PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa laptopom, iskusnjare pomoc!



kulamasta
28-04-2009, 15:22
Ovako, rijec je o HP Compaq nx6310 laptopu.

Kada se upali pojavi se uvodna slika hp invent (veliki logo) u desnome kutu slikica intel celeron inside (idiot outside) a u lijevom donjem kutu pise Entering setup... vjerojatno bios setuo u koji nikada ne udje.

Dakle, od to prvog ekrana ne mogu se maknut, niti uc BIOS niti butat sistem sa harda niti sa cd-a...

Odtoga ekrana se ne mice...

Jel imo mozda netko takav problem, ili jos bolje, rijesenje za problem?


Meni nekako smrdi na neispravnu maticnu... ako je, ima netko ideju koliko kosta zamjena?

Sickmanno1
28-04-2009, 15:52
Znaci dok stisnes F1 (brijem da je F1 za ulaz u Bios na HP) nista se nedesava?

Maticna dode toliko da se neisplati mjenjati...

kulamasta
28-04-2009, 15:57
Znaci dok stisnes F1 (brijem da je F1 za ulaz u Bios na HP) nista se nedesava?

Maticna dode toliko da se neisplati mjenjati...

Pobijeli natpis entering setup i nista dalje... tako stoji do vjecnosti...

28-04-2009, 17:31
Gotovo sam siguran da je problem do nekog hardwera u lapu.Bios je gotovo nemoguće tolko shebati da bi funkcionirao kao frezze...

Ne preostaje ti ništa drugo nego odnijet lap u kvalitetan servis...po mogučnosti u onaj koji se bavi samo sa hp-ima.


Eventualno ako nemaš garancije...i imaš volje raskopat lap...da izvadiš cmos bateriju i ponovo je vratiš da resetiraš bios.

Evo ti i pomoć di se nalazi i kako se vadi van:

http://bizsupport1.austin.hp.com/bc/doc ... 805752.pdf (http://bizsupport1.austin.hp.com/bc/docs/support/SupportManual/c00805752/c00805752.pdf)

Tražiš 5.14 RTC Battery

kulamasta
28-04-2009, 18:49
To je vec napravljeno bilo...

Laptop sam prvo rastavio i vadio bateriju...

Nije do toga...

100% sam siguran da je do ploce...

Pitanje je ima netko slicnih iskustva pa da mozda zna do kojeg djela ploce...

U ovlastenom hp servisu laprope ne popravljaju, vec se ustvrdi diagnoza i ploca se mjenaja... a tu su onda tisuce kuna u pitanju, sto mi je potpuno neisplativo...

28-04-2009, 20:50
To je i glavni problem laptopa...stoga se bojim da ako je koji ozbiljniji dio u banani da nema pomoći jer je uveliko poznato o kakvim se ciframa radi.

Ali koliko sam shavatio nemaš garanciju...jer ako je imaš oni moraju sve platiti na svoj trošak ili ti pak moraju zamjeniti sa novim.

A gledaj ako ti je toliko stalo do tog lapa probaj izdvojiti nešto kuna za tu dijagnostu,možda nije sve tolko ozbiljno.


A šta se tiće samog problema radim svakodnevno s lapovima, i mogu ti reći da se kod takvih problema sa biosom nema šta puno znati ili pomoći bez prave dijagnostike.

Čak sam i pretraživao forume u nadi da ti pomognem ali više manje su se svi takvi slučajevi riješavali samim resetiranjem biosa, što ti garantira da je kod tebe problem hardwerske prirode.