PDA

Pogledaj cijelu verziju : Game Boy Advance LCD display problem



SkunK
24-04-2009, 13:31
Kao što već sigurnot znate, smeta me nekakva prašina na LCD ekranu pa sam ga otvorio uz pomoć posebnog šarafcigera, i dobio ovo što je na slikama :

http://img6.imageshack.us/my.php?image=14417362.jpg
http://img6.imageshack.us/my.php?image=28636246.jpg
http://img6.imageshack.us/my.php?image=28726623.jpg
http://img6.imageshack.us/my.php?image=84841705.jpg


Očito je prema ovome na LCD displayu nekakvo staklo, koliko se meni čini zaljepljeno. Jer mislim, sad sam ga otvorio i da ću ga očistiti i tek sad vidim da sam zapravo mogao čistiti cijelo vrijeme bez otvaranja tu površinu.

Naime, "čestica" prašine je između displaya i tog stakla... jeli ikako moguće da otvorim taj dio ili je to staklo zaljepljeno za display?

Ako treba dodatno pojasniti, samo kazite - plz GBA experti :) stvarno bi htio ocistiti tu prašinu pošto mi smeta kad igram.

Hvala

The Jackal
26-04-2009, 11:08
Slažem se sa Dal3 :o

Mogu još ostat tragovi brisanja.

SkunK
26-04-2009, 12:44
Ljudi uspio sam doći do samog LCD displaya no problem je u tome što koliko ga ja očistim (probao sam dosta toga i sa specijaliziranim "sprejevima" za takvu namjenu) uvijek ostane nešto prašine.

Jel ima kakv savjet da očistim taj ekran ali da po mogućnosti ostane čist i da ne dođe nova prašina čim maknem onu koja mi smeta?

The Jackal
26-04-2009, 12:46
Odi na servis. Tamo ti ga izglancaju za nekih 20-ak kuna

SkunK
26-04-2009, 12:52
Servis čega? Ovo je polovno kupljeno.

The Jackal
26-04-2009, 12:58
Servis za Nintendo... if such exists actually..

Uglavnom u neki servis za konzole i pljuneš 20-ak kuna. Nema nikakve veze kaj je kupljena polovna.

SkunK
26-04-2009, 13:25
Vidis, neznas ni dali postoji Nintendo servis (postoji no ne u RH) a preporučaš mi da nosim u servis...

Pitao sam ako netko zna neku tehniku kako da to dobro očistim... :(

croat1gamer
26-04-2009, 14:09
Probaj lezati na ledima okrenut i tada cisti stako i vrati poklopac, i sto manje pusi u staklo, jer ako je ekran okrenut prema gore, uvijek ce nesto prasine pasti na ekran, dok (logicki) ako je okrenut, nece valjda parina ici na gore?

Jedini problem ce mozda biti kod osvjetljenja (nekako ces valjda moci namjesiti neku lampu).

SkunK
26-04-2009, 16:00
Probaj lezati na ledima okrenut i tada cisti stako i vrati poklopac, i sto manje pusi u staklo, jer ako je ekran okrenut prema gore, uvijek ce nesto prasine pasti na ekran, dok (logicki) ako je okrenut, nece valjda parina ici na gore?

Jedini problem ce mozda biti kod osvjetljenja (nekako ces valjda moci namjesiti neku lampu).

Dobra zamisao. Inače dobio sam bio i preporuku otići pod tuš, malo zapariti kabinu i tada očistiti LCD.

croat1gamer
26-04-2009, 18:22
To sto si dobio kao preporuku bi moglo ostetiti konekcije.

C
27-04-2009, 10:59
Ja sam kupio neki mali sprej za ta čišćenja, platio ga oko 220 KN, preskupo papreno, ali kada s njime obrišeš, ne ostaje ti ništa na ekranu sljedećih tjedan dana (doslovno). Iebena stvarčica. :pray:

Pokušaj ga obrisati krpom koja skuplja prašinu (takve krpe ti se inače lako pocufaju, nježne su, ali za sobom ne ostavljaju ništa od prašine).
Ili ga probaj sklopiti uz usisavač. Ali najlakše ti je da ti ha u servisu sklope, i učiste ispod sve za male novce, a ti ćeš se ovako mučiti.

SkunK
27-04-2009, 12:31
Ja sam kupio neki mali sprej za ta čišćenja, platio ga oko 220 KN, preskupo papreno, ali kada s njime obrišeš, ne ostaje ti ništa na ekranu sljedećih tjedan dana (doslovno). Iebena stvarčica. :pray:

Pokušaj ga obrisati krpom koja skuplja prašinu (takve krpe ti se inače lako pocufaju, nježne su, ali za sobom ne ostavljaju ništa od prašine).
Ili ga probaj sklopiti uz usisavač. Ali najlakše ti je da ti ha u servisu sklope, i učiste ispod sve za male novce, a ti ćeš se ovako mučiti.


1. Taj sprej si koristio za čišćenje GBA LCD-a?

2. Na koji servis??

thx.

C
27-04-2009, 12:38
1. Nisam na GBA, ali služi za LCD mobitela, konzola, malih svakakvih čudesa, pa tako i LCD monitora.

2. Pa mislim da bi svaki servis mobitela to mogao raditi, pa neka se malo poigraju s GBA, njima je to svakako sve isto, samo nije mobitel nego je GBA, i samo nije maska od mobitela, nego je LCD zaštitna maska od GBA.