PDA

Pogledaj cijelu verziju : How to: Uvesti nove ljude u gaming?



Arbiter of Change
23-04-2009, 13:42
Naime, postavljam pitanje jer me zanima vaše mišljenje i jer sam potaknut osobnom situacijom - kako uvesti nekoga tko je gotovo potpuni n00b kad je gaming u pitanju u taj hobi?

Mislim, logično je da ih nećeš odmah siliti na... što ja znam, igre tipa Jagged Alliace, ali zanima me što bi konkretno bilo preteško ili idealno za takav pothvat (nije da sam neskroman, ali ja sam već dovoljno dugo u gamingu tako da mi je teško prosuditi o nekim stvarima kroz oči početnika). Isto tako slobodno postajte vlastita iskustva sa ovakvim pokušajima, siguran sam da ih ima.

Hellboy
23-04-2009, 13:47
Audiosurf! Svaka budala zna micati mišem lijevo-desno. I još može to raditi na stazi stvorenoj po njegovoj omiljenoj pjesmi. Nakon par partija, treba mu natuknuti da je to samo početak. :D
I da postoje i druge, jednostavne i lagane igre uz koje može slušati svoju glazbu. U Winampu. Igre poput Morrowinda, WoW-a, Baldur'sa, Neverwintera, Gothica (dvojke ofc) i sličnih. Sve redom jednostavni naslovi za početnike. :D

croat1gamer
23-04-2009, 14:39
Dok za mp, odvedite ih na n00b firendly server, ili ih odvedite tamo gdje poznajte ljude te ih pitate ako mu mogu objasniti kako se igra i sl.

I lots of practice.

I vi im stavite grafiku na nisko, da ne postanu grafika first, gamplay second.

Bartuc
23-04-2009, 14:57
NFS Underground 2 i Most Wanted ti strašno dobro prolazi kod njubova. Odlični auti, brdo kustomizacije, brzina, nitro, adrenalin, otvoreni prostor, baš za zadiviti njuba. Čak se i curama sviđa...


Ako želiš nekoga uvesti u FPS žanr, onda ti odlično funkcionira FarCRY. Privlačan ambijent, lijepa grafika i vrhunska igrivost.


U RPG... Mislim da Diablo 2 ima najviše šanse pošto je zarazan, ali opet, mogao bi i Oblivion biti interesantan njubovima zbog svog tog šajni settinga.


Strategija, nešto bez mozga poput C&C Generals ili Tiberium Wars.



To je onako okvirno, jednostavno, lijepo, zabavno (osim Obliviona ali njubovi svršavaju na tu igru) i efektno...

Arbiter of Change
23-04-2009, 15:26
Očito nikad nisi pokušao ništa slično sa osobom koji ni prismrdila igrama, tj. kojoj je stran sam koncept virtualne zabave.

@Ostali:
Hvala na prijedlozima, ali koji RPG i FPS, sve je to previše napredno (treba prvo savladati upravljanje mišem kao normalna osoba, a ne ga micati kao da ima napadaj neki). Za sada mi Audiosurf stvarno zvuči (pun time) kao odličan početak... prvenstveno jer nema kompliciranu mehaniku.

mravojed20
23-04-2009, 15:29
Naime, postavljam pitanje jer me zanima vaše mišljenje i jer sam potaknut osobnom situacijom - kako uvesti nekoga tko je gotovo potpuni n00b kad je gaming u pitanju u taj hobi?

Mislim, logično je da ih nećeš odmah siliti na... što ja znam, igre tipa Jagged Alliace, ali zanima me što bi konkretno bilo preteško ili idealno za takav pothvat (nije da sam neskroman, ali ja sam već dovoljno dugo u gamingu tako da mi je teško prosuditi o nekim stvarima kroz oči početnika). Isto tako slobodno postajte vlastita iskustva sa ovakvim pokušajima, siguran sam da ih ima.

Koga želiš uvesti u gaming? curu, starce, frenda, frendicu, ovisi o starosti i spolu što bi im više odgovaralo. Pitaš jednostavno što im se sviđa inače, WW2, auti, srednji vijek, vampiri, itd, i daš im igru koja će im se dopasti tematikom.

