PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop ili notebook?



SkunK
22-04-2009, 20:04
Pozdrav forumaši :)

Uglavnom, iako sam pitao Bartuca za mišljenje, on smatra da bi to bolje odredili da stavim tu u Hardware sekciju (pogotovo je naglasio da Sickmanoo zna dosta na ovu temu :) ) pa da istaknem što me muči, ok ? :) :

- Trebam laptop ili notebook, specifično za posao, moj "posao " je :

- Provjeravanje maila i surfanje internetom
- Pisanje tekstova i uređivanje tekstova
- Ponekad bi možda neki filmić pogledao, nikakav HD nego običan video tipa youtube ili neki .avi obični
- Od igara nebi ništa igrao, jedino bi možda instalirao kakav Diablo ili igre koje nisu izašle poslje 2000. godine

Znači, prioritet mi je da je dosta brzo , grafika i nije toliki faktor znači da bi mi integrirana grafička bila ok ( tj. ona koja uzima RAM a nema svoju zasebnu RAM memoriju).

Problem je u tome što sam htio kupiti notebook ali imao sam prilike raditi s njima i jednostavno mi je ekran pre-mali pa mi je to veliki bed jer zelim ipak nešto veći ekran pa mislim da bi ipak jedan laptop bolje došao no imajte na umu ove stvari koje sam gore naveo (znači koji su mi prioriteti). Još jedna stvar je i ta da preferiram da je crne boje, a što se tiče operativnog sustava nije bitno - i tako mogu instalirati drugi sustav ( iako nema CD pogon lako bootam s vanjskog HDD-a ili USB sticka). Što je lakši to bolje - i po pitanju G/KG i po pitanju love :D Neki best buy ? ;)

Što se tiče trgovina, sve s webshopom dolaze u obzir, iako sam imao neugodnih iskustava s Ve-Milom pa baš i nebih kod njih ponovo ostavljao novce :D

Eto toliko, ja mislim da se najbolje odredi kupovina kada se puno priča i pita, pa stoga pitajte sve što trebate a ja ću odgovarati. Komunikacija vodi boljem odabiru :)

Hvala.

eddie2142
22-04-2009, 20:22
http://www.genelec.ba/grafika/shop/cid14160.gifACER ASPIRE ONE (Smedji), Intel Atom N270 1.6GHz, 8.9" LCD Crystal Display, 1 GB RAM, 160 GB HDD, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, XPH

ovakav ja planiram uzeti, a vidio sam da hoces brzi malo pa imas dual core verziju(e):

http://www.genelec.ba/grafika/shop/cid14030.gif
ACER eMG620 N220C.002, AMD X2 (1.9G), 17" LCD Display, GF9100M, 2 GB RAM, 160 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Linux

SkunK
22-04-2009, 20:24
Ok, samo postajte ljudi i diskutirajte, posebno čekam Sickmanoovo mišljenje :)

Sickmanno1
22-04-2009, 20:25
Znaci laptop bi ti sluzio prvenstveno za pisanje tekstova i opcenito za multimediju...

Sto meni govori da je musthave 17". Sto zbog veceg ekrana, sto zbog numericke tipkovnice i svojevremeno ugodnijeg pisanja...

Tak da bi ja uzeo nesto ovako:

Notebook HP Compaq 6830s

HP Compaq 6830s, Intel, Pentium Dual-Core, T4200, 2,00 GHz, 2048 MB, 17", 1440x900, SATA 250 GB, Free DOS, ATI Mobility Radeon HD 3430 256MB, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,56k modem,802.11a/b/g,Bluetooth,USB 2.0 4, 2,95 kg + torba

Cijena ti je ispod 4.5k kuna. Jedna bedara je garancija koja traje 12 mjeseci.

Ako je garancija bitna onda uzmi Toshiba Satellite, L350-146...cijena je slicna, a garancije duplo duza...samo problem je sto laptop nije cisto crne boje vec je kombinacija crne i sive <_<...Jos uzmi u obzir da je laptop po karakteristikama losiji od spomenutog HP-a :wink:

W3DR4N
22-04-2009, 20:26
Zapravo je prijenosnik. :(

zoky
22-04-2009, 20:36
Moja preporuka ti je ona koju ti je Sick rekao!

