PDA

Pogledaj cijelu verziju : iPhone



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

Aral
08-06-2010, 11:35
Da, svakome nešto fali ili mu dobro dođe, meni iphone ima sve kaj mi treba, i previše; tak i tak će mu glavna zadaća bit da se kur***im okolo.

U biti kod iphone mi se sviđa njegov tehnološki background, tehnologija izrade, čvrstoća, dizajn, sama reputacija koju je stekao prijašnjim modelom, brzina, jednostavno i brzo sučelje...Možda ima nekih stvari koji mi se ne sviđaju al lako ću zažmirit na jedno oko, puno više pluseva ima. I naravno, na kraju, osobni afinitet prema tom mobu, kao i prema samsungovima npr.

cham3leon
08-06-2010, 11:44
Razmišljam kupiti iPod touch, ali samo zbog toga što je to jedino džepno računalo na današnjem tržištu a da nije telefon.

RIDER32
08-06-2010, 11:51
Da, svakome nešto fali ili mu dobro dođe, meni iphone ima sve kaj mi treba, i previše; tak i tak će mu glavna zadaća bit da se kur***im okolo.

U biti kod iphone mi se sviđa njegov tehnološki background, tehnologija izrade, čvrstoća, dizajn, sama reputacija koju je stekao prijašnjim modelom, brzina, jednostavno i brzo sučelje...Možda ima nekih stvari koji mi se ne sviđaju al lako ću zažmirit na jedno oko, puno više pluseva ima. I naravno, na kraju, osobni afinitet prema tom mobu, kao i prema samsungovima npr.
Upravo se sa ovim najviše slažem :D

A i sa večinom ostalih tvrdnja se slažem. na večinu mana sam se već navikao, a sad su sa 4. modelom ispravili, tj nadodali jedan veliki plus a to je HD videokamera. Još samo da nadodaju normalan file sharing pjesama i barem slika ili telefon je skoro pa savršen.

Niko Bellic
08-06-2010, 12:14
Baterija?

Za prosječnog korisnika iPhone je san snova, no ja bi se uz taj uređaj osjećao kao silovani invalid kojem su ukrali novčanik. Ne volim ta ograničenja koja nameće korisniku... Mrzim ih!

cham3leon
08-06-2010, 12:17
Ček, za što služi Bluetooth ako ne možeš preko njega prebacivati audio/video datoteke?

Niko Bellic
08-06-2010, 12:27
Za handsfree dok se glupi amer vozi u autu.

=PcP=F@N
08-06-2010, 12:28
to smece zvano nokia se uopce nemoze usporedivat sa iPhonom jer je iPhone softverski 10godina ispred te firmice, a to je ono najbitnije.jedini koji ima sasnu da ugrabi npr mozda 2-3% iPhone trzista je HTC jer samo ima jak hardver dok android treba jos koju godinu(10-20) da dode na rang OS4

igre,filmovi,glazba,internet to nema niti jedan mobitel tako pogođen

=PcP=F@N
08-06-2010, 12:31
Za handsfree dok se glupi amer vozi u autu.

Kakav je onda čovjek koji igra njihove PC igre na njihovim PC računalima?to bi za mene bila uvreda,visit na nečemu po cijele dane a smatraš ih glupavim,dok istovremeno njihove proizvode konstantno konzumiras!tko je tu glup?

Sickmanno1
08-06-2010, 12:34
Talk about fanboy :(

Po cemu je to Macov OS bolji od Androida?

Jedino sto iphone ima bolje od ostalih je tačskrin. Ostale stvari su manje vise iste i ovisi od korisnika do korisnika. Nekom treba bolja kamera, nekom FLASH!, a neko jednostavno samo treba malu jabuku iza mobitela...

=PcP=F@N
08-06-2010, 12:39
to jednostavno moras dozivjeti...nisam ni ja vjerovao dok nisam kupio iPhone(od svojih zaradenih novaca za razliku od nekih balavaca ovdje)

i onda kad mi netko usporeduje tu zaostalu softversku nokiu koja prezivljava zahvaljujuci trzistu afrike i azije sa iPhone moram ispadati kao apple fanboy(trenutno nemam nista od njih u svom vlasnistvu)

Niko Bellic
08-06-2010, 13:17
[quote="Niko Bellic":1l4h54mu]Za handsfree dok se glupi amer vozi u autu.

Kakav je onda čovjek koji igra njihove PC igre na njihovim PC računalima?to bi za mene bila uvreda,visit na nečemu po cijele dane a smatraš ih glupavim,dok istovremeno njihove proizvode konstantno konzumiras!tko je tu glup?[/quote:1l4h54mu]Skini mi se s kursa nabrijani stvore. Da mi iPhone valja koristio bih ga, ali pošto Apple (u Hrvatskoj) ljude tretira kao debile to mi ne pada na pamet. Ne koriste svi mobitel za tri porukice, dva poziva i slikati slikice. Nokiju intenzivno koristim svakodnevno i da, znam da može i bolje, no neke osnovne stvari poput mogućnosti da imam dvije baterije za mobitel ukoliko nisam u mogućnosti da ga napunim, famozni iPhone ne nudi, pa bi morao imati dva i multiSIM opciju. Najbolja stvar koju smartphone nudi je pretraživanje interneta uz download i upload, a to vjeruj mi fino papa bateriju. Na kraju krajeva problem je u ljudima koji se nisu u stanju naviknuti na Symbian koji je meni super pošto me jednostavan i nema nekakvih besmislenih ograničenja. Uživaj u svom iPhoneu, jer ti očito spadaš u prosječne korisnike kojima je dovoljan i obični Sony Ericsson, pa im je iPhone orgazam od mobitela. Ne spadamo u istu grupu korisnika i zato STFU pliz.

Sickmanno1
08-06-2010, 13:24
to jednostavno moras dozivjeti...nisam ni ja vjerovao dok nisam kupio iPhone(od svojih zaradenih novaca za razliku od nekih balavaca ovdje)

i onda kad mi netko usporeduje tu zaostalu softversku nokiu koja prezivljava zahvaljujuci trzistu afrike i azije sa iPhone moram ispadati kao apple fanboy(trenutno nemam nista od njih u svom vlasnistvu)

Sva sreca pa nisam okruzen fanboyevima koji su mi ga nudili i na par dnevno koristnje da se uvijerim u njegovu moc, al sta ce mi to kad mi na prvu ruku nije sjeo. Da svi imamo isti ukus i iste potrebe bio bi jedan prasak sa veš, jedan auto, jedan mobitel i jedna vrsta glazbe...

Motorola V3 je najbolji mobitel ikad ^^

Niko Bellic
08-06-2010, 13:41
iPhone nije loš, ali to je mobitel za nosit na kavice u Bogovićevu, a ne za hardcore usere koji će mu cijediti mast i svakodnevno silovati bateriju, te ponekad izvaditi microSD karticu od 16GB (Nokia), zapiknuti ju u SanDisk USB čitač veličine nokta, pa si s nekog random kompa prebaciti podatke koje potom nakon vraćanja kartice u mob mogu nekome poslati mailom. iPhone nije za takve koji vole da im ruke nikad nisu vezane i da mogu što god požele, zato što to žele...


Motorola V3 je najbolji mobitel ikad ^^
Onda nisi probao Samsung SGH-M110. Lagan, čvrst, neuništiv, LED flash/baterija, mp3 melodije zvona i cijena od 150 kuna... To je MOBITEL! Pogledaj na YouTube kakve video snimke radi. Zver! xD

RIDER32
08-06-2010, 13:47
Baterija?

Za prosječnog korisnika iPhone je san snova, no ja bi se uz taj uređaj osjećao kao silovani invalid kojem su ukrali novčanik. Ne volim ta ograničenja koja nameće korisniku... Mrzim ih!
Osobno nemam potrebe za svakodnevnim mjenjanjem baterije pa mi to i nije toliki problem.
al ofc glupo je. glupo je i što sam se navikao na svakodnevno punjenje baterije... al eto.. naviko sam se.

cham3leon
08-06-2010, 13:49
Sjer je iPhone softverski 10godina ispred te firmice

fascinantni su mi ovakvi komentari koji nisu potkrijepljeni apsolutno ničime. Spominju se samo termini poput "intuitivnost". Osobno nisam nikad koristio iPhone, pa ne znam ni u detalje funkcionalnosti njegovog OS-a, ali mnogo puta sam ga vidio na djelu i kako to izgleda koristiti njegov OS.

Ja imam dojam da je tebi iPhone OS bolji od Symbiana po tome što ima ljepuškaste animacije kad listaš menije. Po čemu je to Symbian tako zaostao, a što to revolucionarno nudi iPhone na svome softveru koji je tek sad dobio multitasking koji Symbian ima odavno? Ako sam u krivu, navedi mi konkretan primjer neke važne funkcionalnosti OS-a koje na Symbianu nema, ili na istome nije toliko dobro izvedena, i zašto. Zapravo me i zanima jer istražujem malo koliko bi mi se isplatio iPod touch.

Ja isto kao Talični volim da mi mobitel nudi čim više mogućnosti, za što znam da je Symbian super, dok iPhone OS ipak ne poznajem dovoljno dobro da mogu presuditi.

Niko Bellic
08-06-2010, 14:28
Da ne duljim cham3leon, Symbian ti ima sve i ne fali mu ništa, tj. bar je na mene kroz 3 godine korištenja ostavio takav utisak. Sve se zasniva na logici i ako se snalaziš u Windowsima sve skužiš u roku odmah. Neka se sad ljudi čude, ali mene Symbian neodoljivo podsjeća na Windowse i zbog tog mi paše k'o budali šamar.

Aral
08-06-2010, 14:43
Gle dečki, Niko mrzi iPhone i nemora imat valjane razloge za to niti se opravdavat za to, ja mrzim Star Wars i ne pada mi na pamet objašnjavat zašto. Veki ga pak obožava, čista suprotnost. Ja sam pak na zlatnoj sredini, kao i sa svime uostalom ^^ Žao mi je kaj se ovako tema uništava, umjesto da ovdje pišemo sve novitete vezane uz njega vi nekolicini ljudi samo bacate ulje na vatru a oni svi sretni da konačno mogu svoje frustracije iznjet ovdje. Oh wait, tome služi forum :)

Sviđa mi se ovo 720p snimanje videa, to mi je ful bitno na mobu. Već vidim kak ću doma preko wirelessa ležat u krevetu i surfat netom prek moba, gledat pokoji filmić ili muzički spot i sl. Naravno, niš kaj već sad ne radim al ipak...ovo je iPhone :)

Niko Bellic
08-06-2010, 15:02
Ma dobar je meni iPhone, no nije dovoljno dobar da bi mi bio primarni mob, a preskup je i prevelik da bi bio sekundarni. Tema je iPhone Aral, a ne iPhone News. Ionako svi koje zanimaju vijesti vezane uz iPhone te vijesti lako nađu posvuda po netu pošto je iPhone hype jedan od zastupljenijih u zadnjih par godina. Ja mobitel ne vidim kao ukras i kao alat za kur*enje. Mobiteli su tome služili davno prije dok su se proizvođači još natjecali tko će napraviti manji i lakši. Dolaskom naprednijih funkcija to ionako pada u drugi plan, jer nam mobitel više nije samo mobilni telefon, već nešto puno, puno kompleksnije...

Ono što ja tvrdim je to da je iPhone u nekim stvarima inferioran naspram Nokije, a one stvari u kojima je bolji od nje su ionako nebitne i samo su stvar navike. Lakše se naviknuti i pregrmiti mane Nokije nego mane iPhonea, jer su mane Nokije (nekima) lošiji user expirience, dok su mane iPhonea hardverska i softverska ograničenja te manjak podrške korisnicima u RH.

ezav
08-06-2010, 15:07
Mislim da tu nije kaj neko mrzi ili voli .. meni izgleda da niko pokusava rec da mu iPhone OS ne pase ... samo se malo previse trudi :D ...

