PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da imate vremenski stroj...



keko
27-04-2009, 21:29
Zamislite se u ovoj situaciji, upravo ste izumili vremenski stroj kojim se možete vratiti bilo kamo u prošlost ili ići u budućnost, a sa sobom možete i ponijeti što želite. Ali to putovanje je jednosmjerno. Kamo biste otišli i biste li kako pokušali promijeniti prošlost ili utjecati na budućnost?

Tele
27-04-2009, 21:32
hmmm
u proslost sa knjigom svih sportskih pobjeda ikada(kao u filmu povratak u buducnost),te nekakva povijest burze...
ostatak pretpostavljate

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 21:32
Ne bi otišao. Vjerojatno bi samo moj dolazak tamo mogao efektom domina toliko utjecati na budućnost da npr. čovječanstvo u budućnosti izumre itd.
Prošlost se ne dira. TOČKA.

Nodakim
27-04-2009, 21:37
Zašto ne?
Kako znaš da ovim putem nećemo izumrijeti?Još bolje šanse da ne izumremo su vjerovatno oko 0,...1 %.
I da pokreneš neki domino efekt katastrofalnih rezultata,so what?

Tele
27-04-2009, 21:41
Zašto ne?
Kako znaš da ovim putem nećemo izumrijeti?Još bolje šanse da ne izumremo su vjerovatno oko 0,...1 %.
I da pokreneš neki domino efekt katastrofalnih rezultata,so what?


mudro zboris
1. Tko ce znati da si ti kriv
2. Vec su svi mrtvi,tko ti sta moze?

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 21:52
Dobro. Vraćam se na temu.

Sve zavisi koliko bi se vraćao u prošlost. Da se vratim nekih 1000 godina definitivno ne bih nosio stvari tipa mobitel, laptop itd jer bi me spalili na lomači.
A da idem nekih 50-ak godina u prošlost uzeo bi isto neki almanah ili tako nešto.
I upozno bi druga Titu. I upozorio japance da se ameri spremaju baciti a-bombe. Zašto? Jer to mogu spriječiti :rambo:

str1k3r
27-04-2009, 21:53
ja mislim kad bi to bilo moguće da nebi trebalo dirati u povijest, tko zna što bi danas bilo da se nešto promijenilo.

Tele
27-04-2009, 21:54
prije bih isao upozoriti Amere da se Japanci spremaju napasti Pearl Harbour
ufff,koliko jos ideja imam...

keko
27-04-2009, 21:55
Zamisli da u si u Hrvatsku prije 1000 godina dovezao tenkove itd. Nitko nam ne bi mogao ništa :rambo: .

str1k3r
27-04-2009, 21:56
da, a nakon toga bi nestao u plamenu jer bi te seljaci zapalili, jer si doveo sotonu

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 21:56
Meh. Uzeo bi AK-47 i municiju. Neznam zašto. Zvuči mi privlačno. Jedini bi to imao :D

str1k3r
27-04-2009, 21:58
a, kad ti municije nestane...?

no, jedino kaj bi ja spriječio da se vratim u prošlost ofkors je umorsvo Cezara, po tome Rimsko carstvo bi se dulje održalo a Europa ne bi imala Mračno doba, tko zna kakve bi danas tehnologije imali

Tele
27-04-2009, 21:58
uvijek imas taj svjetlucavi komad metala zbog kojeg te ljudi gledaju kao Boga(ili te pokusavaju ubiti-sanse su 50-50)

flander
27-04-2009, 21:59
vratio bi se u par godina u nazat, upoznao Erica Claptona ko klinca i sa njime ućio gitaru svirat

keko
27-04-2009, 22:00
Ček malo, ti stvarno misliš da bi ja doveo tenkove i oružja i onda dopustio da me seljaci zapale? :rotfl:

str1k3r
27-04-2009, 22:03
uvijek imas taj svjetlucavi komad metala zbog kojeg te ljudi gledaju kao Boga(ili te pokusavaju ubiti-sanse su 50-50)

Tako je slično Hernan Cortes preživio jer, se njegov dolazak u južnu Ameriku poklopio sa dolaskom bijelog božanstva s dalekih obala, pa su ga domorodci samtrali samim bogom.
Onda ih je sve potamanio i u robove pretvorio. Da je došao dan ranije ili kasnije domorodci bi imali burek za ručak.