Taj HP će ti bti sasvim dovoljan, za ono što tebi treba, a još ti je i cijena i više nego dobra!
Preporuka :thumbs2:

Niko Bellic
23-04-2009, 06:00
Imao sam Acer Aspire One do prije koji dan (prodao ga za 1500 kuna). Njega bez frke lijepo spojis (po potrebi) na neki jeftiniji LCD monitor i to te sve zajedno dodje od nekih 3500 do 4000 kuna. Npr. novi AAO (manje od 3 soma uz prebolesnu autonomiju baterije od min 4 do max 7 sati). Nisi naveo skoro najvazniju stvar, a to je koliko cesto laptop/netbook mislis prenositi izmedju tocke A i tocke B i da li ce se transport (ako ga bude) odvijati automobilom ili javnim prijevozom?

SkunK
23-04-2009, 06:24
Fora izgleda ovaj HP Compaq 6830s.

Što preporučate kod koga da kupim taj prijenosnik? Kakvo je stanje s FreeDOS-om? Nisu ga "Hardcoreali" tj. nema problema kod formatiranja i stavljanja drugog OS-a?

@ Headhunter

Prijenosnik bi redovito nosio okolo. Kao što sam i rekao, bio bi čisto poslovan, ne vjerujem da bi i igrao Diablo , više Minesweeper ili tako nešto, no prioritet je da brzo otvori dokument i da mi je pregledan (nešto veći ekran) i što manje težak.

Naravno, samo dajte još prijedloga pa ćemo ljepo staviti na kup sve prijedloge i onda odlučiti tako da ono, HP nije "zadnja odluka" nego Sickamnoo, mozes ti dati jos prijedloga i svoje komentare uz određeni prijedlog , kao i svi vi koji duže vrijeme koristite i pratite tržište prijenosnika.

Thx.

Sickmanno1
23-04-2009, 06:32
Ovaj seriju HP sam vec imao u rukama. Istina slabiji model, tj. model sa manjim ekranom i prvi dojmovi su odlicni. Isto je bio FreeDOS i formatiranje i stavljanje drugog OS-a (Win XP) je proslo bezbolno. Sve drivere imas na njihovoj stranici tak da ni tu nema nikakvih problema. Sto se tice Viste nemam pojma jer sam samo XP stavljao.

Sto se tice spomenutih laptopa, tj. onog acera iz drugog posta....tog lapa nema za kupiti kod nas...tocnije u Hrvatskoj...

Niko Bellic
23-04-2009, 06:34
Ja ti predlazem da upises Megatrend u Google i bacis oko na ponudu laptopa. Uzeo sam od tamo Dell Studio 1537 (crni) i prezadovoljan sam (36 mj. garancije u startu bez nadoplate).

Sickmanno1
23-04-2009, 06:40
:thumbs2:

Jako dobar laptop, najvise zbog garancije i dugogodisnje kvalitete koju posjeduju Dell prijenosnici...

Ali koliko vidim na njihovoj stranici ima samo PINK boje :rotfl: :rotfl:

Niko Bellic
23-04-2009, 07:48
Ja sam gledao maloprije i imaju i crni. Vjerojatno pise samo Dell Studio 15 pa nisi skuzio. Inace, taj model ima stvarno okej grafu, a koliko imam iskustva sa transportom svog "monstruma" od 15.4" nikome ne bih preporucio da uzima 17" modele (osim ako laptop ne planira vozati u autu uokolo). Ovaj Dell ima e-SATA port, HDMI, slot-in DVD przilicu i tak. Super je i preporucam ga bas svima!

Hellboy
23-04-2009, 08:08
Ovaj seriju HP sam vec imao u rukama. Istina slabiji model, tj. model sa manjim ekranom i prvi dojmovi su odlicni. Isto je bio FreeDOS i formatiranje i stavljanje drugog OS-a (Win XP) je proslo bezbolno. Sve drivere imas na njihovoj stranici tak da ni tu nema nikakvih problema. Sto se tice Viste nemam pojma jer sam samo XP stavljao.