Iskreno moje misljenje (koje moram dati nakon ovako duge rasparave koja me cak i pomalo zabavila) ..

1. iPhone (8gb 3G) - korisitl ga tjedan dana i nije mi legel ... od prvog do zadnjeg dana me zbunjival i svako malo sam se pital "a zakej to nemogu" i "wtf moj stari alcatel je to mogel" i njegov meni me uvek zubnjival do bola, nisam mogel napisati ni poruku kak treba .. neznam nisam dovoljno osvjesten za iPhone .. mada dizajn im je plus veliki skup s ekran .. ali nije za mene

2.Android (HTC Tatto , SE xperia x10) - moram priznati da me odusevil .. tatto i dalje kradem seki ... a x10 ima frendica ... i mogu rec da je jednostavnost koristenja bolna .. sve je di bi trebalo biti , brzina izvodenja do jaja ... onak ni na jednom nisam nasel mane u par mjeseci igranja s njima mada oba imaju android 1.6 koji kao dosta losiji od 2.1 ...

3. Win Mobile 6.1 (Omnia i900) - koristim ju vec godinu dana .. za emajl, net, muziku, ma za sve brate ... kada vodim dnd kopije mojih orginalnih pravila citam s nje (ar mobile ftw) i iskreno najvise mi je legnul .. mada me andorid odusevil .. ali opet mene kada je nekaj smetalo na omnija udem u sys32 folder i promenim fakin drivere .. ne svida mi se ui .. promenin .. onak ko win xp .. cakas koliko znas i mozes od mobitela napraviti da ti radi stvarno ono sto zelis ..

Tako da ono sok .. meni je dobar stari Win mobile (6.1) najbolji ... i dok ne izade nekaj kaj mi tak pase derati cem po njemu .. ali ni android ni iphone os nisu losi .. ali meni ne paseju .. svatko ima svoj izbor ... iskreno i dalje nisam nasel bolji mob od svog starog boscha 909 .. ona 9.600 modem i peri .. :D

Sickmanno1
08-06-2010, 15:09
Motorola V3 je najbolji mobitel ikad ^^
Onda nisi probao Samsung SGH-M110. Lagan, čvrst, neuništiv, LED flash/baterija, mp3 melodije zvona i cijena od 150 kuna... To je MOBITEL! Pogledaj na YouTube kakve video snimke radi. Zver! xD

Bravo, usporedujes 100 godina star mobitel i novi mobitel...

Aral
08-06-2010, 15:12
Ok, al jedno je govorit da je nokia bolja i reć da iphone toga nema nego reć da je nokia čisto svršenstvo a iphone zadnje smeće ;) Uostalom, ima gro drugih mobitela a oko iphonea, nokie, samsunga, htc-a ili bilo kojeg drugog se razumljivo vrti najviše rasprava :)

iPhone ima te svoje, za ovdašnje vrijeme, čudne nedostatke al to ga nimalo nije zaustavilo u svom pohodu na tržište, nit cjena nit bilo kaj drugo. Jebi ga, to ti je ko da kupiš kupe i karavan za istu cijenu a u karavan ti stane tri puta više prtljage i ljudi.

Kad sam bio "klinac" onda mi je bilo važno da mob ima neznam kakave pizdarije, danas hoću razgovarat i slat poruke, da mi baterija traje barem 2 dana (u slučaju mog s8000 to je 4-5dana), možda pokoju fotografiju ili film snimit, da ima turbo kvalitetnu izradu jer na to sam bolesno osjetljiv, pokoji tehnološki fičr koji drugi mobovi nemaju, tipa odličan ekran ili tak neke pizdarije i to je to, a kao što rekoh druga svrha mu je da dođem frendu i da popizdi od ljubomore :)

Niko Bellic
08-06-2010, 15:37
E vidiš, možda sam ja jedan od onih rijetkih koji mob kupuju zbog sebe, a ne da susjed ili frend bude ljubomoran. Također, radije bi uzeo karavan da biram primarni auto, a kabrio tek kao sekundarni. Da se i karavan lijepo sredit, pogotovo meni omiljeni, jedan jedini i neponovljivi Fiat Marea Weekend...

Meni ti samo ide užasno na živce to hvalisanje iPhonea, pošto sam još u doba kad je rulao Ericsson T28s (imao sivi i crni) prestao gledati na mobitel kao na ukras. Ionako mi je 90% vremena u džepu od dukse ili hlača.

cham3leon
08-06-2010, 16:10
Ma i s mojeg gledišta iPhone usprkos svojim muhama bi bio najbolji mobitel danas, ali neću reći sa sigurnošću jer ga nisam koristio nikad. Ono što meni ide na živce kad netko izvali glupost poput te da je Nokia neuporabljiva i da je Symbian smeće. Ili obratno.

RIDER32
08-06-2010, 18:34
Meni ti samo ide užasno na živce to hvalisanje iPhonea, pošto sam još u doba kad je rulao Ericsson T28s (imao sivi i crni) prestao gledati na mobitel kao na ukras. Ionako mi je 90% vremena u džepu od dukse ili hlača.
Nemoj me.... :D

http://img43.imageshack.us/img43/9769/dsc01120ul.jpg (http://img43.imageshack.us/i/dsc01120ul.jpg/)

legenda :pray:

Niko Bellic
08-06-2010, 18:48
Jesi li ga imao i ti?

RIDER32
08-06-2010, 18:56
Pa da, to sam ja sad sliko.

Koristio ga moj stari pa ga poslje meni dao ali mi je brzo riknila baterija pa je nisam ni kupovao jer u to vrjeme nisam ni trebo mobitel.

Niko Bellic
08-06-2010, 19:30
Najjača mi je fora s otvaranjem poklopca na tipku.

ScorpiuS
08-06-2010, 19:31
To mi je imala teta. Igrao sam one avione na njemu. Legenda! :D

Niko Bellic
08-06-2010, 19:33
Zvonio mi je Stan od Eminema bokte...

=PcP=F@N
08-06-2010, 21:20
E vidiš, možda sam ja jedan od onih rijetkih koji mob kupuju zbog sebe, a ne da susjed ili frend bude ljubomoran. Također, radije bi uzeo karavan da biram primarni auto, a kabrio tek kao sekundarni. Da se i karavan lijepo sredit, pogotovo meni omiljeni, jedan jedini i neponovljivi Fiat Marea Weekend...

Meni ti samo ide užasno na živce to hvalisanje iPhonea, pošto sam još u doba kad je rulao Ericsson T28s (imao sivi i crni) prestao gledati na mobitel kao na ukras. Ionako mi je 90% vremena u džepu od dukse ili hlača.


Ti si sigurno jos u pubertetu pa mislis da netko gleda u tvoj mobitel,danas nije pojam imat auto od 20 000e nece ga nitko ni pogledat a ne komadic plastike od par tisuca kn max..ustvari nesto kupujes radi sebe a ne radi ostalih,,,sto se mene tice i da cijeli net bruji da je iPh0ne skupo sranje mene bas zaboli kupio sam ga za sebe a ne za ostale iako to među ljudima nitko ni negleda među vama klincima je mozda drukcije jer je to među rijetkim stvarima sto bas posjedujete sa kompom ili biciklom/ skuterom

Vi vlasnici nokije i imat istančan ukus za smećem,sto se vidi i izborom tvog auta,jos jednog smeća zvanog FIAT(fix it again tomorow)

NHF,činjenice

cham3leon
08-06-2010, 21:26
Ja imam dojam da je tebi iPhone OS bolji od Symbiana po tome što ima ljepuškaste animacije kad listaš menije. Po čemu je to Symbian tako zaostao, a što to revolucionarno nudi iPhone na svome softveru koji je tek sad dobio multitasking koji Symbian ima odavno? Ako sam u krivu, navedi mi konkretan primjer neke važne funkcionalnosti OS-a koje na Symbianu nema, ili na istome nije toliko dobro izvedena, i zašto. Zapravo me i zanima jer istražujem malo koliko bi mi se isplatio iPod touch.

Ja isto kao Talični volim da mi mobitel nudi čim više mogućnosti, za što znam da je Symbian super, dok iPhone OS ipak ne poznajem dovoljno dobro da mogu presuditi.[/quote]

Usput, ja još čekam odgovor na ovo ^^

Sickmanno1
08-06-2010, 21:32
@=PcP=F@N

Koliko imas godina? Pitam, jel vidim da jos nisi usvojio gdje ide zarez, a gdje tocka u recenici. 5 puta sam morao citati tvoj post da bi shvatio sta si htio reci.

Takoder sta to ti posjedujes? Villu i jahtu?

=PcP=F@N
08-06-2010, 21:39
tko si ti da ja tebi kazem sta posjedujem,i ne offtopičkari
to sto vi skacete na cinjenice nije moj problem

@cham
buraz,symbian je toliko smece,da nevidim uopce cemu to spominjati u istom kontekstu sa iOS...

cham3leon
08-06-2010, 21:41
tko si ti da ja tebi kazem sta posjedujem,i ne offtopičkari
to sto vi skacate na cinjenice nije moj problem

@cham
buraz,symbian je toliko smece,da nevidim uopce cemu to spominjati u istom kontekstu sa iOS...

Pa ajde onda daj nešto konkretno, po čemu je bolji. Slušam te "iPhoneOS je bolji od Simbijana" gluposti već dugo ovdje, nisam čuo nikakav argument. A stvarno me zanima.

Sickmanno1
08-06-2010, 21:43
A nema djete argumenata ^^

Aral
08-06-2010, 21:46
Primjer: Meni je Dacia bolja od Renaulta. Po čemu? Po tome kaj je. Toliko o tome ^^

cham3leon
08-06-2010, 21:47
Pa dobro, po čemu je njemu bolji, tek tako da mogu ugrubo ocijeniti i vidjeti što bi meni više pasalo.

=PcP=F@N
08-06-2010, 21:51
pisao sam vec par puta o tome tako da mi se neda opet...trazi po mojim postovima

jednostavnost,sve radi,nema štelovanja jebancija gubljenja vremena,app store,brdo aplikacija za koje nemoras biti haker da ih pronađeš i prebacis na mob,nema štekanja,fluidan,lijepo izgleda(da volim da je takvo šareno i sve kao da je za djecu iz vrtića),a pogotovo igre,ono što ovdje svi volimo,za koje jednostavno da se svi spoje i udruže nisu ni do koljena iOS-u

meni su ovo dovljni razlozi,to sto nekim "power" userima treba cigla kodnog imena n95 da bi hakirali terminali na željezničkoj kako bi im se drugi prištavci divili je drugo..mene to ne interesira,a po prodajinim rezultatima,vidim,i 90% ostalih kupaca iPhona

cham3leon
08-06-2010, 22:02
Instalacija aplikacija na nokije nije stvarno neka znanost. Dapače, mislim da nije ništa kompliciranije nego preko iTunesa, jedina prednost je šta ih ovdje imaš na jednom mjestu. Na Symbianu isto sve uvijek radi kako treba, a mogućnosti štelovanja su samo plus, mobitel radi i bez pretjerane zajebancije oko toga.

Ne znam, nadao sam se nečem revolucionarno inovativnom, praktičnim featureima kojih se nitko prije nije sjetio a koji bi dobro došli jednom smartphoneu, ali izgleda da razlike i nisu toliko značajne.

btw, ono hakiranje na kolodvoru je ja mislim bilo fejk, ali svejedno se sa N95 može dosta fora stvari koje su vjerojatno korisnije od većine aplikacija za ajfon.