Kid A
23-04-2009, 15:31
I vi im stavite grafiku na nisko, da ne postanu grafika first, gamplay second.
Svaka cast....good point

bezimeni
23-04-2009, 15:32
Nisam na čistu da li bilo koga trebalo uopće uvoditi u gaming .Pošto je riječ o ovisnosti koja guta vrijeme i novac te se tokom godina može pretvoriti u strast , nisam siguran da bih želio nekoga imati na "savjesti" .Tko želi i zagrize neka to radi sam , nema potrebe da ga netko još i pogura.

flander
23-04-2009, 15:35
ali koji RPG i FPS, sve je to previše napredno (treba prvo savladati upravljanje mišem kao normalna osoba, a ne ga micati kao da ima napadaj neki).

pa RPG Diabla, kud ćeš bolje, em je klasika em je preodlična igra, em svako bi se zagrijal za tu igru :D

kad to svlada onda mu daš WoW xD

za FPS CoD, to je i ovako popularan FPS, više manje ljude koje znam uvijek me pitaju jel igraš CoD ??

dakle uvedeš ga u svijet Diabla,pa u WoW (tu praktički već gubi život xD ) a CoD je onak rezerva ako popušiš na WoW-u(sumnjam) i na Diablu hehe

:D

Raz
23-04-2009, 15:36
Nisam na čistu da li bilo koga trebalo uopće uvoditi u gaming .Pošto je riječ o ovisnosti koja guta vrijeme i novac te se tokom godina može pretvoriti u strast , nisam siguran da bih želio nekoga imati na "savjesti" .Tko želi i zagrize neka to radi sam , nema potrebe da ga netko još i pogura.
Nemora nužno biti ovisnost, samo si treba znat odredit granice.
Nadodao bi još i Heroes 3 ako osoba voli strateške igre.

Bartuc
23-04-2009, 15:46
@Ostali:
Hvala na prijedlozima, ali koji RPG i FPS, sve je to previše napredno (treba prvo savladati upravljanje mišem kao normalna osoba, a ne ga micati kao da ima napadaj neki).

Pričao sam ti iz iskustva pošto sam ja staroga uvodio u gaming sa svim navedenim igrama osim RPG-a koji mu se ne sviđa... :D

Arbiter of Change
23-04-2009, 15:56
Mislim da nije važno koga pokušavam uvesti jer ne treba generalizirati po dobno/spolnim/rasnim skupinama kad su ljudi u pitanju. I nemojte mi o ovisnosti, molim vas. Stvar je subjektivna i ovisi o osobi do osobe. Isto tako, tema se nije odnosila konkretnoSna mene, nego sam iskoristio svoj primjer za početak, ali inače sam mislio na neki opći savjet od ljudi koji su imali slična iskustva. :)

Javim napredak u svom konkretnom slučaju.

Deadwalker
23-04-2009, 16:06
Pa ono, ako se nekoga misli uvoditi u gamerske vode, treba pocet normalno s necim jednostavnim. Ako je neki frend u pitanju primjerice, pokazes mu igranje onih naslova koja vecina puka igra kao sto su vožnje(NFS), nogometne simulacije(PES ili FIFA) te pucacine(COD, posto igra nije preteska). Ako covjek pokaze neki veci interes, pokazes mu malo ostale zanrove tipa neke jednostavnije strategije(C&C serijal) ili akcijske igre(nesto kao Assassin Creed, GTA). Ako se vec za to jako zainteresira, onda se lijepo covjeka uputi u avanture i naposljetku u RPG-e, po meni najzahtjevniji i najkompleksniji zanr(ako izuzmemo nekakve simulacije ili zahtjevne strategije tipa WiC, Total War).
Na taj nacin bi ja nekoga uveo u gamerske vode...

Insert
23-04-2009, 16:19
Daj im Call of Duty (bilo koji) i neke jednostavnije RTS-ove tipa Age of Empires. Brzo će se zarazit a, kasnije će sve ostalo sami postupno otkrivati...

mravojed20
23-04-2009, 16:28
LOL, NARAVNO da je dob i spol jako važna ovdje, cijela industrija se vrti na temelju toga, ali budući da će dob i spol dotične osobe morati ostati obavijeni velom tajni zbog nekog razloga, onda uzmi neku jednostavnu igru i nek igra.

Arbiter of Change
23-04-2009, 17:48
Nije tajna, žensko je i moje godište tako da se možeš ravnati po tome... više-manje. Ali nisam ja bezveze rekao da se ne vodim generalizacijom ovdje.

bezimeni
23-04-2009, 18:10
Ne vidim svrhu teme ako ju malo ne proširimo.Ono , kako nekoga uveseti u gaming.Pa nije to nikakva filozofija.Ako ima afiniteta bu se igrala a ako nema nebude.Za totalnu početnicu bi npr. zadnja Lara bila idealna.Dovoljno je interesantna da ju drži do kraja a nije prekomplicirana i ima za ponuditi najbolje što gaming može ponuditi . Ako ju može bez problema igarti moja mala koja je stara 10 godina ili moj nećak od 9 godina koji ju je odigrao prije nego ja mogla bi biti idealan izbor za bilo koga.