@keko, eventualno bi u tenku nestalo goriva, municije... itd, a i nemožeš biti zatvoren u tenku 24/7, kad bi izašao dočepali bi te. I znam ja da ti ne bi dopustio da te seljaci ulove, al' kad njih 50 krene na tebe s bakljama i vilama, a u kalašu 15 metaka, ne bi baš imao izbora

Tele
27-04-2009, 22:05
timing kolega
sada svi na proucavanje povijesti i naci najbolji trenutak kao te ne bi pojeli

keko
27-04-2009, 22:07
uvijek imas taj svjetlucavi komad metala zbog kojeg te ljudi gledaju kao Boga(ili te pokusavaju ubiti-sanse su 50-50)

Tako je slično Hernan Cortes preživio jer, se njegov dolazak u južnu Ameriku poklopio sa dolaskom bijelog božanstva s dalekih obala, pa su ga domorodci samtrali samim bogom.
Onda ih je sve potamanio i u robove pretvorio.

@keko, eventualno bi u tenku nestalo goriva, municije... itd, a i nemožeš biti zatvoren u tenku 24/7, kad bi izašao dočepali bi te.

Strelil bi jedanput u zrak i svi bi se razbježali, kad bi se to pročulo, vjerojatno bi i sam kralj došao da to provjeri, a s njim bi se dalo bar normalno razgovarati, naravno, ako je neki mudri u pitanju.

Da_killah
27-04-2009, 22:33
a, kad ti municije nestane...?

no, jedino kaj bi ja spriječio da se vratim u prošlost ofkors je umorsvo Cezara, po tome Rimsko carstvo bi se dulje održalo a Europa ne bi imala Mračno doba, tko zna kakve bi danas tehnologije imali

carstvo je nastalo tek 15ak godina nakon cezarove smrti ;)

str1k3r
27-04-2009, 22:40
Hmmm, koliko ja znam Cezar nije bio car, već doživotni diktator, prvi car je August, cezarov..... nešto( posinak, nećak)
carstvo je od Augusta se održalo do 476. Cezar je ubijen u senatu 44 pr.kr. na dan poznatiji pod nzivom "Martove Ide",
August je stupio na vlast čim je uklonio Cezarove ubojice čak i svog prijatelja Marka Aurelija (koji se isto spetljao sa Kleopatrom) i još je naredio ubojstvo Cezarova sina Cezariona, kojeg je majka Kleopatra poslala u Indiju. Ja mislim da je to točno.( Hvala što si me ispravio :thumbs2: )
Nego, ono što sam mislio je da je Cezar ostao na vlasti bi sigurno dobio titulu cara, što bi rezultiralo u stvaranju carstva.
Pa opet nebi bilo Mračnog doba

Arbiter of Change
27-04-2009, 22:45
Je, svi ste kuleri, samo što ne bi znali jezik kad bi otišli u prošlost (srednji vijek pa dalje). :)

Da_killah
27-04-2009, 22:46
ako se ne varam mislim da je cezar i par puta odbio titulu cara kada su mu je nudili, barem koliko je vjerovati izvorima... a carstvo je bilo u takvom stanju, takvim problemima i tako organizirano da je jednostavno moralo pasti

str1k3r
27-04-2009, 22:49
Je, svi ste kuleri, samo što ne bi znali jezik kad bi otišli u prošlost (srednji vijek pa dalje). :)

E, vidiš dobro si me podsjetio, morao bih učit latinski ak' hoću spasit Cezara :D Ne bi me baš shvatio kad bi mu rekao "Đes' ba ,šta ima", bio bi najvjerovatnije hrana lavovima

@ Da_killah da sve je to počelo kad je jedan car odlučio podjeliti carstvo na dva djela (zapadno i istočno, jel), zapadno se nije dugo održalo, njega je zapalio i opljačkao Vizigotski kralj Alarik, dok se istočno pod nazivom Bizant održalo još nekoliko stotina godina.Bizant su križari praktički uništili.