Niko Bellic
08-06-2010, 22:14
Meni je fiksna baterija dovoljan razlog da iPhone dobije veliki :thumbs1: i da, gdje ga ono mogu dat na popravak ako rikne nakon 367 dana od dana kupnje?

=PcP=F@N
08-06-2010, 22:21
baterija se lagano izmjeni,nije potrebno neko specijalo znanje

garancija:
prodas ga na njuskalu jer taman tad izađe novi model,i da bi ti susjed bio zavidan,a ti IN i u trendu zemis novog i svima dobro

Niko Bellic
08-06-2010, 22:24
Ali iTarife su minimum na 24 mjeseca? :?

=PcP=F@N
08-06-2010, 22:37
E pa zato ga dobijes za 1kn

Pretplatu placas svejedno,ovako sto se vežeš uz Tmobile jos dobijes i najbolji mobitel na svijetu bez konkurencije za đabe

Do čitanja

cham3leon
08-06-2010, 22:39
Iz rasprave se možeš povući, jer očito nisi dovoljno informatički pismen da bi ocijenio što je dobar smartphone.

RIDER32
08-06-2010, 22:57
Bez vrijeđanja.

Bartuc

Assasin`s
09-06-2010, 00:20
Niko ovo nije pljuvačnica! Iphone je zakon mobitel,a pogotovo kada dođe iPhone 4

IGoR_2803
09-06-2010, 07:34
Niko ovo nije pljuvačnica! Iphone je zakon mobitel,a pogotovo kada dođe iPhone 4

a tek kada dođe 5?

Niko Bellic
09-06-2010, 07:39
Vidiš, kad si već spomenuo iPhone za kunu, meni u studenom ističe T-Mobile ugovor za klon mog primarnog Vip broja. Dobra solucija bi bila da nađem kupca koji bi otišao samnom u T-Mobile i odmah preuzeo novi iPhone, a ja onda sa keš lovom odem fino u Mobis po pravi mobitel kojem mogu zamijeniti bateriju i ima 2 godine jamstva. Ako je netko zainteresiran...

Karlo_from_Bjelovar
09-06-2010, 11:19
ako nudis po finim i frend-frendu cijenama, ja sam zainteresiran... :D

presexy mi je cetvorka, a tek sam sad kupio 3gs, pa mi ga se ne da jos prodavat... a starom nece jos 20 mjeseci istec ugovor... :D

cham3leon
09-06-2010, 11:35
Vidiš, kad si već spomenuo iPhone za kunu, meni u studenom ističe T-Mobile ugovor za klon mog primarnog Vip broja. Dobra solucija bi bila da nađem kupca koji bi otišao samnom u T-Mobile i odmah preuzeo novi iPhone, a ja onda sa keš lovom odem fino u Mobis po pravi mobitel kojem mogu zamijeniti bateriju i ima 2 godine jamstva. Ako je netko zainteresiran...

Možda zainteresiran, ali ne za više od 2k kuna.

Niko Bellic
09-06-2010, 11:42
Sad je uistinu prerano (iako bi mogao vec danas produziti ugovor) za neke dogovore... xD

Samo vi skupljajte pare, pa na jesen idemo u shopping. Ti bi cham3leon u tom slucaju trebao doci u ZG da ga preuzmes na licu mjesta... xD

cham3leon
09-06-2010, 11:44
Nisam siguran isplati li se. Ako je za 2k kuna, onda još i može. Valjda xD

RIDER32
09-06-2010, 13:04
Jedan rakac u facu AppStoreu.

Sinoć ekipa sjedi na pruzi i svira gitaru i treba naštelvat istu za dgrugu vrstu pjesama. Odmah sam se sjetio da bi na streu mogao biti nekakav tunner za gitaru. ništa...

cham3leon
09-06-2010, 13:42
Kako ne, našao sam baš jednu takvu aplikaciju, i to besplatnu.

A za pare ti ima i Pocket guitar koji je meni među najboljim appovima koje sam vidio na storeu.

RIDER32
09-06-2010, 15:07
Vid stvarno ima ih dosta :)

Ma ovaj tupan mi je reko krivo ime. Reko mi je tunner a piše se samo sa jednim N.

Aral
09-06-2010, 16:18
Definitivno moram skombat neku predbilježbu ili što već u tmobileu...njihov sam pretplatnik valjda 10 godina xD

Niko Bellic
09-06-2010, 16:37
Ako je tako možeš uzeti one bodove unaprijed, pa ti onda novi bodovi krpaju minus dok opet ne budes na nuli.

Kostolomac
09-06-2010, 17:03
Jap, tako je stari sredio mojoj seki 3GS 16GB za 100KN, na moj nagovor.
Jedino što sad treba opet čekat dvije godine da bi se opet ta funkcija mogla iskoristit.
Taman će u to vrijeme izać 4GS, pa ću si ga upecat xD

Aral
09-06-2010, 17:05
4GS dolazi već u 9.mj ove godine, uzimam ga negdje u 6.mj 2011, jer taman tad mogu produžit ugovor.

Karlo_from_Bjelovar
09-06-2010, 17:21
odakle ti ta informacija?

i btw... nije iphone 4g nego iphone 4.... stoga moze biti samo iphone 4s...

iphone 3g je dobio naziv prema podrsci za 3G mrezu... a buduci da 4G ne postoji... da...

Niko Bellic
09-06-2010, 17:51
Sestra ima bolji mobitel od tebe. Koja sramota!

Aral
09-06-2010, 18:26
Kažu, odnosno čitao sam da u ostatak svijeta dolazi u 9.mj a zasada, odnosno u 7.mj. samo u VB, Njemačkoj(Tmobile) i sl. Naravno, to nemora značit da će i kod nas doć u 9.mj al ne vidim razlog zašto čekat...

Kalhant
09-06-2010, 19:01
odakle ti ta informacija?

i btw... nije iphone 4g nego iphone 4.... stoga moze biti samo iphone 4s...

iphone 3g je dobio naziv prema podrsci za 3G mrezu... a buduci da 4G ne postoji... da...

4g postoji. Upravo je htc izbacio Evo 4g u SAD-u sa podrskom za 4g mrezu.

RIDER32
09-06-2010, 19:11
E da frend priča da apple traži od operatera da nadograde neke te mreže...

Može neko pojasnit NA HRVAcKOM ?

IGoR_2803
09-06-2010, 20:06
@wedran:

kakve to ima veze s iphone-om?

Kostolomac
09-06-2010, 21:58
Sestra ima bolji mobitel od tebe. Koja sramota!
Jbg, bio je red na nju za novi mob :(
I sad stoji pun Bon Đovija i sličnih pizdarija... Moš mislit koliko mi je krivo... -.-

cham3leon
09-06-2010, 22:01
Sestra ima bolji mobitel od tebe. Koja sramota!
Jbg, bio je red na nju za novi mob :(
I sad stoji pun Bon Đovija i sličnih pizdarija... Moš mislit koliko mi je krivo... -.-

Glavno da nema Jelene Karleuše.

Kalhant
09-06-2010, 22:05
E da frend priča da apple traži od operatera da nadograde neke te mreže...

Može neko pojasnit NA HRVAcKOM ?

Kolko sam ja shvatio traze nadogradnju mreza zbog video poziva, a dok se to ne dogodi video pozivi se mogu koristit samo putem WIFI-a.

ScorpiuS
09-06-2010, 23:06
Video pozivi su moguće već neko vrijeme. Zašto iPhoneu treba da operater nadograđuje mreže?

Sickmanno1
09-06-2010, 23:18
lol, tehnologija video poziva je starija od 10 godina...

Sad odjednom je to tak vazno, a nisu se udostojili stavit kameru na ivelikiiphonekojinemozezvati

Aha da, nije pogodno preko veliko ekrana i preko neta :(

RIDER32
09-06-2010, 23:42
Ajmeeee kako glup razlog. Aj ko se od vas ikada u životu susreo sa videocallom i dali znate ikoga da je koristio videocall?
Ta tehnologija jedostupna i na "običnom" 3Gu ali iPple mora svom sranjetu omogučiti videopooziv u HDu. Nesme kod njih biti ništa manje kvalitetno.

Ma fuj :yuck:

Kalhant
09-06-2010, 23:56
Naso sam video.
2:20
Q7S3wZHeePM

W3DR4N
10-06-2010, 02:48
E da frend priča da apple traži od operatera da nadograde neke te mreže...

Može neko pojasnit NA HRVAcKOM ?

Kolko sam ja shvatio traze nadogradnju mreza zbog video poziva, a dok se to ne dogodi video pozivi se mogu koristit samo putem WIFI-a.


lol, tehnologija video poziva je starija od 10 godina...

Sad odjednom je to tak vazno, a nisu se udostojili stavit kameru na ivelikiiphonekojinemozezvati

Aha da, nije pogodno preko veliko ekrana i preko neta :(

Stvar je malo složenija i Steve Jobs priča o američkom tržištu.
Apple tamo ima ekskluzivni ugovor s AT&T-om. Operater nije očekivao toliki protok mobilnih podataka nakon pojave iPhonea, i njegova mreža više od ne može podnijeti.
Zato npr. AT&T ima blokiran tethering (korištenje mobitela kao internetskog modema za prijenosnik ili osobno računalo). No to ne znači da se opcija ne može koristiti kod drugih operatera kod kojih iPhone ima ugovor.

Ista je stvar sad s Facetimeom. Naravno da može preko 3G mreže, no već u prvih mjesec dana od pojave iPhonea 4 se očekuje više video poziva nego ikad na svim drugim mobilnim uređajima.
iPhone traži nadogradnju mreža jer danas jako malo operatera pruža uslugu. Kad ste napravili video poziv? Kad ste uopće vidjeli da je itko ikad napravio video poziv? U hrvatskoj niti jedan operater ne pruža mogućnost video poziva preko 3G mreže, stoga ćemo i mi biti ograničeni na Wi-Fi.
Facetime je otvoreni standard i drugačiji je od dosadašnjih video poziva. Mogu ga uzeti HTC, Nokia i SE i impementirati na svoje uređaje, pri čemu više neće biti samo iPhone 4 - iPhone 4 pozivi, već standard kojeg koriste svi moderni pametni telefoni.

Aral
10-06-2010, 08:17
Apple iPhone 4 first camera samples appear, look impressive (http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4_first_camera_samples_appear_look_im pressive-news-1719.php)

Nice.

Karlo_from_Bjelovar
10-06-2010, 11:20
i sadasnji iphone po danu ima cist ok "za fejsbuk" ili "uslikat test" kameru...

mene zanima kako funkcionira to sve skupa sa flashom po noci, tipa u zamracenom klubu, i da li se zvuk jos uvijek brejka ako snimas neki koncert u zatvorenom prostoru...

cham3leon
10-06-2010, 11:41
Facetime je otvoreni standard i drugačiji je od dosadašnjih video poziva. Mogu ga uzeti HTC, Nokia i SE i impementirati na svoje uređaje, pri čemu više neće biti samo iPhone 4 - iPhone 4 pozivi, već standard kojeg koriste svi moderni pametni telefoni.

Nokia a i ostali proizvođači su implementirali videopozive još kad je sveti petar hodao zemljom. VIP je kod nas pred dosta godina davao besplatne videopozive ali je interes bio nikakav. Kako je moguće da milijardu ljudi odjednom počne držati videopozive kao revolucionarnu stvar, pogotovo ako ide preko WiFija i ovisi o istom.