Sto se tice spomenutih laptopa, tj. onog acera iz drugog posta....tog lapa nema za kupiti kod nas...tocnije u Hrvatskoj...
Dizao sam Vistu dosad na 3 HP laptopa, 2 6735s i jedan 6830s i iskreno govoreći, rade bolje nego na XP-u. Drivere sam također našao na HP siteu a sama Vista je u svojoj Ultimate verziji poskidala ono drivera što nisam mogao naći. 6735s je dobio 3,9 u VEI-u dok je 6830s dobio 4,9 (od maksimalnih 5,9 jelte) te sam imao priliku testirati 6830s na novijim gaming naslovima i ostao oduševljen performansama. Primjerice jedan GTA IV je na relativno niskim detaljima išao izvrsno. Sama brzina računala je zavidna i jako se brzo oporavlja nakon izlaska iz težih aplikacija. Isto tako je računalo imalo pregledan ekran koji nije blještao meni u oči iako mi je rasvjeta u trgovini iza mene tako da je tukla ravno u zaslon što je veliki plus jer ne zamara oči. Drugi 6830s mi je došao sa predinstaliranom Vistom Home Premium i predinstaliranim MS Office 2007 paketom kojeg je samo potrebno licencirati (SBE licenca nas je izašla oko 1750kn + PDV) i računalo također radi savršeno.

bezimeni
23-04-2009, 09:19
Ja sam gledao maloprije i imaju i crni. Vjerojatno pise samo Dell Studio 15 pa nisi skuzio. Inace, taj model ima stvarno okej grafu, a koliko imam iskustva sa transportom svog "monstruma" od 15.4" nikome ne bih preporucio da uzima 17" modele (osim ako laptop ne planira vozati u autu uokolo). Ovaj Dell ima e-SATA port, HDMI, slot-in DVD przilicu i tak. Super je i preporucam ga bas svima!


Radim u firmi koja mi za potrebe posla kupuje laptop.Do sada sam promjenio dosta modela.IBM ,HP ....Zadnje što su mi kupili je Dell D830 .Da ima robusnu konstrukciju i djeluje čvrsto i kvalitetno.Ali ugrađena wlan kartica često otkazuje poslušnost i ekran je mutnjikav bez obzira koje postavke mu stavio .3,5 godine stari HP ga šiba u pouzdanosti i kvaliteti lcd matrice. Recimo ja da kupujem Dell za osobne potrebe bih bio jako oprezan.

Sickmanno1
23-04-2009, 09:33
Ovo mi je prvi glas da ljudi imaju problema sa Dellom :(

Niko Bellic
23-04-2009, 12:05
Ovo mi je prvi glas da ljudi imaju problema sa Dellom :(SEvo meni moj Dell radi bez greske, ekran je super, a WLAN isto radi odlicno... Tak da...

SkunK
23-04-2009, 16:37
Ok, čitam vas - bez brige.

Inače ova preporuka HP-a s Intel Dual-Core mi se sviđa, mislim zadovoljila bi moje glavne prioritete. Inače ne planiram tako uskoro kupiti laptop ( no opet nije ni tako daleko) pa mi je dobro da mi date ovako natuknice da znamo na kraju lakše izdvojiti žito od kukolja.

Samo nastavite diskutirati, evo ja ću pogledati te Dellove. Inače baš ste pogodili što se marki tiče, Dell i HP su po meni najbolji proizvoćači prijenosnika.

Bartuc
23-04-2009, 19:13
Ja sam svojoj teti preporučio prije cca 2 mjeseca da si ubode ovaj laptop - http://www.makromikro.hr/Default.aspx?tabid=406

Kupila ga je prošli tjedan pa mi dala zadatak da ga sredim. Moram priznati da Vista strašno lijepo kuca na tom stroju. Stavio sam svoju Vistu Ultimate gore i nekako mi se čini da bolje radi na tom laptopu nego kod mene iako imam višestruko bolju kantu!? :D

Baš jedan fenomenalan uredski laptop, čak možeš i igrati starije igre na njemu. Pa ono, ako su skupi oni koje su ljudi predložili, možda je i to jedna od solucija. Mada mi se naravno onaj od Sickoa strašno dopada prema specifikacijama...


PS: Kupila ga je na rate, cca 150 kuna mjesećno :pray:




@Sicko, ti ćeš i meni birati laptop jednoga dana kada idem u šoping 8)

SkunK
23-04-2009, 19:44
E bartuc moze kakav bolji link, na ovom nema slike ni specifikacija koliko vidim ili me browser zeza.

