PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Saboteur



Deadwalker
26-04-2009, 09:32
Dakle, rijec je o open-world akcijskoj igri smjestenoj u okupirani Pariz za vrijeme drugog sv. rata. Glavni protagonist igre je Sean Devlin, lik koje je osmisljen na temelju stvarne osobe imena William Grover-Williams koji je zivio u to doba, pomagao francuskom pokretu otpora te na kraju ipak zavrsio u njemackom koncetracijskom logoru, gdje je bio ubijen...no dobro, nema straha, nas lik u ovoj igri nece imati takvu sudbinu na kraju. :) Pa da malo opisem igru. Naime, sta se desilo nasem liku? On je prije okupacije Pariza bio vozac trkacih automobila te zivio sretno sa svojom zenom. Nakon pocetka rata i okupacijom grada, nacisti mu ubijaju obitelj, i zapravo mu tako "uzimaju sve" sto mu je znacilo u zivotu. Takvom covjeku onda ne preostaje nista drugo negoli krenuti u osvetu. Pridruzuje se francuskom pokretu otpora te kroz razne saboterske misije te ubojstva njemackih oficira, pokusava oslobodit grad te dati ljudima "volju za borbu i otpor".
Ono sto je dosta istaknuto u ovoj igri je poseban graficki dizajn. Naime, rijec je o Parizu u doba WW2. Grad je bio pod okupacijom njemackih snaga i pod utjecajem jake nacisticke propagande. Dizajneri su se stoga dosjetili jednog zanimljivog grafickog prikaza. Prije nego li jedan dio grada rijesite okupacije, sav prikaz grada bit ce u crno-bijelom prikazu, sa jako istaknutim nacistickim simbolima. To bi izgledalo nekako ovako(uzmite u obzir da je dostupnih materjala jako malo, tak da nisam siguran da je ovo in-game):
http://xbox360media.gamespy.com/xbox360/image/article/976/976464/saboteur-a-variety-of-influences-a-beautiful-game-20090424044326026.jpg
Nakon sto obavite misiju, dio grada za koji ste napravili nesto znacajno, dobije cijelu paletu jakih boja te ste na taj nacin potaknuli ljude na borbu i otpor. Ti prijelazi između sivila(okupirani dio), i sarenila(oslobođeni dio) bit ce jasno vidljivi dok budete igrali.
http://xbox360media.gamespy.com/xbox360/image/article/976/976464/saboteur-a-variety-of-influences-a-beautiful-game-20090424044327713.jpg
Nesto slicno smo vidjeli u zadnjem Princ-u iz Perzije...Uglavnom, rijec je o vrlo zanimljivom konceptu, a kakav ce tocno biti gameplay, neznam, posto jos jednom naglasavam, malo je materjala dostupno. Igru inace radi Pandemic, studio odgovaran za svima poznati SW Battlefront.
Teaser trailer motete pogledati ovdje (CnMWWatOf5Y&feature=related)
Saboteur Developer Interview pogledajte ovdje (-8RyqIyOnPg&feature=related)
Detaljnije o igri vidi ovdje (http://pc.gamespy.com/pc/saboteur/976509p1.html)

Uglavnom, ovdje se radi o jednom vrlo zanimljivom naslovu koji nam prikazuje WW2 na totalno drugaciji nacin negoli smo da sada imali prilike vidjeti u raznim pucacinama. Naslov je u produkciji vec duze vrijeme, a trenutno prema zadnjim informacijama trebao bi na police ducana u trecem kvartalu ove godine. Igra u svakom slucaju ima dosta potencijala i bit ce to zanimljivi komad software-a...vas komentar??

Herr Schnitzel
26-04-2009, 09:37
Izuzetno interesantno i izuzetno noir. Can't wait :)

The Jackal
26-04-2009, 09:53
Nije li Saboteur bio preimonevan ili je?

Znam da se u početku drugačije zvao.

Raz
26-04-2009, 10:53
Zainteresirala me igra, nadam se da će bit dobra.

lino
26-04-2009, 11:44
Cini se super :)

Grim
26-04-2009, 13:17
Sta nije Saboterur bio prvi naziv za Velvet Assassin :?, nema veze vjerojatno slucajnost . Jako zanimljivo izgleda taj naslov te jos nikada nisam to vidio u nekoj igri, je u prvom licu ili?

The Jackal
26-04-2009, 13:23
Sta nije Saboterur bio prvi naziv za Velvet Assassin :?, nema veze vjerojatno slucajnost .
Ovo potvrđuje moje
Nije li Saboteur bio preimonevan ili je?

Znam da se u početku drugačije zvao.

http://en.wikipedia.org/wiki/Velvet_Assassin

Sad mislim da se na kraju zove Velvet Assasin

Raz
26-04-2009, 13:25
Da... i ja se sjećam nešto u vezi preimenovanja... nema veze, jedva čekam Velvet Asassin :)

Grim
26-04-2009, 13:31
Ne ovo nije Velvet Assassian jer u njemu se igra sa zenskim likom ova je druga igra, potpuna slucajnost.

The Jackal
26-04-2009, 13:32
Čitava zbrka u vezi imena

Grim
26-04-2009, 13:35
Velvet Assassian se u pocetku zvao Sabateur i promijenili su mu ime u Velvet Assassian, to je stealth igra po istinitoj prici o nekoj agentici Violette Szabo. A ovaj The Saboteur je isto WW2 igra po istinitoj prici ali totalno druga stvar, ovdje se igra s Sean Devlin i imaju te neke fore crno bijelo koje nema u Velvet Assassian itd. to su potpuno drukcije igre, slucajnost je to s imenima :) .