Karlo_from_Bjelovar
10-06-2010, 11:47
sad samo cekamo da bude "iphone video sex" :D ...

Aral
10-06-2010, 11:50
Najbolje da nebude, k tome još u 720p kad se bude snimalo xD

A video poziv...to je zadnja stvar koja mi kod moba, pa tako i kod iphone treba.

RIDER32
10-06-2010, 12:33
FaceTime... coole ime. Šta će još napravit LiveBook?
Oh wait Face+Book :pray:


Zašto, al zašto krstiti nešto što več ima ime?

armagedon
13-06-2010, 12:20
sad samo cekamo da bude "iphone video sex" :D ...

znači, čekaš da iphone 4 dođe u prodaju :D

=PcP=F@N
13-06-2010, 22:31
Facetime je otvoreni standard i drugačiji je od dosadašnjih video poziva. Mogu ga uzeti HTC, Nokia i SE i impementirati na svoje uređaje, pri čemu više neće biti samo iPhone 4 - iPhone 4 pozivi, već standard kojeg koriste svi moderni pametni telefoni.

Nokia a i ostali proizvođači su implementirali videopozive još kad je sveti petar hodao zemljom. VIP je kod nas pred dosta godina davao besplatne videopozive ali je interes bio nikakav. Kako je moguće da milijardu ljudi odjednom počne držati videopozive kao revolucionarnu stvar, pogotovo ako ide preko WiFija i ovisi o istom.

Zato sto je to Apple...MOgli ste dosad to vec shvatiti

I kad je toliko dugo na trzistu tehnologija video poziva zato je nitko ne koristi,pa ipak je to "močna" nokija

cham3leon
14-06-2010, 11:01
Zato sto je to Apple...MOgli ste dosad to vec shvatiti

Ima smisla.

Ovo ispod toga nisam uopće skužio šta želiš reć.

RIDER32
14-06-2010, 11:53
Želi reći da nokia tu tehnologiju ima već godinama a nekoristi se jer nokia nije dovoljno kul.

Gle lik da je tehnologija dobra i korisna svi bi ju već koristili. Problem je u tome što je ista teška gadgetarija i ljudi shvačaju da je glupost te ju stoga nekoriste.

cham3leon
14-06-2010, 11:59
Videopoziv na iPhoneu: Osoba gleda u ekran i vidi sugovornika.
Videopoziv na Nokiji ili bilo čemu drugome: Osoba gleda u ekran i vidi sugovornika.

Ne uspijevam vidjeti po čemu je to Apple nadmašio Nokiu.

Niko Bellic
14-06-2010, 12:11
Nije ju nadmašio, ali Apple ima jedan model na kojem će to forsirati dok Nokia ima tu mogućnost na više modela, pa je zbog toga prisutan problem kompatibilnosti. Sa svakom osobom koja nabavi novi iPhone moći ćeš razgovarati putem videopoziva i oni će imati tome posebno prilagođene tarife. Jel ti sada jasnije u čemu je kvaka?

cham3leon
14-06-2010, 12:48
Tako već može. Ali i sama usluga je prije postojala pa je neslavno nestala. Bio jedan telefon ili ne, to ništa ne mijenja.

Karlo_from_Bjelovar
14-06-2010, 20:16
pustite vi pricu, bilo bi super da ta tehnologija zazivi na vise modela...

sjecam se subote kada sam s par frendova cugao u parku i od jednom nas neko zove, a to bio frend koji je na deep purpleu... i samo se cuje "smoooke on the waaaterrr... tam tam taaaaam, tam ta ta-ra" :D ... naravno to iznenadenje mi je totalno digo raspolozenje te veceri i sljedeceg dana... :D

poanta? jos da je bio video poziv... mmm... :D

Viper33
14-06-2010, 20:59
moze mali phone help?..znaci dobio sam iphone od frendice na dan dva na korstenje..i tele 2 sam mreza..i kad se pokusam connect na internet kaze mi safari cant open tihs page because it is not connected to the internet? e i da isto tako me zanima ako se iphone kupi u apple store u americi oce on bit otkljucan na tele 2 hrv? :o

RIDER32
14-06-2010, 22:24
Kolko znam tamo se uzima na ugovor

I uvjek ti postoji popularni unlock

Viper33
15-06-2010, 13:56
pa sta nema iphone-a u slobodnoj prodaji..tipa ne t-mobile vip itd..vec cisti mob bez ikakve obaveze itd?

RIDER32
15-06-2010, 14:06
Pa sigurno ima ali ne po onakoj cjeni kao sa apple storea.

Viper33
15-06-2010, 14:16
npr kod nas je ipohne bez ikakkvih obaveza..8000 kn a to je puno previse..A tamo msm ne kuzim i ne vjerujem da imam neku obavezu..dosta je jeftinije vani msm da je zbilja cijena od 150 dollara znaci oko 900kn (dollar je sad oko 6kn) za iphone 3g2 od 16 gb...neznam nevidim jednotavno kako te apple moze obavezat na ensto kad nezna koju ces karticu koristit a nemoaju svoju mrezu

cham3leon
15-06-2010, 14:21
Kako može biti 8k kuna kada taj uređaj ne vrijedi više od 2500 kuna?

Viper33
15-06-2010, 14:42
eno jucer sam bio u t-mobileu u tawer centru..gledao pise cijena samog uredaja 7.988 tako nesto al zaokruzi na 8000kn (3gs )

RIDER32
15-06-2010, 16:14
npr kod nas je ipohne bez ikakkvih obaveza..8000 kn a to je puno previse..A tamo msm ne kuzim i ne vjerujem da imam neku obavezu..dosta je jeftinije vani msm da je zbilja cijena od 150 dollara znaci oko 900kn (dollar je sad oko 6kn) za iphone 3g2 od 16 gb...neznam nevidim jednotavno kako te apple moze obavezat na ensto kad nezna koju ces karticu koristit a nemoaju svoju mrezu
Aj čitaj šta tamo piše. Potpisuješ ugovor sa AT&T-om koji ima neki ekskluzivan ugovor sa Appleom.

Sickmanno1
15-06-2010, 16:51
8k kuna?

looooooooooooooooooooooooool

Sto je pretjerano, pretjerano je. Ja cijelo vrijeme brijao da to dode oko 3.5-4k kuna sto je isto previse, al 8k, haha

jao budale koja to kupi ^^

cham3leon
15-06-2010, 17:14
Kako ikome može pasti na pamet da kupuje iPhone po takvoj cijeni kad možeš novoga nabavit za 2 i pol hiljade, iako vrijedi još manje.

Viper33
15-06-2010, 17:59
pa moze se nabavit al gjde?...msm mogu i ja kupit za 100 eura ukraden iphone zapakiran..ko moja frendica :) ...msm mogao sam jer da mogu sad bi vec kupio^^

cham3leon
15-06-2010, 18:00
Vidio sam na Burzi da ljudi prodaju po 2500 navodno nove iPhone 3GS, ima i 3G modela po nešto nižim cijenama.

vjever_masni
15-06-2010, 18:23
ma to se uzima na pretplatu, tarifa i300 na 6 mjeseci sad do kraja mjeseca je 50% i onda se prebacis na i150

i imas u paketu i internet, sto je u biti i najvaznije za ovakav uredaj, jer wifi pokrivenost je slaba.

bezveze kupit u burzi i sta ces bez interneta na njemu :/

W3DR4N
15-06-2010, 18:59
Naravno da ne košta 8k i to je čista laž.

Ovo su službene cijene u RH
http://www.istyle.hr/var/ezwebin_site/storage/images/ponuda/iphone-3g-s/iphone-3g-s/8912-2-cro-HR/iPhone-3G-S_boxlargefull.png

vjever_masni
15-06-2010, 20:42
ma ja pred 2 tjedna bio u tmobile-u i kaze lik 7500 3GS ?!

Viper33
15-06-2010, 20:52
a ma pusti vedrana daj...ja sam bio u t-mobile u tc..slikat cu vam ako ocete 3gs..imaju 4 cijene 1 je od kunu..s nekom famoznom pretplatom..i onda idu sve vise i vise cijene i nakraju..cijena samog uredaja 7 998 tako nes ugl ja sam zaokruzio na 8 tisuca

Razzarach
15-06-2010, 21:04
istina, ja bio s njim...

Niko Bellic
15-06-2010, 21:38
Drugovi i drugarice iz sela Šamarice, sad će da vam čika Titoslav sve mnogo da detaljno pojasni i objasni...

iPhone (baš kao i svaki drugi uređaj) kupljen u T-Com i/ili T-Mobile centru (a i pošta može ako ga prodaju) biva u startu zaključan na T-Mobile mreža i moći se koristiti samo sa T-Mobile SIM kartica aka SIMka. Dakle, drugovi i drugarice iz gore navedenog sela Šamarice, isti vam je voz neovisno otome da kupiste uređaj sam bez igdje ikoga u vašega lokalna centra ili da kupiste ili otuđiste Simpa paketlina u koji ga spakovaše oni što ga spakovaše. U svejednom slučaju štagod dagod da kupili, vaša će iPhone da radi na T-Mobile SIMka, jer tako barba Mudriniću reče čika Stevan, te usput počeše levo jaje desnim laktom iz trzaja u ritmu muzike za ples.

Jeli sve jasno?

Slobodan iPhone = Simpa paket iPhone = iPhone na pretplatu = iPhone koji dobijete na T-Mobile nagradnoj igri = isti kujac pajac

Viper33
15-06-2010, 21:56
em...kada sam reko slobodan iphone mislio sam na to da ga ne veze nijedna pretplata vec ga bonom sam...ne da on radit samo na t-mobile mrezi znam..al pod slobodan iphone ili kako god sm bio reko mislio sam da ga ne veze pretplata ni nista..vec bonovima nadopunjujes racun lol :)

Niko Bellic
15-06-2010, 22:16
T-Mobile zaključava sve iPhone uređaje. Razlike između Simpa paketa, slobodnog uređaja ili uređaja uz pretplatu nema. To je isti uređaj samo je drugačije zapakiran i različite su cijene. Okej? Žišku?

Viper33
15-06-2010, 22:21
ja nezz sta se dogoada s ovim forumom u zadnje vrijeme..gledaj...znamm...nerazumijes sta ocu rec..ako si npr na pretplatu od 150 kn npr onda ti je niza cijena uredaja...kada sam reo slobodan ihpone mislio sam da je i dalje zakljucan na t-mobile samo nisam obavezan placat mjesecnu pretplatu nego kupim bon kad kupim. a kad idem principom bona onda placam punu cijenu. a kada bi uzeo pretplatu zavisi koju cijena mobitela se snizava..zisku ti?

Viper33
15-06-2010, 22:22
ja asm se krvio izrazio...a ti si morao napravit stranicu spama od toga -.-....znam da je isto jedino sto je razlika je cijena koju platis..i dal si poslje obavezan sta ja znam svaki mjesec placat 150 kn ili ne

RIDER32
15-06-2010, 23:32
Ko da ste se rodili u čamcu vas dvoica nesposobnjakovića :rotfl:

Ste čuli za internet?

http://www.t-mobile.hr/1/10-30-01-00-00.asp

Kako tu piše tako je, a što vam čiko iz butige serka proljev za 8000 ćuna to nema zeve sa vezom. Ni oni nemaju pojma kad se tamo sve mjenja svaki dan.

A kad nešto bilošta kupiš na Simpu onda NEEEMA nikakog potpisivanja i drkanja palca. Kupiš bilokoji mobitel i staviš u njega bilokoju (t-mobile) karticu i koristiš kolko te volja. Kad te prdne baciš taj i kupiš drugi.