Uglavnom,da jako mi je bitna dijagonala ekrana no s time dolaze i KG. Što se tiče modularnosti samog laptopa - kakvo je stanje s mjenjanjem komponenti? Znam da neki daju lakšu mogućnost otvaranja samo dijela za nadogradnju dok za druge moraš sve otvoriti...

Bartuc
23-04-2009, 19:48
Hmm, radilo je, valjda su nešto mijenjali na stranici!?

http://www.makromikro.hr/Default.aspx?tabid=406


EDIT:

Sad gledam, isti link kao i gore, prije par sekundi nisam mogao preko onog linka, a sada opet mogu preko oba vidjeti laptop!? :D

EDIT 2:

Opet ne radi, pa evo slike od te stranice :D

http://www.imagesforme.com/out.php/t461782_hp550.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/461782_hp550.jpg)

SkunK
23-04-2009, 21:45
Prvi HP 17" ispod 4.5 KN a ovaj 15,4" 3.9 KN hm... :) ali izgleda fora, thanks.

Inače , i prije sam radio na 15inch monitoru tako da to nebi trebalo biti bed.

Kako je ugovorila plaćanje na rate? Putem njih baš ili nekakva american express kartica itd?

Bartuc
23-04-2009, 22:07
Nemam pojma nisam je pitao!?

Da, ja bi isto rađe 17" uzeo ako toliko košta, na onom 15,4" mi je strašno falila numerička tipkovnica. Istina da se može kupiti samo taj numerički dio za stotinjak kuna (bežični) ali rađe bi veći ekran sa integriranom numrom... Ali imaš alternativu ako se odlučiš za nešto lakši i kompaktniji stroj :thumbs2:

Niko Bellic
23-04-2009, 22:12
Baci pogled...

Dell Studio 1537 Info #1 (-Fl97PNpzA8)
Dell Studio 1537 Info #2 (http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=33)

SkunK
23-04-2009, 23:37
Baci pogled...

Dell Studio 1537 Info #1 (-Fl97PNpzA8)
Dell Studio 1537 Info #2 (http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=33)

Bole me uši od Slovenskog :D

thx uglavnom, samo dajte primjere zasad Sickmanoo ima dosta dobar prijedlog. Bartuc isto no numerička mi treba integrirana u sam laptop.

I ako mi netko moze pojasniti (googleao sam ali ništa točno striktno definirano) :

Znam što je laptop i notebook i znam točno po kojoj se kilaži oni razlikuju jedan od drugih što ih svrstava u jednu ili u drugu kategoriju(laptop ili notebook jel) no gdje tu spadaju netbookci??

Karlo_from_Bjelovar
24-04-2009, 08:46
netbook su ti "uredaji" sa 10''< (ili 12, nisam siguran sad) ekranima, bez intergriranog CD citaca - sto ih cini vrlo kompaktnima...

SkunK
24-04-2009, 11:07
netbook su ti "uredaji" sa 10''< (ili 12, nisam siguran sad) ekranima, bez intergriranog CD citaca - sto ih cini vrlo kompaktnima...

Pa... dosta notebooka je 10"< i nemaju integrirani CD čitač. Tako da ono, neznam što su napravili u vezi tog imenovanja no da su stvorili zbunjujuću situaciju - jesu.

Inače, Sickamnoo&co. kad smo već kod preporuka, imate li (naravno uzmete li u obzir one moje natuknice) kakvu preporuku za do 3000 kn ?

Hellboy
24-04-2009, 12:12
netbook su ti "uredaji" sa 10''< (ili 12, nisam siguran sad) ekranima, bez intergriranog CD citaca - sto ih cini vrlo kompaktnima...

Pa... dosta notebooka je 10"< i nemaju integrirani CD čitač. Tako da ono, neznam što su napravili u vezi tog imenovanja no da su stvorili zbunjujuću situaciju - jesu.

Inače, Sickamnoo&co. kad smo već kod preporuka, imate li (naravno uzmete li u obzir one moje natuknice) kakvu preporuku za do 3000 kn ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Netbook

Bartuc
24-04-2009, 12:20
Inače, Sickamnoo&co. kad smo već kod preporuka, imate li (naravno uzmete li u obzir one moje natuknice) kakvu preporuku za do 3000 kn ?

