010, 19:30
Tako je i meni (i većini ljudi) bilo u prvih 3-4 h, poslije igra postane puno bolja i zabavnija. :D

ScorpiuS
20-02-2010, 19:36
@Bartuc: nikako nisam mogao skužit šta mu to znači "Fuhgetaboutit" dok nisam sad pogledao na slici što si stavio.

Bartuc
21-02-2010, 00:33
Postaje zanimljivije. Riješavam malo side questove po "kampu" i tako. Jedva čekam bolje oružje. Za sada imam cca 10k RU-a ali mi je žao trošiti pošto štedim za nadogradnju odabranog oružja i armora.


Vidim Nimble se bavi krijumčarenjem oružja. Jel se isplati od njega kupiti ili...? Tražio sam ga sniper i lik kaže da bi me koštao 20k :D

vex
21-02-2010, 07:40
Ja sam to napravio i dobio nešto, izgledom slično vintorezu, drugog imena i poboljšanih karakteristika.
Nisam pokušao više puta, možda je to što dobiješ random, pojma nemam..

Grim
21-02-2010, 08:56
Postaje zanimljivije. Riješavam malo side questove po "kampu" i tako. Jedva čekam bolje oružje. Za sada imam cca 10k RU-a ali mi je žao trošiti pošto štedim za nadogradnju odabranog oružja i armora.


Vidim Nimble se bavi krijumčarenjem oružja. Jel se isplati od njega kupiti ili...? Tražio sam ga sniper i lik kaže da bi me koštao 20k :D
Ja sam uzeo kod njega armor i sniper, armor sam dobio odličan, a sniper još bolji.
Dobio sam Vintorez ali imena Tide, savršen je. <3

Bartuc
21-02-2010, 09:53
Znači lik prodaje unikate koji su vjerojatno bolji od itema koje možeš naći u Zoni. Dobro da znam :D

Grim
21-02-2010, 09:58
Pa ono, osim imena nije neka razlika od standardnih oružja, Tide je najnormalniji Vintorez samo što ima custom ime.
Čak jedan od najboljih armora (kada se upgradea) dobiješ besplatno.

Bartuc
21-02-2010, 10:08
Pa onda je upitno da li se isplati to kupiti. Nađeš potrgani Vinzorez i popraviš ga za manje od 20k RU.

Grim
21-02-2010, 10:11
Pa pošto ćeš imati love na pretek, meni se sviđa ime Tide. :D

Bartuc
21-02-2010, 10:46
Da, pre sexy je ime za pušku :D

Insert
21-02-2010, 12:07
Ja sam od njega kupio onaj clear sky armour sa kacigom. Isplatilo se jer još nisam našao ništa bolje. Osim exoskeletona kojeg također možeš naručiti u njega, ali ne možeš trčati sa exoskeletonom.

Grim
21-02-2010, 12:17
Ja sam od njega kupio onaj clear sky armour sa kacigom. Isplatilo se jer još nisam našao ništa bolje. Osim exoskeletona kojeg također možeš naručiti u njega, ali ne možeš trčati sa exoskeletonom.
Odmah kada dođeš u Pripyat dobiješ bolji armor od toga, besplatno. :D

Bartuc
21-02-2010, 12:36
OK, igra postaje sve jebenija i jebenija :D Još uvijek nemam dobro oružje, ali atmosfera je GENIJALNA kao i uvijek, jednostavno te uvuće u sebe. Upravo sam riješio misiju sa uspavanim Bloodsuckerima, koja je to jebena horror atmosfera na toj misiji, pre savršeno. Mada su to ukrali drito iz Silent Hilla, ali nema veze :D

Insert
21-02-2010, 15:05
Ja sam od njega kupio onaj clear sky armour sa kacigom. Isplatilo se jer još nisam našao ništa bolje. Osim exoskeletona kojeg također možeš naručiti u njega, ali ne možeš trčati sa exoskeletonom.
Odmah kada dođeš u Pripyat dobiješ bolji armor od toga, besplatno. :D
Ja tek sad nakon 22 sata igre idem u pripyat, a to odijelo dobijem na prvoj mapi. Meni je dosta pomoglo.

ScorpiuS
22-02-2010, 12:14
Pa pošto ćeš imati love na pretek, meni se sviđa ime Tide. :D
Ja sam se zaljubi u ušku čim sa vidio da meci padaju onako realno.

Insert
22-02-2010, 14:11
Ovo je trenutno najdraža puška:
http://xs.to/image-386B_4B8281BE.jpg

Grim
22-02-2010, 14:17
Najbolja moguća puška za close combat, ali nije moj stil, preferiram pucati na daljinu (Tide <3).

Bara
22-02-2010, 14:56
Ej ljudi, i ja počeo igrati, bio 6-7 sati u Zatonu, obavio sve side questove, našao toolse bla bla, imam 95000 ru i ne znam što bih s njima :), uglavnom, jako mi se sviđa. Side questovi su ingeniozni za razliku od SoC-a i CS-a, čak sam i obavivši jednog zaradio "Detective rank" koji mi priskrbljuje svakim novim danom neke medicinske zalihe.

E sad, što mene zanima, je li isplati naručivati išta od onog tipa, mislim čak da je Nimble, u Skadovsku naravno, iako sada bih se i trebao preseliti u Yanov pa recite mi je li tamo ima isto taj lik od kojega naručuješ, i ako se isplati u kojeg se više isplati?

Grim
22-02-2010, 14:59
Nope, ima samo taj lik u Skadovsku.

Bara
22-02-2010, 15:00
E sad, što mene zanima, je li isplati naručivati išta od onog tipa

Insert
22-02-2010, 16:30
E sad, što mene zanima, je li isplati naručivati išta od onog tipa
Da. Pogotovo one skuplje stvari.

Uglavnom je opremu tog ranga teže naći, pojavljuje se tek kasnije u igri.



Najbolja moguća puška za close combat, ali nije moj stil, preferiram pucati na daljinu (Tide <3).
Sad sam našao GP37 (nešto kao G36) i nadogradio ga do drugog tiera, ali vintar je opet bolji po statsima.

Bara
22-02-2010, 17:08
Sweet. Uglavnom, sa početnom opremom prilično dobro guram, sačmarka iako za razliku od prijašnjih STALKER-a zauzima jako važno mjesto u mom inventoryu, jednostavno ne bih mogao zamisliti situaciju u kojoj me opkole 3 bloodsuckera bez sačmarke, prebrutalno bi me ucmekali.

Imam onaj najjadniji AKM koji se može nać u 99% zombija, ali unapređen, Sunrise body armor unapređen (sve sa fine toolsima), te naravno, gomile i gomile bandagesa, first aid kitova, anti radiation injekcija, itd. Igra rulezza, samo se bojim da se ne pretvori u prehladnokrvni shooter kada se dođe u Pripyat, jer u prijašnjim igrama nekako mi nije pasao onaj ogroman crescendo koji je napravljen kada se dođe u zadnju zonu.

Lijepo igraš, obavljaš side questve, taktiziraš, onda ti u zadnjoj zoni dolaze čopori Monolitovaca koji te mogu izrašetati dok kažeš keks u uskim prostorima, nadam se da je Pripyat drugačiji.

ScorpiuS
22-02-2010, 17:14
Ja sam na kraju igre u svim mojim stashovima i invetoriju imao 150 medkitova (sve tri boje) i 200 bandagea. Nisam nijednog prodao jer sam sve stavljao u kutije.

Bartuc
22-02-2010, 17:18
Na kojoj težini igrate? Ja sam stavio na najvišu i zajebano je. Par metaka i mrtav si :pray:


Danas još nisam igrao, imao sam hrpu posla ali nadoknaditi ću to. Jučer sam ušao u bazu plaćenika i koknuo njih 8 ili 9 od čega je par bilo u exoskeletonima 8) Kakvo je to bilo igranje skrivača, uletio sam bez razmišljanja sa praktički početnom opremom bez upgradeova tako da je fakat bilo gusto. Moraš cijeniti head shoot u ovoj igri, uspio sam 2 lika skinuti sa head shootom sa ogromne daljine i to bez snipera. Čini mi se da je oružje puno preciznije nego u SoC-u.


I da, kako je kod plaćenika hangar full mračan, kako bolesno izgleda igra svijetla dok upališ flash light :pray: Genijalno. Iako grafika nije bog zna što, mislim da nisam vidio igru koja može konkurirati Stalkeru na području svijetla i sjena.

cham3leon
22-02-2010, 18:34
Osjeti li se taj mrak i vani, ili samo u interijerima (čitaj bunkerima) kao u prvom STALKERu?

Bartuc
22-02-2010, 18:43
Pošto još nemam dobru opremu, noću spavam :D Čim dobijem dobar armor sa night visionom i bolje oružje, prelazim u Night Stalkera. Ali noćna atmosfera vani je genijalna. Mutanti su tad aktivniji, samo vidiš bljeskove pucnjave u daljini, zavijanje beštija i kako grom obasja čitavu mapu :pray:

bezimeni
22-02-2010, 19:07
I Bartuc jel vrijedi ? Da li je još uvijek nešto divlje u ovoj igri :D .

ScorpiuS
22-02-2010, 19:11
Osjeti li se taj mrak i vani, ili samo u interijerima (čitaj bunkerima) kao u prvom STALKERu?
U noćima kad nema mjeseca budeš sretan ako vidiš kraj svoje puške. A sad se ti misli.

@Bartuc: uzmi si neko dalekometno oružje i pucaj na njih po noći. Ja sam jednom tako ubio 10-ak mercsa i 5 minuta, ali je bilo prokleto zabavno ih gledat kako me traže, a nemaju pojma di sam.

cham3leon
22-02-2010, 19:13
Osjeti li se taj mrak i vani, ili samo u interijerima (čitaj bunkerima) kao u prvom STALKERu?
U noćima kad nema mjeseca budeš sretan ako vidiš kraj svoje puške. A sad se ti misli.


E to volim! Možda se opet primim S.T.A.L.K.E.R.a :D

Grim
22-02-2010, 19:29
Prezakon je igrati po noći, sa NV-om, a mercovi kurca ne vide ispred sebe, sa dobrom taktikom i stealth pristupom sve ih nožem zakolješ.

'Twas fun. :D

m0dkayZ
22-02-2010, 19:32
Evo igra se instalirala . E sad me zanima ima li kakvo oruzje da se nadje na samome pocetku igre nesto kao u cs-u onaj vintorez kod vlaka.....Ako ima nesto dajte u spoileru. Hvala.

bezimeni
22-02-2010, 19:37
Imaš vintoreza na krovu kuće u plamenoj anomaliji na prvoj mapi .Problem je što nema metaka :D .

m0dkayZ
22-02-2010, 19:38
Zahvaljujem.

Bartuc
22-02-2010, 20:19
@Bezimeni, još uvijek ima šarma :D


Nego, jedan od onih plaćenika mi je bacio TRs 301 sa optikom, još sam si kupio prigušivač i sada derem ko veliki :D Popravio sam si i Marthu te upgradeao samo da mogu staviti prigušivač na nju, tako da sam opremljen sa svih strana. Stavio sam si i pumpericu u inventar pošto su Bloodsakeri ultra zajebani, ali sa svim tim imam 40-ak kg na sebi tako da se brzo umaram. Možda izbacim pumpu. Još uvijek imam prvi armor i kacigu, mislio sam kupiti armor od Nimblea ali me tražio 40k... NEdam xD Serem, NEmam :D


I da, sada istražujem polako sve one "krugove" na mapi, skupio sam kojih 5 artefakata itd. Pre genijalna igra. Kao i svaki drugi Stalker, početak je obeshrabljujuć, ali ubrzo postane vrh FPS žanra :pray:


PS: Artefakti su nekako slabi, bar ovi što sam ja našao. Uopće ih ne želim staviti na sebe pošto ne nose neki dobar bonus, a bezveze me samo ozrače.

ScorpiuS
22-02-2010, 20:39
Loš ti je TRs u Zoni. A još kad ideš na duže misije...

Grim
22-02-2010, 20:44
Ja po drugi put prelazim, bacite oko na moje bebice:
- mah gun, March (http://www.imagesforme.com/show.php/987205_xrEngine2010022220381412.jpg)
- mah rifle, Tide (http://www.imagesforme.com/show.php/987204_xrEngine2010022220375457.jpg)

:D

Bartuc
22-02-2010, 21:02
Loš ti je TRs u Zoni. A još kad ideš na duže misije...


A jebiga, tek sam na početku igre :D Obišao sam sve krugove do one plaćeničke baze, još malo pa idem dublje u Zonu...

cham3leon
22-02-2010, 22:17
Prezakon je igrati po noći, sa NV-om, a mercovi prozora ne vide ispred sebe, sa dobrom taktikom i stealth pristupom sve ih nožem zakolješ.