Sickmanno1
16-06-2010, 00:31
http://img85.imageshack.us/img85/4350/fsafasd.jpg (http://img85.imageshack.us/i/fsafasd.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

RIDER32
16-06-2010, 00:47
http://img809.imageshack.us/img809/3596/simpaaa.jpg


To što si ti stavio je na zasnivanje novog ugovora bez obaveznog trajanja predplatničkog odnosa.

naučite se koristiti t-mobile stranicom :)

Sickmanno1
16-06-2010, 01:53
Ako uzmem Simpa korisnik ne mogu koristi mobitel na ostalim mrezama.

Cinjenica je da u tmobilu iPhone kosta gotovo 8k kuna ako se uzme samo uredaj.

RIDER32
16-06-2010, 03:21
E neznam dali se može koristiti samo na tmobileu ali znam da kad se u mob ubaci jedna kartica mobitel može raditi samo sa njom... sve dok se ne unlocka...

Uostalom decki su rekli da imaju simpe tako da...

Niko Bellic
16-06-2010, 04:44
T-Mobile sve uređaje koje prodaje zaključava na svoju mrežu, pa čak i one koji se prodaju kao "slobodan uređaj". Znam da to nema smisla, ali tako je. I ja sam se iznenadio kad sam to prvi put čuo...

Uz svaki uređaj piše "Uređaj radi isključivo sa SIM karticom kupljenom od T-Mobile HR." i/ili "Uređaj radi isključivo sa SIM karticom kupljenom od T-Mobile HR. Možete ga kupiti u T-Centrima (dostupnost uređaja na pojedinom prodajnom mjestu ovisi o zalihama). Tehničke specifikacije su dobivene od dobavljača mobilnih uređaja. Zbog mogućnosti promjena od strane dobavljača, tiskarskih ili ljudskih pogrešaka, T-Mobile ne odgovara za točnost podataka. Izgled i vanjske karakteristike uređaja ne moraju odgovarati ilustracijama.", a to doslovno znači baš to što i piše...

RIDER32
16-06-2010, 13:05
E da to sam sinoć tio napisati al sam ugasio komp pa mi ga se nije dalo palit ^^

Sickmanno1
16-06-2010, 14:31
T-Mobile sve uređaje koje prodaje zaključava na svoju mrežu, pa čak i one koji se prodaju kao "slobodan uređaj". Znam da to nema smisla, ali tako je. I ja sam se iznenadio kad sam to prvi put čuo...

Uz svaki uređaj piše "Uređaj radi isključivo sa SIM karticom kupljenom od T-Mobile HR." i/ili "Uređaj radi isključivo sa SIM karticom kupljenom od T-Mobile HR. Možete ga kupiti u T-Centrima (dostupnost uređaja na pojedinom prodajnom mjestu ovisi o zalihama). Tehničke specifikacije su dobivene od dobavljača mobilnih uređaja. Zbog mogućnosti promjena od strane dobavljača, tiskarskih ili ljudskih pogrešaka, T-Mobile ne odgovara za točnost podataka. Izgled i vanjske karakteristike uređaja ne moraju odgovarati ilustracijama.", a to doslovno znači baš to što i piše...

Nije istina. Mozda se to promjenilo ali prije par (citaj 100) godina sam kupio mobitel u T-Mobile i radio mi je na svim karticama. U pitanju je bila Motorolla V3. Koju imam i danas al sa razbijenim staklom xD

RIDER32
16-06-2010, 15:03
Može i to biti... npr. Nokia je zabranila da se njihovi mobiteli zaključavaju samo na jendog providera.

Sickmanno1
16-06-2010, 15:36
Uglavnom to je nevazno. Vazna je cinjenica ono sto sam rekao, a to je da ako zelis kupiti uredaj bez simpa paketa i pretplate da onda dode 7.5k kuna. Glupo je pun kurac i valjda nepostoji tak glupo covjek koji ce to kupiti, ali tak stoji cijena, jebga...

Niko Bellic
16-06-2010, 17:03
Kako ti je to čudno, pa njima je u interesu da ti uvale svoju SIM karticu. Ono što se Nokia uređaja tiče primjenjuje jedino Vip, ali samo za malo skuplje uređaje. Evo npr. moje Nokije N81 i 5800 XpressMusic nisu bile tj. nisu zaključane na Vip, ali zato 5230 i 5130 jesu...

RIDER32
16-06-2010, 20:07
Uglavnom to je nevazno. Vazna je cinjenica ono sto sam rekao, a to je da ako zelis kupiti uredaj bez simpa paketa i pretplate da onda dode 7.5k kuna. Glupo je pun kurac i valjda nepostoji tak glupo covjek koji ce to kupiti, ali tak stoji cijena, jebga...
Pa uzmes simpa paket i tu karticu koju dobiješ baciš u 3pm i staviš svoju....
Nigdje nepiše da ti tu simpa karticu moraš iskoristiti.

Sickmanno1
16-06-2010, 20:14
Ma da rider :pray:

RIDER32
16-06-2010, 20:19
Šta sad tebi još nije jasno?

Kostolomac
16-06-2010, 20:55
Ma samo ti indirektno pokazuje da si Keptn Obvijus (preveo sam ti pošto ne znaš egleski) :P

Aral
17-06-2010, 12:11
Veliki interes za iPhoneom 4 (http://www.bug.hr/vijesti/veliki-interes-iphoneom-4/102591.aspx)

=PcP=F@N
21-06-2010, 10:27
to je jednostavno presmjesno kako ce ove godine iPhone 4 potuči konkurenciju..

EVO prijedloga za sve ostale proizvođače mobitela:UJEDINITE se,jedino tako mozda i preuzmete nekih 20%trzista iPhonea

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=440039 (http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2010&mm=06&nav_id=440039)

RIDER32
21-06-2010, 11:18
Amerika :pray:

Sickmanno1
21-06-2010, 18:43
Totalno :pray:

W3DR4N
21-06-2010, 23:29
iPhone OS 4 dostupan za nadogradnju preko iTunesa svim korisnicima iPhonea. 2G nema update, i 3G neće dobiti multitasking, no ostale prednosti su tu.

ScorpiuS
22-06-2010, 00:50
Pa zašto ne? Apple sa svojim OS-ovima samo hendikepira svoje mobilne uređaje.

RIDER32
22-06-2010, 02:34
Počeo apdejtat i 1. jezgra mi sat vremena radi na 100% a nije se ni pomaknio sa backupanjem :(

Dakle ipak ću ga silom morat restorat :yuck:
Sad me nešto važno zanima oko toga. Ako ga restoram jel to zbnaći da će mi se sve poruke koje sam imao izbrisati, ili će mi se vratiti one od zadnji puta kad sam radio update (a to je bilo prije pfff...) pa zato se i bojim radit update jer imam važnih poruka, takoda...
Zna ko?

cham3leon
22-06-2010, 09:27
iPhone OS 4 dostupan za nadogradnju preko iTunesa svim korisnicima iPhonea. 2G nema update, i 3G neće dobiti multitasking, no ostale prednosti su tu.

ne kužim na koju foru samo zadnje dvije generacije dobivaju multitasking? Loše.

Constantine
22-06-2010, 10:45
lol?
mozda zato sto je hardver u iphoneu do tada znatno napredovao i starije generacije nemaju dovoljno procesorske snage za to.
To je kao da ocekujes da nokia 3310 moze upogonit igre na današnjim nokiama.

cham3leon
22-06-2010, 10:54
Promaši ceo fudbal. A Nokia 3310 i N95 se manje razlikuju od 2 generacije iPhonea? Daj, lol. I sposobnost izvođenja više programa ne mora nužno biti povezana sa hardverskom snagom.

Constantine
22-06-2010, 11:01
kako ne,sposobnost izvođenja vise programa istovremeno ovisi itekako o procesorskoj snazi,3gs je skoro duplo brzi od 3g-a,ne sumnjam da bi se mogao izvodit multitasking i na 3g-u,ali bi skroz usporio OS pa bi whineao da je sporo-.

RIDER32
22-06-2010, 11:43
da... i ima manje rama.. a sigurno se moglo neš izvest al nebi bilo fluidno... a nedaj bože da nešto nije fluidno pa makar mobitel ostao sranje.


Eo napravio sam update. Backupo sam ga od 4 do kad sam došo ponovo do kompa oko 12.

I nakon 20ak minuta čačkanja nisam primjetio ništa konkretno novoga osim novih animacija i malo promjenjenog izgleda. Ćak ni WiFi nije proradio.

Razočaran.. again :thumbs1:



btw: 26ELpS3Wc4QS:rotfl:

armagedon
22-06-2010, 13:01
da... i ima manje rama.. a sigurno se moglo neš izvest al nebi bilo fluidno... a nedaj bože da nešto nije fluidno pa makar mobitel ostao sranje.


Eo napravio sam update. Backupo sam ga od 4 do kad sam došo ponovo do kompa oko 12.

I nakon 20ak minuta čačkanja nisam primjetio ništa konkretno novoga osim novih animacija i malo promjenjenog izgleda. Ćak ni WiFi nije proradio.

Razočaran.. again :thumbs1:



btw: 26ELpS3Wc4QS:rotfl:

ja isto baš gledam, pa nema niš posebno na OS 4.0 osim onaj zoom koji je ionako skroz bzvz, i ajd recimo ovaj multitasking jedina ''korisna'' stvar :thumbs1:

RIDER32
22-06-2010, 21:36
Eo cjelo posljepodne, pa sve do sada pokužavam nači rješenje za neispravan WiFi, svašta sam radio od resetiranja postavki sve do pola sata frižidera i sat vremena zamrzivača i problem se nije malo sa mrtve točke.
Onda sam se bacio samo na čitanje puno komentara korisnika i došao sam do zaključka: mobitel je NEPOPRAVLJIV.
A sve je počelo manje od mjesec dana nakon isteka garancije.
E sad bi molio cjenjenog gospodina Vedrana, kojemu su usta puna samo hvale o samoj kvaliteti uređaja da mi objasni u ćem je problem, u protivnom nema više pravo glasa...



btw: post sa prve stranice

U vezi bluetootha, to će biti ispravljeno u Operativnom sustavu 3.0, koji dolazi za 2-3 mjeseca i koji će svim korisnicima uređaja biti u potpunosti besplatan.
Imaš cijelu prezentaciju OS-a i neke značajke su prefantastične.

Za početak bluetooth nikad nisam vidio da funkcionira, a napravio sam već 2 kompletne zamjene OSa.
I novosti koje sam zamjetio od 2.2.1 do 4.0 mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Bartuc
22-06-2010, 21:46
Baš mi je kolega sa faxa prije par dana pričao o tome. Kao da se pojavio bug prilikom upgradea sa OS v2.x na OS v3.x zbog kojega bi pregorio WiFi čip. U HR naravno nemaš kvalitetne garancije, šalju ga u Mađarsku i dobiješ ga nakon par tjedana nazad neispravnog. Dok u Americi doneseš i iste sekunde dobiješ novi uređaj sa isprikom.


Tako da ti nema spasa, čak i ako imaš garanciju šanse da ti to poprave ili da dobiješ novi uređaj su minimalne. Njemu se to isto desilo na iPhoneu, kao i još parsto tisuća korisnika :rotfl:

Sickmanno1
23-06-2010, 00:07
iPhone :pray:

Niko Bellic
23-06-2010, 08:31
Moja Nokia 5800 XpressMusic nakon godinu i dva mjeseca još uvijek radi besprijekorno. Hahahahahahahahahahahaha ha

Bartuc
23-06-2010, 10:29
Kaj ti to vrijedi kada je ne funkcionalni poluproizvod :D

Shaka
23-06-2010, 10:40
Moja Nokia 5800 XpressMusic nakon godinu i dva mjeseca još uvijek radi besprijekorno. Hahahahahahahahahahahaha ha


meni iphone 2G 16gb vec 2 godine radi besprijekorno...pa si ti misli

Aral
23-06-2010, 10:48
Moj niti jedan nije radio duže od godinu dana jer svake godine kupim novi, hahahahaha...ha

:eyebrows:

Yakuzas
23-06-2010, 14:37
Moj 3g radi od prvog dana kada je dosao u nase trgovine do danas, a hvala bogu pa ga nisam bas pazio...
Sada je kod frenda, a kod mene je novi 3gs , bez i jednog jedinog problema.