Možda nešto ovakvoga - http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=029700

Dvije jezgre, 2GB rama, 160GB HDD, solidna grafa za starije igre... Dolazi sa Linuxom, treba provjeriti da li podržava Windowse normalno :D

Hellboy
24-04-2009, 12:21
Podržava XP bez problema, frend ima baš takvog. Grafa jest starija no natjerali smo NFS ProStreet da radi na low detaljima bez problema (postam fotke kad dođem kući za slučaj da se nađe neki nevjernik). :D

Gwin
24-04-2009, 12:23
Zapravo je prijenosnik. :(
zašto mi se čini da nitko nije skužio tvoj komentar :D

24-04-2009, 12:26
Zapravo je prijenosnik. :(
zašto mi se čini da nitko nije skužio tvoj komentar :D

Jer nije vrijedan komentara? 8)

SkunK
24-04-2009, 12:26
Inače, Sickamnoo&co. kad smo već kod preporuka, imate li (naravno uzmete li u obzir one moje natuknice) kakvu preporuku za do 3000 kn ?

Možda nešto ovakvoga - http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=029700

Dvije jezgre, 2GB rama, 160GB HDD, solidna grafa za starije igre... Dolazi sa Linuxom, treba provjeriti da li podržava Windowse normalno :D

Ima crni model?

Bartuc
24-04-2009, 12:28
Ne vjerujem, Aceri su baš sexy tako u bijeloj boji :D

Probaj nazvati, ja sam ga našao prema odličnim specifikacijama za stvarno nisku cijenu. Nisam obraćao pažnju na boju :(

SkunK
24-04-2009, 13:07
Ok, samo dajte ovakve primjere do 3000 kn.

Sickmanno1
24-04-2009, 15:41
Reiko, nebudes nasao nista bolje od tog Acera sta je Bartuc spomenuo za do 3 soma kuna...

Ipak spomenuti prijenosnik ima dvojezgreni proc, 2gb rama i 160gb, sto ga cini sasvim solidnim multimedijalnim strojem :thumbs2:

Bartuc
24-04-2009, 15:45
Da, u tom rangu ti svi ostali strojevi imaju jednojezgrene procesore i manje memorije.

SkunK
24-04-2009, 15:56
Zelim crno decki.


:) Nazvat cu ih no...siguran sam da bi pisalo na sajtu.

Bartuc
24-04-2009, 16:04
Onda ćeš imati jednojezgreni laptop što ti danas i nije neka sreća. Iako vjerojatno ne koristiš programe koji koriste obje jezgre, daleko je ugodniji rad na dual core stroju, imaš dojam da je čitav sistem rasterećen.

Tako da je možda bolja solucija da si dodaš još nešto novaca za skuplji crni model, ali da opet ne gubiš na performansama stroja...

Jedino ako te ne smeta kombinacija sivo/crno, u tom slučaju je ova Toshiba za svoju cijenu daleko ispred konkurencije - http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033265

2 jezgre, 2GB rama, 200GB HDD i Vista :pray:


Ali obrati pozornost da za tako male novce NE možeš dobiti 17" laptop, samo 15,4" verzije koje ti nemaju numeričku tipkovnicu. Da bi imao 17" zvijer, trebao bi se približiti ili preći granicu od 4000 kuna.

SkunK
24-04-2009, 16:19
Zaboravio sam napomenuti da mi je veoma važno i na listi prioriteta vrijeme autonomije.Što veće - to bolje :)

Numerička tipkovnica mi nije problem, a nije mi problem niti dodati 100,200 ili 300 kn iznad 3000.


Ova Toshiba mi izgleda super, ne smeta me sivo-crna kombinacija. Home Premium Vista nema ograničenja u pogledu pokretanja više od jedne aplikacije i slične stvari?

Sickmanno1
24-04-2009, 16:29
Reiko, shvacam da zelis proci najbolje sto se moze, ali bolje se proci nemoze...

Toshiba od Bartuca je super lap za te pare i bolje nebu islo sa dodatnih 100-200kn, vec eventualno moze sa kojih 500-700kn....

A i potpis na sve sto je rekao...