'Twas fun. :D

Najs! U prvom STALKERu nikad nisam uspio nikog zaklat nožem jer su me a) čuli taman kad sam im došao na jedan korak, i b) jer treba valjda pet puta pikat po njemu s nožem da crkne. Da ne govorim o luđačkom naletu na Bloodsuckera nožem koji nikad nije dobro završio jer bi ga trebalo cepat tri dana, a on te ubije u 2 šuta.

Što me dovodi do idućeg pitanja: Jesu li živine poput gorespomenutog lignjoustog stvora još tako prokleto tvrde i imune na headshot?

Grim
22-02-2010, 22:23
Nož ubija iz jednog dobro smješteno šuta, a za Bloodsuckere treba malo više muke pošto su skoro totalno nevidljivi (za razliku od prijašnjih), te su vrlo agilni, ali isto ih se skine iz 1-2 dobro pozicionirana hita s nožem. Preferiram koristiti nož kod borbi poput Bloodsuckera ili čopora psa pošto je bespotrebno trošit dragocjene metke (a dok pogodiš te brze živine, odu svi meci).

GrimReaper
22-02-2010, 22:24
PS: Artefakti su nekako slabi, bar ovi što sam ja našao. Uopće ih ne želim staviti na sebe pošto ne nose neki dobar bonus, a bezveze me samo ozrače.


artefakte nema smisla nosit sve dok ne nadjes jellyfish(-2 radiation) il onaj sa -3 radiation,mada je meni bilo najbolje bubble furat(2 komada po -4 radiation svaki) sa jos 3 artefakta (lijecenje, zaustavljanje krvarenja i treci po izboru ili jos jedan od prva dva) sto daje minus 8 na radijaciju, jako dobre bonuse za 6 radijacije i jos ostane -2 da uklanja radijaciju pa vodka i oni kitovi za skidanje radijacije netrebaju :)

cham3leon
22-02-2010, 22:28
E, to mi se sviđa. U prvom Stalkeru si to nisam mogao dopustiti jerbo živad ubija odmah, a nožem nisam ništa uspio nikad napravit.

Bartuc
22-02-2010, 22:36
artefakte nema smisla nosit sve dok ne nadjes jellyfish(-2 radiation) il onaj sa -3 radiation,mada je meni bilo najbolje bubble furat(2 komada po -4 radiation svaki) sa jos 3 artefakta (lijecenje, zaustavljanje krvarenja i treci po izboru ili jos jedan od prva dva) sto daje minus 8 na radijaciju, jako dobre bonuse za 6 radijacije i jos ostane -2 da uklanja radijaciju pa vodka i oni kitovi za skidanje radijacije netrebaju :)


Da, našao sam jednoga sa -3 na radijaciju. Tako da sam stavio njega na sebe, a drugoga mijenjam prema potrebi između Fire/Electrical/Chemical resista (pošto još imam početni armor sa 2 slota)...


Nego, upravo sam riješio sve questove, istražio sve lokacije i pokupio sve stashove u prvoj zoni. Sada valjda moram do pilota da me prabaci dublje u igru...

GrimReaper
22-02-2010, 22:38
Nego, upravo sam riješio sve questove, istražio sve lokacije i pokupio sve stashove u prvoj zoni. Sada valjda moram do pilota da me prabaci dublje u igru...


ako si gotov u zatonu onda ides u yanov i tamo je super meni bar.. prati uvijek onu anomaliju kraj jupiter factory-a jer tamo se spawna taj bubble sa -4 radijacije:)

ScorpiuS
22-02-2010, 22:42
Nož ubija iz jednog dobro smješteno šuta, a za Bloodsuckere treba malo više muke pošto su skoro totalno nevidljivi (za razliku od prijašnjih), te su vrlo agilni, ali isto ih se skine iz 1-2 dobro pozicionirana hita s nožem. Preferiram koristiti nož kod borbi poput Bloodsuckera ili čopora psa pošto je bespotrebno trošit dragocjene metke (a dok pogodiš te brze živine, odu svi meci).
Bah, meni je municije bilo na bacanje. Čak sam ostavljao muciju u stashovima da ne nosim puno kilograma. I još sam koristio MP 5 sa svim ROF modifikacija. Kao da je Minigun se čulo taj, te su tako bloodsuckeri padali u svom prvom naletu na mene.

Bartuc
22-02-2010, 22:58
Ja mislim da ću oružje nadograditi accuracy stazom. Nekako mi se to čini važnije nego rate of fire pošto tako i onako nebi smio pucati kao manijak. U sva 3 nastavka sam uvijek koristio Single Shot mod pucanja :D


Za sada čuvam sve artefakte koje sam skupio (njih desetak). Ne znam jel će mi trebati za kasnije questove pa mi ih je žao prodati. Mada me vuče da ih prodam pošto su to MASNE pare u pitanju. Taman bi imao dosta para za bolji armor koji mi treba pod hitno. Onaj s kojim počnem je već debelo u žutom području, a ne želim ga popravljati jerbo me košta 2000 RU, a ništa ne vrijedi :D


Jel se isplati kupiti Exoskeleton? Full je skup, a ne možeš sprintati sa njime (bar dok ga ne nadogradiš!?)... A čitam da u ovom nastavku Seva Suit nema Night Vision :shock: To mi je bio najdraži armor u prethodna 2 nastavka :(

bezimeni
22-02-2010, 23:03
Ma municije ima ko šodra osim za Vintara ili kako su ga sad već prekrstili.Za Vintara municije ima u izbilju tek na zadnjoj mapi kada ju dobivaš besplatno .Taj dio jako olakšava igru te je to i jedina veća zamjerka igri.

Najizazovniji i najbolji dijelovi u igri su na prvoj mapi kada napadneš onu bazu u blizini mosta kada si još slab , prolazak kroz podzemni kanal do pyripata te borba u zgradi u misiji sa liftom.+ naravno kompletni koncept sa odličnim sporednim misijama u svrhu bildanja lika :pray:

ScorpiuS
22-02-2010, 23:21
Za sada čuvam sve artefakte koje sam skupio (njih desetak). Ne znam jel će mi trebati za kasnije questove pa mi ih je žao prodati. Mada me vuče da ih prodam pošto su to MASNE pare u pitanju. Taman bi imao dosta para za bolji armor koji mi treba pod hitno. Onaj s kojim počnem je već debelo u žutom području, a ne želim ga popravljati jerbo me košta 2000 RU, a ništa ne vrijedi :D

Od svih artifakata, osim onih što staviš na sebe, kasnije u igri će ti samo za jedan sajd kvest trebat Kolobok i Meat Chunk, a drugo ništa, pa ih slobodno možeš prodavat.

Bartuc
23-02-2010, 00:53
Kupio sam si Armored Suit (CS-3a) za 40k. Činio mi se kao bolji izbor od Exoskeletona pošto mi je sprint ultra važan. Valjda ću do kraja igre skupiti dodatnih 60k + troškovi upgradea za Exoskeletona :D


Gledao sam malo Assault Rifles. Kupio sam od Nimblea onaj G37 ali sam reloadao. Puška je PRE ružna i jednostavno mi nije gušt igrati sa njom, makar bila bolja od TRs 301. I u SoC-u i u CS-u sam uvijek koristio TRs 301 iako nije najbolja puška u igri. Jednostavno izgleda sexy na ekranu naspram ostalih oružja i zato mi je ta pušta uvijek na prvom mjestu, samo sam sa njom sretan :D Tako da ću si upgradeati TRs i to ću koristiti do kraja igre.

GrimReaper
23-02-2010, 06:18
Kupio sam si Armored Suit (CS-3a) za 40k. Činio mi se kao bolji izbor od Exoskeletona pošto mi je sprint ultra važan. Valjda ću do kraja igre skupiti dodatnih 60k + troškovi upgradea za Exoskeletona :D


ja sam cijeli zaton i pola yanova proso sa sunrise bodysuitom jer nisam ni znao za nimble-a. jednostavno nikad nisam oso na 2.kat broda :rotfl: :oops:

imal sam puno para posle pa sam uzel exoskeletona. odigrao sam cak 2 misije s njim i moram rec osjecas se ko bog i tenk istovremeno. jedino sto nemozes trcat i to je veliki minus,a drugi veliki minus mi je sto kad ti se malo osteti odijelo dodjes na repair i odma ti lupi cifru od 4-8k (ja 1-2 crtice stete)

zato sam uzeo seva suit i upgredao da ima 5 slotova za artifakte.

kasnije mi je bilo zao posto su artifakti dosta slabi a u pripyatu su monolith vojnici jaki pa ti artefakti nista ne znace,bolje da sam uzeo armor i ostala pojacanja tipa manje trganje odijela nego slotove :nonono:

Grim
23-02-2010, 06:44
Kupio sam si Armored Suit (CS-3a) za 40k. Činio mi se kao bolji izbor od Exoskeletona pošto mi je sprint ultra važan. Valjda ću do kraja igre skupiti dodatnih 60k + troškovi upgradea za Exoskeletona :D


Gledao sam malo Assault Rifles. Kupio sam od Nimblea onaj G37 ali sam reloadao. Puška je PRE ružna i jednostavno mi nije gušt igrati sa njom, makar bila bolja od TRs 301. I u SoC-u i u CS-u sam uvijek koristio TRs 301 iako nije najbolja puška u igri. Jednostavno izgleda sexy na ekranu naspram ostalih oružja i zato mi je ta pušta uvijek na prvom mjestu, samo sam sa njom sretan :D Tako da ću si upgradeati TRs i to ću koristiti do kraja igre.
Ja uopće nisam kupio exoskeleton pošto sam u Armored Suitu brži, a damage protection je tu negdje.

ScorpiuS
23-02-2010, 08:51
@Bartuc: kupi FT-200M od Nibela i klat ćeš ih samo tako. A još puška i lijepo izgleda, pomalo futuristično.

Bartuc
23-02-2010, 09:12
@Bartuc: kupi FT-200M od Nibela i klat ćeš ih samo tako. A još puška i lijepo izgleda, pomalo futuristično.


Neću, i ona mi je ružna :D Baš sam to već pričao prije par mjeseci, kako Stalker ima užasan dizajn oružja. Tako da su mi Vintorez i TRs jedine lijepe puške.


EDIT:


@GrimTheReaper, upgradeaš exoskeletona tako da možeš sprintati!?

GrimReaper
23-02-2010, 10:20
@GrimTheReaper, upgradeaš exoskeletona tako da možeš sprintati!?

u prva dva seta upgradeova nisam to nasao, vjerovatno treci upgradei imaju to a ja se nisam vracao po exoskeleton nakon sto sam nasao 3. set toolsa u pripyatu pa tako ni nisam vidio zapravo exoskeleton sa 3. setom upgradeova..

sta se moze upgreadat da sprintas?

Bartuc
23-02-2010, 11:25
Da, treći level upgradea ti treba za sprint, zato ću se i vratiti po njega :D


Nekako su jeftini upgradeovi. Kupio sam taj CS armor i kupio sam March pištolj te sam uspio full upgradeati (prva 2 levela) i armor i kacigu i pištolj i TRs, a imao sam cca 80'000 RU. Još mi je ostalo cca 10'000 RU pa sam si kupio još i 200-injak metaka za TRs.


PS: Malo prije sam ušao u Yanov. Sada moram na fax, jedva čekam da opet zaigram. Pre jebena je igra xD

bezimeni
23-02-2010, 17:19
Palite me ko barut .Dobijem želju za trećim prohodom a imam barem desetak igara na čekanju .Rekao sam sebi prije dva dana dosta je zone za cijeli život a nakon dva dana apstiniranja ja bih ponovno nazad :D .

Bartuc
23-02-2010, 17:40
Kada je pre genijalno. Upravo sam imao okršaj sa Chimerom usred noći, kiša pada, munje bljeskaju, a night vison te samo oslijepi dok munja rokne :pray: Nadam se da ih više neće biti u igri pošto sam potrošio municije i municije na nju :D


Nikako ne mogu naći 3 Veles Detectora. Imam samo jednoga još iz Zatona, znači treba mi još 3 za quest tako da jedan meni ostane :( Inače sam riješio sve lokacije oko Jupitera osim tih znanstvenika, sada bi mogao napokon krenuti u Jupiter...

Insert
23-02-2010, 17:46
Nikako ne mogu naći 3 Veles Detectora. Imam samo jednoga još iz Zatona, znači treba mi još 3 za quest tako da jedan meni ostane
Kad skupiš 3 komada, odnesi ih znanstvenicima pa se vrati na skadovsk i popričaj s owlom. Dalje prati quest i dobit ćeš Svarog detektor koji je još bolji od velesa.