RIDER32
23-06-2010, 15:50
Prije mjesec-dva mi je jeda frend iz kvarta nudio N95 i 300kn u zamjenu za iPhone. Nokia je ispravna samo je maska dosta loša i neradi tipka za stišavanje...

Sad šta vi mislite dali se to isplati?

Aral
23-06-2010, 15:52
Naravno da ne. Izlizane mobitele ne bi uzeo ni pod razno, plus tipka ne radi.

W3DR4N
23-06-2010, 16:01
Dobar način da kralj utopi nefunkcionalno smeće i za šaku kuna dobije najbolji mobitel na tržištu.

Bartuc
23-06-2010, 17:05
Morao bi biti panjina da daš iPhone za N95 i 300 kuna.

Ja ti dam N82 i 300 kuna. Imam ti potpuno novu crnu masku, bez ogrebotine sa svim zaštitnim naljepnicama i sve tipke rade savršeno. Wifi također 8)

W3DR4N
23-06-2010, 17:08
Nokia je i jedno i drugo. To bi značilo da mob ne radi.

Bartuc
23-06-2010, 17:15
I ja se sjećam da si svečano obećao da nećeš više trollati :D

Sickmanno1
23-06-2010, 17:23
Prije mjesec-dva mi je jeda frend iz kvarta nudio N95 i 300kn u zamjenu za iPhone. Nokia je ispravna samo je maska dosta loša i neradi tipka za stišavanje...

Sad šta vi mislite dali se to isplati?

Da. Pogotovo zato sto ti wifi neradi, a bez toga pametni mobitel nema smisla...

cham3leon
23-06-2010, 18:12
Dobar način da kralj utopi nefunkcionalno smeće i za šaku kuna dobije najbolji mobitel na tržištu.

Najboljem mobitelu na tržištu ne radi WiFi.

W3DR4N
23-06-2010, 18:23
Meni radi. Od verzije 4 daleko jače i brže.

cham3leon
23-06-2010, 18:29
Lijepo, ali rajderu je otišao nakon upgradea OS-a. Moja Nokija koja bi trebala biti neupotrebljiva pritom radi savršeno :*

W3DR4N
23-06-2010, 18:32
I sam sam napravio taj upgrade. Radio je odlično i prije i poslije.

cham3leon
23-06-2010, 18:36
Isto tako ja nisam vidio Nokiu koja ne radi. I sve su bile funkcionalne.

Aral
23-06-2010, 19:02
Onda očito nisi ništa vidio, jer sam ja bio na rubu da je stavim na asfalt i prođem autom preko nje :)

RIDER32
24-06-2010, 00:04
Dobar način da kralj utopi nefunkcionalno smeće i za šaku kuna dobije najbolji mobitel na tržištu.
Da zamjenim mobitel koji mi je XXiti put skinio zadnju lipu sa računa, i da bude još gore nemam WnW, a WiFi mi je riknio (a tebe sam molio da mi objasniš zašto kad se već voliš pravit pametan).
Dakle šta sada imam na mobitelu. Mogu primati pozive, poruke (svakih 15 min mi stigne poruka da iznos na računu nije dovoljan za prjenos podataka), pogledat kolko je sati i slušat glazbu na užasno tihom zvučniku. To bome mogu na svakoj kanti.
I tebe bi molio kao uzornog admina i velikog realistu da mi IJEDANPUT odgovoriš na pitanja koje sam SAMO TEBI postavio na koja mi u 99% slučaja neodgovaraš nego okrečeš glavu i naštavljaš sa svojim debilnim teorijama. Nisi mi odgovorio na hrpu pitanja oko decicated servera oko CoD6, pa na ono gore pitanje... oš ikad išta odgovorit jer mi zbilja ideš na jetru. Vječno se praviš pametan, a isto nedokazuješ.


Lijepo, ali rajderu je otišao nakon upgradea OS-a.
Ekčli prije upgradea :) neradi već možda mjesec dana...

A kako čitam po netu to se masnovno dešavalo kada je izašla 3 verzija softwarea.

Morph_OS
24-06-2010, 08:35
Jucer sam stavio 4.0,prije toga sam imao 3.2 Jailbreakan. Prvo sto sam skuzio je bilo to da nemoze nac niti jedan wifi. Pa sam napravio reset routera,cijelog iphone no ni to nije pomoglo -.-
Danas vec nekih sat vremena radi kako treba. Cini mi se da iphone s novim software-om radi brze,ali i da trosi manje baterije.
Toliko od mene :thumbs2:

=PcP=F@N
24-06-2010, 08:54
Počelo jeeeee :D

http://www.24sata.hr/news/pocela-prodaj ... nu/179034/ (http://www.24sata.hr/news/pocela-prodaja-iphonea-4-prvi-ga-kupovali-u-japanu/179034/)


bas me zanima koliko ce nasima trebati da se krene pojavljivati na njuskalu..

Aral
24-06-2010, 10:10
Na jesen u Tmobileu, to mi je sve kaj trebam znat :) Sad samo treba čekat.

New iPhone 4 camera test reveals impressive pictures and video (http://www.gsmarena.com/new_iphone_4_camera_test_reveals_impressive_pictur es_and_video-news-1753.php)
Kad otvorite sliku onda još možete dodatno kliknut na nju, tad vam se pokaže u full size te onda možete draggat po njoj.

Karlo_from_Bjelovar
24-06-2010, 10:54
ti rider si tako ogranicen da za tebe ni american iphone nije... :D
http://iphonenodata.com/

otvoris ovaj site s iphoneom i woila... doduse, tada ne bude radio ni wnw, nego samo preko wlana (kojeg nemas :P )...
meni to ovako i onako nije bitno jer ne koristim te wnw...

vjever_masni
24-06-2010, 11:37
a ja cuo da su ga odgodili za 14. 7.

cham3leon
24-06-2010, 11:39
Je možda najavljen novi iPod touch? Znam da nova generacija ne bi bila ništa jača po hardveru i to, ali bar da kamericu stave.

Kalhant
24-06-2010, 14:35
O Isuse. :rotfl:
http://www.engadget.com/2010/06/24/some ... ft-handed/ (http://www.engadget.com/2010/06/24/some-iphone-4-models-see-signals-drop-to-0-when-held-left-handed/)

Revolucionaran mobitel samo za dešnjake.

vjever_masni
24-06-2010, 15:18
Steve job will shortly advise iphone 4 users to cut their left hand off piror to using the phone!!

xd

Karlo_from_Bjelovar
26-06-2010, 00:38
danas sam si dao truda i konacno slozio da mogu full jednostavno prebacivat filmove i serije u avi formatu bez convertanja na iphone... i super je.... :rambo:
kako je lijepo imat 32GB na mobu ah-ah... :friends:

vjever_masni
26-06-2010, 11:36
jel kvaliteta dobra ? ne trza ?

Aral
26-06-2010, 19:07
Apple iOS 4 review (http://www.gsmarena.com/apple_ios4-review-489.php)

Naravno, nedostaci koji su nabrojani su vrh ljudske gluposti u Appleu al što je tu je, think different kao što kaže Apple.

Karlo_from_Bjelovar
26-06-2010, 23:30
izlazi uskoro 4.01 FW... ipak nije do gradnje ajfona 4 , nego je softwareski problem... ;)

pricam o onom signal-dropu....

RIDER32
27-06-2010, 13:51
Ma da? Opet mi neće biti jasno kako tako fenomenalan OS zna u kojoj ruci držim mobitel.

Niko Bellic
27-06-2010, 14:02
Ala bokte, pa pogledaj onaj filmić i sve bi ti trebalo biti jasno. :o

RIDER32
27-06-2010, 14:17
Pa jesam i kolko sam skužio kad ga držiš u ljevoj ruci zagušiš antenu i izgubiš signal.

Kako se to softwerski može ispravit? možda će ti mobitel javljati da ga držiš u krivoj ruci?

Ili možda pojačaju antenu, povečaju zračenje i nakon nekog vremena i ona izgori kao što je dosada izgarao WiFi uređaj...

marijanovic
27-06-2010, 14:27
Ja bih rekao: Hvali Apple drž se Nokie.

Bartuc
27-06-2010, 14:51
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/jobsemail.jpg

:pray:


Ali i dalje je Nokia poluproizvod, zar ne Vedrane?

cham3leon
27-06-2010, 15:05
Uglavnom ja još uvijek čekam neki konkretan razlog od Wekija da objasni zašto je Nokia poluproizvod i neuporabljiva a iPhone dar Božji.

RIDER32
27-06-2010, 17:36
jesam vam reko da weko odgovara samo na ono što mu odgovara...

W3DR4N
29-06-2010, 06:39
slika

Ali i dalje je Nokia poluproizvod, zar ne Vedrane?

Stvar je do američke AT&T mreže.
Probao sam iPhone 4 na našoj T-mobile mreži stiskati s obje ruke da zagušim signal i nije se pomakao ni crticu prema dolje s maksimalnog.

Aral
29-06-2010, 09:39
C-C-C-COMBO BREAKER :pray:

Beat dis :)

RIDER32
29-06-2010, 11:22
Treba svaki mobitel dati Vekiju u ruke da ga on blagoslovi pa će svaki raditi bez problema.

Yakuzas
29-06-2010, 11:29
Ma, sve je to u biti jedna velika zavjera a Wedran prima $xxxxxxxxx da bi vas jadnicke navukao na lose appleove proizvode koji zapravo uopce ne rade...

Bartuc
29-06-2010, 13:54
Nije do AT&T-a, rečeno je da nisu zahvaćeni svi uređaji sa tim problemom, ali da ih ima. Problem je u kratkom spajanju dviju antena, od WiFi-a i od GSM-a. Pomaže gumena maska ili držanje mobitela tako da ne spojiš te dvije antene sa svojom kožom.

cham3leon
29-06-2010, 14:00
Kad si prije nabavio ajFon četvorku?

RIDER32
29-06-2010, 14:35
Pa weki radi u appleu pa mu sve šalju mjesec dana prije službenog izlaska da bi okolo mogao ići i hvalisat njihove izrode.

W3DR4N
29-06-2010, 15:18
Nije do AT&T-a, rečeno je da nisu zahvaćeni svi uređaji sa tim problemom, ali da ih ima. Problem je u kratkom spajanju dviju antena, od WiFi-a i od GSM-a. Pomaže gumena maska ili držanje mobitela tako da ne spojiš te dvije antene sa svojom kožom.

Zahvaćeno je možda stotinjak uređaja od 1.7 milijuna prodanih. Naravno, to je iPhone, pa svi pljuju i najmanju sitnicu.

Deadwalker
29-06-2010, 15:19
A cuj, normalno da pljuju jer ako das 500 dolara za uredaj, ocekujes da radi bezprijekorno. Barem ja.

cham3leon
29-06-2010, 15:39
Nije do AT&T-a, rečeno je da nisu zahvaćeni svi uređaji sa tim problemom, ali da ih ima. Problem je u kratkom spajanju dviju antena, od WiFi-a i od GSM-a. Pomaže gumena maska ili držanje mobitela tako da ne spojiš te dvije antene sa svojom kožom.