Rang€r
23-04-2009, 18:13
Nije tajna, žensko je i moje godište tako da se možeš ravnati po tome... više-manje. Ali nisam ja bezveze rekao da se ne vodim generalizacijom ovdje.

odustani...

inače, pong je odličan početak, bilokakva verzija, ima ih besplatnih verzija na tone, a ipak je pong prva igra... onda bi več osoba mogla preč na tetris, pa super mario jer tamo ima i nekih dijaloga ak se ne varam pa će u isto vrijeme vježbat čitanje, onda malo da se odmori i opusti mozak nek igra CoD, jer to je ono... kill anything that moves, a igra je tako jebeno spora i ima dosta onog "1 hit, 1 kill"... onda ak je ta osoba glupa, onak prirođeno, dalje više niš nemora se ni pokazivat, igrat će cod 2 cjeli život, evenutalno ak se malo opameti i skuži neke stvari će probat cod4/5 jer to je ipak zahtjevno, ono modificiraš si klasu...
što se tiče RPGea, to je najbolji način da se zgadi gejmanje novoj jedinki koja bi se bavila tim hobijem, tak da... khm
NFS je također vrlo dobro, onak kad mi dođe mali rođak od 5 god, dam mu to i svršava od veselja :D tak da je to u rangu CoDa, ali možda malo jednostavnije, jer se koristi samo tipkovnica...
ako je osoba otvorenog uma, dobar pokušaj bi bio dat mu gta, par cheatova i nek uživa...
ako je osoba strategična, obavezno joj ne bi trebalo dati da igra neku strategiju prek neta, jer ono... bit će suza... najbolje neš lagano singleplayer, poput AoE serijala čisti štanc ili DotAe, ak ima dost živaca i pameti da nauči slagat iteme, pa sam ode u cro room na gareni i več je pro...
@Raz1 dat nekom homm3 za jednu od početnih igara je ravno samoubojstvu, jer u toj se igri koristi mozak i vrlo je opširna, tak da će osoba prvih par sati provesti čitajući...

tolko od mene, ak ovo ne pomogne niš neće :)

vex
23-04-2009, 18:16
Zaljepi mu prste ljepilom za WASD i drugu ruku za miš , te ga zaveži za stolicu i uključi mu crysis.

Ono , zašto bi nekog "uvodio" u gaming.. obično kada se ljude uvodi u nešto , oni to zamrze, prije ili kasnije.
Da bi postao pravi igrač mora sam osjetiti želju/volju da nešto odigra.

Aral
23-04-2009, 18:37
Pokusavam vec 7 godina sa svojom zarucnicom al bas i ne ide, ajde ako nis drugo kad cuje super mario dobi osmjeh od uha do uha i to bi igrala, ostalo nis...tko zna, mozda je i bolje tako :D

lino
23-04-2009, 18:50
Provaj nogomet ili call of duty vrlo jednostavno, a i zabavno.

Bartuc
23-04-2009, 19:05
Pokusavam vec 7 godina sa svojom zarucnicom al bas i ne ide, ajde ako nis drugo kad cuje super mario dobi osmjeh od uha do uha i to bi igrala, ostalo nis...tko zna, mozda je i bolje tako :D

Ma moja cura isto ne voli igre, osim Solitarea :(

Blago Gwinu, koliko se muškaraca može pohvaliti da prelazi sa ženom Diablo na HELL razini :cry: :pray:

Grim
23-04-2009, 19:34
Pokusavam vec 7 godina sa svojom zarucnicom al bas i ne ide, ajde ako nis drugo kad cuje super mario dobi osmjeh od uha do uha i to bi igrala, ostalo nis...tko zna, mozda je i bolje tako :D

Ma moja cura isto ne voli igre, osim Solitarea :(

Blago Gwinu, koliko se muškaraca može pohvaliti da prelazi sa ženom Diablo na HELL razini :cry: :pray:
Ja sam svoju curu navukao na CoD4...

