PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kataklizme



Deadwalker
23-04-2009, 10:48
Dakle, u zadnje vrijeme se nekako previse prica o tome, pa da cujemo sta gamerski puk misli o tome. Zadnja moguca najavljena kataklizma za koju ste vjerojatno svi culi je sunceva superoluja 2012. godine koja, da se desi, bi nas vratila doslovce u srednji vijek jer sve sta ima veze s strujom bi bilo sprzeno. To znaci automatski padovi svih burza, gubljenje svih podataka o bilokakvoj imovini, vrijednostima, vlasnickim papirima, nemogucnost odrzavaja proizvodnje hrane, prijevoza ma svega. Totalni kaos. Zadnja takva oluja se desila 1859. al posto onda nije bilo bas uređaja na struju, nije prosla previse zapazeno. Ova ako se desi, bila bi katastrofalna za nas...
Ipak, to je samo jedna moguca solucija "smaka svijeta". Zasigurno ste culi za super vulkane, komete i asteroide koji nas redovito fulavaju, razne kobne svemirske izboje(o svemu tome je pisao Boz u zadnja 2 broja) itd. Ili cemo se prije samo međusobno pobiti u nekakvom scenariju Fallouta... 8)
Stoga, jednostavna pitanja: Razmisljate li uopce o tome? Vjerujete li u razne crne prognoze koje redovito stizu? Ima li sanse da se nesto ozbiljno desi u blizoj buducnosti? Stoga, vase misljenje molim...


P.S Ako postoji neka slicna tema, moja isprika :wink:

Raz
23-04-2009, 10:52
Samo nadam da ako se i dogodi nekakva katastrofa... da ću imat prilike Psychonauts 2 do tad odigrati :D .
Za stvarno... pa neznam, nije baš da vjerujem no opet... sve je moguće. Ja ću nastavit živjet kao i do sad jer si ionako nemogu pomoći ništa već samo zagorčat život s negativnim razmišljanjima.
Btw. odlična tema :bravo:

Electromaster
23-04-2009, 12:34
Postoji nekoliko sličnih tema, ali sve su već duže vrijeme zaboravljane.
Primjer: Smak svijeta! Zar opet?? (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=24923)
Inače, moje osobno mišljenje jest da je sve to... Hrpa govana. Razne krivo interpretirane ili potpuno besmislene legende/ teorije, napuhane do besvijesti, samo da bi se povećala gledanost/ broj prodanih novina/ štajaznam.
Sjetite se samo ludila koje je bilo nastalo oko početka drugog tisućljeća i Y2K... A, koliko vidim, još smo tu.

Ghost_Rider
23-04-2009, 13:32
Nek se desi sta hoce,ja zivim isto kao i dosad,bez straha.Al ovo je cista glupost,nevjerujem u to sranje.

Hellboy
23-04-2009, 13:35
To TI misliš. U stvarnosti, sve oko nas je simulacija. Made by EA. Vidiš, prosječno ljudsko tijelo stvara više energije od 120V baterije. I upamti - nema žlice.


No, govoreći o smaku svijeta, smatram to idiotizmom. I sve one koji podržavaju teoriju o 21.12.2012. toliko žestokim idiotima da bi trebali biti ilegalni. No opet, u istu košaru svrstavam i fanove svemirskih iguana.

Arbiter of Change
23-04-2009, 13:47
Ljudi su preskromni; ne treba im nikakva vanjska fiktivna kataklizma da ih pobije kad to mogu i sami uraditi.

Grim
23-04-2009, 14:03
To je gomila gluposti, smak svijeta 2012 :rotfl:

FaTaL_mRkvA
23-04-2009, 15:13
Osobno mislim da su to gluposti.
Ali ipak nekako očekujem taj 21.12.2012... Baš me zanima kako će taj dan izgledati. Ne pričam o uništenju. Nego kako će se ljudi ponašati. :D
Y2K je bilo uzbuđenje zbog mogućnosti da kompovi polude ( :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: ).

Kid A
23-04-2009, 15:32
Sasvim slucajno na taj datum je zavrsavao kalendar drevnih Maya,pa se vi zapitajte... :)

FaTaL_mRkvA
23-04-2009, 15:35
Sasvim slucajno na taj datum je zavrsavao kalendar drevnih Maya,pa se vi zapitajte... :)
Kad su maye živjeli? Razmisli.
Zar bi se tebi dalo pisati kalendar od onog doba pa sve do 2012.? Nisu mogli pisati dovijeka... A kalendar im traje tisuće godina. Negdje su ipak morali stati, a slučajno je to tada.

Naravno, postoji i znanstvena teorija za sve.
(govorim iz sjećanja iz neke tv emisije)

Planeti u sunčevom sustavu će se posložiti točno pod nekim kutom i pojaviti će se neko veliko zračenje (od sunca valjda, idk), toliko jako da bi moglo utjecati na život na Zemlji.