Zahvaćeno je možda stotinjak uređaja od 1.7 milijuna prodanih.

Zato jer se problem dešava samo lijevacima. Navodno kad se telefon drži desnom rukom, ne dira se taj rascjep između antena.

Deadwalker
29-06-2010, 15:45
I onda im je Jobs odgovorio da ga jednostavne drze u desnoj ruci... :rotfl:

RIDER32
29-06-2010, 15:50
Stvar je do američke AT&T mreže.

Nije do AT&T-a.

Zahvaćeno je možda stotinjak uređaja od 1.7 milijuna prodanih.
Prva je provala... druga kao nije pa bi ti sad trebo vjerovat?



I onda im je Jobs odgovorio da ga jednostavne drze u desnoj ruci... :rotfl:
A šta ako drkam na neku trebu sa mobitela? teško mi je drkat sa ljevom rukom :rotfl:

cham3leon
29-06-2010, 15:52
Ništa, piši Stevanu i informiraj ga o svom problemu ^^

W3DR4N
29-06-2010, 17:36
Mislim da sam u priči namjerodavniji pričati jer sam koristio četvorku i silili smo ga da mu umre signal. Nemoguće je, pa makar ga pojeo, a ne držao u lijevoj ruci.

Sickmanno1
30-06-2010, 01:03
lol, otkad su fanboysi ravnomjerni?

Karlo_from_Bjelovar
30-06-2010, 01:04
Pa weki radi u appleu pa mu sve šalju mjesec dana prije službenog izlaska da bi okolo mogao ići i hvalisat njihove izrode.
zar sam ja jedina osoba ovdje kojem je vec odavno preko qurca ovo podjebavanje il koj vec vrag wedrana il sta?
ne kazem da je on ne znam sta... sere po nokiji, ajd ok... kaze da je pop kompleksniji zanr od jazza, ajd nek mu bude... da ne zeli priznat da iphone ima IJEDNU manu, ajd ok. fanboj je, jbg, sta sad. al da moram svaki dan citat ta nekakva iniciranja na njegovo trollanje u svakom 3. topicu - ne da mi se. a vase opterecenje time nije NISTA pametnije. its a two way street dude!

tako da cu vas lijepo zamolit da to prestanete radit, barem u ovoj jebenoj hardware sekciji, da i ja vise neki qurac napravim kao moderator!

nhf

*i ovo se ne odnosi samo na ridera, al ne da mi se trazit ko je pisao jos takve postove jer obicno samo citam text a ne usera... ridera sam sad kvoto jer je on tu najaktivniji, kao i ja...

ugl... moja poanta... weki zna dovoljno bit naporan sa svojim sranjima, ne da mi se svakodnevno citat i vasa podjebavanja zato sto vam je dosadno prek ljeta...

Viper33
01-07-2010, 11:50
jel zna neko di se jos u Rijeci moze kupit iphone a da nije t-mobile ili burza-.-. U t-mobile-u moram cekat a prilicno mi je hitno..a burzu necu bas mi mora bit iz ducana zbog racuna i tih gluposti ima ko ideju di?(t-mobile u toweru nema mozda ima onaj u gradu?)

Aral
01-07-2010, 12:22
Ajde Karlo, konačno si se sjetio napisat ono o čemu ja već razmišljam neko vrijeme, valjda će nećem poslužit iako je malo vjerojatno :)

bezimeni
01-07-2010, 12:27
Vedran samo iznosi svoje mišljenje .Čovjek se ne dodvorava nikome i piše što misli .To mu je vjerojatno ispušni ventil jer za časopise mora biti taktičniji .Hebem ja pisanje u rukavicama ....nek svatko napiše što misli o nekom komadu silicija da se pošteno poflejmamo i mirna Bosna :D .

=PcP=F@N
01-07-2010, 15:16
iPhone 4 na hrvatskoj mreži(konkretnije VIP) radi perfektno,nikakvog gubljena signala nema,evo i video

k-rXcgmzRhI

=PcP=F@N
01-07-2010, 15:17
novi iPhone se veoma lagano rastavi,zadnja maska se promjeni u sekundi,bas kao i baterija.
E sad je to kako treba biti,da se lagano sve da zamjenit a da je opet čvrst

iNM90pb-Xwk

Grim
01-07-2010, 15:33
Lagano izmjenjiva baterija, nema šta, ovo je moj sljedeći mobitel. :)

cham3leon
01-07-2010, 15:34
Ovo nisam očekivao. Jel se daju i stariji iPhoneovi tako raskopat?

=PcP=F@N
01-07-2010, 19:39
Da ako imas iskustva sa rastvaljenim mobitela...ja sam radio svoj i znao sam,naravno sljedeći ovakve tutoriale..

iphone 2g je malo teze,jer je baterija zalemljena na maticnu,3g i 3gs ide,i nije neki veliki problem,iphone 4 moze i idiot zamjenit bateriju

cham3leon
01-07-2010, 19:44
Ali 3GS primjerice nema šarafe i to? Imam dojam da nije ni namijenjen da se rastavlja.

RIDER32
01-07-2010, 20:09
Oke karlo malo ću jezik za zube sada :D jako me iživciro mob pa su mi živci bili tanki :)




Ali 3GS primjerice nema šarafe i to? Imam dojam da nije ni namijenjen da se rastavlja.
Ima šarafe ko i 2G, 3G i 4. Pogledaj malo po netu :)
Svaki iPhone ima samo 2 vidliva šarafa sa donje strane.


E i danas sam sanjo da me jamobitel tolko naživciro da sam ga nategnio nasred sobe i da mi se napola raspo :D

Viper33
01-07-2010, 21:00
jel zna neko di se jos u Rijeci moze kupit iphone a da nije t-mobile ili burza-.-. U t-mobile-u moram cekat a prilicno mi je hitno..a burzu necu bas mi mora bit iz ducana zbog racuna i tih gluposti ima ko ideju di?(t-mobile u toweru nema mozda ima onaj u gradu?)

any1? :?

Sickmanno1
01-07-2010, 22:03
Imas ih 3 miliona 245 tisuca i 126 u oglasima sa garancijom s sve ko da kupis u ducanu, za jeftinije tako da neznam u cemu je problem. U T-Comu se kupuje samo ako mislis uzeti itarifu ili neko drugo sranje na 100 godina pretplate...

Viper33
01-07-2010, 22:07
rekao sam da ne zelim na burzi niti nista slicno jer mi treba racun..nije bitno uzet cu u t-mobile sam uredaj bez pretplate samo sto ga nema

Aral
02-07-2010, 07:23
A nema ga kad su ljudi sve pokupovali, znaju kaj vrijedi :)

W1k1n6
02-07-2010, 10:17
Inače, vrlo je zanimljivo vidjeti kako je u cijelom ovom mobilnom podforumu upravo ova tema "iPhone" najposjećenija i najkomentiranija od svih sa 10.800 pogleda i 1.200 odgovora na čak 80 stranica, više nego duplo od prve sljedeće (Mobiteli). S jedne strane prozivaju se "fanboyi", a s druge je najveći interes svih vas upravo za iPhone. Weird? :)

cham3leon
02-07-2010, 10:51
Nije. Ponavljam, slažem se s time da je iPhone trenutno najbolji telefon na tržištu, ali ima svoje muhe. Također je žešća glupost reći da ništa drugo ne valja.

Sickmanno1
02-07-2010, 10:53
Ne, nego nas ima jako puno koji volim flejmati. A gdje ces bolje mjesto naci od iPhone podforuma i opcenito Mac usera koji misle da su ljepsi, pametniji i inteligentniji od svih ostalih usera.

A zapravo su u velikoj zabludi. Nekaze se bezveze da je lakse sa tetorirostom pregovarati i raspravljati nego sa Mac userom. Imam 2 frenda, zapravo jednog znam cijeli zivot i svakodnevno se koljemo na toj bazi. No za njega iphone i Mac zapravo i jesu. Iz vise razloga, a jedan je sto covjek neigra igre, apsolutno nikad. Druga stvar je sto zapravo na svom kompu samo slusa muziku i surfa internetom i iz nekog cudnog razloga voli imati u tabu 10 programa istovremeno otvorenih, tj. voli slusat muziku, snimat DVD, surfat internetom, igrat se u fruti loopsu i neznam crtati u paintu dok su mu jos svi office paketi otvoreni tek tako za bezveze. Sto ga je do neznam 3 godine prije ubijalo na njegovom Aceru jel mu nije radio dovoljno brzo. A imao je jednojezgreni procesor i 2GB rama. I onda je kupio Macbook pro sa C2D procom i 2GB memorije koju je digo nakon par mjeseci na 4GB i tvrdi mi da mu sad komp radi puno brze i da nikad vise ne bi na PC. To sto je imao krsni laptop nema nikakve veze. Zapravo eto s njim je nemoguce raspravljati. Doduse covjek radi i Vip-u vec par godina i recimo da su mu mobiteli posao. Nece tvrditi da je iPhone najbolji mobitel ikad i da opravdava cijenu, ali ce reci da je to najbolji mobitel zbog touchscreena i podrske. Sto uglavnom i jesu najvaznije karakteristike danasnjeg smartphonea. Isto tako, Android OS nije nikad koristio ali ima mnogo toga za reci zasto je OS losiji od iOS-a. Ali ono sto me pak najvise smeta jest sto me silno zeli navuci da se prebacim na Mac uredaje a zna a sam gamer prvenstveno. Mozda bi iPhone i koristio radi igara da volim igrati igre na hendheld konzoli, ali ne volim, i neputujem toliko da bi ga koristio. A i najvise me odbija cijena. Jel za 1k kuna mogu imati isto jako dobar mobitel u vidu HTC Tattoo-a koji dolazi sa Android OS-om koji je trenutacno ispred iOS-a sto po podrsci, sto po koristenju i sto po broju besplatnih aplikacija. iOS-u je najveca mana zapravo sto ga mozemo i jedino vidimo na iPhonu. Dok ce Android ako ovako nastavi koristiti sve vise i vise proizvodaci mobitela. Jedino sumljam da ce se Nokia odreci Symbiana i BlackBarry svog OS-a, ali ostali, gdje ima velikih igraca kao sto su SonyErricoson, Samsung, HTC, LG itd bi mogli biti glavni u novoj dominacija OS-a.

Niko Bellic
02-07-2010, 11:41
Meni je HTC Tattoo super, ali navikao sam se na Nokia aparate i ne koristim neke ekstra aplikacije. Dosta mi je da u mobitel mogu ukopčati bilo koje slušalice, staviti dosta veliku microSD karticu da mi ne treba USB stick, te da se mogu preko 3G veze spojiti na net u trenutcima kad mi je dosadno ili u hodu trebam provjeriti neku informaciju tipa vozni red nečega, rezultat neke utakmice, cijenu i raspoloživost neke komponente, radno vrijeme neke trgovine, saldo računa i slično...

RIDER32
02-07-2010, 12:08
Sick@ hehe imam i ja jednog frenda.. nije mac user, naprotiv protiv maca je i samo hvali simbian ali covjek je tako tvrdoglav da je to nevjerojatno. Tolko sere da ga je moj bf vec odpisao i nemože sa njim izdržati 15 minuta.
Ugl neki dan sam sa njim bar pola sata raspravljao o bateriji na iPhone 4 i čovjeku nikako nemožeš objasnit da mobitel manje troši i ima veću bateriju pa tako može duže izdurat... ima jači procesor, veči ekran i mora trošit više struje. Ali eto tu je veća baterija pa sam se nakraju morao složit da baterija dura isto kao i na starom modelu.