GrimReaper
23-02-2010, 20:56
Kada je pre genijalno. Upravo sam imao okršaj sa Chimerom usred noći, kiša pada, munje bljeskaju, a night vison te samo oslijepi dok munja rokne :pray: Nadam se da ih više neće biti u igri pošto sam potrošio municije i municije na nju :D


Nikako ne mogu naći 3 Veles Detectora. Imam samo jednoga još iz Zatona, znači treba mi još 3 za quest tako da jedan meni ostane :( Inače sam riješio sve lokacije oko Jupitera osim tih znanstvenika, sada bi mogao napokon krenuti u Jupiter...


sto se tice chimera bit ce jos jedna kasnije koju ces sam morat sredit i opaka je,kad vas je troje onda lako umre :evil:

sta se tice veles detectora, jedan sam dobio rjesivsi quest a druga 2 sam nasao kad sam isao po artifact za bearda u onu anomaliju desno gore od skadovska (grabe u zemlji,burning anomalija).
tamo su bila 3-4 lika(moja konkurencija,beard spomene da i drugi traze za njega artifakte).
naravno pobio sam ih po kratkom postupku,dvojica su imala veles detectore i tako sam nabavio ta 3.

Bartuc
23-02-2010, 21:25
Velesi se mogu na kraju kupiti kod znanstvenika kojima nosiš Velese :D Sreo sam još dvije Chimere kasnije, i protiv svih 3 sam bio solo tako da ne znam kako brzo padaju kada imaš pomoć :D


Sada me prči quest za znanstvenike di čuvam stalkera koji analizira anomaliju. Već sam potrošio 200+ metaka i ubio valja 50 zombija, a lik nikako da završi analizu. Mora da se nešto zbugalo :(

cham3leon
23-02-2010, 21:41
Je li moguće naći plaćenike da ti prave društvo?

Bartuc
23-02-2010, 21:52
Ja mislim da možeš. Pričaš sa likom i kažeš da ćeš mu platiti da ide sa tobom. Nisam probao, ali ziher ima kada postoji opcija u dijalogu.

Insert
23-02-2010, 23:22
Ja mislim da možeš. Pričaš sa likom i kažeš da ćeš mu platiti da ide sa tobom. Nisam probao, ali ziher ima kada postoji opcija u dijalogu.
To mu platiš za "fast travel". Lik te samo odvede tj. teleportira na neku od lokacija (bijelih krugova) po mapi.

Kasnije doduše skupljaš sebi grupu, ali to je dio priče pa neću spoilati.

Bara
23-02-2010, 23:27
Ej ljudi, obavio sam SVE questove u Zatonu i u Area around Jupiter, sada trebam seliti u Pripyat, imam 5 achievementa ako se ne varam koji me grantaju sa pristojnim bonusima.

Nego, imam AKM/2U, neki jadni pištolj, Sunrise, sve unapređeno, a imam 210 000 RU u džepu. E sada me zanima, kako bih mogao iskoristiti tu lovu? :)

Bartuc
24-02-2010, 01:01
Kupi si armor, pištolj, assault rifle i sniper kod Nimblea. Prvo saveaš, naručiš oružje, odeš spavati 24h, pokupiš oružje i ako nisi zadovoljan reloadaš. Bitno je da saveaš pošto ima random nabavku itema i nećeš od prve dobiti najbolja oružja.


Ja sam si uzeo CS armor i nisam požalio. Fenomenalan je do KASNO u igru, bolji je od Seva suita, a Exoskeleton se isplati tek kada nađeš Level 3 tool za majstora. Sada sam se vratio u Zaton i riješio još par novih side questova te ću upravo naručiti Tide sniper i upgradeati ga koliko ide. Imam nešto manje od 200'000 RU, što mi je dovoljno i za Sniper i za Exoskeleton. Jedino nisam naručio assault rifle pošto mi je TRs 301 pre sexy, a i odlična je već na drugom levelu upgradea :pray:


Obavezno upgradeaj sve što nosiš pošto je full jeftino, a itemi su nakon upgradea jebački.

IGoR_2803
24-02-2010, 07:32
vidim da nam se bartuc ponovno zagrijao za stalkera što samo može značiti da i ovaj nastavak još uvijek ima THE atmosferu... samo da prođem episode 1 i 2 half lifea dvojke pa krećem najprije s cleark sky, a onda i ovim...

valjda ću ga do ljeta odigrati s obzirom koliko vremena za igre imam... :(

ScorpiuS
24-02-2010, 09:07
Bartuče tebe treba na streljanje.
Svaku igru koju ja zaigram moram prelazit 3-4 puta samo zato šta ti nemožeš držat svoja usta zatvorena :-x

Bartuc
24-02-2010, 09:49
Kupio sam Seva Suit čisto da vidim statse, pre jeben je armor za anomalije :pray: Zašto, o zašto su mu makli night vision u ovom nastavku :cry:


Mali Hint...

...kod Nimblea se ne isplati kupovati armor (osim CS-3a - Armored Suit) pošto je lik pre skup (iako ćete imati brdo para):

- Nimble Exoskeleton - 60&#39;000 RU
- Owl Exoskeleton - 45&#39;000 RU

- Nimble Seva - 30&#39;000 RU
- Owl Seva - 22&#39;500 RU

A Tide je po specifikacijama puno bolji od Vintoreza. Vintorez ima bolji Rate of Fire koji tako i onako nije bitan kod snipera, dok je sve ostalo na strani Tidea :pray: Upgradeovi su isti tako da Tide proporcionalno owna Vintoreza.

Tide vs Vintorez:

http://www.imagesforme.com/upload/32dc4c79.jpg

Insert
24-02-2010, 13:49
Vidio sam da nimble ima i neki snajper (tj, jednom sam ga kupio pa loadao) koji izgleda kao SVD Dragunov, ali možeš trčati s njim. Vrijedi li to štogod?

Bartuc
24-02-2010, 13:55
Našao sam Oasis, kojn ga jeba u oko dok nisam skužio foru xD


Još nisam našao niti jedan Bubble artefakt, a redovito pretražim sve anomalije :(

ScorpiuS
24-02-2010, 14:36
Još nisam našao niti jedan Bubble artefakt, a redovito pretražim sve anomalije :(
Nekužim zašto si quotao Inserta.
Ja sam našao čak 2 u jednoj anomaliji.

Bara
24-02-2010, 14:47
Budući da sam se u Clear Skyu i Shadow of Chernobylu u kasnijim stadijima igre služio Vintorezom, sada ću onda definitivno probati naručiti od Nimblea Tide, hoho, kako sam uzbuđen :).

Imam još 2 pitanja:

1. Koji je armor najbolji, Exoskeleton (znam da imaju zadnji toolsi u podrumu department storea pa ću odmah otići po njih i unadograditi ako exoskeleton owna), SEVA, CS?

2. Budući da sam obavio sve side questove u Area around Jupiter i u Zatonu, sada kada dođem u Pripyat, hoće li biti neka baza koja sadrži gomilu side questva ili nešto slično, ili ću samo ići naprijed do kraja igre (da znam da se pripremim)?

Bartuc
24-02-2010, 15:10
Čini mi se da je Exoskeleton bez konkurencije. Seva nudi odličan resist na anomalije ali njih se tako i onako kloniš. Exoskeleton izgleda pre sexy, možeš trčati dok se upgradea, a u njemu si tenk. Kupio sam ga čisto da vidim statse i impresivni su :D Jedini problem kod Exoskeletona je to što dolazi sa integriranom kacigom tako da nemaš night vision treće generacije :( Ali u drugu ruku, Seva Suit uopće nema night vision tako da je exo i na tom polju dere neopisivo.


Upravo ću i ja u Pripyat, riješio sam sve što se dalo riješiti. I taman da ću krenuti u Pripyat, skužim ovu stvar:


http://www.imagesforme.com/upload/e92753b0.png



U prvom slotu NE mora biti pištolj xD Tako da ću se vjerojatno vratiti po neku brutalnu pumpericu i nju ću staviti umjesto pištolja. Tako da imam pumpericu za close combat, a Tide za mid/long range combat :pray: March pištolj ću držati u inventaru pošto je lagan, a možda dobro dođe...






PS: Kao što vidite, našao sam Bubble. Skužio sam da možeš hoverat mišem iznad kruga na mapi i da ti ispiše koji točno artefakt se nalazi u pojedinoj anomaliji (ako si ih označio senzorima)...

Bara
24-02-2010, 15:41
Zakon, ja još samo da nabavim Tide od Nimblea, Exoskeleton ću ponijet sa sobom u Yanov i ostaviti ga tamo da odleži dok ne uzmem calibration tools u Pripyatu, i derem :). Imam 250 000 RU, bubble i compass (legendaran artifact, problem je što daje 4+ radijacije ali bubble ionako poništava pa, top kombinacija ako mene pitaš jelte), gehen wir.

Bartuc
24-02-2010, 15:53
Daj taj Compass bradonji u Zatonu. Najbolji artefakti su ovi sa negativnom radijacijom (Bubble -4rad) i oni koji daju bonus na max težinu koju možeš nositi (Goldfish +12kg +3rad). Što ti je viša max težina, to ćeš moći duže trčati. Ja imam Seva s +10kg upgradeom i Goldfish, tako da mi je max nosivost 72kg te s time sprintam pola mape u komadu :pray:


Kasnije ću uzeti Exoskeleton koji ima nosivost 80kg bez artefaktata. Nadam se da ću probiti barijeru od 100kg :D

Insert
24-02-2010, 16:19
http://www.imagesforme.com/upload/e92753b0.png

Ma daj, :rotfl:
Da sam prije znao. Uvijek bi mi uz pištolj u rukama bila sačmarica jer bi ju često trebalo na brzinu potegnuti kad mutanti iskoče. Onda bih ju ručno mijenjao za jurišnu pušku kad bi došlo do dalekometne borbe.

Bartuc
24-02-2010, 16:50
Uzeo sam si rađe Carabineer nego Eliminator pumpericu. Opet idem isključivo prema coolness faktoru i da mi je oružje sexy na ekranu. Malo sam je testirao na mutantima i moram priznati da bloodsuckeri nisu nikada tako lagano padali. Odličan je ovo combo, čini mi se da je pumperica najbolje oružje protiv mutanata. Dok je protiv ljudi nešto slabija no ima stun efekt tako da nije loša niti na tom polju.


Sada sam spreman za Pripyat. Idem po tool i nazad po exoskeleton te L3 upgradeove za čitavu opremu 8)




PS: Gle kako jebeno izgleda na ekranu...


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_a1afd3fd.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/990687_pumpa.jpg)

ScorpiuS
24-02-2010, 17:48
Bartuc, znaš ono kad odeš do onog tipa u Zatonu po Compass? E pa kad uzmeš kompas, izađi van i ulizi opet i pokupi još jedan. Samo nemoj to radit i po treći put, nije pametno.

bezimeni
24-02-2010, 19:25
Ma igra je prokleta.Ponovno imam onaj sindrom kada mi se nakon završenog stalkera sve ostale igre gade .Sve mi je tako plitko , izlizano i dosadno :( .

Bara
25-02-2010, 08:51
U pripyatu sam :D, napokon. Evo ovako:

Pištolj Black Kite unapređen sa calibration tools!

Snajper Tide također sa calibration tools!

Exoskeleton sa calibration tools DA UZMETE POJAČANJE DA MOŽETE SPRINTATI TREBATE DATI CALIBRATION TOOLS CARDENU A NE ONOJ BUDALI U YANOVU

Na exoskeletonu imam 2 bubblea, compass, i još neki dobar artefakt :)

Uglavnom, zakon mi je.

ScorpiuS
25-02-2010, 14:25
Si siguran? Da nisi možda zaboravio napit tog u Yanovu.

Bara
25-02-2010, 14:36
Da, 100 %. Pije samo Carden.

Inače, ako netko ima problema naći Calibration Tools u Pripyatu, a internetske prohode igara smatra cheatanjem, savjet kolege nikada ne šteti jelte :)

Calibration tools imate naći u podrumu Department Store, nemam pojma pak gdje je drugi set.

Igra je u Pripyatu zakon, ali je prilično mirna, već se tu muvam 2-3 sata a nikako da Monolithovca sretnem, osim na misijama naravno, uglavnom se stavlja naglasak na hrpi opasnih mutanata, ljudi ima u oskudici. Tide unapređen sa calibration tools owna usput, must have!