I don't trust 'em.

El Klinjo
23-04-2009, 16:44
Sasvim slucajno na taj datum je zavrsavao kalendar drevnih Maya,pa se vi zapitajte... :)


Ne završava kalendar, nego po njima počinje nekakvo novo razdoblje ljudskog društva.

Kid A
23-04-2009, 16:47
Da ,u pravu si....hvala na ispravci...mislim da se prica oko tog vrti kako cemo tad preci u neku novu dimenziju postojanja....kako god,po njima ovaj svijet tad prestaje.

FaTaL_mRkvA
23-04-2009, 16:49
Hebeš kataklizme. Igrajte se i budite sretni. :D

Kid A
23-04-2009, 16:50
Par dana pre kataklizme dizem neki kredit...

FaTaL_mRkvA
23-04-2009, 16:52
Prodajte tjedan dana prije kuću/stan i sve što posjedujete, pa otiđite na odmor na Havaje. Što možete izgubiti? :cry:


Zaključak o Kataklizmi (moj): RUBBISH!!!1

cham3leon
23-04-2009, 17:16
Maye jesu živjeli pred par tisuća godina, ali su o Sunčevom sustavu znali gotovo koliko i mi.

Iako baš i ne vjerujem da će se smak svijeta dogoditi 2012, nismo li već imali topic u kojem smo raspravljali o Nostradamusovom proročanstvu koje kaže da je smak svijeta najavljen dolaskom Baracka Obame na vlast u SAD-u?

josip_kraš
23-04-2009, 19:28
to za sunčevu oluju koja će nas vratit u srednji vijek nevjerujem je je šansa 1:1000000

ali ako se i dogodi baš bi bilo kul da živimo bez svega što radi na struju :D
samo, današnji svijet koji je ovisan o struji koja pokreće više manje sve a pogotovo razvijene zemlje bi to loše podnijele.
u manje razvijenim zemljama bi se to mnogo bolje izdržalo

Constantine
23-04-2009, 20:56
Volio bi da bude neka veca kataklizma tijekom mog zivotnog vijeka,volim postapokaliptične stvari :D

cham3leon
23-04-2009, 21:01
Kad doživiš jednu voljet ćeš ih još i više :D

Osobno, iako ne bih rekao da će se zaista smak svijeta dogoditi 2012., volio bih da se to dogodi. Jer inače će kraj čovječanstva biti puno mučniji. Pčele ugibaju velikom brzinom. I kad sve nestanu, ljudi će nakon par godina početi umirati od gladi, što zaista nije lijepa smrt.

Ghost_Rider
23-04-2009, 21:06
Zivimo sad lijepo i nebrinimo nizasta.Ako se desi smak svijeta jbg mora se nekad umrijeti.

keko
23-04-2009, 21:11
Maye jesu živjeli pred par tisuća godina, ali su o Sunčevom sustavu znali gotovo koliko i mi.

Iako baš i ne vjerujem da će se smak svijeta dogoditi 2012, nismo li već imali topic u kojem smo raspravljali o Nostradamusovom proročanstvu koje kaže da je smak svijeta najavljen dolaskom Baracka Obame na vlast u SAD-u?

Daj neki link na to "proročanstvo".

EDIT: Ja sam malo proguglao, budući da se chameleonu nije dalo, evo link ako nekog zanima (http://www.dailysquib.co.uk/?c=117&a=1300).
Jedino mi nije jasan ovaj dio "The all-powerful one for more than four hundred years", pa SAD ne postoji više nego 400 godina, nego 233 godine.

cham3leon
23-04-2009, 21:20
Ne mogu nać, bit će da je topic izbrisan. Ne da mi se guglati.

Lord Ragnarok
24-04-2009, 10:21
rekli su da će nas i 2011/2012 pogoditi neki meteor te pobiti sav život na zemlji.
onak ako nas 1 fula bude nas drugo pogodilo, sigurno ima 1 nesretnik koji ce to privuci na nas :D

keko
24-04-2009, 10:27
Ma najavljuju oni svašta, a onda kad se to ne dogodi seru da su krivo izračunali ili tako nešto.

josip_kraš
24-04-2009, 18:17
Kad doživiš jednu voljet ćeš ih još i više :D

Osobno, iako ne bih rekao da će se zaista smak svijeta dogoditi 2012., volio bih da se to dogodi. Jer inače će kraj čovječanstva biti puno mučniji. Pčele ugibaju velikom brzinom. I kad sve nestanu, ljudi će nakon par godina početi umirati od gladi, što zaista nije lijepa smrt.

zar ne postoji nešto zvano umjetno oprašivanje?