Ementaler
26-04-2009, 13:58
Ajme da, poznati Sabouteur/Velčvet Assassin mixup. Kako su samo failali sa tim promjenama imena da je to strašno. Već par puta sam vidio po raznim forumima da se priča upravo o tome da se nezna koja je koja igra :).

Enivej, HCL je još davno objavio najavu ovoga pa imate i tamo nešto informacija o igri:
http://www.hcl.hr/najave.php?TekstID=139&select=21

Kao i prvi teaser trailer i nesto screenshota.

Grafički nisam previše impresioniran, ali čini se zanimljiva igra. Priča se čak čini dobra, a trebala bi i atmosfera biti na visini...

EDIT: Zapravo, grafički je također u redu :), sad vidjeh par novijih screenshota i neće biti toliko osrednje koliko sam mislio.

Deadwalker
26-04-2009, 16:44
ja za ovaj Velvet Assassin pojma nisam imal :o . Uglavnom, sad sam nesto citao na netu da jos uvijek nije iskljucena mogucnost da igru vidimo tek 2010. godine. Ako se ne varam ovaj naslov je vec bio odgođan, tak da daljna odgoda me nebi uopce cudila. Inace, ovaj najavljen koncept mi se iznimno dopao. Naime, vec su mi one silne WW2 pucine skroz dojadile i stvarno bi dobro dosao naslov koji bi pokao, nazovimo to, onu "drugu stranu rata". A i ovaj graficki koncept također nije los.

Deadwalker
30-05-2009, 20:02
novi trailer (l2gClnlzo4o)Ss E3-a
Moram priznati da mi ovaj naslov djeluje sve privlacnije...prema dosada viđenom, cini mi se kao jako dobar koncept

Bara
30-05-2009, 22:03
Izgleda jako primamljivo, igra u 2. svijetskom ratu a da mi ne zvuči izlizano... I'm in!

lino
31-05-2009, 08:01
Ovo mi se svidja :)

Arbiter of Change
03-06-2009, 16:16
Još malo filmića:
E3 09: Developer Walkthrough (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-the-saboteur/50450)

Raz
03-06-2009, 18:40
Odlično izgleda, ovo ću definitivno igrati :)

Arbiter of Change
22-07-2009, 07:06
Imamo i datum izlaska:

Today Pandemic Studios announced that its open-world sandbox action game The Saboteur will be available worldwide on December 8, 2009.

http://www.pandemicstudios.com/thesaboteur/

Aral
22-07-2009, 07:21
Hm, tek sad pogledao film sa E3-a, nije lose, to je ko assassins creed sam u cetrdesetim godinama. Sandbox, open world, sneak, spy...moglo bi bit zanimljivo :thumbs2:

Aral
26-07-2009, 09:41
SDCC 09: Cemetery Interview (http://www.gametrailers.com/video/sdcc-09-the-saboteur/53369)
Evo malo novog materijala ;)

December 8th je release date.

1GBRAM
26-07-2009, 10:24
to bi bilo ovako:GTA IV u WWII okružju i naručju.

la50
26-07-2009, 10:47
Ja ovu temu gledam i vidim po imenu(a to je ono sranje što se preimenovalo u VA) i gledam šta ljudi stalno nešto ovdje postaju pa nije vrag da su poludiili i počeli igrati tu igru(za koju sam čuo da je malo sranje,i još je u pcpu dobila neznam nekih 70 ili i manje ali nwm),uđem u temu i idem pogledat ovaj filmić i ostanem zadivljen.Ovo izgleda super,od lika koji je cool,grafike,jako lijepog grada,autiju(meni su ti auti predobri,oduvijek gajim ljubav prema njima) ima čak i humora(kad izađe iz onog sexsalea pa zakopča šlic).Jedino što mi ne paše je što se lik može vendrat po zgradama ko majmun,i malo mi pucanje iz onog oružija malo smeta tj možda onaj ciljnik.
Edit:Možda se iz moga posta nije skužilo da sam skužio da to nije VA,ali sam skužio da je ovo nešto novo nešto divlje,nešto dobro...

Aral
26-07-2009, 10:49
Hehe nije ti to Velvet Assassin, a bogme se i nadam da ovaj naslov nece zavrsit poput njega.

la50
26-07-2009, 10:51
Hehe nije ti to Velvet Assassin, a bogme se i nadam da ovaj naslov nece zavrsit poput njega.
Ma da skužio sam kad sam pogledao filmiće...teško da ovo može sad ispast gore od VA(bolje da ga ne ureknem jer znam koga ćete onda krivit :D).

Deadwalker
26-07-2009, 10:58
Meni ovaj naslov djeluje jako zanimljivo i mislim da ima dosta potencijala. Da, nadajmo se da nece zavrsiti kao VA

str1k3r
26-07-2009, 14:36
Francuski pokret otpora, bit će zanimljivo, no čujem da je i VA nešto slično probao no nisu uspjeli, zasad gajim veliku nadu prama Saboteur-u. Zašto je meni prva asocijacija na ovo sve Alo Alo i Rene Artois :)

ScorpiuS
26-07-2009, 19:14
Bit će free roam, jel?= Tu ima potencijala, ali i mogućnost da postane repetitivno sraje poput AC. (sada čekam Rang€r-a da dođe sa "AC je božanstvo božanstva" izjavom)

1GBRAM
26-07-2009, 19:28
Istina,francuski pokret otpora,ali je navodno prvotno bio najavljen samo za PS3 i X360.pa me to malo čudi,jl to port ili su se fino okrenuli PC platformi kao glavnoj...no,za mene thumbs up! :bravo:

nema puno ovakvih igara na WWII tematiku.