Bartuc
25-02-2010, 14:43
Onaj u Yanovu ne pije :D


Napokon i ja imam Exoskeletona. Nosivost mi je 114kg ako se ne varam 8) Jedino ne mogu dobiti jedan upgrade za Exo niti od Cardana niti od Nitroa, valjda se to dobije u bunkeru (elemental resist). To ću pogledati kasnije kada krenem igrati.


Inače je Pripyat PRE PRE PRE PRE SEXY :D Mislim da mi je ovo najbolji Stalker do sada. Isprva me se lokacije nisu dojmile ali sada su mi se toliko uvukle pod kožu da su mi postale bolje od svih lokacija u SoC-u. Također mi se sviđa što nema toliko akcije i napucavanja kao u prva 2 nastavka. To samo dodatno nabrije atmosferu pošto su ljudi napokon uglavnom prijateljski nastrojeni i Zona postaje glavni neprijatelj. Tako da sada ima taman odmjerenu količinu akcije i to mi strašno odgovara. Igra je jednostavno genijalna te uopće ne znam kako ću zaigrati Crysis nakon nje pošto ću ziher jedno mjesec dana patiti od nostalgije za Zonom :cry:



@Bara...

drugi je u Old Service Centru...

Bara
25-02-2010, 15:32
Za "spoiler", baš sam ga skupio kada sam išao do X8 labosa :).

Nego, elemental resist ti može dati onaj u Yanovu, stvar je u tome da moraš izabrati, je li želiš trčati do mile volje, ili želiš imati radiation ili shock resist za 30+, to ti je taj izbor.


Mislim da mi je ovo najbolji Stalker do sada.

Nemoj mi tako brzo zaboraviti Shadow of Chernobyl sa Oblivion Lostom, osobno taj dvojac smatram najboljim inače, i Shadow of Chernobyl mi je najdraža igra. Iako, bar za mene Call of Pripyat je postao ozbiljna konkurencija SoC-u sa svojim razrađenim likovima i side questovima, stvarno uživam u maštovitim idejama koje developerima padaju na pamet.

Insert
25-02-2010, 15:44
Meni je jedina zamjerka što je u prve dvije mape malo više npc-ova, ali u pripyatu ih zato ima jako malo :D

Bara
25-02-2010, 15:48
Upravo tako... istražujem stražnji dio Jupiter planta, okružem samo tišinom i samoćom, i ono njih dvojica macana (stalkera) sjede i pričaju zajedno...

Puno je bilo samotnije u prva dva nastavka, sjećam se i da sam sretao bandite kako sjede zajedno i sviraju gitaru kraj Oakpine i Swamp anomaly... a eto. Hehe, ne znam jeste li vi ikada primjetili ali, Zombie AI ima jedan bug, super se ponašaju inače, ali 2 puta sam ih vidio da sjede oko kamperske vatre ili stoje naslonjeni na stol sa skroz prirodnim pokretima i gestama.

Bartuc
25-02-2010, 16:08
@Bara, baš je suprotno, prva 2 nastavka su bili krcati akcijom naspram CoP-a. Pogotovo CS sa svojim glupim Faction Warsima koji su i uništili igru do temelja. U SoCu si također na svakom koraku naišao na bandite, stalkere, monolith ili vojsku, tako da je čitavo vrijeme bilo napucavanja. Dok ih u CoPu ima stvarno malo i možeš odabrati koga želiš ubiti i pokrasti mu opremu itd., što je fenomenalno.


A SoC + OL (sokol :D) vs. CoP... CoP ima sve što je SoC imao sa OL-om, plus hrpa drugih stvari koje metu pod sa SoC-om. Tako da mi zbilja je CoP postao favorit Stalker serijala iako je SoC također genijalna igra. SoC i CoP mi predstavljaju apsolutni vrh FPS žanra i to toliko uvjerljivo da su svi ostali FPS-i kilometrima ispod Stalkera :pray: Jednostavno NEMA konkurencije, točno kako Bezimeni kaže, nakon Stalkera ti sve izgleda jadno i površno.

croat1gamer
25-02-2010, 16:33
Bartuc, preporucam ti L.U.R.K. mod za SoC ako oces harkor.

Insert
25-02-2010, 16:34
Još jedna stvar: igrajte polako i detaljno istražujte sve lokacije. Postoji krcato tajnih mjesta i stasheva. Ja igram nekih 28 sati i još nisam baš blizu kraja, samo mali dio pripyata sam istražio.

Bartuc
25-02-2010, 17:13
Da, fakat ima hrpa tajni u igri. Ako ideš samo "od kruga do kruga", pola toga nećeš vidjeti :pray:

Chappi
25-02-2010, 17:28
Bartuc primjetim da u svakom tvom postu ima :pray: :)

Nego...danas cu pocet igrat i dat igri drugu sansu.

Bara
25-02-2010, 17:43
@Bara, baš je suprotno, prva 2 nastavka su bili krcati akcijom naspram CoP-a.


Nisam ni pokušao to opovrgnuti, nego...

Dakako da je poželjno istraživati u detalje, CoP je stvarno prepun iznenađenja, jedva čekam istražiti cijeli Pripyat. Na putu do labosa X8, vidio sam anomaliju iznad koje se proteže kao ogromna loza koja spaja 2 zgrade i kojom hara neka opasna vatrena anomalija, jedva čekam da to istražim, čak mislim da se može i popeti na nju.

m0dkayZ
25-02-2010, 17:49
Hmm...Da vas pitam ...Kome da dam set of tolls imam drugi i treci naso sam prema vasim uputama...kome da dam zbog eng game upgradova? I koji wep se isplati imat...Znaci statse koji ima najbolje....Osim tide-a vintoreza..

Insert
25-02-2010, 18:00
Dakako da je poželjno istraživati u detalje, CoP je stvarno prepun iznenađenja, jedva čekam istražiti cijeli Pripyat. Na putu do labosa X8, vidio sam anomaliju iznad koje se proteže kao ogromna loza koja spaja 2 zgrade i kojom hara neka opasna vatrena anomalija, jedva čekam da to istražim, čak mislim da se može i popeti na nju.

Možeš se popeti i ući u zgradu preko balkona (imaš stash unutra) :)

Bartuc
25-02-2010, 18:17
Isto tako se možete penjati i u Zatonu po onoj isprepletenoj drvenoj anomaliji. Gore imate Kolobok artefakt.


Onaj tehničar u bunkeru također ne može napraviti full upgrade exoskeletona. Mora da postoje neki dokumenti za taj upgrade!?


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_fc28f410.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/992312_ssgoran022510161240jupiter.jpg)

Bara
25-02-2010, 20:32
Onaj tehničar u bunkeru također ne može napraviti full upgrade exoskeletona. Mora da postoje neki dokumenti za taj upgrade!?


Odgovorio sam ti u par postova prije.

Nego, baš se sjećam kada sam se popeo na Oakpine anomaly i našao kolobok artifact na samom vrhu (zato što sam tražio u jednom questu prijatelje jednog lika koji su se raštrkali posrijedi verbalnog sukoba, i onda je jedan u PDA-u rekao da se pokušavao popeti na stablo jer je vidio artifact, i onda je, pao, jelte), a onda se spustio dolje i našao još jednoga koloboka.

Tada sam bio u novčanoj oskudici, pa su par koloboka prodanih za 22500 RU dobro poslužili, tada sam počeo shvaćati koliko sam moćan :)

Constantine
25-02-2010, 20:41
kako ova tema zivne cim bartuc pocne igrat :)

Bartuc
25-02-2010, 20:42
@Bara...

Brijem da nije to to pošto trčanje nije u istoj grani kao i taj anomaly resist upgrade. Nebi smjeli biti povezani. Mislim da moraš dobiti neki achievement ili naći neke informacije za tu finalnu nadogradnju. Mada sam na netu pročitao da je najvjerojatnije riječ o achievementu.


Okinuo sam 2 screen shoota...


Fuckface:

http://www.imagesforme.com/upload/b9416261.jpg


BoooM Headshot!!!:

http://www.imagesforme.com/upload/cbc68a83.jpg



@Constantine... Opće poznati sindrom PCPlay foruma :D

Bara
25-02-2010, 20:48
A ne znam... Aj ti meni daj link da ja vidim gdje to piše :)

I ja bih htio exoskeletona unadograditi skroz znaš...

Bartuc
25-02-2010, 20:53
Šesti post odozgo - http://www.gamespot.com/pc/action/stalk ... 04&page=10 (http://www.gamespot.com/pc/action/stalkercallofpripyat/show_msgs.php?topic_id=m-1-51641066&pid=959904&page=10)


Samo što ja imam taj achievement ali nemam onaj da mogu kupovati anabioticse od znanstvenika...

Bara
25-02-2010, 20:56
Ne mogu nać :S

Ako mi rećeš ime achievementa pomoglo bi, jer ja imam ako se ne varam 8 achievementa...

Ah ma našao... iz ovoga uopće ne možeš vidjet da se to može upgradeat, i sada ti sa sigurnošću tvrdim, jedno ili drugo, nema druge opcije.


Baš provjerio achievemente sve, ne možeš unadograditi cijeli exoskeleton 100 %. Ili ćeš se odlučiti da si tenk i SEVA koji se giba kao tenk, ili ćeš biti tenk koji se giba kao ferrari, your choice.

ScorpiuS
25-02-2010, 21:44
Meni je i nakon full apgrejdanog ekzoskeletona draži SEVA. Lijep je osjećaj uletit u anomaliju i aktivirat sve a i dalje ti nije ništa. :D

Bara
25-02-2010, 22:34
Ne ali, šta je je, u Exoskeletonu se osjećaš kao tenk, a budući da imaš svarog detector anomalije stvarno nisu problem.

Napadne te čopor od 6 pasa, počnu te trgati, a na tebi ni ogrebotine :), onaj retardirani dwarf počne bacati plinske boce na tebe a ni ne okrzne te, a da ni ne spominjemo prednost prema metcima. U bilo kojem armoru kada se nađeš ispred neprijateljskog neposrednog rafala uglavnom zagineš veoma brzo, dok exoskeleton može bez problema obraniti rafale trojice neprijatelja odjedanput, znam o čemu govorim jer sam isprobao.

Damn it... zašto sam ovako uživljen...

Bartuc
25-02-2010, 22:38
A i ruke u Exoskeletonu izgledaju pre jebeno dok drže pušku :D

Bartuc
26-02-2010, 11:30
MUST SEE :pray: :pray: :pray:


ttQO6DvRi58

Macolla
26-02-2010, 11:39
hahaha bilo bi mocno da je real :D

solo
26-02-2010, 11:46
Kako su ga raskidali! :D

Bartuc
26-02-2010, 13:55
Prešao sam igru :cry: Pa evo finalnih dojmova...


Igra je odlična ali naravno nije bez mana. Priča je katastrofalno loša, a kraj je toliko razočaravajuć da pimpek splasne iste sekunde ukoliko ste imali erekciju netom prije. Voice Acting je također jedan od najlošijih što sam u životu čuo. U nekim situacijama zvuči kao da slovkaju dok čitaju text za VA. Na početku i kraju igre, govor uopće nema veze sa titlovima tako da ga je teško pratiti (glasna pozadina i loš VA, a titlovi ne prate govor). Ukupno igra nije kratka, ali main quest je turbo glup i kratak. Koliko god mi odgovara mirnija atmosfera, mogli su u Pripyat ubaciti bar neku Monolith bazu koja bi ponudila neki izazov. Tako da imaš opciju i da se izživiš na neprijateljima.


No s druge strane, ima i hrpa dobrih stvari. Još uvijek je apsolutni kralj atmosfere, bez konkurencije. Upgrade sistem je fenomenalan. Oružja su ružna ali orgazmatična, balistika je savršena. Obožavam pumperice ali u 99% igri su one smeće, tako da je ovo prvi naslov nakon Duke Nukem 3D koji ima savršenu pumpericu s kojom sam uživao kao malo dijete dok primi sisu u ruke. Ima svega 3 mape, ali lokacije su zanimljive. Naravno, volio bi da ima bar još dvije mape pošto se toliko udubiš u tu igru da jednostavno ne želiš da završi. Side questovi su odlični, više nema "odi i ubij" questova već svaki quest ima koliku toliku dubinu. Istraživanje svih kutaka Zone je zabavno ali volio bi da ima više prostora gdje se možeš zavući i naći neki cool predmet ili sl.


Ipak ne znam da li mi je ovo najbolji Stalker do sada. Ima hrpu prednosti ali i puno mana. Savršen Stalker bi bio mix sva 3 nastavka s izbačenim Faction Wars-ima :D



PS: Brijem da bi mogao biti još jedan nastavak (ne čitati ako niste prešli igru):


Strelok kaže da se odgovorni ljudi za kontrolu umova još uvijek skrivaju te da je njihov indentitet nepoznat. Sljedeći i zadnji nastavak bi nas mogao odvesti u potragu za tim ljudima, a njihov pronalazak bi otkrio većinu tajni Zone pošto oni koriste Zonu za tko zna što (ipak su se prvi probili do NPP-a i postavili svoje Brain Scorchere i sl.).