SkunK
24-04-2009, 16:37
Reiko, shvacam da zelis proci najbolje sto se moze, ali bolje se proci nemoze...

Toshiba od Bartuca je super lap za te pare i bolje nebu islo sa dodatnih 100-200kn, vec eventualno moze sa kojih 500-700kn....

A i potpis na sve sto je rekao...

E pa zato ti i kazem, nije mi problem dati dodatnih 299 KN za ovu Toshibu...

Samo trebao bih malo bolje evidentirati postoje li kakve "nuspojave" u obliku autonomije od samo jednog sata ili Home Premiuma koji je oderan do kože (ne radi više aplikacija odjednom itd. - ili je to samo home?)

Uglavnom slažem se s tobom u vezi Toshibe.


Ne zelim 17" laptop. 15" mi je sasvim dovoljno.

Bartuc
24-04-2009, 16:42
Neka te ne zamara to što laptop dolazi sa Home Premium Vistom, lako je makneš i staviš si Vistu Ultimate ako to smatraš potrebnim. Mada smatram da jako malo ljudi zna iskoristiti sve extrase koje Ultimate pruža te da su i "slabije" Viste dovoljno dobre za prosječnog korisnika. Evo ja NE koristim ništa što Ultimate pruža i imam je isključivo zbog lijepog imena 8)

W3DR4N
24-04-2009, 16:43
Reiko, malo budeš se još strpio s tim prijenosnikom. Osnovna cijena prijenosnika je u zadnje dvije godine jako pala. Prije dvije godine je niska klasa bila oko 5-6 tisuća, dok je prijenosnik za tri tisuće kuna bila znanstvena fantastika.

Danas je jedini problem u tome da je 3-3.5k entry klasa, a za 4 i više tisuća ulaziš u tek malo skuplju, a daleko napredniju klasu. Tu su prijenosnici puno kvalitetnije izrade, dužih garancija, dvojezgrenih procesora i boljih ekrana.

Acer trenutno drži tržište, no njihovi prijenosnici odišu nekvalitetom. Čak i one skupe linije za 15 tisuća kuna izgledaju jednostavno loše i jeftino. Pumpaju komponente i režu cijene za žrtvu kvalitete izrade.

BTW, ovo je ok stvar.
Super procesor i grafika, dosta rama, duga garancija.
http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x- ... 5,154.aspx (http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x-441eu,18475,154.aspx)

SkunK
24-04-2009, 16:47
Reiko, malo budeš se još strpio s tim prijenosnikom. Osnovna cijena prijenosnika je u zadnje dvije godine jako pala. Prije dvije godine je niska klasa bila oko 5-6 tisuća, dok je prijenosnik za tri tisuće kuna bila znanstvena fantastika.

Danas je jedini problem u tome da je 3-3.5k entry klasa, a za 4 i više tisuća ulaziš u tek malo skuplju, a daleko napredniju klasu. Tu su prijenosnici puno kvalitetnije izrade, dužih garancija, dvojezgrenih procesora i boljih ekrana.

Acer trenutno drži tržište, no njihovi prijenosnici odišu nekvalitetom. Čak i one skupe linije za 15 tisuća kuna izgledaju jednostavno loše i jeftino. Pumpaju komponente i režu cijene za žrtvu kvalitete izrade.

BTW, ovo je ok stvar.
Super procesor i grafika, dosta rama, duga garancija.
http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x- ... 5,154.aspx (http://www.svijet-medija.hr/msi_ex600x-441eu,18475,154.aspx)

Thanks, kuzim sto hoces reci - valjalo bi se strpiti da vidimo kako ce se razvijati cjenovna situacija poslje ljeta. Tu imaš zaista pravo, no volim uvijek ispipati što je trenutno OK, da se lakše orijentiram kasnije.


Za Acere sam i ja isto čuo, naravno i ja bi volio jednog kvalitetnog Dell-a za kojeg bi bio siguran da se neće "rastvoriti" ( ;) ) no do sada sam naučio da je sve vezano uz informatiku jedan veliki kompromis - nemoze biti sve kako zelis :)

Bartuc
24-04-2009, 16:51
Strašno dobar laptop ovo što je Weki linkao. Barem prema specifikacijama i cijeni. Za kvalitetu ne znam pošto nisam nikada niti taknuo MSI-ev laptop, ali specs su odlične.