ScorpiuS
26-07-2009, 19:48
Meni je pun kufer WW2 igara, ali ako igra bude dobra napravit ću iznimku.

1GBRAM
26-07-2009, 19:55
istina,ali ovakav sandbox stealth nemreš naći u WWII tematici.

Raz
26-07-2009, 20:14
Zvuči i izgleda jako dobro te ima potencijala. Imam osjećaj da bi pored Brothers in Arms ovo mogao bit još jedan naslov koji donosi malo svježine u izlizani WW2 žanr. Jedva čekam igru, nadam se da neće razočarat.

mr.bullseye2
18-08-2009, 06:52
Ma to je ko GTA IV u WWII,a gta IV je dobarrrrr!!! :ekipa:

Gothmog
19-08-2009, 10:19
Friški Trailer! (http://www.gametrailers.com/video/gc-09-the-saboteur/54388)

I svaka čast na odabiru Flogging Molly!

...prisjetilo me na njihov nedavni koncert u zg...odlicnjak!

Raz
19-08-2009, 11:10
Irac u Parizu osvaja teritorij od njemaca... još ako će i u igri biti ovakva glazba na djelovima = win!
Uz RUSE i onu indie igru, zasad jedina koja me privlači od nadolazećih igara.

Deadwalker
19-08-2009, 11:25
Irac u Parizu osvaja teritorij od njemaca... još ako će i u igri biti ovakva glazba na djelovima = win!

sig. Al stvarno se iskreno nadam da nece zaribati ovaj naslov. Ima uzasno puno potencijala

Raz
17-10-2009, 00:26
Open World Walkthrough Part I (http://www.gametrailers.com/video/open-world-the-saboteur/57746?type=flv)
Open World Walkthrough Part II (http://www.gametrailers.com/video/open-world-the-saboteur/57744?type=flv)

:thumbs2:

Kostolomac
17-10-2009, 11:07
Tek sad pogledao par filmića. Jako lijepo to sve izgleda, jedva čekam da izađe igra :D

Raz
12-11-2009, 11:24
Open World Walkthrough Part I (http://www.gametrailers.com/video/open-world-the-saboteur/58948?type=flv)
Open World Walkthrough Part II (http://www.gametrailers.com/video/open-world-the-saboteur/58950?type=flv)
Escalation Levels Walkthrough (http://www.gametrailers.com/video/escalation-levels-the-saboteur/58952?type=flv)

Predobro izgleda, još jedna igra koja se fura na čistu zabavu kao Just Cause 2 :thumbs2:
Sviđa mi se kako su uveli fantasy elemente poput cepelina koji lete gradom, pridonosi atmosferi. ^^

Deadwalker
23-11-2009, 20:49
Saboteur pozlatio (http://www.bug.hr/master/vijesti/the-saboteur-zlatan/99522.aspx)

Eto, konačno i ova igra gotova. Uskoro će prve recenzije pa ćemo vidjeti da li je naslov ispunio očekivanja. Toplo se nadam da je :)

bezimeni
23-11-2009, 21:31
Užasno me podsjeća na propale kumove .

Aral
01-12-2009, 00:46
Ti vraga igra je vani. Ajde da i to vidimo :)

Praetorian
01-12-2009, 06:19
Hvala na vijesti, sad samo da valja.

Aral
01-12-2009, 08:38
Znate kaj, moram priznat da je igra stvarno dobra.

Na početku vas odmah bombardiraju sa golotinjom(koju možete uključiti ili isključiti u opcijama) plesačice u jednom pariškom baru, atmosfera je prebolesna. Zamislite ovo kao gta4. Izađete van na ulicu i onda se artwork promijeni u blago crno bijeli, budete vidjeli kaj mislim kad ćete igrat.

I tako ja dobim zadatak da se popnem na zgradu, mislim si kak, pa nije ovo assassins creed...a kad ono gle čuda, lik se penje ko mačka po zgradi, nije loše ^^ Auto možete vozit bilo koji, sam sjednete i piči, naravno morate pazit na njemce jer ih je grad prepun. Fizika auta je iznenađujuće dobra, imaju svoju težinu i to je stvarno dobro napravljeno.

Grafika je dobra, nije mi jedino jasno gdje se uključi AA al to je valjda do multiplatform naslova pa ono...nema veze. Detalja ima kolko hoćeš i po ovom kaj sad vidim ovo bi mogla bit stvarno dobra igra, nije Pandemic još za bacit. Evo, zasad toplo preporučujem :thumbs2:

la50
01-12-2009, 08:41
A kako stoji s optimizacijom,tj koja je konfa potrebna za igrat.

Deadwalker
01-12-2009, 10:10
Minimalni zahtjevi:
• OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1, Windows 7
• CPU: Core 2 Dual Core 2.4GHz or AMD equivalent
• RAM: 2GB or more
• DISC DRIVE: Dual Layer 1x or faster DVD Drive
• Hard Drive: At least 7GB of free space
• Video: Nvidia Geforce 7800 GTX with 256MB of VRAM or ATI Radeon HD 2600 Pro with 256MB of VRAM
• Sound: Direct X 9.0c compatible sound card

Preporuceni:
• OS: Windows XP - SP3 or Windows Vista - SP1
• Processor: Quad Core running at 2.8 GHz or equivalent
• Memory: 2 GB RAM (Windows XP) or 3 GB RAM (Windows Vista / 7)
• GPU: nVidia 8800 GT graphics card
• VRAM: 512 MB

Po ovome, igra je jedino procesorski zahtjevnija.

Aral
01-12-2009, 10:36
Da, i to se fino vidi kod mene, iako igram sve na high.