... definitivno ima prostora za još jedan nastavak i to pošteni nastavak sa genijalnom pričom uz malo truda i stručnih pisaca.






EDIT: 2 Screen Shota :D



1) Grupa bandita se spremala napasti 2 stalkera, taman krenuli na njih, a ja ih pokosio s leđa s Tide sniperom :D

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_c1dfbe01.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/993781_ssgoran022610115115jupiter.jpg)


2) Bug xD

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_168eb8dc.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/993782_ssgoran022610130945pripyat.jpg)

Bara
26-02-2010, 14:41
Fora recenzija, nisam pročitao spoiler :), ionako sam valjda pri kraju igre što zaključujem po našim postovima koji su se pisali dok smo bili u sličnim stadijima igre.

I reci mi za istinu, nisi uspio pronaći onaj upgrade za exoskeleton jel tako?

Bartuc
26-02-2010, 14:53
Nisam. Kada pitaš onog majstora u bunkeru što može modificirati, lik kaže da zahvaljujući tvojoj suradnji sa znanstvenicima može nadograditi armor sa specijalnim resistom, ali taj upgrade je i dalje zaključan. Tako da sam 99% siguran da je riječ o BUG-u. Trčanje ne može poništiti taj upgrade pošto je u različitoj grani, tako da mora biti ili BUG ili neki trik što smo previdjeli :friends:

Bara
26-02-2010, 15:16
Opet ti :)


Nije nego u čemu je stvar, Cardan je više specijaliziran za ovu vrstu upgradea, dok je Nitro više specijaliziran za ovu vrstu upgradea, 100 %, pa zamisli kako bi exoskeleton bio moćan da ima još 30 + radiation ili shock resist...

Insert
26-02-2010, 15:30
Ne mogu ni ja bulat suit nadograditi sa tim istim upgradeom, a calibration toolse sam odnjeo cardanu.

Bara
26-02-2010, 16:52
Naravno da ne možeš, i nije riječ o bugu. Nego, inače ne bih odgovarao na ovaj post, ali, stvarno kolegijalna i od srca ispravka:

ja sam odnio

ti si odnio

on je odnio
ona je ODNJELA!

Bara
26-02-2010, 17:41
bump

Evo baš prešao igru. Razočarala me užasno činjenica da nisam stigao ni ispucati 30 metaka svojg Tidea :(, a da ni ne spominjem Item 62 jelte, kojeg sam stigao koristiti pri samom kraju...

Sve u svemu, odlična igra, ending sucksao, sve borbe su se odvijale u relativno malenom radijusu pa nisam ni stigao koristiti Tide, a ionako te stalno napadaju mutanti koji su prebrzi, a ljudi je stvarno malo.

haha, koja fora, Strelok došao!

Bartuc
26-02-2010, 19:22
Gledam ikonu od Crysisa, a ona gleda mene... Brijem da ću iznova odigrati Stalkera pošto mi nije dosta Zone :D Samo što bi si onda stavio Atmosfear mod i priklonio se Sultanu, a ne bradonji. Budem još odvagnuo, nebih se htio zasititi Zone ako pretjeram. Volio bi odigrati još barem jednom čitav serijal na FullHD rezi, a za to moram čekati dok dođe vrijeme za novi komp (MOŽDA sljedeće godine) :(

W3DR4N
26-02-2010, 19:34
Na Full HD rezi i max detaljima opet izgleda lošije od HL2. Ništa ne gubiš.

croat1gamer
26-02-2010, 19:35
Odigrao, sve najs, ali nekako mi se vise svida SoC sa L.U.R.K. modom.

Bartuc
26-02-2010, 19:43
Na Full HD rezi i max detaljima opet izgleda lošije od HL2. Ništa ne gubiš.

Znam da je grafika loša, nego bi volio na FullHD odigrati zbog ogromnog vidnog polja. Sada igram na 4:3 i točno mi fali širine na ekranu, pogotovo kada pogledam SS-ove od ljudi sa 16:10 ekranima.



Odigrao, sve najs, ali nekako mi se vise svida SoC sa L.U.R.K. modom.

Da li je taj LURK mod kompatibilan sa Oblivion Lost modom? Zašto baš LURK, a ne OL? Moram malo istražiti kakav je taj LURK pošto ću ziher i jedinicu još jednom odigrati.

Bara
26-02-2010, 20:02
Ej ljudi! Ipak se može unadograditi exoskeleton sa već poznatim upgradeima o kojima smo svi ovih dana trabunjali :)!

Naime, onaj glavni scientist popravljač u pokretnom laboratoriju, to može uraditi za veoma skromnu cijenu, istina, ja imam onaj achievement sa znanstvenicima pa to možda pomaže...

croat1gamer
26-02-2010, 20:07
Neznam za kompatibilnost, ali preporucam da koristis samo jedan mod.

1 razlog: Atmosfera, posebice po noci.

Pazi kako ce tek 1.1 izgledati (sad je 1.05)
ilIInWy51ZM
Ovaj video je releasan prije 2 dana

Imat ce blowoutove (ko emissionsi u cop)

Bara
26-02-2010, 20:15
oblivion lost je također napravljen sa blowoutima, oblivion lost je zapravo sve što je Shadow of Chernobyl ispočetka trebao biti...

shadow of chernobyl sa oblivion lostom može se vrlo lako uspoređivati sa Call of Pripyatom, blowouti su česti, grafika ja poboljšana, gomila novih oruža, chimera i oni dwarfovi su prisutni, može se VOZITI u raznim vozilima, i sve to kombinirano sa onim dobro nam znanim područjima... ne znam, jednostavno smatram da Oblivion Lost nema dostojnog konkurenta, iako se ovaj mod čini jako dorastao po smislu vatrene podrške, jelte...

Bartuc
26-02-2010, 20:33
Ne izgleda loše, mogao bi možda i pokositi Oblivion Lost. Nosi uglavnom sve što i OL, ali uz to ima još i ostalih lijepih dodataka. Oružja napokon izgledaju dobro, dok u Vanilla verziji izgledaju očajno. Sviđa mi se, taman će izaći još koja verzija prije nego krenem iznova sa SoC-om.


@Bezimeni, već vidim da ćeš po 20. put prelaziti SoC zbog ovog moda :D

bezimeni
26-02-2010, 20:42
U stvari ne volim stalker sa modovima .Igram ih uvijek nekontaminirane :D .

I fakat ne vidim poantu da se uspoređeuje jedna grafika poput HL2 koja je strogo ograničena jako malim mapama i omeđena kulisama sa stvarnom 3D igrom :fof: .

croat1gamer
26-02-2010, 20:44
Za vozila mogu samo jedno reci: fuj to.

Nije isto kada se vozis zonom u vojnom dzipu i kada hodas po noci u mrklome mraku osvrcuci se na zvukove od panike ako je neki Burer ili par Pseudodogova iza tebe ili je samo ambijentalni zvuk.

Bartuc
26-02-2010, 20:48
U stvari ne volim stalker sa modovima .Igram ih uvijek nekontaminirane :D .

Propuštaš, pogotovo SoC + OL koji od SoC-a napravi jedno 20x bolju igru :P


@Croat, da, i meni se nekako više sviđa trčanje zonom nego vožnja, iako sam koristio vozila u SoC-u. S time da je veći gušt trčati u CoPu zbog level dizajna. Dok SoC ima manje mape sa više loada i ima puno previše trčanja simo-tamo zbog loših side questova. Tako da u SoCu dobro dođu vozila :D

bezimeni
26-02-2010, 20:51
Probao sam SOC sa OL modom i odustao na pola.Podigne grafiku ali mi shebe igru .Mrzim varanja poput podizanja nosivosti , trčanje poput maratonca ili sl.Jednostavno to mi više nije ista igra.

Bara
26-02-2010, 21:02
ja sam myself modificirao Call of Pripyat da mogu nositi 100 kila i podigao vrijeme sprintanja na otprilike 3x više nego šta možeš ispočetka, te su mi stavi u STALKER-u oduvijek smetale, a ne smatram da je veliki grijeh poigrati se sa njima, jednostavno podiže igrivost

Bartuc
26-02-2010, 21:04
Ja nisam ništa dirao. Na kraju sam mogao nositi 114kg, a prije sprinta bi pojeo kobasicu i popio Red Bull te bi mi se energija oporavljala dok bi ja sprintao :D


Možda ovaj LURK mod neće dirati u max nosivost. Neka je dignu malo, ali ne pretjerivati kao u OL-u.

bezimeni
26-02-2010, 21:06
Jedno je zaraditi nadogradnje a drugo je "modificirati" tj. varati .Hvala na tome ali ne hvala.

Bartuc
26-02-2010, 21:16
Istina, pogotovo u ovakvoj igri :pray:

Constantine
26-02-2010, 21:19
nije bas da je 10kg+ neko strasno varanje(govorim za OL u SoC-u)

croat1gamer
26-02-2010, 21:21
Imas 3 opcije:
Realistic (40kg ako sam u pravu)
Casual (60kg)
Heavy (80kg)

Ja sam igrao vecinu vremena na 40, ali kad se bori sa bloodsuckerima, za koje trebaju 3 sarzera (75% hit rate) 200 metaka je premalo pa sam povisio na 60, jednostavno nemozes svako malo malo ici kod obliznjeg trgovca i platiti mu ~1k za municiju.

Grim
26-02-2010, 21:23
Ja ne mogu igrat Stalkera s modovima, jednostavno ne mogu. :D

Bartuc
26-02-2010, 21:27
nije bas da je 10kg+ neko strasno varanje(govorim za OL u SoC-u)


Nije, to su dobro odmjerili, ali su drastično povećali koliko možeš trčati prije nego se umoriš.

Constantine
26-02-2010, 22:09
to nije mana,nekada je naporono setat od tocke do toce vjecno,ja sam potrosio pun k. energy napitaka u cop-u zato sto sam ignorirao exoskeleton iz nekog razloga.

MoD
26-02-2010, 23:11
Na Full HD rezi i max detaljima opet izgleda lošije od HL2. Ništa ne gubiš.

Kaj brijes ti, fkt si zabrijo :D ...
S.T.A.L.K.E.R. (SVAKI) izgleda puno bolje od HL2, naravno, to se odnosi i na HL2 ekspanzije!!!!
Opcenito govoreci, cak i sada- kada je Source engine jos dodatno nabrijan, X-Ray je i dalje bolji/ljepsi...
Pogledaj malo bolje... Ustvari, evo jedan primjer...
Svaki NPC u S.T.A.L.K.E.R.-u sa svojim flashlight-om (uzimamo u obzir maksimalne detalje na visokim rezolucijama u obije igre) stvara sijene, i to iznenadujuce kvalitetne i lijepe sijene, za razliku od L4D2, koji koristi najbolju verziju (zasad) Source engine-a, u kojoj samo ti bacas sijenu (bas i ne prekvalitetnu)...
Naravno to je samo jedan od puno mogucih primjera, a i razloga...
Uglavnom, X-Ray je kvalitetniji, bolji i ljepsi engine.

Insert
26-02-2010, 23:39
Ne znam zašto se žalite da vam je max nosivost mala. 50 kg je previše za prosječnog čovjeka. Trebalo bi spustiti na 30-40 kg pa bi survival bio još izraženiji. Bit igre i je da pravilno rasporediš zalihe i koristiš stasheve u kampovima. U soc-u je to sve bilo još bolje jer je bilo puno kutija gdje si mogao spremati opremu, ovdje su samo u glavnim kampovima. Meni ne bi bilo zabavno igrati i tegliti preko 100 kg i uz to trčati bez poteškoća (osim ako se nisam namučio da dobijem sve te nadogradnje) jer sve to lagano ubija atmosferu.

bezimeni
26-02-2010, 23:45
Pa normalno...ni ja ne vidim nikakav gušt u varanju .Grafički modovi da ...i u Crysisu sam koristio grafički mod makar je igra sama po sebi prekrasna.

Delirium
27-02-2010, 10:00
Ja bi neki surv mod di sa sobom mozes nosit samo jedno oruzje, ogranicen broj metaka, a 90% svega sto nosis su zalihe hrane, pića, anti rad drugs, first aid..

Bartuc
27-02-2010, 10:11
Ja bi neki surv mod di sa sobom mozes nosit samo jedno oruzje, ogranicen broj metaka, a 90% svega sto nosis su zalihe hrane, pića, anti rad drugs, first aid..