Bartuc
23-04-2009, 19:38
Kak to izgleda :D

Jel može pratiti akciju sa mišem xD


PS: Zaboravio sam da mi cura uz Solitare još jedino voli Quake 3 Arenu :pray: Nemrem vjerovati da sam to zaboravio... Samo bad što to nije igra :(

Grim
23-04-2009, 20:13
Nevjerojatno dobro joj ide... :? , uskoro pa ce biti bolja od mene... fuck...

Deadwalker
23-04-2009, 20:31
ja sam proslo godine s curom na lan party-u igrao Age of Mithology. Ono, prvo sam je ucil kak se baza gradi, a par sati poslije me skoro sredila... :oops:

bezimeni
23-04-2009, 20:57
Evo TU (_SXNAtwYMBw)Svam je sve objašnjeno...pred kraj postaje zanimljivo :rotfl: . ( sad kad me banaju zbog ovoga :( ) .

Bartuc
23-04-2009, 21:03
Evo TU (_SXNAtwYMBw)Svam je sve objašnjeno...pred kraj postaje zanimljivo :rotfl: . ( sad kad me banaju zbog ovoga :( ) .


Gledao sam to prije par tjedana i umro od smijeha pred kraj :rotfl: :pray:

cham3leon
23-04-2009, 21:08
Žensku osobu uvesti u gaming? Totalna njubara? The Sims 2. Kasnije možda GTA ili tako nešto što je jednostavno i zabavno. Prvi RPG bi trebao biti Fable: The Lost Chapters. Nakon toga tajkuni i FPS-ovi, pa zatim RTS-ovi i hardcore RPG-ovi.

keko
23-04-2009, 21:13
Ti osobi možeš samo pokazati što sve gaming nudi, a on sam odlučuje da li mu se to sviđa ili ne. To vam je kao sa sportovima. Primjer: Bezveze će meni netko pred nosom mahati palicom za golf jer to mene uopće ne zanima.

Arbiter of Change
25-04-2009, 08:35
Danas je dan D. :)
Odluka je pala na Audiosurf čisto za dobiti veću kontrolu nad mišem, a nakon toga možda nešto malo kompleksnije.

I da, čujete li to bolno skričanje u pozadini? To sam ja kad mi trljate sol na ranu dok pričate o svojim gaming osviještenim boljim polovicama. :)

The Jackal
25-04-2009, 08:38
Vidim da je netko spomenuo Sims 2... :bravo:

Igra koju uglavno i igraju ženske osobe

EdiN:)
25-04-2009, 08:40
Vidim da je netko spomenuo Sims 2... :bravo:

Igra koju uglavno i igraju ženske osobe

Da , jer to cure masovno igraju . Prva igra za koju cuju jeste SIMS i hoce samo toga igrati, jer im je zabavno graditi kuce i razvijati obitelj :D

Hellboy
25-04-2009, 08:41
Danas je dan D. :)
Odluka je pala na Audiosurf čisto za dobiti veću kontrolu nad mišem, a nakon toga možda nešto malo kompleksnije.


Hah! See? I'm always right. :rotfl:

I da, kad te ženska kojoj si par dana prije toga pokazivao kako se ulazi u Hellbender zgazi u UT2k4, vidjet ćeš što je trljanje soli u ranu. :D

Sickmanno1
25-04-2009, 09:55
Ja ti mogu reci kako sam starog navukao na gejming.

Krenuo je sa "obicnim" tetrisom. Tukao ga je dosta dugo i onda je mene vidio kako igram C&C (prvi) i igra mu se svidala. Pokazao sam mu neke osnove i upustio ga samog u pustolovinu. Presao je igru i zavolio RTS igre. Poslje toga presao je sve C&C osim RA3 koji mu je kao i meni debilan. Uz to presao je i StarCraft, W2, W3, te kreno lagano u RPGove kroz Diablo 2 i Sacred.

Problem je sto covjek nezna engleski pa mu nemogu dati da igra recimo oblivion ili fallout ili slicnu igru u kojem je poznavanje engleskog kljucno za igranje spomenutih igara.

