PDA

Pogledaj cijelu verziju : hard disk s.m.a.r.t????



dadosiget
26-04-2009, 12:24
ovako ovo mi se znalo desavati a kad reinstaliram windowse neko vrjeme je dobro uglavnom problem je kad palim kompjuter on stoji dosta dugo na onom di pise press delite i tab for bios ili tak nes stoji i u kompjuteru se cue nes koda nes ocitava i zapinje i ponovo pokusava ocitavati i onda se pojavi nes comand fail hard disk s.m.a.r.t press f1 to continue i onda kad stisnes preskoci ono ocitavanje drivera il ista je to vec i odma loading windows i upali se destop i sve je normalno??? a kad sam reinstaliro windowse nie to bilo neko vrjeme i opet se pojavilo ima ko rjesenje?

Bartuc
26-04-2009, 12:28
Odi u BIOS i nađi opciju gdje se SMART gasi te ga ugasi.


Ali kako god bilo, to ti je upozorenje pred krepavanje HDD-a. Napravi bekap svega što smatraš važnime... Možda krepa, a možda i ostane veselo kucati i sljedećih par godina :D


PS: Ali vjerojatnije je da se samo HDD blesira, zato se SMART gotovo obavezno isključuje...

dadosiget
26-04-2009, 12:32
ok thx ma ne vjerujem da je bas da krepava to windwosi nalaze nes sto je glupost :S uglavnom sad trebam nac to u bios :)

dadosiget
26-04-2009, 12:34
sry zbog duplog posta neg ovo ne razumijem to mi se nie desavalo ali kad stisnem f1 pojavi se ono kak drivere ocitava i to nes a sad vise ne sad preskace to samo dve crte jedna ispod druge ovakve _ i nastavi sa onim loading windows