Imaš taj mod, zove se samokontrola :P

croat1gamer
27-02-2010, 11:33
Ane. :)

Bartuc, ajde mi javi kako ti se svida mod.

Bara
27-02-2010, 11:36
A ne znam, ja sam se navikao na Oblivion Lost pa sam tako i povećao nosivost u Call of Pripyatu. Dok sam uradio sve side questove i glavne u Zatonu nosivost mi je bila normalnih 50 kg (vjerojatno sam unadogradio odijelo), ali kada sam došao u Jupiter gdje je trebalo svake sekunde jurcati sa strane na stranu, jednostavno mi se više nije dalo gubiti toliko vremena...

Oblivion Lost koji je toliko produbio i poboljšao STALKER-a pokazao nam je da je malo modificiranja sasvim u redu, a da je STALKER ljepši od Half Life 2 i Source Enginea nema ni govora, pogotovo Clear Sky, Wedran nešto izvaljuje ovih dana primjetio sam :).

Bartuc
27-02-2010, 11:39
Bartuc, ajde mi javi kako ti se svida mod.


Sljedeće godine :P Odlučio sam pauzirati Stalkera do daljnjega tako da se masno zaželim još jednog prelaska na jačem kompu i s većim FullHD monitorom, a to vrlo vjerojatno neće biti ove godine.

Bara
27-02-2010, 11:41
Prijatelj mi je jedan rekao da će na ljeto izaći neki veliki mod ili čak nova verzija Shadow of CHernobyla. Uglavnom, uključivati će neko novo područje između Cordona i Dark Walleya, "dark scape" mislim, sve će mape biti veće, oružja, grafika, uglavnom, trebalo bi se probati. Navodno je neki veliki projekt.

Bartuc
27-02-2010, 11:45
Taman dok će doći vrijeme da sve repriziram, ziher će izaći i hrpa patcheva i fenomenalnih modova. Tako da ću odigrati 3 potpuno nove igre :D S time da ću SoC definitivno sa LURK-om umjesto OL-om odigrati i CoP sa Atmosfear modom za koji kažu da darstično unaprijedi atmosferu igre pošto unosi gro vremenskih tweakova :pray:

Bara
27-02-2010, 11:51
Sweet, mala obavijest!


Došao je Call of Pripyat u crovortex webshop, košta 199 kn.

Uglavnom, budući da sam ja uradio predbilježbu odmah kada je stigao u webshop (istina pisalo je special edition pa su negdje za 15 dana to ležerno promjenili u samo Call of Pripyat), imam 20 kn popusta, a imam i 55 webshop bodova, pa bih čak mogao nagovoriti i roditelje da mi ovo kupe za 115 kn budući da sam švorc :).

bezimeni
27-02-2010, 12:52
He ,he...konzolaši nek se za jajca objese .Oni mogu samo sanjati o ovakvim naslovima :D

ScorpiuS
27-02-2010, 13:08
A o cjenama da ne govorimo. 500 KN za X360 ili PS3 naslov, a za PC 200 KN.

Constantine
27-02-2010, 13:47
zs pc 350-400,ovo je samo ekspanzija pa je 200

Grim
27-02-2010, 14:10
zs pc 350-400,ovo je samo ekspanzija pa je 200
Za PC su igre 250-350.

Jedino je ćesme od MW2 400.

Bara
27-02-2010, 14:22
A dobro nije baš da je ovako puno naslova od 200 - 250 kn. Da je bar u nas došao STALKER Call of Pripyat special edition, onaj sa prišivima i zippo upaljačem :), košta bi samo 350 kn, to bi bila milina. Inače, ne bih ni Call of Pripyat platio više od 200 kn, to sam sebi rekao kada sam naručivao, zato što je na steamu samo 20 eura.

MoD
27-02-2010, 18:29
Netko je rekao da je CoP ekspanzija... Ko' god da je to bio vara se jer se S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat gleda, a i kod mnogih racuna, kao cijela igra, bez obzira na cijenu (kod nekih), koja ima razloge i objasnjenja zasto je niska.

Inace, CoP jos nisam nabavio, ali naravno da budem, bio bi grijeh da ga ne kupim...
Nedavno sam registrirao SoC i CS na Steam, sada su na mojem acc.-u zauvjek :D .
Glavna je namjera bila ta da na Steamu kupim CoP te da onda imam sve 3 igre na Steamu... Sada vidim da postoji tzv. Loyalty Promo kojim... ma evo:
"Buy S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat Loyalty Promo
Loyalty Promo grants a discount off Call of Pripyat if you already own the Steam Version of S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky or S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl. Please note that you need to have Clear Sky or Shadow of Chernobyl registered to your Steam account before purchasing Call of Pripyat to receive the discounted price."

:D :P

Insert
27-02-2010, 18:36
Evo, prešao nakon 31 sat igre, a nisam uopće uradio sve zadatke ni istražio sve lokacije (pogotovo u pripyatu).
Mogli su napraviti dramatičniji get to the choppa ending.

Bara
27-02-2010, 18:39
Sweet. Ja bih sigurno uzeo da nemam već SoC i CS original u kutijama jelte :). Pa mi je onda i šteta ne uzeti Call of Pripyat u kutiji, jedva čekam vidjeti ubojiti tandem kako stoje zajedno jedno do drugog.

A Call of Pripyat nikako nije ekspanzija, iako bi neki ljudi mogli to pomisliti vidjevši onaj užasni ending, pa onda misle da su uzaludno napucavali sve te mutante da bi im na kraju rekli game over, hehe.

MoD
27-02-2010, 18:46
Evo jos jednog dokaza da CoP, niti CS, NISU ekspanzije...
Recite mi, molim vas, koja to ekspanzija ima 30+ sati igranja?
Ma, recite mi, koja to "cijela" igra ima, a da je toliko kvalitetno i jedinstveno????
:D :wink:

Insert
27-02-2010, 19:06
CS i CoP su standalone ekspanzije jer se temelje na istom engineu kao SoC, a stalker 2 je najavljen kao zasebna igra.

MoD
27-02-2010, 19:49
One se ne nadodaju na prvu igru te samim time nisu ekspanzije, niti ne mogu biti jer su prevelike za da bi imale "status" ekspanzije...
To su dvije zasebne igre, tocnije receno- prequel i sequel.
Izmedu ostalog, niti sam izdavac nije rekao da su to ekspanzije; to nigdje ne pise.

Bara
27-02-2010, 20:08
Pobogu Shivering Isles je ekspanzija, Bloodmon je ekspanzija, Age of Empires Warchiefs je ekspanzija, ali svi STALKER-i su zasebne igre.

Pa valjda svi ovdje znamo razliku.

GODSKILLER
27-02-2010, 21:03
S.T.A.L.K.E.R je takva IGRETINA da svi FPS/TPS i neke druge igre na konzolama su NULA,kao i same konzole,bolje je za lovu koliko dođe recimo PS 3 nadograditi računalo da bi s užitkom mogao igrati ovu IGRETINU........koja novija igra se može pohvaliti sa toliko kvalitetnih MOD-ova koji ionako visoku ljestvicu igrivosti podižu na još višu razinu.Šteta što CRYSIS nema tako kvalitetne MOD-ove.

croat1gamer
27-02-2010, 21:19
Pise se "mod", nije nikakav akronim, osobno ime ili sl.

Bara
28-02-2010, 09:02
Koliko je vas macana uspjelo ne pronaći, vjerujem da ste svi pronašli, ali prokužiti onu caku kojom se dolazi do Oasis?

mislim da sam se jedno 50 puta zaletavao u onaj prolaz i da me vraćalo stalno na početak xD, mislio sam da je neka caka izdržljivosti, kao, koliko više puta prođeš onda ćeš doći do svog cilja...


Na kraju mi je dopijezdilo i pogledao sam internetski prohod, sve u svemu, fora. A Heart of The Oasis je govno od Artifacta... šteta...

Bartuc
28-02-2010, 10:10
Mali hint u vezi Vintara odnosno Tide puškice...

Pročitao sam da ciljate likovima iznad glave za headshot, tako da pretpostavljam da ste ga upgradeali za manji Recoil što je nepotrebno pošto puška praktički niti nema trzaj. Sa Vintarom obavezno idite na FlatnessSgdje god možete!!! Na kraju sam likove skidao sa pristojne daljine ciljavši im praktički drito u glavu, puška je daleko preciznija sa tom granom upgradea :pray:


I da, drago mi je da se Vintar vratio u svom pravom izdanju. U CS-u mi nije bio dobar, bolji mi je bio upgradeani kalaš nego Vintorez. Dok je u SoC-u i CoP-u ultimativna puškica.

Bara
28-02-2010, 11:30
Tide je usitinu moćan, i ja sam išao isto na Flatness, ali na kraju sam uspio sa njim ubiti 10 vojnika... Uzeo sam Tide tek kada sam došao u Pripyat misleći da prava akcija tek sada počinje, a ono Pripyat pustopoljara sa jačim mutantom tu i tamo.

Samo bih počeo opet igrati igru da mogu malo na početku ubijati sa Tideom, iako, sve borbe se događaju u jako uskim prostorima pa, a one u otvorenim prostorima su uglavnom sa mutantima, a budući da su mutanti prebrzi tu Tide ne valja..., šteta što borbe nisu napravili otvorenijima kao u CS-u ili SoC-u...

Bartuc
28-02-2010, 11:49
CoP je pre savršen za sačmaricu. Ja sam si uzeo onu Carabiner sačmu i to je toliko savršeno oružje za poluditi. Nevjerojatan gušt je nositi Exoskeleton i tu sačmu, pre moćno izgleda na ekranu. Da ne pričam koliko je brutalna. Bureri i bloodsuckeri padaju nevjerojano brzo. Samo uletiš i isprazniš im se u facu :D


Što se tiče Tide puške... Odmah u Zatonu možeš naći Vintara, on nije puno lošiji od Tidea i možeš njega koristiti dok ne skupiš lovu za Tide. Samo kupuješ metke. Ja sam pun kufer koristio Tide u igri, potrošio sam jedno 300-400 metaka, tako da sam se fakat napucao pošto sam je nosio kroz sve 3 lokacije i uživao u naknadnom istraživanju Zone (prije kraja igre).

Bara
28-02-2010, 12:05
Ja sam kroz cijelu igru imao neki assault rifle i onu sačmarku sa 12 metaka... Ma uglavnom, assault rifle za ljude, sačmarka za mutante, nema previše kompliciranja. Dođe čopor od 6 peseka, jedan dobro odmjeren shell u glavu pali, dok bi sa puškom vjerojatno isprazion 2 šanžera i isfalivao se.

Snorkove mi je najžešće prašiti sa sačmarkom. Pričekaš da skoči na tebe, i onda dok je u zraku opališ jedan posred tijela, pada 90 % :).

Bartuc
28-02-2010, 12:08
Ja si čak razmišljam da uvedem dozu izazova u sljedeći prelazak te da sa sobom nosim tu Spas-12 sačmu i MP5 submachine gun (ne assault rifle), bez snipera. Tako da ulazim u blisku borbu i sa mutantima i sa ljudima. Vintar pun qurac olakša igru pošto likovi niti ne kuže od kuda ih kosiš :D


PS: Imao bi drito opremu kao specijalac 8)

Grim
28-02-2010, 13:40
Sada sam baš gledao cijene S.T.A.L.K.E.R.-a na Steamu i ugodno sam se iznenadio, poprilično su niske. A CoP koji je prije par dana izašao ima užasno nisku cijenu, puno nižu nego u standardnom dućanu.

http://www.imagesforme.com/upload/ce3b6bdc.jpg (http://store.steampowered.com/search/?term=stalker)

Delirium
28-02-2010, 13:41
Mislim da je to loyalty cijena...



EDIT:yup to je loyalty cijena
http://store.steampowered.com/app/41700/

Bartuc
28-02-2010, 13:55
Ma meni se gadi Steam, jebeš original igru koju si moraš zapržiti na ružan DVD i staviti u ružnu kutiju. Ako već dam novce za original igru onda želim original kutiju, sexy medij i manuale :D

Grim
28-02-2010, 14:03
Ma meni se gadi Steam, jebeš original igru koju si moraš zapržiti na ružan DVD i staviti u ružnu kutiju. Ako već dam novce za original igru onda želim original kutiju, sexy medij i manuale :D
Zapravo, igru ne moraš pržiti na ružan DVD, DVD ti uopće ne treba, samo skineš i instaliraš igru. Te je možeš beskonačan broj puta skidat. A kada kupiš igru u kutiji, ogrebeš DVD i banana, više nemožeš instalirat. A i Steam ti još automatski patchira igru na zadnji patch, rulež. A i igre su jeftinije. Tako da više preferiram digitalnu kupovinu, jer ono, kutija mi je beskorisna, samo platim više, DVD se može ogrebati (tako da mi igra ode ukurac), manual mi je beskoristan pošto ga nikada niti nisam pročitao. A ovako, lijepo si uzmem karticu, i platim igru puno jeftinije.

