PDA

Pogledaj cijelu verziju : Driveri za grafu i internet--> povezano?



keko
26-04-2009, 10:37
Danas bio kod frenda, zamolio me da mu updejtam drivere za grafu. Ja prvo lijepo pobrisao stare drivere, a onda stavio nove. Baš nekako u to vrijeme prestao mu raditi net. Mene sad zanima da li to ima veze s tim što sam pobrisao stare drivere. Grafa je nvidia geforce 9800 gt, a modem je ovaj:

http://www.thinkbroadband.com/images/reviews/speedtouch580/cap-20197.jpg

Na modem se spaja lan kablom.

zoky
26-04-2009, 10:40
Neznam zbog čega, ali mislim da mu nije zbog drivera prestao raditi net.

Jeste probali ponovo složiti modem? radi normalno? ili.....

keko
26-04-2009, 10:42
Sve smo kablove počupali i natrag ih spojili, par puta smo ugasili i upalili router, i dalje nije radilo.. Vjerojatno problem u t-comu?

str1k3r
26-04-2009, 10:44
Mislim da ti jedno s drugim nema veze, a što se tiče interneta možda i je problem u t-comu, opterećenja i tako

The Jackal
26-04-2009, 10:44
Takav ruter ja imam. Friško sam bio snimio winse... drivere za wlan od rutera i dalje radi ko zvjer. Hm... da ti nije ruter malo u kurcu. Znam da mojem treba kojih deset minuta da se stabilizira kad ga ugasim pa upalim

str1k3r
26-04-2009, 10:45
da, moj se znao gasit svako malo

FaTaL_mRkvA
26-04-2009, 21:40
Mom frendu taj ruter nije radio otpočetka. Nakon par dana ga je probao resetirati i radi ko urica već par mjeseci.
Probaj i ti. :thumbs2:

IGoR_2803
26-04-2009, 22:17
taj router je inače dobar tek tolko da se zna... provjerite još jednom da li su svi kabeli dobro spojeni, koje lampice svjetle na routeru? DSL očigledno mora svjetliti, isto tako i internet i activity/status odnosno ethernet/wlan ako je spojen na net... ako je tu sve ok, podesite ručno IPeve i DNSove....

C
27-04-2009, 10:52
Ili je router uzeo godišnji, ili je otišao u penziju i sretno je umirovljen, ili je problem T-Coma, pa njih zovi!

IGoR_2803
27-04-2009, 17:22
Ili je router uzeo godišnji, ili je otišao u penziju i sretno je umirovljen, ili je problem T-Coma, pa njih zovi!

daj mi molim te reci na temelju čega si to zaključio...

C
27-04-2009, 17:26
Koje?

IGoR_2803
27-04-2009, 17:29
Koje?

da je ili problem u routeru ili t-comu...

C
27-04-2009, 17:38
Pa da. Ja sam išao frendu srediti PC (nije imao nikakve drivere, sve je pogubio pa sam ih tražio po netu) i nestalo je net-a nakon što sam instalirao sve drivere, pa sam mislio da sam ja nešto zeznuo, i na kraju smo nazvali T-Com, rekli da nema konekcije nikako, username i pass su stalno krivi, neće log on, itd., i nakon 2 min. net je došao.
U ostalom, ako je router dobar kako kažeš, to ne znači ništa. To je kao da ti ja kažem da je Samsung TV dobar, a isto tako, znam ih puno i da ih se pokvarilo, itd., samo primjer, i dok će neki onda pljuvati po njemu, neki će ga besprijekorno hvaliti, a ja sam onaj treći, koji gleda na sve realno.
A i objasni mi, kako router neće raditi kada je stavio drivere od VGA? Nema logike. Pa to je kao da ja sebi stavim drivere od monitora i nestane mi zvuka...

Naravno, uzimam u obzir da je keko znao šta radi, i da nije zeznuo (pokvario, krivo pospajao, krivo podesio nešto, da ga njegov vlasnik nije šutao nogom, itd.).

IGoR_2803
27-04-2009, 19:29
Naravno, uzimam u obzir da je keko znao šta radi, i da nije zeznuo (pokvario, krivo pospajao, krivo podesio nešto, da ga njegov vlasnik nije šutao nogom, itd.).

ne bi vjerovao kakve banalne stvari ljudi ne znaju i krivo poslože/spoje/podese... znam, jer radim u internet helpdesku jednog RH providera... i neka prvo provjeri da li je sve ovo napravio što sam napisao jer ako nazove helpdesk samo će morati kroz to sve proći sa agentom... uvako će agentu i sebi uštediti živce...

keko
27-04-2009, 19:59
Fora je u tome što ništa nismo radili, samo smo instalirali drivere, a nisam idiot da ne znam prepoznati drivere na popisu instalanih stvari. Inače, još mu ne radi net...

C
27-04-2009, 20:39
Naravno, uzimam u obzir da je keko znao šta radi, i da nije zeznuo (pokvario, krivo pospajao, krivo podesio nešto, da ga njegov vlasnik nije šutao nogom, itd.).

ne bi vjerovao kakve banalne stvari ljudi ne znaju i krivo poslože/spoje/podese... znam, jer radim u internet helpdesku jednog RH providera... i neka prvo provjeri da li je sve ovo napravio što sam napisao jer ako nazove helpdesk samo će morati kroz to sve proći sa agentom... uvako će agentu i sebi uštediti živce...
Meni to ne moraš govoriti, jer znam da ponekad u velikom problemu stoji vrlo malo riješenje koje ne primjetiš kao uzrok. Nisam ti ja od jučer, a i zamisli da si na kekovom mjestu. Samo drivere od VGA instaliraš i net prestane raditi. Kada se staviš u taj položaj (što je lako), reci šta bi uradio. :wink:

IGoR_2803
27-04-2009, 22:04
Meni to ne moraš govoriti, jer znam da ponekad u velikom problemu stoji vrlo malo riješenje koje ne primjetiš kao uzrok. Nisam ti ja od jučer, a i zamisli da si na kekovom mjestu. Samo drivere od VGA instaliraš i net prestane raditi. Kada se staviš u taj položaj (što je lako), reci šta bi uradio. :wink:

ma kuzim te ja, ali ovo je recimo to tako, standardna procedura za dijagnostiku... a uostalome ako mu je net radio prije nego je instalirao drivere, malo je prevelika slučajnost da bi upravo nakonSnjihove instalacije krepao router ili se pojavili neki problemi od strane t-coma...

C
27-04-2009, 22:21
Ma OK, ali fora je u tome da se to meni isto dogodilo, samo sam ja instaliravao sve moguće drivere, pa je u tom trenutku modem prestao funkcionirati (od strane T-Coma).