Jos je znao odigrati i biljar i fliper svojevremeno ali nije to igrao ni priblizno kao C&C serijal koji igra od tamo 97 godine :D

SinCr0
25-04-2009, 15:23
Pokusavam vec 7 godina sa svojom zarucnicom al bas i ne ide, ajde ako nis drugo kad cuje super mario dobi osmjeh od uha do uha i to bi igrala, ostalo nis...tko zna, mozda je i bolje tako :D

Ma moja cura isto ne voli igre, osim Solitarea :(

Blago Gwinu, koliko se muškaraca može pohvaliti da prelazi sa ženom Diablo na HELL razini :cry: :pray:
Moja ne voli ni Solitare... :cry:

The Jackal
25-04-2009, 19:07
Pokusavam vec 7 godina sa svojom zarucnicom al bas i ne ide, ajde ako nis drugo kad cuje super mario dobi osmjeh od uha do uha i to bi igrala, ostalo nis...tko zna, mozda je i bolje tako :D

Ma moja cura isto ne voli igre, osim Solitarea :(

Blago Gwinu, koliko se muškaraca može pohvaliti da prelazi sa ženom Diablo na HELL razini :cry: :pray:
Moja ne voli ni Solitare... :cry:
Moja zato voli Test Drive Unlimited.


:proud:

Arbiter of Change
25-04-2009, 23:42
Eksperiment je dobro prošao i Audiosurf joj je dobro sjeo (samo treba dodati metala), ali nisam htio eksperimentirati i stavljati joj još i neku drugu igru danas.
Polako. :)

ScorpiuS
26-04-2009, 07:00
Uzmi u obzir šansu da joj se Audiosurf sviđa samo zbog muzike.

Rang€r
26-04-2009, 19:06
uzmi u obzir da audiosurf brzo dosadi..

ScorpiuS
26-04-2009, 20:23
Ako imaš ekipu s kojom se možeš natjecat, nije.

Arbiter of Change
27-04-2009, 07:17
Uzmi u obzir šansu da joj se Audiosurf sviđa samo zbog muzike.

uzmi u obzir da audiosurf brzo dosadi..
Foo! Pa šta vi mislite da je Audiosurf čistom slučajnošću izabran? :)

Frky
27-04-2009, 10:42
Moj prijedlog je CoD! Prvo SP, pa kasnije MP!

Za MP skupiš ekipicu lošijih igrača čisto da lik ne poludi kako ga pwnaju stalno!

Ofc. ako čovjek još nikad nije držao miš u rukama i nema osjećaj kontrole nad njim, daj mu nešto lakše!

EDIT: Sad sam vidio da se radi o ženskoj osobi pa probaj iskopati neku šarenu igru! Eye candy! I da bude simpatična!

Imam frendicu koja pere TrackMania-u pa probaj s tim!
A druga frendica je bila zaluđena sa San Andreas-om!

Arbiter of Change
10-05-2009, 11:50
Danas nastavljamo sa tretmanom i to neočekivanom terapijom - doza Crash Bandicoota 3 za kojega sam izvukao stari PS1.

Bartuc
10-05-2009, 11:54
Crash Bandicot je bolesno dobra igra, obožavao sam je dok sam bio klinac :pray:


Nego, sjedni curu kraj sebe, ti vozi Burnout Paradaise ili NFS, a njoj reci da mijenja brzine na tvom mjenjaču. Zabava garantirana. Samo ako misliš gore crtati onu granu brzina, koristi marker koji se lako skida i bez alkohola.

bezimeni
10-05-2009, 16:12
Je , Bartuc ima dobru ideju...a ako ti cura nije pri ruci pozovi prijatelja pa njega uvedi u gaming....

Insert
10-05-2009, 16:13
Nego, sjedni curu kraj sebe, ti vozi Burnout Paradaise ili NFS, a njoj reci da mijenja brzine na tvom mjenjaču. Zabava garantirana. Samo ako misliš gore crtati onu granu brzina, koristi marker koji se lako skida i bez alkohola.

Je , Bartuc ima dobru ideju...a ako ti cura nije pri ruci pozovi prijatelja pa njega uvedi u gaming....
:pray: ima ovdje materijala za sig

mravojed20
10-05-2009, 16:20
Nego, sjedni curu kraj sebe, ti vozi Burnout Paradaise ili NFS, a njoj reci da mijenja brzine na tvom mjenjaču.

Ovo primjerice. :rotfl:

Insert
10-05-2009, 18:55
Nego, sjedni curu kraj sebe, ti vozi Burnout Paradaise ili NFS, a njoj reci da mijenja brzine na tvom mjenjaču.

Ovo primjerice. :rotfl:

erm, bezimeni ga je ownao...

Hellboy
10-05-2009, 19:24
Ne...nije.

Bartuc
10-05-2009, 21:43
:(

Nema potrebe za sarkazmom :(


Nego AoC, kako napreduje projekt? Jel se curi počeo sviđati gaming?