PS: Ne znam koliko ti je bitno niti koliko košta takav laptop, ali nije loše imati HDMI izlaz na njemu. Što zbog filmova što zbog igri na velikom TV-u...

SkunK
24-04-2009, 16:55
Inače W3DR4N, Acera ne uzimamo više u obzir pošto nam je sad fokus na ovoj toshibi.


MSI mi se kao marka iskreno baš ne dopada, i cjena je nešto veća no sasvim sam siguran da je laptop kvalitetan.

Niko Bellic
24-04-2009, 17:22
Ja i dalje mislim da je onaj Dell (Studio 1537) koji sam dao kao prijedlog (a i sam ga koristim) najbolja opcija. Lap ima sve potrebno. Dualac na 2 GHz, HD 3450 grafu, e-SATA, HDMI i 36 mjeseci garancije. Jedina mana su mu disk od "samo" 160 GB i "samo" 2 GB memorije, ali za svoju cijenu nudi uistinu mnogo i uz to lijepo izgleda, kvalitetno je napravljen i stvarno mu ne vidim niti jednu manu. Takodjer, nadogradnja memorije i diska je krajnje jednostavna, jer skidanjem straznjeg poklopca sve postaje dostupno. Punjac je jedan od kvalitetnijih (dodje tek malo manje od 100 € kad se zasebno kupuje) i za njega imam samo pohvale. E da, skoro pa nisam spomenuo da dobijes i daljinac kojeg mozes spremiti u kuciste od laptopa. Mislim stvarno, sta ce ti bolje od toga...

SkunK
24-04-2009, 17:35
Ja i dalje mislim da je onaj Dell (Studio 1537) koji sam dao kao prijedlog (a i sam ga koristim) najbolja opcija. Lap ima sve potrebno. Dualac na 2 GHz, HD 3450 grafu, e-SATA, HDMI i 36 mjeseci garancije. Jedina mana su mu disk od "samo" 160 GB i "samo" 2 GB memorije, ali za svoju cijenu nudi uistinu mnogo i uz to lijepo izgleda, kvalitetno je napravljen i stvarno mu ne vidim niti jednu manu. Takodjer, nadogradnja memorije i diska je krajnje jednostavna, jer skidanjem straznjeg poklopca sve postaje dostupno. Punjac je jedan od kvalitetnijih (dodje tek malo manje od 100 € kad se zasebno kupuje) i za njega imam samo pohvale. E da, skoro pa nisam spomenuo da dobijes i daljinac kojeg mozes spremiti u kuciste od laptopa. Mislim stvarno, sta ce ti bolje od toga...

Uglavnom i taj tvoj Dell dolazi u obzir skupa s Thosibom, no prije detaljnijeg uvida u sve treba baš napraviti ovo - odvojiti žito od kukolja i onda analizirati pojedinog i donjesti odluku, ili kako je Weki rekao - pričekati.

Karlo_from_Bjelovar
24-04-2009, 17:38
Ja ti predlazem da upises Megatrend u Google i bacis oko na ponudu laptopa. Uzeo sam od tamo Dell Studio 1537 (crni) i prezadovoljan sam (36 mj. garancije u startu bez nadoplate).
+ nabava.net: http://www.nabava.net/trazilica.php?q=d ... lla-search (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=dell+1537&sourceid=mozilla-search)

:thumbs2:

SkunK
24-04-2009, 17:47
http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308 (http://www.megatrend.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1477&category_id=425&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=308)


btw. fora mi je kako su boldali ove "važne" faktore poput CPU-a itd :)

Karlo_from_Bjelovar
24-04-2009, 17:50
http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308 (http://www.megatrend.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2529&category_id=425&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=308)
http://www.megatrend.com/index.php?page ... Itemid=308 (http://www.megatrend.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2576&category_id=425&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=308)

:wink:

buduci da imaju dvije stvari pod razlicitim p/n sigurno imaju i non-pink verziju... :thumbs2:

Sickmanno1
24-04-2009, 17:53
Po meni je taj Dell isto odlican laptop, ali sad smo vec presli sa 3k kuna na 4k kuna, a tu se vec da izabrati jako dobar laptop :wink:

MSI sam jednom prilikom koristio, tocnije poznam samo jednog lika sto ga ima i covjek mi se zalio na uzasno lose hladenje. No opet on ima MSI "Gaming laptop" (nesjecam se tocno modela,neki GX je u pitanju) sa 9600M grafuljom pa nije tak jako ni cudno da se grije ^^

EDIT:

Osobno bi razmotrio i Lenovo...

npr:

NB LENOVO N500 NS74BCD / CoreDuo T3200, DVD±RW DL, 3 GB, 250GB, GMA 4500M, 15.4'', BT, HDMI, Kamera, DOS

za Cijena: 3.799,00 kn iz linksa...