Deadwalker
01-12-2009, 10:40
Da. Igra ne zahtjeva jaku graficku, to se vidi...inace, evo jedan zgodan video

buj7dR5AdKY&feature=player_embedded#at=103

Raz
01-12-2009, 11:04
Ovo ću sigurno nabavit, izgleda predobro. Jedino me muči što mi je procesor već u granicama min. zahtjeva :/

Feanor
01-12-2009, 11:06
Mene isto to muči, al ajde ako piči Assasins Creed na sve Ultra High 25-35 fps valjda će i ovo, u biti jedine igre di sam imao procesorskih problema su GTA IV i ARMA 2, ajde Deadwalker ili Aral usporedite FPS sa GTA-om IV. :D

Aral
01-12-2009, 11:19
Pa, definitivno mogu reć da ide 10x bolje nego gta4. Radnja se počela opasno razvijat i igra je sve bolja i bolja, predobro! A humor je na razini i Seanov irski naglasak, da umreš od smijeha :rotfl:

edit: Omg nabavio puškicu, kakva pucačina, issss. Takva lakoča igranja, cover sistem, pa ono famozno penjanje...već sad mi je za ocjenu iznad 80%, mrak.

Deadwalker
01-12-2009, 12:06
Nisam jos igru igrao niti nabavljao. Budem valjda tokom tjedna pa javim dojmove. Glede procesora, malo bolji dual-core i nitko nebi trebao imati problema. :wink:

Aral
01-12-2009, 12:38
Ma igra je fakat dobra. Mislio sam da će bit tak tak al ovo je puno, krcato štoviše stvarima. Imate čak i perkove, sneakanja, ovog onog, ugodno iznenađenje za razbibrigu.

Grim
01-12-2009, 15:46
Nahajpali ste me, sada moram odigrat iako nemam vremena. :D

Aral
01-12-2009, 15:50
Oni djelovi grada koji su pod njemačkom okupacijom ce praktički bit crno bijeli, zanimljiv artwork...al krv je npr. crvena. Kako oslobađate dijelove grada tako im se vraća normalna boja. Uništavanjem različitih strateških ciljeva na mapi dobivate contraband s kojim pak kupujete oružja na black marketu.

Sean također ima i perkove, kada postignete neki zadani cilj za taj perk dobit ćete ga, npr. silent kill perk vam daje mogućnost da napravite stealth kill odnapred. Naravno, da bi ga dobili prvo morate ubit 10 nacija, odostraga, sneakajući.

Možete vozit svaki auto u igri, da vas brže odpremi od lokacije do lokacije. Seanovo penjanje po zidovima je zanimljivo, praktički se može svukud popest a to je izvedeno u nekakvoj maniri PoP-a ili AC...i uopće ne izgleda loše, naprotiv vrlo je funkcionalno.

Zadatke uzimate od različitih kontakata po gradu, skoro pa isto kao i u gta. Grad je poprilično velik i ima se kaj radit u njemu. Toliko zasada.

Grim
01-12-2009, 15:59
Je moguće nekakvo kupovanje odjeće ili oružja u igri?

Aral
01-12-2009, 16:12
Oružje da, kod black marketa, kak sam i napisao. Za obleku neznam al možete je pobirat od njemaca i već mi se sad lik presvukao par puta tokom igre :)

Insert
01-12-2009, 19:04
Taman sam počeo s drugim prelaskom dragon agea, ali će to malo pauzirati :D

Praetorian
01-12-2009, 19:37
Ja jos nemogu vjerovat koliko je igra dobra :shock: i optimizirana :roll:

bezimeni
01-12-2009, 21:28
Deinstalirao nakon pola sata.Radije odigram GTA IV po treći puta .Igra mu ne može ni prismrditi.Igra je u rangu Kuma s tim da imate blesavo pentranje po zgradama poput Spidermana ...totalni ubojica atmosfere koje ni nema .Iritirajući naglasci i dosta loša grafika ali barem se brzo izvodi. Ako niste igrali GTA IV možda vam se i svidi.

Aral
01-12-2009, 23:01
Pobrisao, nemam vremena igrat. Rađe ću se bavit Dirtom2.

Insert
02-12-2009, 13:30
Nakon malo detaljnijeg osvrta na youtube filmove može se vidjeti da je čista mješavina GTA i AC serijala.

Arbiter of Change
02-12-2009, 14:48
Probao sam igru na konzoli... iskreno, donekle mi je i jasna reakcija bezimenog.

Stvar je u tome da je igra dobra, ali joj treba dobrih pola sata prije nego zapravo počne, pola sata igranja koji su istovremeno zbunjujući, a opet i potrebni za postavljanje temelja priče (koja mi se zapravo čini jako dobra sa svojim vremenskim settingom i začudo više nego solidnom prezentacijom emocija... ne znam samo odakle si ti bezimeni izvukao da nema atmosfere, možda nisi prošao flashback dio?). E sad, glavna boljka je baš ta što su odlučili krenuti "GTA putem" u kojem su, naravno, inferiorni u usporedbi sa originalom, ali ništa nije LOŠE u samoj igri samo bi vjerojatno bilo bolje da su izabrali linearni pristup igri.