Arbiter of Change
11-05-2009, 00:05
Dan je prošao više-manje uspješno i izgleda da je Crash bio uspjeh; sad bi samo platformere igrala, a srećom ih ima na staroj Pleyki. Vjerojatno joj neću još neko vrijeme nuditi ništa kompliciranije (ionako danas nije skoro odustala dok se nije navikla na kontrole i općenito tok igre, ali kasnije dere kao pro) dok sama ne zatraži ili vidim da su joj platformeri dosadili... u što čisto sumnjam.

ScorpiuS
11-05-2009, 06:22
Meni nikada nisu dosadili platformeri, a pogotovo ne Crash, no možda ako jom objasniš pojam bolje grafike i dadeš jom neki moderniji platformer, iako takvi nisu na razini starg dobrog Crasha.

Hellboy
11-05-2009, 07:54
Daj joj Serious Sama. Prvog. Mora joj se svidjeti krvava jednostavnost i šarenilo u toj igri. A kad postane krvoločna, vrijeme je za upgrade. :D

Bartuc
11-05-2009, 08:07
A kad postane krvoločna, vrijeme je za upgrade. :D

Misliš kada počne pjena na usta ići :D


Nego, AoC, svaka čast, ja svoju nikako da natjeram za kompjuter :( Nešto malo je razbijala aute u Burnout Paradise ali ništa posebno...

Neven <R>
11-05-2009, 11:05
Zašto bi itko ikog uvlačio u gaming?

Deadwalker
11-05-2009, 11:06
Pa nije rijec o "uvlacenju", nego kako nekoj osobi koja ima interes za igre, jos povecati taj interes. Mislim da je o tome rijec zapravo...

Grim
11-05-2009, 11:07
Evo uspio sam curu nagovorit da proba Fallout 3, i vec se 2h ne skida s mog kompa a ja tu na mobitelu moram po internetu surfat.... :)

Bartuc
11-05-2009, 12:34
Evo uspio sam curu nagovorit da proba Fallout 3, i vec se 2h ne skida s mog kompa a ja tu na mobitelu moram po internetu surfat.... :)


Hmm, možda je i bolje da svoju ne učim igrati se na kompu xD

Babitz
11-05-2009, 13:21
Nikad nsiam nikog probao "uvesti" u gaming. Zvuči mi okultno nekak.

Insert
11-05-2009, 13:38
svatko od nas je "uvučen".
ne vjerujem da je itko sam otkrio gaming.

cham3leon
11-05-2009, 14:19
Zašto bi itko ikog uvlačio u gaming?

Za početak, da imaš s njom temu za razgovor više.

Babitz
11-05-2009, 16:34
Baš mora bit žensko? :(

Bartuc
11-05-2009, 16:42
Di ćeš bolje nego kada sjedneš sa curom na kavu i pričate o unique ili set itemima, augmentacijama ili o tome da li je bolji Holly Avenger +5 ili Silver Sword... Zanimljivije nego da slušaš o njenim noktima :D

The Jackal
11-05-2009, 16:46
Zanimljivije nego da slušaš o njenim noktima :D

Mislim da je ipak bolje da znaš kakvi su njeni nokti.. tak da znaš kolko će ti kože ostat na leđima ako *khm* *khm* ^^

Babitz
11-05-2009, 16:50
Ako sa ženom možete razgovarat samo o gejmingu, onda mi je žao što sam ono gore rekao, samo nastavite s regrutacijom. :(

Bartuc
11-05-2009, 16:51
Zanimljivije nego da slušaš o njenim noktima :D

Mislim da je ipak bolje da znaš kakvi su njeni nokti.. tak da znaš kolko će ti kože ostat na leđima ako *khm* *khm* ^^


Aaaaawww, netko nije čuo za doggy style iako je silovao to ime/nick milijun puta :D

The Jackal
11-05-2009, 16:53
Zanimljivije nego da slušaš o njenim noktima :D

Mislim da je ipak bolje da znaš kakvi su njeni nokti.. tak da znaš kolko će ti kože ostat na leđima ako *khm* *khm* ^^


Aaaaawww, netko nije čuo za doggy style iako je silovao to ime/nick milijun puta :D

Doggy style je samo za one koje su nakaradne ^^

Ako je ženska pweetttyyy onda sve samo ne doggy.

Iako je doggy ok bez obzira na žensku.. al ^^

Grim
11-05-2009, 22:54
Omg kak Fallout 3 owna nisam imao pojma kakav to utjecaj ima na cure, zadnjih 6h sam proveo u krevetu s curom zahvaljujuci F3 :pray:

cham3leon
12-05-2009, 14:13
Ako sa ženom možete razgovarat samo o gejmingu, onda mi je žao što sam ono gore rekao, samo nastavite s regrutacijom. :(

Ne rekoh SAMO o gamingu, ali to je jedna velika tema više za razgovor.