Zvjer za multimediju 8)

SkunK
24-04-2009, 18:06
Business je prioritet man :)

Bartuc
24-04-2009, 18:15
Evo kako i ne crni laptop može biti sexy :pray:

http://gizmodo.com/assets/resources/2007/07/acer_purdy.jpg


Rotiraš ga, zatvoriš ga "naopačke" i možeš ga koristiti kao TabletPC zahvaljujući TouchScreen ekranu :pray: Acer rula :rambo:

Sickmanno1
24-04-2009, 18:24
Business je prioritet man :)

A Business ti je pisanje sto ti moze omoguciti polovni laptop za 500kn ^^

SkunK
24-04-2009, 18:42
Business je prioritet man :)

A Business ti je pisanje sto ti moze omoguciti polovni laptop za 500kn ^^

Pa i nije baš kad uzmeš u obzir sve natuknice koje sam naveo :)

SkunK
25-04-2009, 16:34
Samo da još podignem temu,

htio sam pitati jeli se po vama isplati strpiti do poslje ljeta za kupovinu prijenosnika ili time neću ništa dobiti? Caka je u tome da mogu čekati do tamo poslje devetog mjeseca pa me zanima informacija hoće li padati cijene i jeli isplatljivije pričekati malo pa ugrabiti nešto bolje? Mišljenja.

Hvala.

Svinjoguz
25-04-2009, 17:27
kupi prije ljeta kad su akcije :thumbs2:

Sickmanno1
25-04-2009, 20:17
Cijene ti uvijek padaju. Za par mjeseci ces moci samo bolje kupiti.

Jedino ako dolar naglo jako skoci, sto sumljam...

SkunK
25-04-2009, 20:18
Cijene ti uvijek padaju. Za par mjeseci ces moci samo bolje kupiti.

Jedino ako dolar naglo jako skoci, sto sumljam...

Ok onda tebe smatram dežurnim prijenosnoznalcem krajem devetog mjeseca.

Važi? :)

Sickmanno1
25-04-2009, 20:35
Vazi :D

Ak budes dobar mozda ti dofuram neki lap za banalne novce iz Crne Gore ili Albanije dok se budem vracao doma :D

Tam se sa svim sverca lol...

zoky
25-04-2009, 20:41
Sick i ja sam zainteresiran.... :D , mogao bih onda još jedan laptop ubost!

Pa ako nabaviš kakvu robu samo javi..... :friends:

Bartuc
25-04-2009, 20:59
Ako idu po cijeni pive, onda i meni jedan :D


Niš ReiKo, u devetom mjesecu si slobodno otvori novu temu u HW-u ili postaj u ovoj. Ako će biti zaključana, javi aktualnom modu da ti je otključa (Sickou pošto ja nebum još dugo bio mod).

zoky
25-04-2009, 21:01
Ako idu po cijeni pive, onda i meni jedan :D


Niš ReiKo, u devetom mjesecu si slobodno otvori novu temu u HW-u ili postaj u ovoj. Ako će biti zaključana, javi aktualnom modu da ti je otključa (Sickou pošto ja nebum još dugo bio mod).

malo off...

a zakaj?

Bartuc
25-04-2009, 21:04
Uff, prije par mjeseci sam ja već rekao da me se makne sa mjesta moda xD

Samo znaš ti našu administraciju :D

Sickmanno1
25-04-2009, 21:06
Meni se cini da te iskoristavaju :P

SkunK
25-04-2009, 22:54
A nista ok, lockajte temu barem znam oko čega se principjelno vrti (oko kojih marki i trenutno stanje na tržištu) pa otvorim lako kasnije temu.

Thx.