PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vista - Windows Defender



Bartuc
24-04-2009, 13:40
Oj ljudi, da li itko od vas koristi Windows Defender? Kakvo je vaše mišljenje o njemu? Da li smatrate da je bolje imati ga uključenog ili ga u potpunosti isključiti?


Ja sam ga do sada uvijek držao isključenog i imam komp kompletno bez zaštite (bilo AV ili Spyware)... A sada si razmišljam da li da ostavim WD-a na kompu ili ne!?

SkunK
24-04-2009, 13:56
A ono, mislim da se nemoze mjeriti s specijaliziranim softwareom poput AV-a NOD32, Kaspersky itd. no ne uzima toliko puno resursa i redoviti je update pa ponekad pročešljam PC s njime više reda radi.

Mislim da ako te ne smeta što se tiče potrošnje (ne trebaš svaki MB RAM-a) da se isplati ostaviti ga uključenog i ponekad ga updateati i koristiti u simbiozi s ostalim secruity softwareom.

cham3leon
24-04-2009, 14:18
To je nešto šta dolazi s Vistom? Ne znam, nisam još nikad koristio Vistu, čekam sedmicu :D

Vjerojatno nije bogzna šta, ali ako pristaje na miran suživot sa drugim AV-ima i ostalim antimalware programima, onda je dobar.

Hellboy
24-04-2009, 14:25
WD je prilično dobar programčić. Doduše, sam za sebe i nije nešto no u kombinaciji sa nečim jačim poput BitDefendera, radi svoj posao jako dobro. Čak i u kombinaciji sa Avastom radi izvrsno. Tih je, miran, radi na XP-u i pušta ostale antiviruse i slične aplikacije da rade svoj posao.

zoky
24-04-2009, 15:28
Kada sam insatlirao Vistu odmah sam isključio WD i stavio gore "svoje" programčiće koji su me dosad odlično štitili od gamadi!
A ja se držim onoga, što je dobro i što dobro funkcionira, da neću mijenjati ....

Tak da niti nemogu reči ništa o WD-u kada ga nikad nisa koristio; ali koliko sam čitao nije loš :wink:

Bartuc
24-04-2009, 15:51
Meni se ovako sviđa pošto ima strašno mali impact na resurse, doslovce kao da niti ne postoji na kompu. Jedino ne znam kakve su mu performanse što se tiče intenziteta zaštite ili real time protekcije!?

Luka
24-04-2009, 18:39
Ne koristim ga, umjesto njega koristim Spybot. Teško je ovako reći koji je bolji, ali prema nekim recenzijama koje sam čitao Spybot ima veći postotak otkivanja spywarea.
Btw, Bartuc, ako ćeš i koristiti WD, svejedno instaliraj neki antivirusni. WD je antispyware.

Bartuc
24-04-2009, 18:44
Ma joj ti antivirusi me živciraju. Nemreš imati nonfree verziju pošto te brzo otkriju ( :D ), a Free verzije su rađene da ubiju resurse i siluju ih dok su na podu :(

Luka
24-04-2009, 21:52
Ja imam AVG, i nemam problema :)
I BitDefender free je odličan.

Bartuc
24-04-2009, 23:03
Da, BitDefender free je odličan on demand scaner, ali ne nudi real time protekciju :P

Kaj taj AVG ima Real Time Protection?

Luka
24-04-2009, 23:24
Da :)

Deadwalker
25-04-2009, 08:29
ja na visti koristim avast! i prezadovoljan sam. Sistem mi je cist te AV bez beda blokira sve viruse. Update je vrlo redovit i tu nema problema. Potrosnja resursa je mala. Uglavnom, preporucam svima :thumbs2:

Bartuc
25-04-2009, 09:20
Sve u svemu, vidim da nitko ne smatra WD prijeko potrebnim, tako da bum ga opet isključio do temelja xD A možda si nabavim jedan od tih free AV-a, ali samo možda :(

SkunK
25-04-2009, 12:43
Ja ti koristim NOD32+WD+Spybot S&D i sve funkcionira kako treba. Tako da bi ti preporučio ovaj kombo, a što se tiče "otkrivanja" - ako se potrudiš i izdvojiš malo vremena za igranje oko toga, sve je moguće stari, sve :)

Karlo_from_Bjelovar
28-04-2009, 17:19
avast! free [postane besplatan kada se besplatno regas na avastovim stranicama, tom prilikom dobis mislim 300dana trial key... kada ti istekne samo ga obnovis putem njihovih stranica]... ne trosi resure a odlicni protuvirusni program... u kombinaciji sa WDom ce raditi jako dobro... :thumbs2:

SkunK
28-04-2009, 20:00
avast! free [postane besplatan kada se besplatno regas na avastovim stranicama, tom prilikom dobis mislim 300dana trial key... kada ti istekne samo ga obnovis putem njihovih stranica]... ne trosi resure a odlicni protuvirusni program... u kombinaciji sa WDom ce raditi jako dobro... :thumbs2:

Da, u kućnoj primjeni može proći. No kao jedan "ozbiljniji" AV s malo boljom detektcijom i upotrebom heuristike nema šanse. Heuristika igra danas važnu ulogu u otkrivanju maliciozne gamadi pošto se koriste veoma nezgodni algoritmi pri izradi malwarea.