Da_killah
27-04-2009, 22:55
ma počelo je to padat i prije, već i u drugom stoljeću nakon krista, ali nije bitno. položio sam rimsko pravo pa tamo lijepo vidiš što je sve utjecalo na pad carstva

FaTaL_mRkvA
28-04-2009, 09:33
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Da imam Kalash i da njih 1000 ide na mene jedan metak ispalim i svi pobjegnu.

Arkannen
28-04-2009, 12:18
Komentar na topic: ROFL.

Ovakve rasprave imaju 10-godišnjaci.

K4ciga
28-04-2009, 12:20
U ime svih se ispričavam što rasprave nisu na razini tvoje inteligencije.

###DK###
28-04-2009, 12:58
Vratio bih se negdje u 100-tu godinu prije Krista. Ili bar oko toga.
U Rim. A ne znam što bih ponio.
Možda laptop. :D

Raz
28-04-2009, 14:07
Vratio bi se unatrag par godina u osnovnu školu da ispravim neke stvari... koje nisam napravio pa poslje požalio.
Eh...da mi je vremeplov :(

Babitz
28-04-2009, 14:12
Vratio bih se par tisuća godina unatrag, držao proročanstva i proglasio se božjim sinom.

A možda bi samo otišao godinu dana unatrag i zaradio na kladionici.

Ivan_87
28-04-2009, 14:34
vratio bi se u vrijeme kauboja samo na 5 minuta da probam stari dobri marllboro pa da usporedim sa današnjom cigarom :cry:

Tele
29-04-2009, 08:30
...Ali to putovanje je jednosmjerno...

nema samo 5 minuta...

FaTaL_mRkvA
29-04-2009, 08:45
Vratio bih se par tisuća godina unatrag, držao proročanstva i proglasio se božjim sinom.

To je i Isus radio.

Hellboy
29-04-2009, 09:04
Što znači da će Babitch u nekom trenutku u budućnosti iskoristiti vremenski stroj i napraviti što je planirao. Završit će u Judeji gdje će okupiti još čudaka oko sebe i pričat će čudne stvari jer je prilikom dolaska udario glavom. Babitch je osnivač kršćanstva, samo on to još ne zna.

Norther
29-04-2009, 09:39
Što znači da će Babitch u nekom trenutku u budućnosti iskoristiti vremenski stroj i napraviti što je planirao. Završit će u Judeji gdje će okupiti još čudaka oko sebe i pričat će čudne stvari jer je prilikom dolaska udario glavom. Babitch je osnivač kršćanstva, samo on to još ne zna.
ne.

FaTaL_mRkvA
29-04-2009, 11:39
Što znači da će Babitch u nekom trenutku u budućnosti iskoristiti vremenski stroj i napraviti što je planirao. Završit će u Judeji gdje će okupiti još čudaka oko sebe i pričat će čudne stvari jer je prilikom dolaska udario glavom. Babitch je osnivač kršćanstva, samo on to još ne zna.
ne.
da

Morph_OS
29-04-2009, 11:56
Otisao bi par tisicljeca u proslost da kazem isusu i njegovim kompicima da ne jedu biljke koke i indijske konoplje zajedno.

serijski samoubojica
29-04-2009, 19:53
Vratio bih se na prvi dan škole. Sve bih dao da još jednom vidim tu ekipu zajedno. :)

Electronic_Existance
29-04-2009, 20:16
Što znači da će Babitch u nekom trenutku u budućnosti iskoristiti vremenski stroj i napraviti što je planirao. Završit će u Judeji gdje će okupiti još čudaka oko sebe i pričat će čudne stvari jer je prilikom dolaska udario glavom. Babitch je osnivač kršćanstva, samo on to još ne zna.
Ja misliti da to ne biti na taj način.

Babitz
29-04-2009, 20:58
Omg, hell je definitivno u pravu. Možda je JESAM mesija.

Toliko bičam za kršćane i kršćanstvo, a sve sam kriv. O, ironijo.