The Jackal
12-05-2009, 14:16
Omg kak Fallout 3 owna nisam imao pojma kakav to utjecaj ima na cure, zadnjih 6h sam proveo u krevetu s curom zahvaljujuci F3 :pray:

Ovo je malkice bolesno kad se malo bolje razmisli :o

Arbiter of Change
12-05-2009, 14:18
Ovo je malkice bolesno kad se malo bolje razmisli :o
A gledaj, Bartuc se izgleda igra mjenjača, Grimova igra Fallout... glavno da predigra radi. :)

OT: Za sada nemam daljnje planove.
I ono, ne koristim gaming kao predigru... samo mi to još treba.

Norther
12-05-2009, 15:27
arbi je jebač shy

Arbiter of Change
24-05-2009, 15:19
A ne.
Inače, zanimacija ovih dana je Zuma... srećom ne i za mene.

Bartuc
24-05-2009, 15:25
Arbiter, kada mala postane ovisna o gamingu, odglumi scenarij da nemaš stolac pred kompijuterom. Reci joj da su stolci na deratizaciji ili nešto, pametan si, snaći ćeš se. Pošto je cura ovisna, niti to je neće spriječiti zahala Team Deathmech u Simsima, a onda imaš otvorena vrata kada se nagne nad tipkovnicu, ako me razmeš. Zgrabi i ne puštaj...

Deadwalker
24-05-2009, 15:32
Arbiter, kada mala postane ovisna o gamingu, odglumi scenarij da nemaš stolac pred kompijuterom. Reci joj da su stolci na deratizaciji ili nešto, pametan si, snaći ćeš se. Pošto je cura ovisna, niti to je neće spriječiti zahala Team Deathmech u Simsima, a onda imaš otvorena vrata kada se nagne nad tipkovnicu, ako me razmeš. Zgrabi i ne puštaj...

kad pametan covjek zbori :D
da, u pravu je Bartuc, ja sam imal također jednu studenticu ovisnicu o igrama, pa kad sam joj davao jos neke instrukcije, khm, khm... :oops: :D

Bartuc
24-05-2009, 15:39
Podučavao si je kako se lako, uz pravilnu stimulaciju predjela mošusa, dio muškog tijela pretvara u nešto što liči na integral od 0 do 25... centimetara. :D Studentice su fascinirane takvim naukama.

Deadwalker
24-05-2009, 15:44
da, pa kad je ostala zadivljena mojim, khm, khm, skillom i inteligencijom :D , morao sam povecati satnicu da bolje svladamo tehniku...igranja...hehe :D

Arbiter of Change
24-05-2009, 16:32
Eh, vas dva... samo potvrđujete stereotip da gameri vide cure kao seksualne obj... oh, wait. :D

Bartuc
24-05-2009, 16:47
:D

Niti AoC nije dovoljno zen da ne trzne na takvo što :D

Grim
24-05-2009, 16:51
OK ja mislim da sam pretjerao s uvlacenjem cure u gaming, nagovorio sam ju na C&C Generals, te sam igro s njom u lanu.... i potukla me u 10 min. Sramim se :( , ali ono kako.... :(

Deadwalker
24-05-2009, 17:55
OK ja mislim da sam pretjerao s uvlacenjem cure u gaming, nagovorio sam ju na C&C Generals, te sam igro s njom u lanu.... i potukla me u 10 min. Sramim se :( , ali ono kako.... :(

i mene moja skoro...pa kad sam se uzrujao, onda me morala, khm, smiravati... :D
nemas beda, to ti je savrseno da trazis revans... :P

SinCr0
25-05-2009, 14:37
OK ja mislim da sam pretjerao s uvlacenjem cure u gaming, nagovorio sam ju na C&C Generals, te sam igro s njom u lanu.... i potukla me u 10 min. Sramim se :( , ali ono kako.... :(

i mene moja skoro...pa kad sam se uzrujao, onda me morala, khm, smiravati... :D
nemas beda, to ti je savrseno da trazis revans... :P

Sta si ti prehlađen, stalno kašlješ, i u gornim postovim!? hhhhhh :D :rotfl:

Delirium
25-05-2009, 20:15
Ne znam al primjetio da kod frendova dobrop pali crysis ak ga mozete igrat (tip:dajte mu da rusi kuće malih korejaca hrđavim štednjakom i da vidiš)

što se tiče cure... bilo bi kul pričat s njom o tome kako ce specat svog novog priesta i o diablu 3... :cry: šmrc i wish...