Aral
02-12-2009, 15:04
Istina je, treba u biti proć jedno sat vremena ili više, onda se igra stvarno otvara kak spada. Ja sam na žalost udustao, barem zasad, jer em nemam vremena a i hardveraj mi nije baš najjaći da bi mogao igrat na high a na medium ne želim iz principa ^^

bezimeni
02-12-2009, 15:42
Nisam imao živaca igri dati šansu više od pola sata .Od prvog fajta sa stražarima i prvog pentranja po zgradama izgubio sam volju .Zadnji čavao je bilo smrzvanje prilikom svakog ulaska u meni igre , nemogućnost vožnje sa X360 gamepadom jer gas je ujedno i rotiranje kamere za 360 stupnjeva ( tipkovnica i miš rade normalno)...znam da bi to moglo biti do moje verzije igre . Jednostavno me igra nije privukla jer me ni u jednom trenutku nije uvjerljiva.Nije vrckavi tip igre poput GTA za kojeg znaš da je dobra zajebancija uz povremenu ozbiljnost niti je ozbiljna igra uz ono glupavo penjanje po zgradama.

Raz
02-12-2009, 15:53
Igrao ju dvadesetak minuta... dosta je dobro no mislim da će pričekat bolje dane kada ću imat jaču konfu. ^^

Praetorian
02-12-2009, 16:06
Meni je igra sto idem dalje sve gora, moje odusevljene je naglo splasnilo. Glavni lik izgleda ko Grubnić nosi torbicu od Guccija i tuce njemce, pa ono penjane mi je ubilo igru i gameplay. UNINSTAL YES NO
YES

Deadwalker
02-12-2009, 17:36
Probao sam igru na konzoli... iskreno, donekle mi je i jasna reakcija bezimenog.

Stvar je u tome da je igra dobra, ali joj treba dobrih pola sata prije nego zapravo počne, pola sata igranja koji su istovremeno zbunjujući, a opet i potrebni za postavljanje temelja priče (koja mi se zapravo čini jako dobra sa svojim vremenskim settingom i začudo više nego solidnom prezentacijom emocija... ne znam samo odakle si ti bezimeni izvukao da nema atmosfere, možda nisi prošao flashback dio?). E sad, glavna boljka je baš ta što su odlučili krenuti "GTA putem" u kojem su, naravno, inferiorni u usporedbi sa originalom, ali ništa nije LOŠE u samoj igri samo bi vjerojatno bilo bolje da su izabrali linearni pristup igri.

Eh. Taj GTA pristup mi je recimo kvario dozivljaj igranja Red Faction Guerille. Naime, igre su po tematici dosta slicne. Tvoj protagonist je u pokretu otpora naspram nekog jakog rezima. E sad, da se ide po nekakvom linearnom pristupu, moze se napraviti puno bolji storyline te se više usmjeriti na nekakvu glavnu radnju, koja ako je kvalitetno prezentirana, može daleko više zaokupiti igrača nego nekakav "free roam" pristup. U biti, ako se već ide raditi open-world igra, to mora biti i više nego kvalitetno odrađeno, inače igrača vrlo brzo zamori(ili kao u ovom slucaju, niti ne uspije "udubiti" u svijet igre). Iskreno, vjerujem da je igra dosta kvalitetna, al joj treba pružiti malo više šanse. Ja ću igru zasigurno isprobati u skoro vrijeme pa možete ovdje očekivati malo opširniji komentar. :wink:

Aral
02-12-2009, 21:09
Baš sam ja htio spomenut Red Faction Guerillu...mislim da je ovdje isti slučaj, samo na drugi način, tako nekako :) Čovjek bi rekao da je jedino gta serijal uspio dobro držat vodu sa takvim gameplayom.

str1k3r
03-12-2009, 02:43
Jezus, nisam znao da je ovo izašlo. GG, sad ću probati.

light86
04-12-2009, 01:43
Napokon neki novi sandbox. najvaznije je da prije pocetka igre ukljucite opciju nudity ;)

Aral
05-12-2009, 12:14
Evo reviewa (http://www.gametrailers.com/video/review-hd-the-saboteur/59727)Ssa GT-a ;)

D.O.M.I.
05-12-2009, 15:27
ima li tko kakav fix ili nešto za sve nas s ATI karticama kojima igra šteka i ne radi kako bi trebala/uopće ^^ ?

Feanor
05-12-2009, 17:01
Imam ja imam ja, kupi nvidijinu karticu, hehe šalim se.Cuo sam da pomaze da rollaš back drivere od prije pola godine ili da cekas patch.

bezimeni
05-12-2009, 17:51
Taj patch i ja čekam pa igri dam drugu šansu jer mi stvarno paše ovakav tip igre.Smrzavanje prilikom ulaska u meni igre mi je definitivno ubilo volju za igranjem.

Forbs
05-12-2009, 18:07
Onda kako kazu profici cekaj patch pa tek onda kupuj igru :D

Grim
06-12-2009, 18:03
Probao igru, lajkam igru.
Dosta je zanimljiva, po meni ispada kao mješavina GTA, Assassin's Creeda u WW2 okružju. Vrlo je zanimljivo kako se glavni lik penje po zgradama kao mačka (iako je to totalno nerealno napravljeno), te je isto zanimljivo kako svako malo izvadi cigaru da popuši.

Priša je onak, ok, niš posebno. Ali atmosfera u igri je bogovska, spoj sivih (black n white) i obojanih dijelova je fenomenalno napravljen (zvučim kao rasista). Kada se popnem na krov neke zgrade, zapalim cigaru, gledam grad oko sebe, počne kiša, pljušti.... bogovski osjećaj. Pošto je grafika dobra, nudity mod izgleda vrlo dobro.

Igra ima vrlo veliku količinu minusa koju mi se trenutno neda nabrajat, ali da se okom zažmirit.
Uglavnom ugodno oduševljen, iako vjerujem da je moglo puno bolje ispast, ali šta je tu je.

Arbiter of Change
06-12-2009, 18:44
Meni je baš dobro penjanje jer nije svo automatizirano kao u AC.

