PDA

Pogledaj cijelu verziju : Boot i programi



Lord Ragnarok
27-04-2009, 15:10
imam 2 problema, nisu neki hitni no cjenio bi odgovoro sto prije.
1) kada mi se dignu windowsi te odem po start->settings->network connections (nema onog drop down menu-a, to sam iskljucio), treba pricekati minutu-dvije prije nego sto bi mi se daj folder sa konekcijom na internetu otvorio. probao sam druge djelove otvoriti (printers onda control panel te itd) te se oni instantno otvaraju.
kada sam pokusao preko control panela uci u network conenctions opet sam moraocekati tu minutu dvije. Nakon sto se to prvi put digne, svaki slijedeci put je ''instant otvaranje''. Windowsi su XP sp2, svjeze reinstalirani. Imao sm i prije ovakav problem ali se ne mogu sjetiti kako sam ga rijesio.
ako je potrebna konfa napisite pa cu ju izlistati za cas.

2)Trbeao bi neki dobri anti-virus, firewall (da nije ZA) te anti-spyware. koji su po vama najbolji te koje preporucate (cjena nije bitna,sigurnost je na prvom mjestu)

str1k3r
27-04-2009, 15:17
ovako Anti virus ti ja preporučam AVG ( najbolji je meni) ali imaš ESETnod, Kaspersky, Avast, I ako hoćeš džabe a dobro imaš PC Tools AV. Sad, neki od ovih navedenih imaju Free i verzije koje se plaćaju možeš dobit više info-a na njihovim stranicama
e i da imaš još McAfee AV, pitaj ak te još nešt zanima :D

I za AVG verzija koja se plaća 1 god ti je cca 50€,a 2 god. cca 70€

C
27-04-2009, 18:58
1. Sporo ti detektira mrežu. Provjeri LAN i te stvari, tj. njihova podešenja.

2. Još nitko nije dokazao da su kupljeni proizvodi bolji od besplatnih. Ja bi ti preporučio ZoneAlarm najnoviji, u njemu ti je sve (Firewall, Anti-Virus, Anti-Malware, Trojan, Spyware, Adware, itd.), kompletna zaštita ako imaš para (puno para) ili znaš za ilegalu...
A ako tražiš samo anti-virus, AVG ti je odličan za free. Kada ga kupuješ možeš ga samo koristiit na više PC-eva, serverski i sl. što tebi kao jednom useru ne treba. A ako baš hoćeš trošiti pare na anti-virus, onda EMSI uzmi, dokazano no. 1 po svemu što se tiče baze podataka i uspješnosti s virusima.

Lord Ragnarok
27-04-2009, 22:43
jel imas koji savjet kako da to provjerim, te kako da uocim kvar/neku gresku na mrezi i kako ju fixati.
nije wireless ako ista dodatno znaci.

C
27-04-2009, 23:57
Nemam, ali znam kako je kod mene. Kod mene modem se sam izbaci iz USB porta, pa se opet uključi, spoji, učita, pita za PIN, ukucam ga i sve OK. Za to vrijeme kada mi izleti sam od sebe mi je blokada kao i kod tebe, i tek kada se opet spoji mi bude sve OK. Znači, cijeli modem mi se sam od sebe iskopča iz USB porta i opet se sam ukopča, i pri tome mi prekine net, jel'...