Sa glupim i tvrdoglavim ljudima se nemože raspravljat... tolko o našim prijatejima :D

Aral
02-07-2010, 14:16
Kako se je Sick raspisao, jaooo :)

@W1k1n6: Da, bogme zanimljiva činjenica ^^

Karlo_from_Bjelovar
02-07-2010, 17:59
Letter from Apple Regarding iPhone 4

Dear iPhone 4 Users,

The iPhone 4 has been the most successful product launch in Apple’s history. It has been judged by reviewers around the world to be the best smartphone ever, and users have told us that they love it. So we were surprised when we read reports of reception problems, and we immediately began investigating them. Here is what we have learned.

To start with, gripping almost any mobile phone in certain ways will reduce its reception by 1 or more bars. This is true of iPhone 4, iPhone 3GS, as well as many Droid, Nokia and RIM phones. But some users have reported that iPhone 4 can drop 4 or 5 bars when tightly held in a way which covers the black strip in the lower left corner of the metal band. This is a far bigger drop than normal, and as a result some have accused the iPhone 4 of having a faulty antenna design.

At the same time, we continue to read articles and receive hundreds of emails from users saying that iPhone 4 reception is better than the iPhone 3GS. They are delighted. This matches our own experience and testing. What can explain all of this?

We have discovered the cause of this dramatic drop in bars, and it is both simple and surprising.

Upon investigation, we were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong. Our formula, in many instances, mistakenly displays 2 more bars than it should for a given signal strength. For example, we sometimes display 4 bars when we should be displaying as few as 2 bars. Users observing a drop of several bars when they grip their iPhone in a certain way are most likely in an area with very weak signal strength, but they don’t know it because we are erroneously displaying 4 or 5 bars. Their big drop in bars is because their high bars were never real in the first place.
rekao sam vam da je bug...

cham3leon
02-07-2010, 18:23
Bilo je rečeno da su ljudima razgovori bili prekinuti zbog pada signala, a to je nešto više od barova na ekranu. Ali ako se ne događa svima, neobičan problem.

Karlo_from_Bjelovar
03-07-2010, 01:32
opadne bar, mob pomisli da nema signala i woila?
sve je to sad rekla kazala, jer barem appleu nije problem srat...

vidjet cemo kada dode taj fix... ;)

RIDER32
06-07-2010, 18:59
http://itunes.apple.com/us/app/windows- ... 96406?mt=8 (http://itunes.apple.com/us/app/windows-live-messenger/id376196406?mt=8)
zadnji koristan app koji mi je trebao a nije postojao za iPhone :pray:

Jedva čekam 13i da mi stigne bon da ga mogu skiniti :)

cham3leon
06-07-2010, 19:12
MSN? Šta će ti pa to na mobitelu?

RIDER32
06-07-2010, 20:00
Čemu služi SMS na mobitelu osim da skida pare sa računa?

cham3leon
06-07-2010, 20:24
A 3g internet je jeftiniji?

RIDER32
06-07-2010, 20:54
Netreba ti 3G... dovoljan je samo običan GSM, a skoro svi ionako imaju w'n'w tako da nevidim zašto trošiti pare na SMSove kad možeš sve na MSNu.

marijanovic
06-07-2010, 20:58
Da bi se dopisivao putem msn-a i osobe kojima šalješ trebaju biti na msn-u.
SMS je puno efikasniji i korišteniji.

Sickmanno1
06-07-2010, 21:04
Ne. Puno efikasnije je nekoga nazvat. Mrzim kad mi neko posalje sms.

RIDER32
06-07-2010, 21:10
Ali je skuplje...

Ako druga osoba nije na MSNu pošalješš SAMO JEDAN sms sadržaja "MSN <3" i evo je u roku par sekundi online i možeš se dopati do mile volje...

Sickmanno1
06-07-2010, 21:12
Sumljam da ti mozes napisati za 2kn koliko ja mogu ispricati. Da nepricam o tome da covjek kojeg si nazvao netrosi nista.

RIDER32
06-07-2010, 21:22
Boli me bubreg što on netroši ništa kad ja trošim :D


Dođem na MSN, vidim ko se dosađuje kod kuće, pozovem ga u grad preko MSNa i super.

next. na moru sam mjesec dana i zbilja mi se u večernje sate razgovara sa društvom. Mobile MSN <3

next. frend na faxu godinu dana već i nema internet na kompu. bankrotiro bi kad bi kad bi smao tipko poruke. upali MSN i dopa se ko svi normalni ljudi za kompovima.

RIDER32
08-07-2010, 22:41
I još neš u vezi toga.

Uloga smartphonea je da zamjeni komp kada on nije u blizini... Isto tako mjenja MSN, fejs, browser... skoro sve.


ugl:

http://img130.imageshack.us/img130/1672/34850117824454931177100.jpg (http://img130.imageshack.us/i/34850117824454931177100.jpg/)

:rotfl:

Aral
09-07-2010, 13:11
Apple iPhone 4 review: Love it or hate it (http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-review-490.php)

W3DR4N
10-07-2010, 09:16
iPhone 4 ne gubi signal, barem ne kod nas.
k-rXcgmzRhI

Ivan_87
10-07-2010, 13:43
iPhone 4 ne gubi signal, barem ne kod nas.
k-rXcgmzRhI

ma savršenstvo ali opet ću prije kupit bilo što ( htc , nokiu , samsung ) nego iphone , samo iz inata

W3DR4N
10-07-2010, 15:07
I imati prosječan telefon. GG :thumbs2:

Ivan_87
10-07-2010, 17:30
I imati prosječan telefon. GG :thumbs2:

a čuj .. meni treba gps wlan i velik ekran znači za te 3 stvari bolje uzet htc s ekranom većim od 3.5 inča nego precjenjeni iphone jer na iphone-u sigurno neću imat bolji gps wlan i extremno kvalitetniji ekran ..

RIDER32
10-07-2010, 22:09
I imati prosječan telefon. GG :thumbs2:
da, bolje i to već podprosječan jatelefon. :)



iPhone 4 ne gubi signal, barem ne kod nas.
k-rXcgmzRhI
Baš si sinoć neš mislim, de nek probaju malo namočit ili oznojit ruke pa da vidimo možda je to bila caka kod onih tipova (naravno mobitel držati tako da se spoje obje antene a ne samo za jednu uhvatiti)

Karlo_from_Bjelovar
10-07-2010, 23:46
I imati prosječan telefon. GG :thumbs2:

a čuj .. meni treba gps wlan i velik ekran znači za te 3 stvari bolje uzet htc s ekranom većim od 3.5 inča nego precjenjeni iphone jer na iphone-u sigurno neću imat bolji gps wlan i extremno kvalitetniji ekranS..
veci - da
kvalitetniji - ne

retina display je trenutacno najkvalitetniji na trzistu, bez premca...

Aral
11-07-2010, 06:57
Osim kaj je Samsungov SuperAMOLED bolji od Retine. Retina ima 3-5% bolju oštrinu al troši 30% više energije, dok amoled ima bolji kontrast i kutove gledanja. Also, amoled je budućnost kojeg svi lagano prihvaćaju. Na kraju, oba dva ekrana su trenutno najbolja na tržištu, koji god mob kupili nemožete pogriješit. Ipak, ja uzimam Samsung Wave.

Karlo_from_Bjelovar
11-07-2010, 11:38
kada za samsung budu radili igre kao i za iphone i aplikacije tipa zagreb tramvaj, i ja cu ga uzet... ;)

W3DR4N
11-07-2010, 18:00
Osim kaj je Samsungov SuperAMOLED bolji od Retine. Retina ima 3-5% bolju oštrinu al troši 30% više energije, dok amoled ima bolji kontrast i kutove gledanja. Also, amoled je budućnost kojeg svi lagano prihvaćaju. Na kraju, oba dva ekrana su trenutno najbolja na tržištu, koji god mob kupili nemožete pogriješit. Ipak, ja uzimam Samsung Wave.

Ne, Retina je znatno kvalitetnija. Ovo su tehničke specifikacije koje je izdao Samsung. U stvarnosti je Apple neusporedivo bolji.

Karlo_from_Bjelovar
11-07-2010, 18:08
svo troje smo ga zasrali.
ja rekao da je bez premca, aral kut gledanja, a wedran je jednostavno digao ajfon u nebesa.

http://blog.gsmarena.com/super-amoled-v ... d-to-head/ (http://blog.gsmarena.com/super-amoled-vs-retina-%E2%80%93-galaxy-s-and-iphone-4-displays-side-by-side-and-head-to-head/)

W3DR4N
11-07-2010, 18:20
Sorry, iPhone je nedostižan, ovaj članak to potvrđuje, mada je ništa u usporedbi kad ih vidiš u stvarnosti, kad je AmoLED doista smiješan.

Karlo_from_Bjelovar
11-07-2010, 19:17
Sorry, iPhone je nedostižan, ovaj članak to potvrđuje, mada je ništa u usporedbi kad ih vidiš u stvarnosti, kad je AmoLED doista smiješan.

In the end it’s up to you. There is no distinct winner between Apple’s Retina and Samsung’s Super AMOLED. One thing’s for sure – both displays are the best you can find on the market right now.
pojasni?

Aral
11-07-2010, 19:32
Kao što rekoh, 3-5% je iPhone oštriji al troši više struje. Iako, nekome je slika ljepša nego na onom drugom i obrnuto. Činjenica je da se sve više proizvođaća okreće AmoLED ekranima, što nimalo ne umanjuje perfektnu sliku na iphoneovom retina ekranu. Sve je stvar osobnog odabira, mene ipak više fascinira SuperAmoLED jer volim Samsung kao marku al ne opet toliko da bi umanjivao druge proizvođače. Govorit da je Retina toliko bolji je čisto sranje, bolji je po nećem al je tako i amoled bolji u nećem drugom.

Kalhant
12-07-2010, 18:45
Iphone-ov problem sa signalom postoji i nije problem u nikakvom racunanju.

http://www.engadget.com/2010/07/12/cons ... and-so-do/ (http://www.engadget.com/2010/07/12/consumer-reports-confirms-iphone-4-antenna-problems-and-so-do/)

RIDER32
12-07-2010, 23:58
Drugi video.... Upravo na to sam cjelo vrjeme sumnjao.

Ugl Apple ako je malo pametan mogao bi bar dio ovoga problema rješiti da uz sam uređaj seriski daje gumenu navaku za njega.
Eto moj prjedlog appleu :)

Niko Bellic
13-07-2010, 10:09
Neka na njoj ugraviraju ovo:
"We failed. :-( Sorry..."

Electromaster
13-07-2010, 10:13
For teh lulz: Miyazaki: iPad Users “Nothing But Chronic Masturbators” (http://www.sankakucomplex.com/2010/07/13/miyazaki-ipad-users-nothing-but-chronic-masturbators/).

Karlo_from_Bjelovar
13-07-2010, 19:58
George Hotz (GeoHot) obznanio da je quitao iPhone scenu! Untethered JB i unlock je napravljen za iOS4 na svim uredajima, ali se ceka da apple izda novu verziju firmwarea (4.1/4.0.1) kako ne bi zakrpali odma rupe....

Aral
13-07-2010, 20:57
Da, čuo. Ma, da sam i mislio kupi iPhone, nikad ga ne bi jb-ao.

Karlo_from_Bjelovar
13-07-2010, 22:57
end vaj iz dat?

Electromaster
13-07-2010, 22:59
Da, čuo. Ma, da sam i mislio kupi iPhone, nikad ga ne bi jb-ao.
Ni ja ga ne bi jebao, skupa je to stvarčica. :)