Grim
06-12-2009, 18:46
Ah, ali kada se baci tri metra desno i uhvati za ništa, to me nervira.
Uglavnom, je postoji Easter Egg u igri koji ima veze sa jednom poznatom Britanskom serijom? :D

Cookie monsta
14-12-2009, 19:55
E zanima me jel se vama auti normalno slupaju tj. jel nastane šteta na autu meni ne, i zašto nemogu napraviti screenshot ??

str1k3r
14-12-2009, 20:42
Neznam zašto, ali mi nekako nije legla ta igra. Bit će da je do mene. :(

Feanor
14-12-2009, 20:44
DO tebe je, igra je ful zanimljiva + ima jedinstvenu atmosferu i zanimljivu kombinaciju Hitman sneakanja, Assasins Creed penjanja, GTA IV bježanja od zakona, i Freedom Fighters napucavanja...

str1k3r
14-12-2009, 20:45
Toga sam se i bojao, izgleda da ću joj morati dati extra šansu preko praznika :)

Cookie monsta
15-12-2009, 10:16
Če meni neko odgovorit ??

Aral
15-12-2009, 10:55
Mislim da se meni isto šteta nije radila, nisam siguran. Za sc neznam al probaj fraps, trebalo bi radit.

ScorpiuS
15-12-2009, 15:10
Nema skoro nikakvog modela oštećenja. Moraš stvarno jako lupit sa autom da vidiš neku ulupinu. Znam da su tada auti bili od željeza, a ne kao danas od plastike, al mislim da su ipak malčice pretjerali.

Cookie monsta
16-12-2009, 20:00
Zabio sam se najvećom brzinom sa trkaćim autom i nema štete :shock:

Grim
16-12-2009, 20:03
Nije ovo GTA, šteta se na auto vidi tek kada poprimi masovni damage.
A ta šteta je da mu habua ode, druge fizičke štete nema.

Cookie monsta
17-12-2009, 10:08
A sad mi je baš bed ja mislio da će se auti razbijat :cry:

Forbs
19-12-2009, 09:54
Glupo mi je penjanje nakon nekog vremena..Jednostavno dosadi konstanstno lupanje po space-u...

ScorpiuS
19-12-2009, 10:25
Istina, ali ipak mi ne dojadi gledat Seana kako skače preko ulica :D

Kostolomac
19-12-2009, 14:48
Stig'o beta patch koji bi trebao fixat probleme sa ATI grafama:
http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/353631.page


================================================== ================
The Saboteur(tm)
Version 1.03 BETA Patch Notes - December 18, 2009
================================================== ================

Game no longer freezes during play on the following hardware
combination:
* ATI video card from the 3K, 4K, and 5K series
* Windows Vista/7 both 32 bit and 64 bit


Known Issues & Current Workaround:

Users with Quad core CPU's will possibly have significant streaming issues without the following work around. The team is aware of this issue and is working on a fix for it in the next patch update. If you are running a Quad Core CPU please follow the steps below to set Game Only affinity on your CPU. While this will decrease the amount of streaming glitches, it is not a full proof fix.

Recommended Game-only steps for Quad core users only:

Windows 7 and Vista

1.) Boot the game.
2.) Wait for the main menu to load, then press Ctrl-Alt-Delete.
3.) Select Start Task Manager.
4.) If the game is visible, press Alt-Tab, otherwise continue to the next step.
5.) Inside the Task Manager, go to the Processes tab.
6.) Find Saboteur.exe, right-click it, and select Set Affinity…
7.) De-select CPU 2 and CPU 3.
8.) Click OK.


To report an issue visit our official Beta patch thread: http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/353573.page

bananac
19-12-2009, 15:17
Ja imam radeon 2600xt i igra mi radi bez problema, sve na high
igra je ono ok, prolazno

Peyo
21-12-2009, 09:31
Snimao sam sa mobom :D The way to the top of the Eiffel tower 9NzTX1Rv_6s

Cookie monsta
21-12-2009, 14:02
FAIL :o

Forbs
23-12-2009, 14:02
Evo dovrsio igru i mogu reci da se svakako isplati odigrati..Uzitak je obojati Pariz :D

Deadwalker
23-12-2009, 18:42
Recenzija s HCL-a (http://www.hcl.hr/recenzije-the-saboteur-pc-ps3-x360-404-18.html)

Sve u svemu, dosta kvalitetna igra koja se isplati barem isprobat. :thumbs2:

ScorpiuS
23-12-2009, 19:46
Hahaha, recenzent niti nezna likove u igri! :D
Djevojka koja je bila u kući koja je gorila, skupa sa Seanovim mentorom, mu nije bila cura, nego onog tipa kojeg su uklali.

Kalhant
23-12-2009, 22:27
to je sestra lika kojeg su uklali(Jules).

ScorpiuS
23-12-2009, 23:09
Da, da, znao sam da su bliski, ali nisu zaljubvljeni to je sigurno.

blabl_zg
24-12-2009, 21:03
Predobra igra, ak oćete šćilat s nekom igrom onda je to ova, stvarno se može izgubit sate na lutanje i uništavanje po parizu...a da ne pričam kak je puna humora i za**bancije...Uglavnom meni se ful dopala :thumbs2:

ScorpiuS
24-12-2009, 22:25
Kako vi stojite sa perkovima? Ja nikako nemogu dobit zlatni Brawling jer nemogu stethat generala.

D.O.M.I.
27-12-2009, 23:35
konačno stavio patch i probao, trebalo mi je neko vrijeme da mi igra sjedne al sad postaje sve bolje i bolje kad sam se naviknuo ;) Preporuka :thumbs2:

Kostolomac
28-12-2009, 01:30
Prešao igru. Stvarno je zabavna i odlična za pustit mozak na pašu :)
Jedino što je dosta kratka, prešao sam ju u par dana.