TutBlut
24-04-2009, 23:00
Ma to sa 2012 godinom svako svoju pricu smisli... Sada ste tu naveli neku oluju neznam ni ja kaku, na jutubu ima nesto tipa doom day kada bi neka zvijezda trebala tresnit u zemlju (zove se Nibiru), pa je bila teorija da ce neki komet spicit zemlju... Covijek vise ne zna dal da vjeruje tim znanstvenicima ili ne... Sjetite se prije par godina su najavili da ce komet spicit zemlju i da ce prostor cijele europe biti sprzen... Pa se to nije dogodilo, moje misljenje o svemu tome je da svi seru sta stignu i ako nebi bilo loše sa ovom olujom jer bi sve krepalo i ne bi toliko zagađivali okoliš na duze vrijeme i tako bi spasili svijet OU JEA !!!

Maloki
25-04-2009, 10:07
Supervulkani su mi zastrašujući, strahujem da će doć do erupcije jednog od kad nam je o njima pričala profesorica iz geografije u prvom srednje :(

Electromaster
25-04-2009, 12:27
Supervulkani su mi zastrašujući, strahujem da će doć do erupcije jednog od kad nam je o njima pričala profesorica iz geografije u prvom srednje :(
Word. Supervulkan u Yellowstoneu je velika potencijalna opasnost.
Inače, što se tiče planeta Nibiru, to je planet koji je otkriven u popuno drugom sustavu, što je onda neki retajni novinar krivo protumačio, te njegovu putanju ucrtao oko našeg Sunca, i onda je od toga nastala cijela priča.

El Klinjo
25-04-2009, 18:06
Supervulkani su mi zastrašujući, strahujem da će doć do erupcije jednog od kad nam je o njima pričala profesorica iz geografije u prvom srednje :(
Word. Supervulkan u Yellowstoneu je velika potencijalna opasnost.
Inače, što se tiče planeta Nibiru, to je planet koji je otkriven u popuno drugom sustavu, što je onda neki retajni novinar krivo protumačio, te njegovu putanju ucrtao oko našeg Sunca, i onda je od toga nastala cijela priča.


Da, o to vulkanu u Yellowstoneu sam čitao u nekom časopisu, ugl. procjenjuju da bi moglo do erupcije, koja bi lavom prekrila čitavu zapadnu obalu Amerike, i koja bi atmosferu potpuno zagadila sa prašinom, itd, itd....

str1k3r
25-04-2009, 19:14
Da i što je najgore kod supervulkana je da taj u Yellowstoneu nije jedini, i nije samo lava što ubja već i potresi uzrokovani od strane supervulkana.

Plexihack
26-04-2009, 10:04
Yep,sigurna stopostotna patka je to za sunčevu oluju -.-'

http://science.nasa.gov/headlines/y2006/10mar_stormwarning.htm

Nodakim
26-04-2009, 23:29
Yellowstone + Nuklearna bomba =Fallout:The Real Thing

The Great Duck
27-04-2009, 13:38
Taj 21.12.2012. i razne legende o apokalipsama prisutne u raznim sljedbama ne moraju uopće značiti da će svijet biti razoren ili da će doći do loših životnih uvjeta za ljude (iako je i to moguće),već da će se dogoditi nešto vrlo važno za čovječanstvo što će jako utjecati na naš život,a to može biti i susret s izvanzemaljskim inteligentnim životom,ili ujedinjenje čovječanstva,ili bilo što drugo slično tomu.

Electromaster
27-04-2009, 13:43
Umm, prema tome proročanstvu, trebao bi biti kraj svijeta, uzrokovan velikim potresima, te će se, kao i već četiri puta prije, dvoje ljudi na neku foru spasiti, i oni će započeti šesto doba ljudskog roda... Incest ftw.

Ajemric
03-06-2009, 08:06
Ma glavno meni da je kataklizma nakom svjetskog prvenstva

ZoSo
03-06-2009, 14:45
ne vjerujem tim znanstvenim sranjima
odakle oni mogu znat šta će bit tog čuvenog 21.12.2012.
al i ako bude smak svijeta onda idem u njemačku :) :) :)

MasaKrisT
03-06-2009, 18:17
Ma glavno meni da je kataklizma nakom svjetskog prvenstva

Kakav kralj :pray:
osobno nisam siguran niušto,citao sam malo o Nibiru i Zachariu Sitchina,ima smisla sve to,no opet nitko nista nemoze tocno predvidjeti.Osobno nebih volio ostati bez struje, a pogotovo dozivjeti sudnji dan.

Ajemric
03-06-2009, 19:18
A oce to kaj nas treba ubit uništit i zemlju ili sam organizme

cham3leon
04-06-2009, 09:10
:D Doći će ti na isto, lol.

Doduše, ne znači ni da će nestati svi organizmi, vrlo je moguće da se radi o nadolazećem ratu. A kao što sam vjerojatno rekao, rata će i biti, jer nakon većih ekonomskih kriza uvijek dođe do rata. Koliko će biti ozbiljan, ne zna se. Ali Sjeverna Koreja nimalo ne pomaže sa svojim nuklearnim preseravanjem.