Digitalna distribucija FTW. :D

EDIT: E da, i nemam optički disk u PC-u uopće, kada mi je riknuo nisam se potrudio kupiti ga pošto mi više ne treba. :P

Bara
28-02-2010, 14:03
Ma meni se gadi Steam, dragaš original igru koju si moraš zapržiti na ružan DVD i staviti u ružnu kutiju. Ako već dam novce za original igru onda želim original kutiju, sexy medij i manuale :D



:cry: Ovo me stvarno dirnulo. Drago mi je što ima još jedna osoba koja se zalaže za gamersku baštinu na fizičkim medijima. Bravo Bartuče.

Deadwalker
28-02-2010, 14:20
Grim je sve rekao^^ :)

Bartuc
28-02-2010, 14:25
A dobro, ima i digitalna prednosti kada ih tako sročite :D

Delirium
28-02-2010, 14:29
Digital-
Costs less
Decreases pollution by the package by 100%
decreases production costs
game can be played on any computer with internet access
you can never break your one and only copy of the game cuz you dont even have one and only copy
patches itself
you dont even have to get up from ur chair to buy a game

Conventional-
the box looks pretty

Bara
28-02-2010, 15:59
Nije da ima prednosti, isplatljivije je, logičnije, lakše i bolje uzimati preko digitalne distibucije. Ali ipak!

Jesi vidio ovo dolje, "the box looks pretty", zbog toga se isplati :)

GODSKILLER
28-02-2010, 16:27
Je ali kod digitalne distribucije,nemožeš kad ugasiš računalo uzeti igru i malo je vrtiti po rukama i govoriti,ajme kako je igra dobra,onako bezveze proučavati one slikice na omotu itd,itd............digitalna me podsječa na onu nabavu igara samo što je moram platiti.A onako kutija,ležiš i gledaš iu kutiju i razmišljaš o igri,ma to se nemože platiti a za sve ostalo tu je mastercard.

Delirium
28-02-2010, 16:32
Je ali kod digitalne distribucije,nemožeš kad ugasiš računalo uzeti igru i malo je vrtiti po rukama i govoriti,ajme kako je igra dobra,onako bezveze proučavati one slikice na omotu itd,itd............digitalna me podsječa na onu nabavu igara samo što je moram platiti.A onako kutija,ležiš i gledaš iu kutiju i razmišljaš o igri,ma to se nemože platiti a za sve ostalo tu je mastercard.

wat?

Bara
28-02-2010, 16:35
Pa naravno :). Vjerojatno kada napunim 18 i odem na faks, malo se osamostalim, kupovati ću igre preko digitalne distribucije a.k.a. Steama. Ali to će zasigurno biti one tipa Machinarium (iako machinarium dolazi brzo i u kutiji), i-Fluid, World Of Goo, Zeno Clash, sve te neke legendarne indie igre koje ne mogu dobiti u kutiji.

Mislim da bi se svi složili, digitalna distribucija ima ogromne prednosti, ali kutije imaju još veću sentimentalnu vrijednost i taj neprežaljeni osjećaj posjedovanja najvećih hitova tu na svojim policama :).

kašlj kašlj offtopic kašlj

m0dkayZ
28-02-2010, 17:48
Jel mo moze neko stavit u spoiler di da nadjem tools for fine work? Ty.

Bara
28-02-2010, 20:54
Fine tools imaš kume u Creek Workshop Substations. Mjesto ti je puno gladujućih mercenaria, te možeš ulaz u njihovu bazu mijenjati sa 5 tourist breakfast, i 1 diet sausage (bar je tako meni bilo iako quest kaže drugačije). To je u Zatonu naravno.

U Area Around Jupiteru Fine tools su južno od samog Jupitera, ali malo je komplicirano pa ti rađe nađi ove prve, i daj ih Cardanu, vjeruj, biti ćeš mi zahvalan kada počneš unadograđivati Exoskeleton sa calibration toolsima. Daj Cardenu!

ScorpiuS
28-02-2010, 20:59
EDIT: prestigo me ovaj iznad

Bara
28-02-2010, 21:01
Tek kad dođeš u Pripyat



A? :)






MOLIM!

-
-
-

m0dkayZ
28-02-2010, 21:10
Zahvaljujem.

Bara
01-03-2010, 21:35
Dajte nemojte da ova tema umre. Pričajte o zgodama iz Zatona, Jupitera i Pripyata, siguran sam da vas je puno zaigralo Call of Pripyat i da imaju zanimljivih priči za podijeliti uz Tourist Delight te kampersku vatricu.

Možda želite uslikati neki zanimljiv bug, ili mrtvog mutanta u nezgodnoj i nadasve šaljivoj pozi?

Ovo je mjesto gdje tu sliku, možete objaviti ;)

vex
01-03-2010, 21:48
Jedno pitanje.
Imam exoskeleton i prva dva seta tools-a.
Ako želim na kraju, znači treći tier, odabrati servomotors - da mogu trčati, jel svejedno koji ću upgrade odabrati prije toga u tieru 2 , ili moram onaj u "ravnini" željenoga?

Bara
01-03-2010, 21:55
Svejedno je, ali Calibration Tools moraš dati Cardanu, a ne Nitrou, jer Nitrno ne može uraditi taj upgrade.

Domy
01-03-2010, 23:55
Imaju 2 calibration toolsa tak da ne vidim problem,ionak se mogu nać praktički u par ingame sati.

Ne zaboravi odradit sve questove za scientiste jer Novikov jedini može obavit tier 3 psy/chem/thermo il koje već odijelo nudi upgradeove.

Bartuc
02-03-2010, 00:04
Da, ja sam se tu zajebo. Kada imaš side qest da štitiš lika koji uzima mjerenja iz anomalija, ja sam poludio pošto moraš isprazniti parsto metaka za 2000 RU nagradu, tako da sam koknuo tog lika kojega moram pratiti :D Zato nisam dobio achievement koji mi treba za taj finalni upgrade.


PS: Ali tada nisam otkrio još sačmaricu, tako da će sljedeći prelazak biti puno detaljniji i bolji. Jedva čekam...

Domy
02-03-2010, 00:25
Sačme su puno korisnije sada, pogotovo jer ni u jedan weapon slot više ne mora ić pištolj.
U prijašnjim nastavcima ih uopće nisam koristio,sad nemrem bez njih čim čujem bilokakvu riku. Eliminator ftw :D

Btw,jel to samo meni il mi se neobično jaki mutanti (i oni nazovi unikatniji) počnu stvarati na mapama?

Nakon ubijanja Chimere u Zatonu mi se u blizini benzinske počne redovito stvarat nova chimera s hrpom pasa i/ili svinja, u Jupiteru mi se između checkpointa i onog chemical polja blizu quarryja počne stvarat PSEUDOGIANT s još beštija koji redovito pomete sve bandite iz checkpointa, u onom sjeverozapadnom tunelu nakon intermittent psy-field scientist missiona i jednog controllera u njoj mi se u tom tunelu stvaraju 2 controllera skupa, naletio sam i na nazovi nepoznatog mutanta iz misije (burera) samo stotinjak metara sjeverozapadno od baze u jupiteru, bloodsucker ili controller se stvore na ono malo nečuvanog mjesta između scientist bunkera i baze, malo sjeverno od scientist bunkera se stvori chimera...

Malo mi je smiješno jer ono, izbrisat gnijezdo bloodsuckera i dovršit s još dvojicom već ranjenu chimeru u zatonu je kao velika usluga stalkerima za koju ti otplaćuju redovitim medical suppliesima,a onda se jedna redovito stvara na cesti, u jupiteru za swamp bloodsuckere i chimeru redovitim ammo-om, bureri su kao "nepoznati" u misiji,al mi se jedan stvori na otvorenom itd.

croat1gamer
02-03-2010, 00:42
Govoris o tome da se zonu treba "ograniciti".
ITS EXPANDING!

Domy
02-03-2010, 00:59
Ma o čemu ti to? :?

croat1gamer
02-03-2010, 01:03
Tekst u spojleru.

Xero
02-03-2010, 01:06
Brzo pitanje gp37 ili storm ? Šta je bolje ?

Domy
02-03-2010, 01:12
Meni gp37, omiljen u sva 3 nastavka.

Tekst u spoileru nema veze sa širenjem zone (koje se, btw., po definiciji osjeti na rubovima zone, a ne u središtu) već nerealnim otežavanjem. Pogotovo jer su stalkeri počeli osvajat centar zone, koji bi u teoriji trebao bit težak dok je još neistražen, a ne tek postat težak nakon nekih MOJIH misija. Još u epilogu na kraju igre kažu da je Jupiter zona bez opasnih mutanata s puno artefakata! Baš,kad se pseudogianti,parovi controllera i bloodsuckeri kreću tamo gdje su prije bile svinje i psi. Otkud? Ne zarađujemo XP, zona nije level-based ko u, ne znam, Oblivionu?

Koja je poanta da se vrlo rijetki mutant stvori na otvoreom i pokosi cijelu bazu od 10+ bandita? Pseudogianta se kroz 3 igre sretne valjda triput,jednom na posebnom mjestu u svakoj igri, a tu se svaki dan stvori nasred polja? Pećina s controllerom u Zatonu je jedino i vrlo pogubno mjesto za slučajno uletit, controller na kraju misije za znanstvenike je iznenađenje,baš kao i na kraju x8 labosa, otkud su se zaboga dvojica svaki dan stvorila?

Bartuc
02-03-2010, 07:26
Meni se stvorila Chimera tamo kod onog bazena, Controller blizu one kemijske anomalije i Burer izvan AA kompleksa. Nisam imao niti blizu toliko encountera kao ti, a bome sam detaljno istraživao i prije kraja igre nekoliko puta prečešljao sve lokacije.



Brzo pitanje gp37 ili storm ? Šta je bolje ?

TRs 301, zato što lijepo izgleda :D Ove dvije što si naveo su ružne ko pas xD Na kraju nisam koristio Assault Rifle, samo Tide + Carabiner. Pre savršena kombinacija.

Bara
02-03-2010, 10:12
Uzmi GP37 unapredi sa calibration tools, glavni si. U igri ti za komodno prelaženje treba exoskeleton, neka sačmarka, te assault rifle poput GP37 i onda si već premoćan. Ja sam nešto komplicirao sa Tideom i Itemom 62 jelte, ali na kraju ih nisam ni koristio. Uzmi ta 2 guna u inventory i glavni si.


Nego, meni se strašno puno pojavljivalo mutanata. Mislim da sam se 5 puta samo u Area around Jupiter suočio sa 2 Burera odjedanput. Istina, tukao sam ih samo dvaput jer je jednostavno apsurdno staviti 2 Burera zajedno. Sada govorim samo o Jupiteru pazite, sa Chimerom 3 puta, Pseudogiant 3 puta također, Bloodsuckera sam 2 vidio u nekom močvarnom području, i to je to.

Igra se puno više orijentirala na mutantske nego na ljudske neprijatelje, što mi je najveća zamjerka u ovom nastavku. Zato ti ne treba Tide...

Bartuc
02-03-2010, 11:50
Ja sam je prešao na najvišoj težini i zbilja ti ne trebaju neka posebna oružja, tako da si možeš dopustiti korištenje oružja koje ti se sviđa. GP37 je najbolji assault rifle u igri, ali s njime nisi gotovo ništa bolji nego sa TRs-om koji izgleda jedno 20x bolje u rukama. Tako da sam u sva 3 Stalkera koristio oružje koje mi se sviđa, a ne koje predstavlja vrh u igri. Stalker zbilja je igra sa najodvratnijim dizajnom oružja i najgorim položajem istoga na ekranu.

Bara
02-03-2010, 13:13
Spašava je prekrasno urađena balistika. A nego sjećam se u SoC-u u Chernobyl NPP kada sam uzeo onu veliku crnu pušku od Monlithovaca, znam da je imala optiku kao i GP37 sada, uglavnom, prekrivala je pola ekrana :).

Iako znam da je GP37 najbolja, ja sam koristio onu službenu pušku freedoma kao glavnu, ne znam sada kako se zove točno, znam da je smeđe boje, zato što GP37 zauzima 40 % ekrana svojom robusnošću.