Deadwalker
25-05-2009, 21:03
Sta si ti prehlađen, stalno kašlješ, i u gornim postovim!? hhhhhh :D :rotfl:

alergija brale, alergija :D

ScorpiuS
25-05-2009, 21:16
Sta si ti prehlađen, stalno kašlješ, i u gornim postovim!? hhhhhh :D :rotfl:

alergija brale, alergija :D
Da, na žene! (mnogo me zanima Deadwalkerova reakcija)

Deadwalker
25-05-2009, 21:25
hm, ovisno iz koje se perspektive gleda... :wink:

ScorpiuS
25-05-2009, 21:42
hm, ovisno iz koje se perspektive gleda... :wink:
U mom slučaju, alergija djeluje samo na neke vrste žena. Alergičan sam na stare žene, debele žene, one koje pretjeravaju sa šminkom, one koje biš mogao zamjenit sa daskom za surfanje i one koje biš mogao zamjenit sa čačkalicom.

Neven <R>
26-05-2009, 09:11
Znači na sve žene.

Deadwalker
26-05-2009, 09:13
Znači na sve žene.

pusti, mlad je, naucit ce... :D :P

Grim
26-05-2009, 09:39
Cudno je kako curama igre ne izazivaju nikakvu ovisnost, prelazi moja quest u Fallout 3, usred zanimljivog je dijela i ja joj kazem ajmo gledat film ima jedan dobar na telki i ona bez beda ok... mene nitko nebi skinuo s PC-a sto god da se dogada... damn, their mind is stronger...

ScorpiuS
26-05-2009, 11:39
Cudno je kako curama igre ne izazivaju nikakvu ovisnost, prelazi moja quest u Fallout 3, usred zanimljivog je dijela i ja joj kazem ajmo gledat film ima jedan dobar na telki i ona bez beda ok... mene nitko nebi skinuo s PC-a sto god da se dogada... damn, their mind is stronger...
OK, u čemu si dobar? Imaš love? Dobro učiš? Sigurno te iskorištava za nešto :D


Znači na sve žene.
Imam dve ženke u mom razredu koje odgovaraju kriterijima i još jedna u a. razredu. Mora da je ovo jedna zgodna generacija! :o :D

Delirium
26-05-2009, 12:38
Imam dve ženke u mom razredu koje odgovaraju kriterijima i još jedna u a. razredu. Mora da je ovo jedna zgodna generacija! :o :D

Zbog 3 ti proglašavaš generaciju zgodnom?

Arbiter of Change
26-05-2009, 12:40
Seksualno mi zlostavljate temu... nemojte.
Teško mi je povjerovati da nikad niste bili u situaciji da ste igrali nešto s drugom osobom kojoj to nije bilo baš "ono" i da je niste pokušali razuvjeriti.

Delirium
26-05-2009, 12:46
postoje 3 vrste ljudi one kojima se nesto sviđa, onima kojima se to nesviđa ali im se po pogledu u očima vidi da ih se može obrlatiti i oni koje se nemože obrlatiti tj. oni koji su tvrdoglavi (ako želite znati više o posljednjoj riječi potražite u rječniku pod Reiko)

Grim
26-05-2009, 13:06
Sada ste vec osli s teme daleko, vratite se na temu.
Vise ni ne moram curu nagovarat na igranje, cak si je instalirala Fallout 3, CoD4 i Morrowind na svoj laptop... uspio sam :)

Arbiter of Change
06-06-2009, 19:04
Sutra nastavljamo trening sa Star Ocean: The Second Story... čudan zaplet koji nisi predvidio i mogući uvod u svijet RPG-a.

Arbiter of Change
18-06-2009, 14:56
Daklem, RPG se nešto slabo prihvatio (vjerojatno jer sam počeo sa poprilično kompliciranim naslovom) tako da ovaj vikend, u pravo SW duhu koji me drži ovih dana, počinjemo sa LEGO: Star Wars igranjem. Fak, čak joj i posudim ovaj naslov.

Mr. G33k
19-06-2009, 20:32
Najlakše je nekog navest na igranje tako što mu uz komp ili neki od dijelova uvalite neku bundle igru.
To pali kod onih što neznaju; dobiju "đabe" pa ih ništa ne košta i probati...