Luka
04-06-2009, 12:03
ne vjerujem tim znanstvenim sranjima
odakle oni mogu znat šta će bit tog čuvenog 21.12.2012.

Upravo tako. Ne mogu.

A vrli mediji obožavaju širiti gluposti među neupućenim pukom (nađe se i iznimaka, na RTLovom explosivu je nedavno bio poznati hrv astronom koji je objasnio idiotizam 2012... )

ZoSo
04-06-2009, 15:22
ne vjerujem tim znanstvenim sranjima
odakle oni mogu znat šta će bit tog čuvenog 21.12.2012.

Upravo tako. Ne mogu.

A vrli mediji obožavaju širiti gluposti među neupućenim pukom (nađe se i iznimaka, na RTLovom explosivu je nedavno bio poznati hrv astronom koji je objasnio idiotizam 2012... )


istina
ne kaže se uzalud da narod čita ono što novine pišu

Ajemric
04-06-2009, 19:06
mediji mogu reć da će i sutra bi kraj svijeta i 3 četvrtine populacije će to popušit

Human m0nst3r
04-06-2009, 19:32
Kraj svijeta ce se desit onda kad se desi. Po meni je ovo nepotrebno zamaranje. Ako cu sutra umrijet, umrijet cu sutra. Ako je tako volja vece sile nek tak bude.

Ajemric
04-06-2009, 20:18
pa da ali širenje nepotrebne panike zbilja nije potrebno

cham3leon
04-06-2009, 21:12
Ne bojte se dok je Isus s vama. Najozbiljnije.

Ispričavam se, ali morao sam.

Ajemric
04-06-2009, 21:18
Svi mi nekad moramo

Electromaster
05-06-2009, 12:40
(nađe se i iznimaka, na RTLovom explosivu je nedavno bio poznati hrv astronom koji je objasnio idiotizam 2012... )
Ha? Kada to? I tko je bio? Ante Radonić, Korado Korlević...? S potonjim sam baš prije kojih mjesec dana pročavrljao o toj temi, imao je predavanje na Korčuli... ^^

Luka
05-06-2009, 18:18
Korado Korlević ( :pray: )

Hehe, izgleda da ga svi znaju (meni je bio u komisiji na jednom natjecanju)...

edit: nisam ni ja vidio uživo, nego vidio na jednom drugom forumu... ugl. prije nekih tjedan-najviše dva, imaš na rtl.hr snimku

Electromaster
05-06-2009, 18:29
Aha...
Meni je bio na ručku. :D
Otac mi je predsjednik astronomske udruge koja ga je i dovela na Korčulu...

Ali ono, poznajem ga još od prije, sa jednog skupa astronomskih udruga od prije nekih 5 godina u Rijeci... Čovjek je stvarno pametan, barata s ogromnom količinom informacija...

Luka
05-06-2009, 18:33
Da, pravi znanstvenik :friends:

TeraBajt
05-06-2009, 19:02
Meni Pavuna :*

Nodakim
06-06-2009, 00:25
Nije ni čudo da si takav
:)

D.E.M.O.
09-06-2009, 19:04
Prodajte tjedan dana prije kuću/stan i sve što posjedujete, pa otiđite na odmor na Havaje. Što možete izgubiti? :cry:


Zaključak o Kataklizmi (moj): RUBBISH!!!1
legendo :pray:




Meni je Miroslav Škoro kum :D

ja sam ga zvrcnuo da se slikamo pa je navratio na fotosešn
samo on i ja

http://img199.imageshack.us/img199/1163/miroslaveo.jpg (http://img199.imageshack.us/my.php?image=miroslaveo.jpg)

Delirium
13-06-2009, 19:21
khm...bullshit...khm

ako se i dogodi falit će mi pcp forum... moramo napravit neaku RL inačicu

TeraBajt
13-06-2009, 21:27
RL? :S

Human m0nst3r
13-06-2009, 22:23
Fakat pisete stvari koje imaju veze sa temom. Ovo ce zavrsit u gmk ako ovak nastavite.

CrIsIs FuN
13-06-2009, 23:39
khm...bullshit...khm

ako se i dogodi falit će mi pcp forum... moramo napravit neaku RL inačicu
there is no RL, only AFK :)

Constantine
13-06-2009, 23:44
:rotfl:
Jedna od smiješnijih izjava u zadnje vrijeme ;D

Insert
14-06-2009, 11:04
Korado Korlević ( :pray: )

Hehe, izgleda da ga svi znajuS(meni je bio u komisiji na jednom natjecanju)...

I ja sam bio na njegovom predavanju, ali je tema bila svjetlosno zagađenje.