Xero
02-03-2010, 14:22
Uf juče sam za sat vremena nabavio exoskeleton , gp37 i eliminator sad samo hodam zonom i knifeam bloodsuckere :D

Pioneer
02-03-2010, 15:17
Sam početak igre je retardiran sa onim hodanjem xy kilometara do prvog questa. Igra je FAIL i nije donijela ništa novo a značajno s obzirom na prvi dio.

A koliko su je samo dizali u nebesa.

Vi fanovi se pokrijte ušima jer nemate ni pravo glasa. Igra je smeće.

ScorpiuS
02-03-2010, 15:22
Ja sam naletio na pesudogianta gdje se bori sa 6-7 blinddogova. Ja sam lijepo stao na brdu i snajperskom optikom ih gledao kako se mlate, a je borba završila i giant krenuo na mene, ja se okrenuo da ću pobjeć, ali vidi vraga, controler bio 50 metara iza mene.

Grim
02-03-2010, 15:56
Sam početak igre je retardiran sa onim hodanjem xy kilometara do prvog questa. Igra je FAIL i nije donijela ništa novo a značajno s obzirom na prvi dio.

A koliko su je samo dizali u nebesa.

Vi fanovi se pokrijte ušima jer nemate ni pravo glasa. Igra je smeće.
Očito nisi igrao prvi dio, jer je značajna razlika između SoC i CoP.

Delirium
02-03-2010, 17:05
Sam početak igre je retardiran sa onim hodanjem xy kilometara do prvog questa. Igra je FAIL i nije donijela ništa novo a značajno s obzirom na prvi dio.

A koliko su je samo dizali u nebesa.

Vi fanovi se pokrijte ušima jer nemate ni pravo glasa. Igra je smeće.


isus bog

ovaj je text-book noob

quote iz mravojedove kolumne (definicija n00ba)

"Njub je redovito vrlo glasan, nerijetko mlađi od 16 godina, ne prhivaća savjete drugih igrača
, često potpuno krivo shvaća gameplay elemente, priča u igrama mu je nepoznat pojam, te ne pokazuje
namjeru da svoje ponašanje popravi. Za njubaru su svi ostali igračiu njubare, dok će za sebe držati kao iskusnog majstora
koji nikad ne griješi....

ismijavajući ili vrijeđajući koliko god može..." End of kvout


jos nesto jel STALKER vrijedi 20 oira? kupio bih :P

bezimeni
02-03-2010, 17:20
Sam početak igre je retardiran sa onim hodanjem xy kilometara do prvog questa. Igra je FAIL i nije donijela ništa novo a značajno s obzirom na prvi dio.

A koliko su je samo dizali u nebesa.

Vi fanovi se pokrijte ušima jer nemate ni pravo glasa. Igra je smeće.


Znam da očajnički tražiš nešto što bi te barem malo zadovoljilo kao što nas uveseljava ova igra...hebiga nismo ti mi krivi što si vrhunac pucačina doživio sa gamepadom u ruci.Fino se ti primi COD MW 2 i jurišaj u snowboardu :fof: .

ScorpiuS
02-03-2010, 18:07
Pa zar nemožete očitog n00ba pustit na miru? Tip je zajebancija.

Bara
02-03-2010, 18:59
Tip je zajebancija.SThe guy is a joke :)


Nego, iako vjerujem da se radi o noobu (noob nije pogrdan izraz kao što je to Mravojed opisao (io saluto), noob je osoba koja je nedavno došla u gaming, ne spozaje prave vrijednosti te mnogo stvari ne razumije, te smo mi iskusniji gameri njemu dužni objasniti o čemu se radi), otkad se to noobove vrijeđa, sramite se!

A uostalom, i mi ponekad zaboravljamo da postoje i ljudi kojima se STALKER ne sviđa :)

Bartuc
02-03-2010, 19:10
noob = panj, graniči sa trolom
njub = ono što si ti opisao


:D

Bara
02-03-2010, 19:14
Eeee good point, ne stvarno :). Njub je onaj prema kojem imaš razumijevanja, noobina je bezobrazna, tako je, trebale bi se uvesti dvije definicije, ali ne znam kako bismo njub mogli prevesti u engleski.


Njub (enđub)?

Bartuc
02-03-2010, 19:16
Newbie (http://en.wikipedia.org/wiki/Newbie)



Two derived terms are "newb", a beginner who is willing to learn; and "noob", a derogatory name.

Bara
02-03-2010, 19:37
Lijepo, ovo nisam znao. Hvala što si me upoznao sa ovim pojmovima, iako sam znao i tako jest, noob je skraćenica od newbie, ali mladost ide dalje, nove definicije se stvaraju, i ja sam spreman učiti :)

Domy
02-03-2010, 20:48
Zgodna recenzija u časopisu,ali imao bih nekaj za nadovezat.

Svaka čast modovima koji su unaprijedili prva dva nastavka,al ovaj je napokon u vanilla igri uveo neke dobre stvari iz modova, ne sve, al ipak.
Spavanje je napokon tu, i prije kupnje night visiona i inače mi je bilo korisno, sviđaju mi se persistent stashevi jer sam poludio s izvedbom stasheva u prethodnim igrama (previše mi ih je bilo prazno i ne bi se makli s mape nakon nalaženja), naručivanje opreme od Nimble-a je zgodno jer para u igri ima i previše (na kraju sam iznaručivao sve od njega, unaprijedio sve i istražio koji su mi itemi najbolji), spawnanje monstera i nelogičnost s tim sam već spomenuo jučer. Nije mi jasno, igra jasno kaže da se jači monsteri spawnaju po noći, al ovo je usred bijela dana i to najjači.
Nisam iskusio nijedan crash ili corruptane saveove, što je veliki napredak čak i na patchane prijašnje nastavke, jako malo drugih bugova, ništa vrijedno spomena.

Nažalost, glavna priča mi je totalno zakazala u ovom dijelu. Očekivao sam puno više od razloga padanja helića, otkrivanja cijele svrhe Fairway-a te nalaženja preživjelih, a neugodno sam se iznenadio banalnošću i totalnom neinventivnošću.
Očekivao sam još nepoznatih antena ili oružja, poput Brain Scorchera, al očito druge svrhe, još skrivenih labosa itd.

Sidequestovi su mi bolji nego u prijašnjim igrama, za scientiste su bili zabavni unatoč u biti traženju artefakata, u Zatonu cijela priča o mrtvim stalkerima i lairu bloodsuckera itd.

A što je zapravo srušilo heliće?
Otkrijemo da nije nepoznato oružje Monolitha iliti item 62 (što ionako nije moglo bit i već tu sam vidio kako je loša priča) nego, pazi genijalnosti, promjena lokacija anomalija nakon emisija i da karta dana pilotima nije valjala! Ma daj?!?

Pa to smo apsolvirali valjda u prvih pola sata prve igre (gdje je,btw,vojska još kontrolirala dijelove Cordona, ne samo ulaz, i mogla imat pristup toj informaciji u npr. sklopu poslovanja sa Sidorovichem), a zasigurno u, kronološki, prvom Clear Sky-ju. Ono, močvara je bila zaštićena anomalijama, al su se nakon emisije koja započne radnju Clear Sky-ja anomalije pomakle i otvorile put banditima u močvaru te tako ugrozile frakciju Clear Sky. Vojska s onim prokletim infinite-ammo RP-74 u Cordonu nije primjetila odjednom promet u i iz močvare kojeg dotad nije bilo?! I tek u Pripyatu im infiltrirani vojnik potvrdi to? :o
BZVZ!

Cijela priča o item 62 je još idiotnija. U Clear Sky ju Scar koristi da onesposobi Strelokov psy-protection i recimo da je unikatna, u Shadow of Chernobyl ju ima hrpa Monolitha i možemo ju sami nabavit. Nije li sam Strelok u SoC išao kroz Pripyat s timom lonera/freedom/duty i borio se protiv tih istih Monolitha? Nitko nije preživio (unatoč rushu svih grupacija stalkera prema centru zone) i pokrenuo bar tračeve o tom oružju? Pa i sama vojska je napala neposrednu blizinu nuklearke na kraju SoC,ali radio ne radi samo tijekom emisije, a ne prije nje. Da, velika emisija pri kraju SoC ih je sve pobila,al da nitko nikaj nije javio... Ok, nije baš unikatno u SoC, a tu je sad odjednom nekaj unikatno i posebno o čemu nitko ništa ne zna osim bivšeg radnika u proizvodnji koji zbog alkoholizma ni ne vjeruje da mu ju stvarno pokazujemo te da uopće postoji?
Jadno. :thumbs1:

Al zato,kraj mi je bio odličan. Tj epilog. Tak je Fallout 3 trebao izgledat.

Eto, tolko.

Bara
02-03-2010, 21:11
Potpuno si u pravu, priča je bezvezarija, na to se i mislilo kada smo govorili da nas je razočarao kraj jer sve gluposti i doznaš na kraju, a epilog je u redu.

Ono lokacije anomalija se mijenjaju nakon emisijeS NO SHIT!

Da ne spominjem priču vezanu za Item 62 :(, a još što je najžalosnije na 3/4 igre dobiješ Item 62, nabaviš hrpu baterija za njega i zapravo ownaš, iako ja nisam podlegao iskušenju.

Domy
02-03-2010, 21:13
Item 62 samo u One shot misiji da bi dok preživjeli bježe kroz ona vrata skinuo par poredanih jednim hicem. Na kraju od 7 mercenariesa i 3 scientista je samo 1 mercenary preživio i zbrisao kroz bočne prolaze u apartment complexu

Bara
02-03-2010, 21:15
:D


Hahahah, nevjerojatno. I ja sam ga samo za to koristio.

Bartuc
02-03-2010, 21:55
Priča je najlošija što sam ikada vidio. Jednostavno je jadna i rađena bez imalo ambicije i ljubavi.


Kroz što sve prođeš da bi došao Strelok i u pol minute otkrio toplu vodu xD

Bara
02-03-2010, 22:13
Da!

Ja stojim u Laundromatu u Pripyatu, razglabam sa ekipom, kaže, "ostani u sjedištu dok ne prođe emisija ", u redu.

Onda dođe onaj krivooki šupak, Strelok, iz neba pa u rebra i otkrije srž cijele priče STALKER-a, koja nije trebala biti otkrivena na ovaj način naravno


Toliko sam bio zaslijepljen ljepotama igrivosti, grafike, mehanike i sličnoga, da nisam mogo shvatiti kako su upropastili priču u roku od 2 minute :(.

Ovo je nešto kao kada su pucali na Vita Corleona, samo puno gore...

bezimeni
02-03-2010, 22:27
Prvi je dio imao fenomenalnu priču...možda i najbolju u bilo kojem fps-u ikada .Bilo koji nastavak ju nikada neće dostići .S time se treba pomiriti.Priča će biti forsiranje nečega što je bilo zaokruženo u prvome dijelu . Mene to sve skupa ne dira previše .Ni jednu igru ne cijenim po priči .Ona mi dođe gotovo zadnja na popisu .Prva stvar na popisu mi je koliko sam se uživio u neku igru .Ako se nisam uživio sve ostalo pada u vodu ...a sve ostalo je samo dodatni bonus. A nikada se nisam i vjerojatno nikada neću uživiti u neku igru kao u ovaj serijal.

Evo igram sada ponovno, nakon dužeg vremena Crysis.Ide igra super i izgleda kao avion ali sve mi tako pusto .Dođem kod ubijenih i jedino što mogu pokupiti je municija .Klikam već refleksno iznad tijela ali od čerupanja ništa :( .

Bartuc
02-03-2010, 22:28
@Bara;

Ali skuži koliko je razvodnjena priča odnosno koliko malo elemenata ima...


1) Obiđi 5 helića
2) Dođi do Pripyata
3) Nađi item 62
4) Oslobodi lika iz frižidera
5) Get to the choppa


Kada nebi obilazio Side Questove i kada bi počeo sa dobrom opremom, Main Quest bi mogao preći u manje od sat vremena. Žalosno da u tako veliku igru nisu mogli staviti ozbiljan Main Quest, pogotovo kada uzmeš u obzir da je Zona NEPRESUŠAN izvor potencijalno fenomenalnih priča.


Realno, točno se vidi da je igra rađena preko qurca, samo da donese zaradu. A u drugu ruku zanimljivo što uz toliko veliku manu opet uspijeva biti bolji FPS od 99% FPS-ova na tržištu. Sve se bojim zamisliti na što bi to ličilo da su napravili neku jebenu priču, vjerojatno bi mi se zgadio PC pošto nakon CoP-a više nebi imao što za igrati :D



EDIT:


@Bezimeni, da, pre zabavan serijal. Igrivost je izvan svake konkurencije.