D.O.M.I.
29-12-2009, 17:19
dakle vidim da ljudi imaju ovakvih problema kao i ja, točnije kada idem gledat full mapu sve stvari mi se pomaknu izvan karte i potpuno je neupotrebljiva za markere misije i sve ostalo. :S Uglavnom igram na rezi 1920x1080. Ima li kakvo rješenje za ovo ? I da, instaliran je 1.03 patch

http://img141.imageshack.us/i/sabote...252009280.jpg/

MasaKrisT
07-01-2010, 21:51
ocekuj ban.sretan bozic.

Razzarach
07-01-2010, 21:52
prvi dio cutaj... ostalo je ok
imam isti problem samo s orginal igrom... halp!

bloodyakafuzz10n
07-01-2010, 21:53
ocekuj ban.sretan bozic.

ma o cem ti?

Praetorian
07-01-2010, 21:56
Ovak...Imam jedan problem vezan uz igru.
Nabavio sam prvog dočasnika Zvijezdane Flote da vidim kakva je igra, uredno instaliro i crackiro. Kad udjem u igru, pocetni "Loading" ne prestaje. PLS HEEEEELP

P.S. U zadnjem PC Playu gdje ste recenzirali Sabotera, pisali ste nesto o ATI-jevim grafičkim karticama i tak, al kod mene nije u tome problem jer imam nvidijinu grafu.

Netko ce pobrati ban

MasaKrisT
07-01-2010, 22:00
ocekuj ban.sretan bozic.

ma o cem ti?

kao sto te majka ucila da pozdravis na ulici, na internetu je kultura da procitas pravila foruma.uzivaj.

bloodyakafuzz10n
07-01-2010, 22:01
e sry nisam pročito :oops: da se ona rijec ne smije napisat...sry... anyway help pls

ScorpiuS
07-01-2010, 23:10
ocekuj ban.sretan bozic.
Topla dobrodošlica na forum u troll stilu.

Aral
07-01-2010, 23:18
Možda da se čovjeku objasnilo na bolji način a ne odmah "evo ide ti ban". Mislim, i vi ste jednom bili na njegovom mjestu i isto tako kao i on niste pročitali pravila. Ak niš drugo barem bi modovi mogli kad dođu online objasnit neke stvari, uputit na pravila foruma i pomoć ovom čovjeku koji širi pcplay zajednicu.

Al ga serem. Barem ovo zadnje :)

bloodyakafuzz10n
07-01-2010, 23:19
ok sredili smo sve u vezi mog neznanja... jel moze sad iko ista objasnit... nemojte skretat s teme pls

Arbiter of Change
07-01-2010, 23:20
Ajmo ne. Još bi i zahtijevao pored piratije.

Tsaя
08-01-2010, 10:58
Dajte mi recite vi koji ste igrali, dal se isplati probat ova igra. Nedaju mi se čitati članci o njoj, trailere sam vidio, pa daj mi recite kakv je, jel neko sranje ili valja probati.

Kostolomac
08-01-2010, 11:23
Prešao igru. Stvarno je zabavna i odlična za pustit mozak na pašu :)
Jedino što je dosta kratka, prešao sam ju u par dana.
Dosta je arkadna ali vrijedi barem isprobat :thumbs2:

Tsaя
08-01-2010, 11:38
Ajd vjerujem ti. Bum probo !!! :D

D.O.M.I.
08-01-2010, 11:41
moje preporuke, igra me potpuno zaokupila i mogu reć da uživam u njoj :) :thumbs2:

str33t6l0w
08-01-2010, 11:52
ok sredili smo sve u vezi mog neznanja... jel moze sad iko ista objasnit... nemojte skretat s teme pls

skretanje s teme si napravio upravo ti sa kerkiranjem i ostalim stvarima...

ScorpiuS
08-01-2010, 14:11
Prešao igru. Stvarno je zabavna i odlična za pustit mozak na pašu :)
Jedino što je dosta kratka, prešao sam ju u par dana.
Dosta je arkadna ali vrijedi barem isprobat :thumbs2:
Krivo. Mene je potpuno kupirala dok sam je prelazio. Još je držim na hardu da tu i tamo nekog nacista mogu zaklat, iako sam već zaklo pravu naci vojsku 10 puta.

bloodyakafuzz10n
08-01-2010, 20:51
Ajmo ne. Još bi i zahtijevao pored piratije.

e vjerovo il ne, da stalno kupujem(o) org igre, do kojeg minusa bi dogurali? znas ja obicno uzmem za probu laznjaka da probam, ak mi se svidi nabavljam org

cod je iznimka, org only :)

Praetorian
08-01-2010, 20:53
Nisi jedini :thumbs2:

Kostolomac
09-01-2010, 16:39
Krivo. Mene je potpuno kupirala dok sam je prelazio. Još je držim na hardu da tu i tamo nekog nacista mogu zaklat, iako sam već zaklo pravu naci vojsku 10 puta.
Krivo? Što je krivo? :?

ScorpiuS
09-01-2010, 16:49
Rekao si samo "da vrijedi barem probat". A igra je odlična, mora je se proći, barem ako se mene pita.

Kostolomac
09-01-2010, 17:03
To je stvar osobnog mišljenja. Također sam guštao u igri kao i ti, ali ako smo mi uživali to ne znači da će i netko drugi nužno isto.
Tako da si trebao malo drukčije formulirat odgovor na moj quote. Ma, nvm...

Outmind
12-01-2010, 21:27
Imam jednan glupi problem. Naime moram sad obavit onu misiju sa grobljem i misterioznoom kutijom. Kad sam prvi put išao igrat, razgovarao sam sa skyler, i svaki put kad sam išao igrat, sean veli da sam dosta daleko od groblja, ali ono ok, mogao sam igrat. Ubili me par puta pa sam išao počisit onog ludog popa i kuku. Sad mi je samo to ostalo, i kad idem sa njom razgovarat, automatski mi piše mision failed, jer sam kakti pre daleko od groblja... any ideas?

Tsaя
14-01-2010, 13:26
Evo, baš igram tu igru i fora mi je. Lijep spoj AC-a i GTA, al ima i svojih mana. Jako me nervira kad uđem u dio di je slika crno-bijela, zatim, igra je dost troma i nerealna, kad vozim auto osjećam se koda sam sjeo u kantu za smeće. Al dobro nema eze. Igra je svejedno zanimljiva i volim ju igrat. Još me živcira mapa, idem stavit marker i nemres ga nariktat lijepo, uvijek nekak sjebano...

Kid A
14-01-2010, 13:29
Imam jednan glupi problem. Naime moram sad obavit onu misiju sa grobljem i misterioznoom kutijom. Kad sam prvi put išao igrat, razgovarao sam sa skyler, i svaki put kad sam išao igrat, sean veli da sam dosta daleko od groblja, ali ono ok, mogao sam igrat. Ubili me par puta pa sam išao počisit onog ludog popa i kuku. Sad mi je samo to ostalo, i kad idem sa njom razgovarat, automatski mi piše mision failed, jer sam kakti pre daleko od groblja... any ideas?
Vjerojatno bug u igri.

bezimeni
16-01-2010, 09:07
Nakon što je izašao patch koji je uopće omogućio da se igram na svojoj ati kartici dao sam igri drugu šansu .Nakon dosadnog početka dojam o igri se popravio tako da ju sigurno igram do kraja .

bezimeni
17-01-2010, 12:58
Edit


Ma kakvi .Ne ide pa da ga hebeš.Došao do nekih 30% i brisanje .Igru su šlampavo napravili.Prvo su shebali verziju za 64 bitnu sedmicu na ati katricama.Onda su to nešto pokrpali i igra se više ne smrzava ali dosadu i monotoniju nisu pokrpali .Ovo je miljama daleko od jednog remek djela kao što je zadnji GTA ili Mfija ...miljama daleko.Igra je u rangu jednog lošeg Kuma koji nije nikada ni trebao biti realiziran.

6/10

baldrick_
07-03-2010, 20:35
misliš monotona u smislu već viđena? kolko ja znam ovakva kombinacija gta-a, ass creeda i hitmana nije do sad viđena.. plus, često imaš više opcija za prelazak misije, a one su raznovrsne baš.. ima ih raznih vrsta.

bezimeni
07-03-2010, 20:44
Ma...niti me ne zanima kako će igra završiti .Hoće li osloboditi Pariz ili će ga Švabe spaliti do temelja . Igri fali nešto ...baš kao Kum , niti smrdi niti miriši .Odavno zaboravio.Dao dvije šanse i brisanje.Vožnja je loše izvedena , napucavanje je dosadno , grafika je loša , misije su na isti kalup , pentranje po krovovima je za spiderman igre , atmosfera je govnasta ...igra neiskorištenih potencijala i loše izvedbe.Solidno za konzole...PC zaslužuje bolje.

baldrick_
07-03-2010, 20:50
meni je atmosfera baš super, likovi su mi svi do jaja, baš su pamtljivi.. sam si priznao da igra ima stila. igra ima taj neki zajebantsko-ozbiljni duh, kao ozbiljno, al znaš da nije.. i to mi je super. vožnja mi je sasvim ok, kao i napucavanje.. ja sam zaostao sa pucačinama, pa nisam igrao puno igara sa ovim cover sistemom, mnogo mi se sviđa. mnogo bolje nego u starim pucačinama gde si morao da trčiš do zaklona, pa da držiš c. znači, u drugim igrama je to bolje implementirano? u svakom slučaju, misije su baš raznovrsne, to da su na isti kalup jednostavno nije tačno. onda možeš reći da su u svakoj pucačini misije na isti kalup jer samo pucaš, a ovde i pucaš, i šunjaš se, i voziš, itd.

bezimeni
07-03-2010, 20:57
Nakon GTA IV , čijeg serijala nisam nikakav fan , ova igra izgleda i je druga liga .Više ću se zabaviti sa trećim prelaskom te igre nego sa prvim igrajući Sabotera. U GTA me priča vukla poput magneta , sto sitnica je činilo nevjerojatnu igru i atmosferu . Nakon te igre sve ostale se toga tipa se čine amaterske.Čekamo Mafiju II .

baldrick_
08-03-2010, 14:19
e vidiš, gta 4 nesam igrao, ali mi je saboter bolji od pređašnjih delova.. jedino je san andreas kompleksniji, ali mi je napucavanje mnogo bolje u saboteru. tu četvorku moram da odigram, jel ima cover sistem?

Sgt. Bull
08-03-2010, 15:50
Saboteur je tako jednolična i jednostavna igra da je to sve čini prelošom.

bezimeni
08-03-2010, 15:54
Ma ima...i mnogo više.Npr. nazoveš na mobitel 911 i dođe hitna , policija , vatrogasci :D .Kad čuješ da likovi pričaju u autu okreneš kameru i vidiš da ovaj što priča izgovara riječi sinhronizirano i gleda sugovornika.Hrpa malih detalja koji tvore čudesnu igru.Samo pripremi si zvjerski komp ako ga nemaš .Višejezgreni procesor , puno rama , solidna grafa i brzi disk su obavezni , kao i svi patchevi :D .